Jump to content

Καλοκαίρι 2005 - Διακοπές


sakaflias
 Κοινοποίηση

Πως περάσατε στις διακοπές σας?  

48 members have voted

  1. 1. Πως περάσατε στις διακοπές σας?

    • Τέλεια!!! Οι καλύτερες διακοπές μέχρι τώρα.
      11
    • Μια χαρά. Οπως πάντα.
      11
    • Μέτρια. Μπορούσε να είναι και καλύτερα.
      3
    • Χάλια...Κάθε πέρυσι και καλύτερα
      6
    • Τι λες τώρα? Δεν έχω πάει ακόμα.!!!
      17


Recommended Posts

Ρε παιδια υπαρχει περιπτωση να μπορουμε να κλεισουμε ταξιδι σε νησι απο το εξωτερικο (για καλυτερες τιμες) και ας μην χρησιμοποιησουμε τα αεροπορικα εισιτηρια;

 

Τωρα αποκλειεται να βρεις καλες τιμες, ωστοσο μερικες σελιδες πιο πισω εχω δωσει μερικα καλα σαιτς, ριξε μια ματια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 325
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αααααααααχ βρε παιδια.. στο μηνυμα #125 ειχα σχεδια, ελπιδες για τις καλυτερες διακοπες που θα μπορουσα να εχω... τις ειχα συνδυασει με το να μου απαντουσαν απο τη δεη για μια πρακτικη που ειχα κανει αιτηση για Κω.. αλλα σημερα επικοινωνησα και δε με πηραν.. απο κει που ελεγα για γυρω στον 1μιση μηνα εκει, τωρα το πολυ να παω καμια βδομαδα.. ααααααχ, ασπλαχνες δημοσιες υπηρεσιες, ουτε σ'αυτο δε μας βοηθατε.. Καλες διακοπες σε ολους παιδια!!!
Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

Kαποια πρόταση για φτηνό δωμάτιο σε Λευκάδα ή Κύθηρα-Ελαφόνησο υπάρχει; Έστω ένα όνομα ξενοδοχείου που πρέπει να αναζητήσω...

Θα με σώσετε!!!

ευχαριστώ

αντρε

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάω διακοπές στη Σαντορίνη :) Θα μείνω περίπου 12 μέρες και σκέφτομαι να πάρω και το αυτοκίνητο μαζί. Είναι βέβαια λίγο ακριβό, περίπου 200€ με Blue Star Ferries. Άλλοι μου λένε να μην το πάρω.

Σε ποιές παραλίες να πάω? Από νυχτερινή ζωή είναι καλά?

 

Η ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ !!!!!!

Να πας για ποτό στο Francos ακούγοντας όπερα και κλασσική μουσική και πίνοντας καταπληκτικά Κοκταίηλς

Αν μείνεις Φυρά δεν θες αυτοκίνητο έχει λεοφωρεία για παραλίες συνέχεια

Να περπατήσεις κατά μήκος μέχρι το Φηροστεφάνι

Αχ τι όμορφα που είναι !!!!!!!!!!!!

Για μπάνιο να πας στον Περίβολο και για φαγητό ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ στην ταβέρνα που είναι μέσα σε ένα στενό μικρό ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑ !!!!!! όπωςδήποτε

Link to comment
Share on other sites

Pedes kalimera,

thelw ta fota sas parakalw.

 

Psaxnw gia ksenodoxio stin mikono gia telos tou iouli.

kamia kali protasi konta sto kentro kai sinama ftino?

den me niazei an ine xamilis katigorias

Thanks in advance

It’s nice to be important but it’s more important to be nice.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκλεισα 20/7 Ζακυνθο στο Αργασσι! Μια βδομαδουλα θα μεινω, ισως και λιγο παραπανω αναλογως ποτε θα μου σωθουν τα λεφτα :p :) Θα ειναι κανενας αλλος myphonιτης τοτε???

