Jump to content

Καλοκαίρι 2005 - Διακοπές


sakaflias
 Κοινοποίηση

Πως περάσατε στις διακοπές σας?  

48 members have voted

  1. 1. Πως περάσατε στις διακοπές σας?

    • Τέλεια!!! Οι καλύτερες διακοπές μέχρι τώρα.
      11
    • Μια χαρά. Οπως πάντα.
      11
    • Μέτρια. Μπορούσε να είναι και καλύτερα.
      3
    • Χάλια...Κάθε πέρυσι και καλύτερα
      6
    • Τι λες τώρα? Δεν έχω πάει ακόμα.!!!
      17


Recommended Posts

δε νομιζω να ξεκινουσα να παω καπου μονη μου γιατι φοβαμαι τη μοναξια και ειμαι ανθρωπος που βαριεμαι ευκολα...

απο τη αλλη πιστευω πως θα ηταν πολυ ωραια εμπειρια γιατι θα εκανα οτι ηθελα οποτε ηθελα χωρις γκρινιες και μιζεριες και σιγουρα θα γνωριζα πολυ κοσμο....

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 325
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

otan exete eksoxiko dipla sth 8alassa (sta 50 metra) feygoun oi goneis gia sabbatokuriako kai menete monoi sas (mexri an mazepsete kosmo nte:p) pianontai?

 

 

δεν νομιζω οτι πιανεται, τοτε οι περισσοτεροι θα ειχαμε κανει διακοπες μονοι.

μαλλον εννοει να παρουμε την αποφαση φυγουμε για καπου(οχι εξοχικο ή στο χωριο μας)με βαλιτσες!

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι ενας τυπος που αμαμε πιασει παιρνω την βαλιτσα και φευγω κι οποιος θελει με ακολουθει αλλα και κανεις να μην ερθει και παλι στην πορεια μονος δεν θα ειμαι.

για την γυναικα ειναι λιγο πιο δυσκολο αυτο.εκτος κι αν δεν κολλαει στο να παει ταξιδακι μονη της.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Eχεις δικιο για τη γυναικα ειναι δυσκολο

αν ενας αντρας παει μονος του διακοπες απλα κανει διακοπες

αν μια γυναικα παει μονη της διακοπες απλα "ψαχνεται"ετσι ακουσα απο εναν συναδελφο που το συζητουσαμε!

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Eχεις δικιο για τη γυναικα ειναι δυσκολο

αν ενας αντρας παει μονος του διακοπες απλα κανει διακοπες

αν μια γυναικα παει μονη της διακοπες απλα "ψαχνεται"ετσι ακουσα απο εναν συναδελφο που το συζητουσαμε!

αυτο ακριβως που λες εχω ακουσει κι εγω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα διακοπες με φιλους και οχι με "ετερον ημιση" και περασα φανταστικα... Ευχαριστως θα το ξανακανα!!!

Πηγα και διακοπες περιπου ολομοναχη! Δηλ εφυγα τη Δευτερα, και η οποιαδηποτε παρεα θα ερχονταν σαβ/κο... Τη Δευτερα ψιλοφρικαρα (τι κανω μονη μου στην Αιγινα καλε;), το φαγητο το βραδυ ηταν εφιαλτης (μα ολο το εστιατοριο εμενα κοιταει;).... Την τριτη πηρα μαζι μου το βιβλιο μου παντου (και στο εστιατοριο και στο μπαρ... να πανε να χ.. ουν οι καλοι τροποι) κι ηταν καπως καλυτερα.... Την Τεταρτη γνωρισα κατι Ιρλανδους (τι θεοπαλαβος λαος κι αυτοι).... Το βραδυ φαγαμε παρεα..Για μπανιο πηγαινα μονη μου (αυτοι ξυπναγανε χαραματα, αν κοιμοντουσαν κιολας!), για πρωινο μονη μου, συνηθως το βραδυ τρωγαμε παρεα και μετα για ποτο.... Οταν ηρθε η παρεα το σαβ/κο βρηκε και παρεα ετοιμη (κι εκανε και διακοπες στην Ιρλανδια!)... Τελικα τα παντα ειναι μια αποφαση! (στη δικη μου περιπτωση η πρωτη αδεια απο τη δουλεια που συνηθως πεφτει παρα πολυ νωρις!!!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες συμφωνω με το post του OveLix. Εξαρταται τι προσωπικοτητα εχεις. Αν

