Jump to content

iPad (6th gen - 2018)


billy1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα , αρχίσανε και τα πρώτα προβλήματα :(. Προσπαθώ να κάνω σύνδεση hot spot το κινητό μου και δεν ...γίνεται . Μου βγάζει μήνυμα λανθασμένος κωδικός . Τι διάολο είναι αυτό ;

 

 

 

Ποιο κινητό;

Μήπως να του έκανες μια επανεκκίνηση; Του κινητού...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 349
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιο κινητό;

Μήπως να του έκανες μια επανεκκίνηση; Του κινητού...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Samsung 8+ .Το θέμα είναι ότι μετά από επανακινηση συνδέεται . Με ένα φτηνό xiaomi δεν υπάρχει πρόβλημα . Αλλά υποθέτω ότι είναι θέμα συμβατότητας του κινητού;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Samsung 8+ .Το θέμα είναι ότι μετά από επανακινηση συνδέεται . Με ένα φτηνό xiaomi δεν υπάρχει πρόβλημα . Αλλά υποθέτω ότι είναι θέμα συμβατότητας του κινητού;

 

Δεν υπαρχουν ασυμβατοτητες σε αυτα τα πραγματα.

Οπως το γραφεις, φαινεται οτι το προβλημα ειναι στο s8.

Δοκιμασε να αλλαξεις τον κωδικο για αρχη. Βαλε εναν απλο για ευκολια και ξαναδοκιμασε.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απορία. Είναι διπύρηνο το ταμπλετ; Ενώ μου έβγαζε πχ για το iPhone 8 ότι έχει 6 πυρήνες, για το ταμπλετ μου έβγαζε ότι έχει 2. Τι ισχύει εν τέλει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχουν ασυμβατοτητες σε αυτα τα πραγματα.

Οπως το γραφεις, φαινεται οτι το προβλημα ειναι στο s8.

Δοκιμασε να αλλαξεις τον κωδικο για αρχη. Βαλε εναν απλο για ευκολια και ξαναδοκιμασε.

 

Τα δοκίμασα όλα έβαλα απλό κωδικό , τον έβγαλα τελείως τίποτα .Ακομα και χωρίς κωδικό μου βγάζει λάθος κωδικό. Μόνο μετά από επανακινηση του κινητού μου δουλεύει . Θα το δοκιμάσω και με το mifi που έχω .

 

Μετά από μια εβδομάδα συμβίωσης με το ipad μου και σε σχέση με το ios (δεν θυμάμαι έκδοση ) του iPhone 3GS που είχα έχω να πω ότι είναι η μέρα με την νύχτα . Σίγουρα έχει κάνει πολλά βήματα μπροστά . Για τα κλείδωματα της και της ιδιοτροπίες της εννοώ . Κατά τα αλλά έχει πολύ ωραία οθόνη αν και του pro θα είναι καλύτερη , δυνατά stereo ηχεία , πολύ καλή ποιότητα κατασκευής που είναι και ο βασικός λόγος που το αγόρασα , πολύ γρήγορο (αυτό το είχα παράπονο στις Android υλοποιήσεις) ακόμα και στο βαρύ google chrome . Σίγουρα για τα χρήματα του αξίζει .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Απορία. Είναι διπύρηνο το ταμπλετ; Ενώ μου έβγαζε πχ για το iPhone 8 ότι έχει 6 πυρήνες, για το ταμπλετ μου έβγαζε ότι έχει 2. Τι ισχύει εν τέλει;
4 πύρηνο και 6 πύρηνη gpu

 

Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 12.1.3 είδα κατανάλωση της μπαταρίας,κανείς άλλος?

 

Και εγώ είδα και μάλιστα αρκετά μεγάλη. Γύρισα στην 12.1.1 αλλά και πάλι δεν είμαι απόλυτα ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 12.1.3 είδα κατανάλωση της μπαταρίας,κανείς άλλος?

 

Και εγώ είδα μια διαφορά στην κατανάλωση αλλά είχα την εντύπωση ότι ήταν η ιδέα μου.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είδα μια διαφορά στην κατανάλωση αλλά είχα την εντύπωση ότι ήταν η ιδέα μου.

 

Γύρνα σε 12.1.1 εάν υπογράφεται και ξέρεις όλη την διαδικασία. Πάει μπάλα.

Link to comment
Share on other sites

Γύρνα σε 12.1.1 εάν υπογράφεται και ξέρεις όλη την διαδικασία. Πάει μπάλα.