 

Ακουω hotspots :D

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω με την κοπελία(άρα δεν γουστάρω φασαρίες και πιπίνια να μου βγαίνει το μάτι και να έχω άλλα)..Θα μείνω περίπου 10-12 μέρες..Για βοηθήστε..

 

Όποιος πάει Μήλο ας δει τις φώτος από το site μου.. ;)

 

Η Κέρκυρα έχει πολύ όμορφες κοπέλες οπότε καλύτερα μη πας με τη κοπελιά :p :)

Παράδειγμα η Τζένη Μπαλατσινού Κερκυραία η Αντζελα Γκερέκου Κερκυραία

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν χρειαζεται να μετακινηθω για να παω διακοπες...μενω χαλκιδικη και το καλοκαιρι ειναι φανταστικα...συνηθως χειμωνα φευγω....αντε ας ερθει κανενας προς τα εδω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ ακόμα δεν έχω αποφασίσει

Αμοργό ή Πάτμο ? ή τίποτα από τα δύο ?

 

Κανενα απο τα δυο, Φολεγανδρο!!! ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα κι'εγώ μετά απο αρκετά χρόνια (μια το διάβασμα για το πτυχίο, μια ο στρατος..) να πάω διακοπές. Είδα οτι λέτε πολύ καλα λόγια για τη Ζάκυνθο. Είχα καταλήξει για Κω αλλά σκέφτομαι και τη Ζάκυνθο απ'οσα διάβασα.. το θέμα είναι να πειστεί η παρέα :) Σε σύγκριση με τα 2 αυτά νησιά τι θα λέγατε? Θα είμαστε αντροπαρέα, οπότε καταλαβαίνετε που εστιάζεται η ερώτηση ;) Εχω πάει σε παρα πολλά νησιά και τα λίγα που έχουν μείνει είναι η Ζάκυνθος και η Κως. Τη Ζάκυνθο την απέφευγα γιατί είχα την εντύπωση οτι είναι ησυχο νησί, αλλα απ'οτι καταλαβαίνω δεν ισχύει αυτό.. Η Κως τι λέει..? Εχω ακούσει πολύ καλα λόγια απο φίλους που έχουν πάει. Το μόνο κακό είναι οτι είναι μεγάλο νησί δύσκολο για μηχανάκι.. επίσης σε περίπτωση που πάμε είτε Ζάκυνθο είτε Κω, υπάρχουν κάποια site με τα νησιά με λεπτομέρειες? Ξενοδοχεία, δωμάτια, πληροφορίες γενικότερα. Επειδή τελικά στην Κω μας βλέπω να καταλήγουμε όμως θα ήθελα αν καποιος έχει πάει, κάποιες λεπτομέρειες όπως που είναι καλά να μείνουμε, σε ποιο μέρος? Στην πρωτεύουσα η κάπου προς τα έξω? Τα νυχτερινα μαγαζιά είναι μαζεμένα μεσα στην Κω ή είναι διάσπαρτα σε ολο το νησί?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα κι'εγώ μετά απο αρκετά χρόνια (μια το διάβασμα για το πτυχίο, μια ο στρατος..) να πάω διακοπές. Είδα οτι λέτε πολύ καλα λόγια για τη Ζάκυνθο. Είχα καταλήξει για Κω αλλά σκέφτομαι και τη Ζάκυνθο απ'οσα διάβασα.. το θέμα είναι να πειστεί η παρέα :) Σε σύγκριση με τα 2 αυτά νησιά τι θα λέγατε? Θα είμαστε αντροπαρέα, οπότε καταλαβαίνετε που εστιάζεται η ερώτηση ;) Εχω πάει σε παρα πολλά νησιά και τα λίγα που έχουν μείνει είναι η Ζάκυνθος και η Κως. Τη Ζάκυνθο την απέφευγα γιατί είχα την εντύπωση οτι είναι ησυχο νησί, αλλα απ'οτι καταλαβαίνω δεν ισχύει αυτό.. Η Κως τι λέει..? Εχω ακούσει πολύ καλα λόγια απο φίλους που έχουν πάει. Το μόνο κακό είναι οτι είναι μεγάλο νησί δύσκολο για μηχανάκι.. επίσης σε περίπτωση που πάμε είτε Ζάκυνθο είτε Κω, υπάρχουν κάποια site με τα νησιά με λεπτομέρειες? Ξενοδοχεία, δωμάτια, πληροφορίες γενικότερα. Επειδή τελικά στην Κω μας βλέπω να καταλήγουμε όμως θα ήθελα αν καποιος έχει πάει, κάποιες λεπτομέρειες όπως που είναι καλά να μείνουμε, σε ποιο μέρος? Στην πρωτεύουσα η κάπου προς τα έξω? Τα νυχτερινα μαγαζιά είναι μαζεμένα μεσα στην Κω ή είναι διάσπαρτα σε ολο το νησί?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