*εισαι ανοιχτος ανθρωπος και μπορεις ευκολα να κανεις γνωριμιες ,ή

*δεν φοβασαι να δοκιμασεις νεες εμπειριες (πχ αν πας σε νησι να κανεις water/extreme sports) ή

*εισαι ευχαριστημενος να περασεις τη μερα σου κανοντας μπανιο στην παραλια παρεα με ενα ποτακι και ενα βιβλιο ή μουσικη

 

νομιζω επιβαλλεται να πας! :D Θα μιζεριασεις να μεινεις μονος στην πολη σου, ποσο μαλλον γνωριζοντας οτι θα μπορουσες να ειχες περασει καλυτερα καπου αλλου!

 

Στο κατω κατω σκεψου το ως εξης: Στη χειροτερη περιπτωση, τι δεν μπορεις να κανεις σε ενα μερος οπου θα κανεις διακοπες σε σχεση με το σπιτι σου στην Αθηνα; ;) Παντως μιας και θα 'σαι μονος και ισως χρειαστει να γνωρισεις και αλλα ατομα, δε θα προτεινα ερημικο νησι, ουτε ομως και κανενα πολυ κοσμικο καθως σε τετοια μερη, συνηθως γινεται τετοιος πανικος που δεν νομιζω να ενδιαφερεται κανεις για παρεα... :O

 

Προσωπικα εγω θα μπορουσα να περασω καποιες (οχι πανω απο 4-5 ομως :cool: ) μερες μονος μου, αν ειχα καποιο ενδιαφερον βιβλιο, το iPod μου και διανυκτερευα σε σχετικα καλο ξενοδοχειο...

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Ovelix και PMNDEM με επιρρεάσατε επικίνδυνα lol ανέβασατε το ποσοστό στο 99 τις εκατό για να πάω μόνος μου χαχαχα

Σαντορίνη λέω να πάω στο κάμπινγκ για να μπορώ να φύγω αν βαρεθώ ανά πάσα στιγμή μαζί.Η Σαντορίνη είναι ότι πρέπει για βόλτα με ένα βιβλίο στο χέρι και μουσική στο φηροστεφάνι

Οσο για τις κοπέλες δυστυχώς ισχύει αυτό. Για μια κοπέλα δεν είναι εύκολο να κάνει μόνη διακοπές . Εγώ αν ήμουν κοπέλα θα φοβόμουν να κατηφορίσω μόνη πχ προς το κάμπινγκ της Σαντορίνης που είναι χαμηλά και λίγο απομακρυσμένο και πρέπει να πας με τα πόδια

Από την άλλη έτσι που έχει γίνει ο κόσμος είναι επικίνδυνα για όλους όταν γυρνούν μόνοι τους ( ωχ ...... καιρός είναι τώρα να ψαρώνω ότι μπορεί να μου τύχει κάτι χαχαχαχα )

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες συμφωνω με το post του OveLix. Εξαρταται τι προσωπικοτητα εχεις. Αν

*δεν φοβασαι να δοκιμασεις νεες εμπειριες (πχ αν πας σε νησι να κανεις water/extreme sports) ή

..

 

χαχαχαχα δηλαδή δε φτάνει που θα πάει κάποιος μόνος διακοπές του προτείνεις να κρεμαστεί κι ανάποδα χαχαχαχα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Vriskomai se diakopes sto Hrakleio ths Krhths.Pernao yperoxa...Fysaei tis teleytaies meres kai etsi h zesth den ginetai antilhpth.

Oi paralies toy nhsioy einai poly kales,opos kai to faghto poy prosferetai sta perissotera estiatoria.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Ψηφίζω ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ....

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία μην με πληγώνεται ..... Φαντάρος είμαι παίζει να μην καταφέρω να κάνω διακοπες !!! ΚΡΙΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ :(

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Πειτε ρε παιδια κανενα μερος στη Ζακυνθο, μεθαυριο φευγω!!

Tσιλιβη για ομορφα και λαγανα για ξεσαλωμα με τους ξενους !

