Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε όλοι πάρει την 9 με ΟΤΑ?

Εμένα ακόμα να έρθει

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια έκδοση έχεις το κινητό;γιατί εμένα με android 9 μου λέει ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Το έχω στην 9 και το είχα από την 8 installed

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Με την εννια δεν έχω προλάβει να το κάνω root,αλλά έχω ξεκλειμωμενο bootloader οπότε ίσως φταίει αυτό..

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το νέο UI που θα έρθει μαζί με το 6Τ θα είναι διαθέσιμο και για το 6? Πχ διαβάζω να προσθήκη νέων gestures στο navigation και αρκετά άλλα καλουδια!!!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το νέο UI που θα έρθει μαζί με το 6Τ θα είναι διαθέσιμο και για το 6? Πχ διαβάζω να προσθήκη νέων gestures στο navigation και αρκετά άλλα καλουδια!!!
και κάμερα καλύτερη...

 

ποια είναι η πρακτική που ακολουθεί η εταιρία...?

 

όταν έβγαλε το. 5Τ...εδωσε πραγματάκια και στο 5?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σωστός και στην κάμερα θα έχει βελτιώσεις. Δε θυμάμαι σίγουρα αλλά νομίζω σαν UI κάτι δίνει. Γι αυτό αν το θυμάται κάποιος καλύτερα ας μας πει

 

 

 

και κάμερα καλύτερη...

 

ποια είναι η πρακτική που ακολουθεί η εταιρία...?

 

όταν έβγαλε το. 5Τ...εδωσε πραγματάκια και στο 5?

Link to comment
Share on other sites

και κάμερα καλύτερη...

 

ποια είναι η πρακτική που ακολουθεί η εταιρία...?

 

όταν έβγαλε το. 5Τ...εδωσε πραγματάκια και στο 5?

 

Συνήθως δίνει κάποια features και πραγματακια στα προηγούμενα μοντέλα. Πχ στα 5/5Τ στην beta έχει portrait mode στην μπροστινή κάμερα, που δεν είχε πριν το 6. Τουλάχιστον ότι μπορεί να υποστηριχθεί στα παλιότερα μοντέλα το δίνει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ πλέον μόνο με το κινητό πληρώνω. Χρησιμοποιώ αποκλειστικά το Android pay.

Βέβαια ζω αγγλία και το android pay ειναι συμαβτό με πολλές τράπεζες

Πληρωνω εδω και πολυ καιρο με το ALPHA WALLET.Ευχρηστο,αλλα δεν θυμαμαι αν επαιρνε καρτες αλλων τραπεζων.

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση:

Όσοι έβαλαν 9άρα είπαν ότι έχασαν VoLTE και WifiCalling και ότι έπρεπε να κάνουν από την αρχή την διαδικασία για ενεργοποίηση.

Αυτό σημαίνει ότι εάν κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, επανερχόμαστε στην αρχική κατάσταση που είχαν οι ρυθμίσεις που πειράξαμε; Επανέρχεται και το αρχείο που διαγράψαμε "Oversea-Commercial_DS";

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα τη γνώμη σας σαν πιθανός μελλοντικός κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού. Έχω το Samsung S7 απο το οποιο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απ'όλες τις απόψεις και θα το δώσω στην κοπέλα μου επειδή θα χρειαστώ δίκαρτο κι εκείνη θέλει κάποιο κινητό με καλη απόδοση και με αρκετά καλή κάμερα, οπότε θα τη βολέψει το S7. Όσοι είχατε το S7 παλιότερα, αλλά και οι υπόλοιποι, απο την εμπειρία σας, πως θα συγκρίνατε την κάμερα του OP6 σε σχέση με αυτή του S7; Προσωπικά δεν ψάχνω το τέλειο (S9, P20 Pro κλπ) αλλά τουλάχιστον θα ήθελα να είναι στα ίδια επίπεδα τουλάχιστον με αυτή του S7, εννοείται και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμου. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν θα έχεις το παραμικρό πρόβλημα -θέμα. Η κάμερα του 6 είναι η καλύτερη (προσωπικά) που έχει μπει σε 1+. Τα πάει περίφημα στις νυχτερινές, έχει stabilization και στις ημερήσιες πιθανόν να ξεπερνά και του s7.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι ανώτερη και από το s8. Είναι κοντά στο s9+ σε επιδόσεις...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ανώτερη σε όλα τα επίπεδα η κάμερα του OP από το S7, αυτό που ίσως σε παραξενεψει είναι το shutter lag της, αργεί λίγο να τραβήξει σε σχέση με το S7, αν δεν έχεις παιδιά μη σε απασχολεί :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ανώτερη σε όλα τα επίπεδα η κάμερα του OP από το S7, αυτό που ίσως σε παραξενεψει είναι το shutter lag της, αργεί λίγο να τραβήξει σε σχέση με το S7, αν δεν έχεις παιδιά μη σε απασχολεί :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Οντως εχει ενα (μικρό) shutter lag. Βεβαια υπαρχει παντα και το zsl της gcam. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πάρω back up με twrp, καθώς μου βγάζει error 255. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πάρω back up με twrp, καθώς μου βγάζει error 255. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως έχεις τίποτα multi user account η parallel app σε λειτουργία?

Επίσης έχεις απενεργοποιήσει κωδικούς,μοτίβο κλπ πριν πάρεις backup?

 

Ξανά φλασαρε μέσω twrp τελευταία έκδοση twrp και ξαναδοκιμασε να πάρεις ξανά backup.