 

Δεν ξέρω την διαδικασία. Αλλά δεν είναι πρόβλημα το Google να είναι καλά.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Το πενάκι το original να υποθέσω ότι ταιριάζει μόνο η πρώτης γενιάς;

 

Ακριβώς. Κάτσε να δούμε τι θα κάνουν στο μοντέλο του 2019 που θα εμφανιστεί σε λίγο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Κάτσε να δούμε τι θα κάνουν στο μοντέλο του 2019 που θα εμφανιστεί σε λίγο καιρό...

 

Δηλαδή λες να περιμένω ; Μας και το καινούργιο εάν παίρνει 2ης γενιάς πως θα μπει στο δικό μας ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Κάτσε να δούμε τι θα κάνουν στο μοντέλο του 2019 που θα εμφανιστεί σε λίγο καιρό...

 

Εγώ δεν νομίζω να δούμε iPad 2019 αλλά iPad mini 5. Προσωπικά. Νομίζω ότι το iPad 2018 θα διατηρηθεί ένα ακόμα έτος.

Link to comment
Share on other sites

Από απόκριση η οθόνη πως πάει γιατί εμένα θέλει 2και 3 φορές ενίοτε για να πιάσει το touch...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από απόκριση η οθόνη πως πάει γιατί εμένα θέλει 2και 3 φορές ενίοτε για να πιάσει το touch...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως φταίει το γυαλί σου? Εμένα πάει πολύ καλά και δεν έχω παράπονο κανενα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει το γυαλί σου? Εμένα πάει πολύ καλά και δεν έχω παράπονο κανενα
Έχω βάλει η αλήθεια είναι tempered glass... https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-tablet/screen-protectors-tablet/esr-tempered-glass-for-ipad-air-pro-9-7-ipad-9-7-2017-2018, λες να φταίει το γυαλί;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει η αλήθεια είναι tempered glass... https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-tablet/screen-protectors-tablet/esr-tempered-glass-for-ipad-air-pro-9-7-ipad-9-7-2017-2018, λες να φταίει το γυαλί;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Το ίδιο έχω παραγγείλει για το iPad Pro 11 και το περιμένω να μου έρθει αύριο. Προβληματικό λες είναι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει η αλήθεια είναι tempered glass... https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-tablet/screen-protectors-tablet/esr-tempered-glass-for-ipad-air-pro-9-7-ipad-9-7-2017-2018, λες να φταίει το γυαλί;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενας γνωστος μου που το εχει, δεν μου εχει αναφερει προβλημα. Θα το αγοραζα και εγω, αλλα δεν ηταν διαθεσιμο οταν το ηθελα. Μηπως η τοποθετηση σου δεν ηταν η σωστη.

Αν μπορεις, βγαλε το και ξαναβαλτο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξαναειχα tablet και apple γενικότερα.Οπότε δεν έχω εικόνα γενικότερα. Πιθανον να φταίει το γυαλί, αλλά δεν μπορώ να το βγάλω δεν θα ξαναμπεί. Άλλωστε σωστά το έχω βάλει, δεν είναι και πολύ λεπτό πάντως.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξαναειχα tablet και apple γενικότερα.Οπότε δεν έχω εικόνα γενικότερα. Πιθανον να φταίει το γυαλί, αλλά δεν μπορώ να το βγάλω δεν θα ξαναμπεί. Άλλωστε σωστά το έχω βάλει, δεν είναι και πολύ λεπτό πάντως.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τοτε βγαλε το για να ελεγξεις το touch. Δεν υπαρχει αλλη λυση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τοτε βγαλε το για να ελεγξεις το touch. Δεν υπαρχει αλλη λυση.

 

Βγάλε το γυαλί. Έλεγξε την οθόνη και δες πως ανταποκρίνεται. Ανέβασε το κασέ σου και πάρε ένα καλό γυαλί από το Αμαζόνιο να δεις όμως και τα σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το κάνει με μικρά σύμβολα στην οθόνη, στα μεγάλα από ότι είδα ανταποκρίνεται αστραπιαία. Μάλλον κομπλέ είναι... Πάντως το γυαλί που έχω δεν με ικανοποιεί...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το κάνει με μικρά σύμβολα στην οθόνη, στα μεγάλα από ότι είδα ανταποκρίνεται αστραπιαία. Μάλλον κομπλέ είναι... Πάντως το γυαλί που έχω δεν με ικανοποιεί...

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπες στον Αμαζόνιο. Δες τα σχόλια παρήγγειλε και σε 5 μέρες θα είναι στα ΕΛΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (6th gen - 2018)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...