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθα απο Νάξο (διαμονή στη Χώρα) με παρέα 5 φίλων και περάσαμε πραγματικά πολύ ωραία. Απο πλευράς τουριστικής κίνησης, στο νησί γινόταν χαμός, κυρίως απο Ευρωπαίους. Συζητώντας με την ιδιοκτήτρια των "Rooms to let" μου είπε πως μέχρι και το τέλος Ιουνίου η κίνηση ήταν φοβερά πεσμένη και γενικώς φοβόντουσαν τρομερό στραπάτσο φέτος. Αυτό μέλλον εξηγεί και την αρίστη τιμή που πετύχαμε κάνοντας την κράτηση αρχές->μέσα Ιουνίου (30€/δίκλινο). Επίσης έφυγα εντυπωσιασμένος απο την συγκοινωνία στο νησί. Τα δρομολόγια ήταν σίγουρα τακτικότερα απο τα αστικά λεωφορία στην Αθήνα (αν και πανάκριβα, 1€ για διαδρομή 5min, Χώρα-Αγ. Προκόπιος))!

 

Όσο για τις διακοπες all alone, καλύτερα να μη βρεθώ ποτέ σε τέτοια περισταση... :O Όπως ποτε να μη βρεθω σε περίσταση διακοπών με clubόβιους φίλους! :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο για την διεύθυνση (http://www.iospartyisland.com) που μου έδωσε στο θέμα που κλειδώθηκε. Είναι αυτό που έψαχνα!! Τουλάχιστον αγαπητοί mods ας τα ενώνατε. Υπάρχουν 6 threads που αφορούν διακοπές και δεν ξέρουμε που να κοιτάξουμε αφού συνήθως ασχολούμαστε με αυτά στα οποία υπάρχει συμμετοχή κόσμου και αυτά βρίσκοντα στην πρώτη σελίδα.
Link to comment
Share on other sites

Eχεις δικιο για τη γυναικα ειναι δυσκολο

αν ενας αντρας παει μονος του διακοπες απλα κανει διακοπες

αν μια γυναικα παει μονη της διακοπες απλα "ψαχνεται"ετσι ακουσα απο εναν συναδελφο που το συζητουσαμε!

Είχα παέι με 2 φίλους το '99 διακοπές με τρένο σε Βέλγιο, Ολλανδία, Γαλλία (σύστημα Interrail) και είχαμε πετύχει μια Αγγλίδα η οποία έκανε το ίδιο (Βέλγιο, Γαλλία, Ελβετία, Γερμανία) ταξιδεύοντας ΜΟΝΗ της.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τα προηγούμενα. Έχετε σκεφτεί ποτέ να κάνετε ταξίδι και διακοπές οδικώς? Νομίζω πως θα ήταν τέλειο! Θα θελα να πάω πχ Ισπανια οδικώς. Το θέμα είναι να σ' αρέσει και η οδήγηση! Μόλις αποκτήσω το κατάλληλο αυτοκίνητο θα το κάνω!
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με τα προηγούμενα. Έχετε σκεφτεί ποτέ να κάνετε ταξίδι και διακοπές οδικώς? Νομίζω πως θα ήταν τέλειο! Θα θελα να πάω πχ Ισπανια οδικώς. Το θέμα είναι να σ' αρέσει και η οδήγηση! Μόλις αποκτήσω το κατάλληλο αυτοκίνητο θα το κάνω!
nai..eixame paei odikos diakopes(oikogeneiaka)

ellada-italia-aystria-germania-dania kai pali piso :O

polu omorfa htan,kourastika gia ton odhgo alla ti na kaneis....xalali!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι τρομερό να βλέπεις τόσα πολλά καινούρια μέρη να απλώνονται μπροστά σου. Και πρέπει να είναι τέλεια η εναλλάγη του να βλέπεις την μία μεγαλουπόλεις και την άλλη απέραντες εκτάσεις στην επαρχία των χωρών. Άσε τις ατέλειωτες καιρικές μεταβολλές από μέρος σε μέρος. Τώρα πορώθηκα!!!! Είναι τέλειο!!! Θα το κάνω σίγουρα με την πρώτη ευκαιρία!! Πρέπει να είναι κουραστικό και γι' αυτούς που δεν οδηγούν. Εμένα θα μ' άρεσε να οδηγώ πάντως. Ξέρεις νέος οδηγός εδώ και 8 μήνες περίπου, λάτρης των μηχανοκίνητων και ψάχνω ευκαιρίες να "γράφω" χιλιόμετρα!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, αποφασίσαμε Σαντορίνη! :)

Νάξος, Άνδρος και λοιπές νήσοι, από του χρόνου! :)

Και δυστυχώς, κάπου εδώ οι διακοπές τέλειωσαν....

Άντε πάλι Αθήνα... :(

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...