Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω ότι πρέπει να το αφήσεις αν έρθει και μετά να μην το παραλάβεις. Να πάει πίσω και μετά να πάρεις refund και ίσως μερικό refund...

Σήμερα μόλις έγινε shipping από gearbest το oneplus 1 μου. Ξέρει κανείς αν τώρα μπορώ να κάνω canceling?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι πρέπει να το αφήσεις αν έρθει και μετά να μην το παραλάβεις. Να πάει πίσω και μετά να πάρεις refund και ίσως μερικό refund...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μερικό refund? Από τι εξαρτάτε?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα το update αλλά με έχετε τρομάξει. Αν έχει χειρότερη μπαταρία, θέμα με τη φωτεινότητα και δε ξέρω τι άλλο τότε να μην το κάνω το update.
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, τι γίνεται με την μπαταρία; Πώς στο καλό, βγάζω 8 ώρες και 15 λεπτά οθόνη με 22% να απομένει, με μια φόρτιση; Granted, είμαι σε wifi όλη την μέρα και έχω κλείσει το location στις περισσότερες εφαρμογές, εκτός maps αλλά και πάλι, αν βάλω τώρα δύο ώρες ταινία, θα πιάσω 10 ώρες SOT και είμαι με τα πάντα stock στην 9.

 

Έρχομαι από Nexus 6P που δεν έβγαζε ούτε 4 ώρες με νέα μπαταρία.

YJM2OdcoFaZSG_B5w9rA7gnhCLsKXF6l1BJtvI_bXHKwgOTe9dV7iHXj3wH7MqokcLDPjHY7Ke75awDGq08du-xAq5ZGrd8xCz09QUrgkX9LT8pFoSg1FTXvSCvAFlad5PDxObLhxvg=w917-h1930-no

Edited by Dinos_12345
Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ το update και έχω να επισυνάμω τα εξής:

1ον Δεν μπορούμε να κάνουμε clean cache memory μέσα από το μενού, παρά σε recovery mode.

2ον Βλέπω ότι η μπαταρία δεν έχει βελτιωθεί και υπάρχει αισθητό battery drain. Οι υπόλοιποι τι γνώμη έχετε?

3ον Το θέμα που τέθηκε με την φωτεινότητα. Αν πριν η μπάρα ήταν στο 1/5, τώρα για να έχεις το ίδιο επίπεδο φωτεινότητας πρέπει να την πας στα 4/5.

Link to comment
Share on other sites

και εγω βελτιωμένη μπαταρία βλέπω με την 9. χθες κάποια στιγμη είχα περιπου 3 ωρες στο 50% αλλα μετα ανελαβε δραση το pubg :lol:

 

χρησιμοποιω και limit να μην πεφτει κατω απο ενα συγκεκριμενο σημειο η φωτεινοτητα οποτε ισως μπορει να παει και ακομα καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

Νεα gcam με λιγοτερα προβληματα στο focus, wb, crasharismata κλπ. Αν και παλι ανα 3-4 φωτογραφιες ισως κολλησει και χρειαστει να ξαναμπεις (ή να περιμενεις να ξεκολλησει μονο του). Την κανεις ομως την δουλεια σου ;)

 

https://drive.google.com/open?id=1dGdQthaShaezA0rVDZJDFnyCyOIo6KLo

 

Προσωπικα την χρησιμοποιω στην μεσαια επιλογη (απλο hdr+... οχι enhanced) οταν τραβαω ανθρωπους. Αν ομως ειναι πολυ σκοτεινα τοτε το γυρνατε σε enhanced. Σε πρωτη φαση φαινονται καλυτερες απο αυτες που ειχα βαλει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7669082#post7669082 . Εχω βεβαια μια αμφιβολλια για τη λεπτομερια αφου νομιζω οτι η επιλογη 2 εχει καλυτερη οξυτητα (αλλα με εντελως λαθος wb). Enjoy :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου, κατεβασα Ota την 9.και εγκατασταθηκε με επιτυχια. Ειναι καλο τωρα να κανω επαναφορα σε εργοστασιακο για να πατησει σαν καθαρη εγκατασταση ? Δεν ειμαι root.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου, κατεβασα Ota την 9.και εγκατασταθηκε με επιτυχια. Ειναι καλο τωρα να κανω επαναφορα σε εργοστασιακο για να πατησει σαν καθαρη εγκατασταση ? Δεν ειμαι root.

 

Αν δεν δεις προβληματα αστο οπως ειναι. Το πιθανοτερο ειναι σε καμια βδομαδα να στρωσει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου!Μια ερωτηση ηθελα να κανω σκοπευω να αγορασω το one plus 6(συγκεκριμενα την εκδοση mirror black με τα 8 giga ραμ κ τον 128 σκληρο)αλλα δεν ειναι διαθεσιμη στο επισημο store..και γραφει out of stock..γνωριζουμε περιπου καθε ποτε ανανεωνεται το stock?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου!Μια ερωτηση ηθελα να κανω σκοπευω να αγορασω το one plus 6(συγκεκριμενα την εκδοση mirror black με τα 8 giga ραμ κ τον 128 σκληρο)αλλα δεν ειναι διαθεσιμη στο επισημο store..και γραφει out of stock..γνωριζουμε περιπου καθε ποτε ανανεωνεται το stock?