 

Αλλά φοβάμαι δεν γλιτώνεις format data και στήσιμο όλα από αρχή.

 

1-2 φορές μου έτυχε στην αρχή με 5T όσο ήμουν encrypted και μόνο format data ήταν η λύση.

 

Έπεσε το μάτι μου ότι μπορεί να λυθεί με κάτι εντολές μέσω terminal αλλά δεν έκατσα να ασχοληθώ καν.

 

Μαχαίρι(format data) και σίγουρη λύση.

 

Στην πορεία βέβαια που το γύρισα σε decrypted δεν αντιμετώπισα επι εξάμηνο κανένα θέμα και ειχα πάρει δεκάδες backup είτε stock είτε custom rom και ανάλογες επαναφορες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις τίποτα multi user account η parallel app σε λειτουργία?

Επίσης έχεις απενεργοποιήσει κωδικούς,μοτίβο κλπ πριν πάρεις backup?

 

Ξανά φλασαρε μέσω twrp τελευταία έκδοση twrp και ξαναδοκιμασε να πάρεις ξανά backup.

 

Αλλά φοβάμαι δεν γλιτώνεις format data και στήσιμο όλα από αρχή.

 

1-2 φορές μου έτυχε στην αρχή με 5T όσο ήμουν encrypted και μόνο format data ήταν η λύση.

 

Έπεσε το μάτι μου ότι μπορεί να λυθεί με κάτι εντολές μέσω terminal αλλά δεν έκατσα να ασχοληθώ καν.

 

Μαχαίρι(format data) και σίγουρη λύση.

 

Στην πορεία βέβαια που το γύρισα σε decrypted δεν αντιμετώπισα επι εξάμηνο κανένα θέμα και ειχα πάρει δεκάδες backup είτε stock είτε custom rom και ανάλογες επαναφορες.

 

 

Πες μου σέ παρακαλώ... Τι εννοείς

decrypted και πως το κάνουμε γιατί έχω και εγω πρόβλημα αλλά στο restore...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Έχω περιγράψει αναλυτικά διαδικασία στις 2-3 τελευταίες σελίδες σε 5T τροποποιήσεις νήμα.

 

Απλά προσαρμόζεις κάποια πράγματα πχ βάζεις twrp έκδοση για το 6,όπως αντίστοιχο firmware από τελευταία stable για 6 και φυσικά οι αντίστοιχες stock και custom rom για 6.

 

Magisk είναι κοινό όπως και no verify zip και στα 2 μοντέλα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ οσους μου απαντησαν για την καμερα. Εκαναν πολυ πιο ευκολη την αποφαση μου.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Ξέρει κανείς αν στο πολύχρωμο θέμα μπορεί να αλλαχθεί το άσπρο μαύρο χρώμα στα εικονίδια των tiles, χωρίς substratum?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει άλλος θέμα να του κλείνει εφαρμογές από το προσκήνιο? έχω εφαρμογές ανοιχτές και τις κλείνει

 

συν ότι σε αρκετές εφαρμογές δεν τις ανοίγει

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 μέρες τώρα που μετά απο πλήρη φόρτιση, το ποσοστό απο το 100 πάει στο 96-97 σε μερικά λεπτά. Απο εκεί και πέρα είναι μιά χαρά τα πράγματα. Έχω περίπου 5 ώρες sot με 35 ώρες ανοιχτό το τηλέφωνο. Αν το ζορίσω έχω κάνει και 8 sot αλλά σε 24 ώρες. Αλλά αυτό το απότομο χάσιμο μπαταρίας γιατί μπορεί να συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Έχει 2 μέρες τώρα που μετά απο πλήρη φόρτιση, το ποσοστό απο το 100 πάει στο 96-97 σε μερικά λεπτά. Απο εκεί και πέρα είναι μιά χαρά τα πράγματα. Έχω περίπου 5 ώρες sot με 35 ώρες ανοιχτό το τηλέφωνο. Αν το ζορίσω έχω κάνει και 8 sot αλλά σε 24 ώρες. Αλλά αυτό το απότομο χάσιμο μπαταρίας γιατί μπορεί να συμβαίνει?

 

Δοκίμασες να την καλιμπραρεις; (Πλήρη αποφόρτιση, φόρτιση κλειστό... αν όταν το ανοίξεις πέσει γρήγορα το κλείνεις το ξαναφορτιζεις μέχρι 100% και επαναλαμβανεις). Δεν είναι σίγουρο βέβαια ότι θα στο διορθώσει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κάνει αυτό όχι. Θα το κάνω και ας δούμε αν θα γίνει κάτι. Δηλαδή το θέμα είναι πρόβλημα καλιμπραρίσματος? Να πώ οτι πήρα την pie και δεν έκανα ουτεhard reset ουτε τίποτα. Και τόσο καιρό δεν υπήρχε κανένα θέμα. Εμφανίστηκε αυτές τις 2 μέρες.. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κάνει αυτό όχι. Θα το κάνω και ας δούμε αν θα γίνει κάτι. Δηλαδή το θέμα είναι πρόβλημα καλιμπραρίσματος? Να πώ οτι πήρα την pie και δεν έκανα ουτεhard reset ουτε τίποτα. Και τόσο καιρό δεν υπήρχε κανένα θέμα. Εμφανίστηκε αυτές τις 2 μέρες.. :worry:

 

Μιά απ' τα ίδια . Και νόμιζα οτι έτυχε ή δεν θα το είχα προσέξει . 'Οποιος βρεί λύση τη γράφει . Εννοείται .

 

Α , εγώ την Pie με hard reset .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...