ήσυχο νησί η Ζάκυνθος;; :w00t: δε νομίζω! :) για πληροφορίες και δωμάτια, κοίτα εδώ:

http://www.zanteweb.gr

http://www.gozakynthos.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκλεισα 20/7 Ζακυνθο στο Αργασσι! Μια βδομαδουλα θα μεινω, ισως και λιγο παραπανω αναλογως ποτε θα μου σωθουν τα λεφτα :p :) Θα ειναι κανενας αλλος myphonιτης τοτε???

 

Ακουω hotspots :D

 

hotspots?

 

Από clubs, πήγαινε οπωσδήποτε σε island kai barrage (και τα δύο στο Αργάσι είναι).

Από καφετέριες, η πιο κυριλάτη είναι το base, στο κέντρο της πόλης.

Από αξιοθέατα, Ναυάγιο, Γαλάζιες σπηλιές

Μη ξεχάσεις τον Λαγανά! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απο τα δυο, Φολεγανδρο!!! ;)

Μηπως ξέρεις πληροφορίες για δωμάτια (τιμες, μέρη κλπ). Σκέφτομαι να πάω αλλα φοβάμαι χωρις να έχω κλεισει. Ξερω οτι είναι μικρό νησι και δεν έχει πάρα πολλα δωμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχατε να επιλέξετε ανάμεσα σε Νάξο και Άνδρο, πού θα πηγαίνατε? :confused:

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν είχατε να επιλέξετε ανάμεσα σε Νάξο και Άνδρο, πού θα πηγαίνατε? :confused:

 

Η Νάξος είναι πανέμορφη και με πολλά μέρη/αξιοθέατα/μνημεία να δεις :love:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα'χω πάρει στη κράνα

Εχω πολύ τις κακές μου και σχεδόν δεν έχω πια διάθεση για διακοπές με όσα κάνουν

Για Πάτμο δεν έχει όχι θέσεις απλά αλλά δεν είναι καν αριθμημένες

Τρίτη θέση και όποιος προλάβει κάθησε .Και για γυρισμό έχουν 85 ευρώ ΤΟ ΑΤΟΜΟ την καμπίνα

Καταλάβατε ? τους κλέφτες

Βρήκα με 60 ευρώ στην Πάτμο το δίκλινο και στο καράβι για επιστροφή θέλουν 170 ευρώ το δίκλινο

ΝΤΡΟΠΗ και ΑΙΣΧΟΣ

Καλά να πάθουμε να πέσει κ ο τουρισμός και να μείνουν όλα ακυβέρνητα και ξενοίκιαστα

Τους αλήτες πια ....................... ήμαρτον

Link to comment
Share on other sites

Η Νάξος είναι πανέμορφη και με πολλά μέρη/αξιοθέατα/μνημεία να δεις :love:

Τελικά, αποφασίσαμε Σαντορίνη! :)

