Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρήκα αυτό https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/oneplus-6-how-to-rebrand-device-t3852271 το οποίο φαίνεται πολύ απλό ....

αυτό που δεν έχω καταλάβει καλά είναι πως διαπιστώνεις αυτό που αναφέρει You have to make sure that the version you are installing is more recent than the one you have on your mobile phone or the process will stop giving you an error, this is because oneplus has blocked the downgrade of the rom (You can also install the same version of the rom ).

 

Απλά σου λέει να μην περάσεις παλιότερη έκδοση από αυτή που έχεις ήδη.

Προφανώς δεν νομίζω να πάει κάποιος να περάσει παλιά έκδοση, στο επίσημο site θα μπει και θα κατεβάσει την τελευταία.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Απλά σου λέει να μην περάσεις παλιότερη έκδοση από αυτή που έχεις ήδη.

Προφανώς δεν νομίζω να πάει κάποιος να περάσει παλιά έκδοση, στο επίσημο site θα μπει και θα κατεβάσει την τελευταία.

δηλαδή σου έρχεται με hydrogen Ο έκδοση πχ και πρέπει να περάσεις Oxygen Ο ή P έκδοση, σωστά καταλαβαινω ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή σου έρχεται με hydrogen Ο έκδοση πχ και πρέπει να περάσεις Oxygen Ο ή P έκδοση, σωστά καταλαβαινω ?
Ναι, σωστά
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά

 

ωραία....οπότε τα πράγματα είναι πολύ απλά θα έλεγα.....

αναμονή λίγες ημέρες ακόμα, να ανοίξει η αγορά του 6Τ και πιστεύω ότι η έκδοση 8/128 θα πέσει κάτω από 400 € οπότε μάλλον θα το πάρω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πηρα σημερα απο σκρουτζομαγαζο. Μονο ο φορτισρης ειναι εκτος αν διαφευγει κατι σε εμενα. Ανοιξε μια χαρα , συνδεθηκα κανονικα, δεν εχω βαλει τη sim ακομα ομως. Ελπιζω μην εχω θεμα εκει
Δηλαδή αν δεν έχεις βάλει ακόμα sim να δεις τι δίκτυα πιάνει το κινέζικο, πού περιμένεις να δεις διαφορές χωρίς την sim μέσα;

Στο bootanimation;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά μεταξύ αυτον στο kimovil 8/128 EU/NA και 8/128 CN/IN; Εχω βάλει αγγελία το mi8 και είμαι μεταξύ OnePlus6 8/128 και Mi8 pro /8128

 

Aρχίζω να σκέφτομαι την αγορά του 8/128 από Bangood ή Gearbest.....

Η Κινέζικη έκδοση φαντάζομαι ότι δεν έχει καμία διαφορά από την Ευρωπαική εκτός από τον φορτιστή , σωστά ?

 

Καλησπέρα.

Οι διαφορές μεταξύ Αμερικανικής/Ευρωπαϊκής έκδοσης(Α6003) και Κινέζικης/Ινδικής(Α6000) είναι τρεις LTE BANDS (30,32,71) και το OS (αντι για OxygenOS έχει HydrogenOS) Τα BANDS είναι πιο πολύ για Αμερική, αλλά για να είστε σίγουροι 100% πάτε στο frequencycheck και βλέπεται εάν υπάρχει πρόβλημα του κινητού με τα BANDS τις χώρας που κατοικοεδρεύετε.

 

Εσείς που έχετε αγοράσει από κίνα, τι παίζει με τελωνείο και gearbest/banggood ?

Edited by devdok
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ρώτησα και εγώ μερικά ποστ πριν και πήρα απάντηση ότι έχει συγχρόνως 2 συσκευές ταυτόχρονα

Αύριο θα το δοκιμάσω και εγώ

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ρώτησα και εγώ μερικά ποστ πριν και πήρα απάντηση ότι έχει συγχρόνως 2 συσκευές ταυτόχρονα

Αύριο θα το δοκιμάσω και εγώ

Μαλιστα. Σε ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν δεν έχεις βάλει ακόμα sim να δεις τι δίκτυα πιάνει το κινέζικο, πού περιμένεις να δεις διαφορές χωρίς την sim μέσα;

Στο bootanimation;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Μάλιστα.....Στο hydrogen ισως??? Το κινητό ήρθε με oxygen os και όχι hydrogen os. Έχω Vodafone και μια χαρά 4g σήμα.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανένας το update;

 

-Το night mode δεν βλέπω να κάνει καμιά τρομερή δουλειά.

-Πήρε τα gestures του 6τ που θέλουν συνήθεια γιατί είναι πιο αργά και έχουν αλλάξει λίγο όταν θες να δεις τις πρόσφατες εφαρμογές.