Μάλλον είσαι άτυχος. Ξεστοκάρουν τώρα, ότι έχει μείνει στις αποθήκες γιατί έρχεται το 6T

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου!Μια ερωτηση ηθελα να κανω σκοπευω να αγορασω το one plus 6(συγκεκριμενα την εκδοση mirror black με τα 8 giga ραμ κ τον 128 σκληρο)αλλα δεν ειναι διαθεσιμη στο επισημο store..και γραφει out of stock..γνωριζουμε περιπου καθε ποτε ανανεωνεται το stock?

 

Εκτός αν είναι απόλυτη ανάγκη να πάρεις τώρα κινητό, περίμενε λίγο να πάρεις το 6T. Πάνω κάτω ίδια χρήματα θα δώσεις και θα πάρεις καλύτερο μοντέλο.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εκτός αν είναι απόλυτη ανάγκη να πάρεις τώρα κινητό, περίμενε λίγο να πάρεις το 6T. Πάνω κάτω ίδια χρήματα θα δώσεις και θα πάρεις καλύτερο μοντέλο.

 

Εκτός αν το θες λεπτότερο και με jack.

Link to comment
Share on other sites

To jack ναι, αλλά η διαφορά στο πάχος 0,03-0,05 mm δεν νομίζω ότι είναι αισθητηή.
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως λένε ότι θα χει μεγαλύτερη μπαταρία. Αναμένουμε να δούμε πως θα τα πάει το inscreen δαχτυλικο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το βασικό για μένα ότι έχει μειωθεί το sot και ότι η φωτεινότητα με έχει ξενερώσει απίστευτα!

 

Έχει περάσει βδομάδα από τη μέρα που έβαλες τη τελευταία rom? ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το βασικό για μένα ότι έχει μειωθεί το sot και ότι η φωτεινότητα με έχει ξενερώσει απίστευτα!

 

Η φωτεινότητα είναι ίδια απλά έχει πιο πολλά steps χαμηλής και η υψηλή είναι απότομη.

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι χρήση μπορεί να κάνει ο καθένας, αλλά εγώ περίπου 5 ώρες sot καταφέρνω. Τις 7-8 ώρες πως τις φτάνετε δε μπορώ να καταλάβω. Και φυσικά με αυτά που ακούω για το battery drain του update, αν είναι να πάω στις 4 ώρες, δεν το κάνω με τίποτα το update.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο λιγη συζητηση με το cstark, ισως η καλυτερη εκδοση gcam για op6. (ναι ξερω σας εχω σκισει στο σπαμαρισμα). https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77735658&postcount=1914

 

Βαλτε στις ρυθμισεις model nexus 6p και hdr+ enhanced και θα εχετε την πιο φυσικη λεπτομερια για το κινητο μας. Οτι αλλο ειχα βαλει στο παρελθον, απλα σβηστε το. ;)

 

Και ενα γρηγορο συγκριτικο (με την πισω καμερα)

Stock: https://www.flickr.com/gp/148406140@N05/AK90g9

Gcam: https://www.flickr.com/gp/148406140@N05/05A5Lt

 

==========================================

 

Παρτε και ενα ακομα. Πρωτα stock

44039353465_967f9b88f3_z.jpgIMG_20180927_191034 by Andreas L., on Flickr

 

44902783122_84b5b7cc8e_z.jpgGcam by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν

Ξέρουμε αν υπάρχουν τα gestures πάνω στο finger sensor στην 9?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο λιγη συζητηση με το cstark, ισως η καλυτερη εκδοση gcam για op6. (ναι ξερω σας εχω σκισει στο σπαμαρισμα). https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=77735658&postcount=1914

 

Βαλτε στις ρυθμισεις model nexus 6p και hdr+ enhanced και θα εχετε την πιο φυσικη λεπτομερια για το κινητο μας. Οτι αλλο ειχα βαλει στο παρελθον, απλα σβηστε το. ;)

 

Και ενα γρηγορο συγκριτικο (με την πισω καμερα)

Stock: https://www.flickr.com/gp/148406140@N05/AK90g9

Gcam: https://www.flickr.com/gp/148406140@N05/05A5Lt

 

==========================================

 

Παρτε και ενα ακομα. Πρωτα stock

44039353465_967f9b88f3_z.jpgIMG_20180927_191034 by Andreas L., on Flickr

 

44902783122_84b5b7cc8e_z.jpgGcam by Andreas L., on Flickr

Προτιμάμε αυτή ή με το portrait fix αλλά χωρίς HDR enhanced?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...