Νάξος, Άνδρος και λοιπές νήσοι, από του χρόνου! :)

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, αποφασίσαμε Σαντορίνη! :)

Νάξος, Άνδρος και λοιπές νήσοι, από του χρόνου! :)

 

ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν έχω λόγια να στη περιγράψω

ΟΝΕΙΡΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να πάει Σαντορίνη να πάει για μπάνιο Καμάρι και Περίβολο. Αξίζει και η Περίσσα. Να πάει να δει την Οία. ΔΕΝ χρειάζεσαι αυτοκίνητο. Τα κτελ είναι πολύ φτηνά και έχουν πολύ τακτικά και συνεπή δρομολόγια. Πηγαίνω εδώ και 7 χρόνια και θα πάω και φέτος και φανταστείτε δεν είμαι από εκεί! Έχω έρωτα με αυτό το νησι. Όπου και να πάω διακοπές στάνταρ θα πάω και μερικές μέρες εκεί! Για βράδυ όσοι ακούτε ελληνικά(σαν και μένα) να πάτε στο La mamounia και στο Club33 Ελληνάδικο! Θα σας μείνει αξέχαστο! Όσοι ακούτε ξένα να πάτε στο Enigma (είναι τέλειο) και για κάτι ανάμεικτο υπάρχει το koo club! Να φάτε στου Νικόλα και στην Ρομάντικα (είναι στο Φηροστεφάνι πολύ κοντά στα Φηρά). Μιλάμε για φαΐ τέλειο και τιμές προσιτές. Για ποτο με χαλαρή κλασσική μουσική να πάτε στο Φράνκο και για καφέ στην Τέρψη και στο Ακρομπαλένο. Προσπαθείστε να δείτε το ηλιοβασίλεμα από όσα το δυνατόν μέρη μπορείτε. Από κάθε μέρος ο ήλιος καταλήγει σε διαφορετικό σημείο!! Δοκιμάστε το τελεφερίκ είναι τέλειο. Όσοι τολμήσουν να πάρουν γαιδουράκι μετά θα μυρίζουν άσχημα!!(εγώ προειδοποίησα!!) Γενικά τολμήστε τα όλα και δοκιμάστε διαφορετικά πράγματα(όπως του Φράνκο για παράδειγμα). Αξίζουν επισης για ποτό και τα περισσότερα μικρά μπαράκια-παμπ. Η ζωή δεν είναι τόσο ακριβή όσο λενε. Τούλάχιστον στα μερη αυτά που είναι και τα καλύτερα ειναι νορμάλ. Ακόμα να πάτε για μπάνιο στον Μονόλιθο αλλα από την αριστερή μερια (θα καταλάβετε) εκει δεν έχει πολύ κόσμο και έχει πιο ωραία θάλασσα από οτι η δεξια πλευρά. Να επισκευθείτε τον Πύργο και να ανέβετε μεχρι πάνω. Μην ξεχάσετε να χαράξετε το όνομα σας στην μικρή στοά!! Επίσης για πρωινό στο select και γλυκό στο χέρι από τον Ζώτο(μιλάμε για τηηηην γεύση!!)(δοκιμάστε την "παραδοσιακή σοκολατίνα" ή την "κρέπα μπανάνα"). Νομίζω δεν ξέχασα τίποτα. Εγώ θα πάω φηρα 1-15 Αυγούστου. Πρώτα θα πάω Μύκονο 28/7-1/8 αλλά δεν ξέρω τίποτα για εκεί. Αν κάποιος μπορεί να βοηθείσει ασ το κάνει.

 

Στην Νάξο να πάτε στο Φιλότι είναι τέλεια και δεν πρόκειται να ξεκολλήσετε από την παραλία του Αγ. Προκόπη (είναι η ωραιότερη παραλία που έχω δει ποτέ μου), παραπάνω βαριέμαι τώρα για την Νάξο!!

 

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλές διακοπές σε όλους!!!