 

Κατά τα άλλα δεν βλέπω κάποια άλλη διαφορά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε στο αυτόματο το hdr από της ρυθμίσεις και ξαναδοκίμασε σε night Mode. Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά και λογικά θα βελτιωθεί κι άλλο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχετε το HDR off και σας φαινεται οτι το night mode κανει δουλεια. Με auto mode και hdr on δεν υπαρχει τρομερη διαφορα με το night mode.
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κανένας το update;

 

-Το night mode δεν βλέπω να κάνει καμιά τρομερή δουλειά.

-Πήρε τα gestures του 6τ που θέλουν συνήθεια γιατί είναι πιο αργά και έχουν αλλάξει λίγο όταν θες να δεις τις πρόσφατες εφαρμογές.

 

Κατά τα άλλα δεν βλέπω κάποια άλλη διαφορά.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

Μάλιστα ότι θα φτάναμε στο σημείο να αντικαταστήσουμε native gesture navigation με OnePlus gesture app από play store δεν θα το φανταζόμουν ποτε για επαναφέρουμε την αρχική υλοποίηση εδώ και 1 χρόνο κοντά που ήταν εξαιρετικά και με βόλεψαν απόλυτα :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

τα νέα transition animations πάντως μετά την αναβαθμιση είναι εξαιρετικά smooth...

 

η μπαταρία μετά τα τελευταία 2 updates έχει επανέλθει για τα καλά εκεί που ήταν στην oreo..

Εδώ και 4 μήνες μετά από τόσα updates και αλλαγή έκδοσης λειτουργικού με 200 + εφαρμογές όλα λειτουργούν όπως την 1η μέρα...

 

well done oneplus!

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ότι θα φτάναμε στο σημείο να αντικαταστήσουμε native gesture navigation με OnePlus gesture app από play store δεν θα το φανταζόμουν ποτε για επαναφέρουμε την αρχική υλοποίηση εδώ και 1 χρόνο κοντά που ήταν εξαιρετικά και με βόλεψαν απόλυτα :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ποια εφαρμογή εννοείς;

Εγώ εγκστεστησα τα καινούργια με το apk από mirror αλλά δεν καταβαλα και επειδή έχω nova μάλλον δεν δουλεύουν ( αν και γύρισα στον oneplus launcher αλλά και παλι δεν κατάλαβα πως δουλεύουν)

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή εννοείς;

Εγώ εγκστεστησα τα καινούργια με το apk από mirror αλλά δεν καταβαλα και επειδή έχω nova μάλλον δεν δουλεύουν ( αν και γύρισα στον oneplus launcher αλλά και παλι δεν κατάλαβα πως δουλεύουν)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ivianuu.oneplusgestures

Δουλεύουν τα gesture navigation όπως ίσχυαν πριν τη νεα υλοποίηση που πρώτο παρουσίασε σε 6Τ και τώρα έδωσε σε 6 με update.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε αγοράσει από κίνα, τι παίζει με τελωνείο και gearbest/banggood ?

 

Απο gearbest μέθοδο αποστολής eu priority line έρχεται σε 15 με 25 μέρες με acs χωρίς τελωνείο. Κοστίζει ~4€

Απο banggood μέθοδο αποστολής priority direct mail έρχεται σε 10 με 15 μερες με ΕΛΤΑ χωρίς τελωνείο. Κοστίζει ~11€

Παιζουν ακόμα προσφορές στα 350€ για το 6/64 και 399€ για το 8/128 και στα δύο κινεζομαγαζα. Με δεδομένο τις μικρές διαφορές που έχει από το 6t και με 200+ ευρώ παραπάνω που κάνει τώρα είναι πολύ καλό vfm

Link to comment
Share on other sites

Εχει καταφερει καποιος να γινει decrypted?

 

πρεπει να κανεις πληρες hard reset το κινητο και να μην βαλεις ουτε δακτυλικο , ουτε προσωπο , ουτε πιν , ουτε οτιδηποτε απο ασφαλεια

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανεις πληρες hard reset το κινητο και να μην βαλεις ουτε δακτυλικο , ουτε προσωπο , ουτε πιν , ουτε οτιδηποτε απο ασφαλεια

Ναι το ξερω. Χθες το πηρα και θελω να το κανω τωρα που ειναι αδειο αλλα δεν μπορω με τιποτα.....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω. Χθες το πηρα και θελω να το κανω τωρα που ειναι αδειο αλλα δεν μπορω με τιποτα.....

 

Link to comment
Share on other sites

 

Με custom recovery... Μολις κανψ format data ξαναπερναω cuctom recovery και μετα δεν εχει καμια recovery και μπρικαρει...To αφηνω προς το παρον.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...