Link to comment
Share on other sites

Μυκονο σκέφτομαι κι'εγω για φέτος, για το πρώτο δεκαήμερο του Αυγούστου. Είναι τόσο ακριβά οσο ακούγεται? Καποια hints γενικότερα? Τι πρέπει να προσέξουμε, που θα είναι καλύτερα να μείνουμε κλπ. Επισης επειδή μάλλον θα το συνδυάσουμε και με μια βόλτα Πάρο 2-3 μέρες, υπάρχει ξεχωριστό καραβάκι Πάρο-Μύκονο η αναγκαστικά παίρνεις το πλοίο της γραμμής?
Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα'χω πάρει στη κράνα

Εχω πολύ τις κακές μου και σχεδόν δεν έχω πια διάθεση για διακοπές με όσα κάνουν

Για Πάτμο δεν έχει όχι θέσεις απλά αλλά δεν είναι καν αριθμημένες

Τρίτη θέση και όποιος προλάβει κάθησε .Και για γυρισμό έχουν 85 ευρώ ΤΟ ΑΤΟΜΟ την καμπίνα

Καταλάβατε ? τους κλέφτες

Βρήκα με 60 ευρώ στην Πάτμο το δίκλινο και στο καράβι για επιστροφή θέλουν 170 ευρώ το δίκλινο

ΝΤΡΟΠΗ και ΑΙΣΧΟΣ

Καλά να πάθουμε να πέσει κ ο τουρισμός και να μείνουν όλα ακυβέρνητα και ξενοίκιαστα

Τους αλήτες πια ....................... ήμαρτον

Πουθενά δεν έχουν αριθμημένες σε παλιά πλοία.

Και εγώ τα ίδια από και προς Τήνο.

 

Πάντως αυτά που λένε για τον τουρισμό είναι μπαρούφες. Διάβαζα στο Forbes τον περασμένο μήνα σχετικά με τον παγκόσμιο τουρισμό και είχε έναν πίνακα με τις χώρες που θα έχουν τη μεγαλύτερη αύξηση. Δεύτερη η Ελλάδα με 12,5% και γενικά όποτε τηλεφωνώ για Σαββατοκύριακα το χειμώνα όλα είναι κλεισμένα (τα κάνω συχνά γιατί ταξιδεύω πολύ λόγω δουλειάς).

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

θελω να βρω δωματιο να κλεισω για διακοπες αλλα... Στην αρχη εψαχνα για Παρο αλλα ολα ειναι πανω απο 50-60 την βραδια. Μηπως ξερετε κανενα αλλο νησι τον Κυκλαδων πιο φτηνό; Γιατι τοσο ακριβα,αλαγαν οτι θα ηταν φτηνα φετος ιδιαιτερα Παρο και Ροδο. Ηθελα απο ιντερνετ να κλεισω αλλα για 7-8 μερες τα πακετα ειναι ολα 400-600ευρω για αρχες Αυγουστου.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

θελω να βρω δωματιο να κλεισω για διακοπες αλλα... Στην αρχη εψαχνα για Παρο αλλα ολα ειναι πανω απο 50-60 την βραδια. Μηπως ξερετε κανενα αλλο νησι τον Κυκλαδων πιο φτηνό; Γιατι τοσο ακριβα,αλαγαν οτι θα ηταν φτηνα φετος ιδιαιτερα Παρο και Ροδο. Ηθελα απο ιντερνετ να κλεισω αλλα για 7-8 μερες τα πακετα ειναι ολα 400-600ευρω για αρχες Αυγουστου.

 

Γενικώς είναι ακριβές οι κυκλάδες

Εγώ έκλεισα Ζάκυνθο με 35 τη βραδιά δίπλα σε παραλία και με ψυγείο και aircodition και πρωινό

Και στην Πάτμο θα δώσω 60 τη βραδιά

Διαφορά νησί από νησί ...........

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...