Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κάποιο λόγο όταν αποθηκεύω νέα επαφή από το call history σε κάποιο exchange outlook δεν παίρνει το όνομα και αποθηκεύεται σαν σκέτος αριθμός.

 

Σε gmail δουλεύει. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλον?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε recovery mode έχει μπεις κανείς στην 9.0? Προσπάθησα να μπω με Power+Volume Down και αυτό έκανε αυτόματα hard reset! :angry:
Link to comment
Share on other sites

Εγω μπήκα (και έκανα Wipe Cache) χωρίς πρόβλημα...

Locked BL, no root

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο νήμα. Κάτοχος από χθες του 1+6. Μετάβαση από s8+ και δηλώνω ενθουσιασμένος. Μου αρέσουν πολύ τα gestures για navigation και ότι κερδίζεις οθόνη. Προσπαθώ να τα συνηθίσω βέβαια ακόμα. Μία ερώτηση. Την γρήγορη μετάβαση από μια εφαρμογή στην προηγούμενη ανοιχτή που υπήρχε πατώντας διπλή φορά το recent app button πάει περίπατο με τα gestures έτσι?
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να μου θυμίσει κάποιος. Για να διαγράψω τα πάντα, εφαρμογές, μουσική, φωτογραφιες, φακέλους εφαρμογών κλπ τι wipe πρέπει να κάνω? Τα πάντα εκτός system? Νομίζω αν υπήρχε fastboot rom θα αρκούσε να βάλω αυτή, τώρα όμως που έχουμε zip?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να μου θυμίσει κάποιος. Για να διαγράψω τα πάντα, εφαρμογές, μουσική, φωτογραφιες, φακέλους εφαρμογών κλπ τι wipe πρέπει να κάνω? Τα πάντα εκτός system? Νομίζω αν υπήρχε fastboot rom θα αρκούσε να βάλω αυτή, τώρα όμως που έχουμε zip?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Wipe data, internal storage, cache, dalvik. Αυτά εάν έχεις twrp recovery.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ ενδιαφέρον τεστ...

 

Τα πάει εξαιρετικά το Op6...

 

Λιγο λιγοτερο noise reduction να ειχε και θα ηταν εξαιρετικο το βιντεο. Εδω μου λειπει εντονα το u11.:(

Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ ενδιαφέρον τεστ...

 

Τα πάει εξαιρετικά το Op6...

 

τωρα δηλαδη αυτο το p20pro kai note 9 υποτιθεται πως εχει καλυτερη καμερα απο το op6.?? γιατι αλλα βλεπω εγω στο βιντεο. μες την θολουρα ειναι . ειδικα του p20pro. αντε γιατι μας τα ζαλισαν. . τι ζουμ και τι σταθεροποιητες. ταπα εφαγαν και τα 2..!! και κανουν και τα 2πλα λεφτα υποψην ετσι.?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

τωρα δηλαδη αυτο το p20pro kai note 9 υποτιθεται πως εχει καλυτερη καμερα απο το op6.?? γιατι αλλα βλεπω εγω στο βιντεο.

 

Μες στο γκαραζ το χειροτερο βιντεο ηταν του 1+6 μπρος πισω

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω χθες με φουλ clean install την pie stable. Εβαλα κατευθειαν και twrp ,εκανα root και περασα elemental kernel.

 

Επιβεβαιωνω οτι δουλευει το vowifi κανοντας απο την αρχη την διαδικασια. Σηματακι VoLTE δεν ειδα ακομα αλλα πολυ πιο πολυ με απασχολουσε το Vowifi. Δεν θυμαμαι αν θελει και ενεργοποιηση καποιος διακοπτης οπως το Vowifi

 

-Μου φαινεται λιγο πιο γρηγορο, δεν νομιζω να ειναι placebo.

 

-Μαρεσει το ανανεωμενο UI, προσωπικα χρησιμοποιω το light theme και οχι το colorful.

 

-Εγω ακομα δεν βλεπω την ταχυτητα συνδεσης στο status bar χωρις να κατεβασω την κουρτινα. Νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι το εφτιαξαν αυτο.

 

-Το advanced reboot menu, γιατι το εβγαλαν...βολευε χωρις να βαζουμε εξτρα εφαρμογες...

 

-Η αυτοματη φωτεινοτητα με εχει μπερδεψει αρκετα. Μου δινει την εντυπωση οτι που και που δεν λειτουργει

 

-Δεν ξερω αν στραβωθηκα, αλλα δεν βλεπω καπου στην καμερα την επιλογη megapixel. Αν δεν κανω τραγικο λαθος στην oreo μπορουσαμε να επιλεξουμε

 

Ευχαριστημενος γενικα θα ελεγα χωρις να υπαρχουν μεγαλες αλλαγες. Μου αρκει οτι ειμαστε απο τις πρωτες εταιρειες που πηραμε stable 9.0 και για αυτο αλλωστε ειναι ενας απο τους λογους που ειμαστε στην 1+. Περιμενω να δω την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση χωρίς να με κοροιδέψετε :)

 

Όταν λέτε clean install τι εννοείται?

Κατεβάζετε το update, κανετε install, με το που γινει η εγκατάσταση και πριν το πρωτο restart μπαίνετε recovery και κάνετε wipe out τα παντα

ή έχω καταλάβει κάτι λάθος?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Με custom kernel δεν βλέπεις την ταχύτητα/μπαταρία του update αλλά του kernel σου ;)

 

σωστο αλλα δεν παυει να στηριζετε στα νεα sources απο την oneplus και ο custom kernel.

 

να κάνω μια ερώτηση χωρίς να με κοροιδέψετε :)

 

Όταν λέτε clean install τι εννοείται?

Κατεβάζετε το update, κανετε install, με το που γινει η εγκατάσταση και πριν το πρωτο restart μπαίνετε recovery και κάνετε wipe out τα παντα

ή έχω καταλάβει κάτι λάθος?

 

Προσωπικα εχοντας κατεβασει στον υπολογιστη μου το full zip(1GB+) εκανα τα εξης:

 

reboot twrp (προσοχη να ειναι το τελευταιο blue spark για Pie)

wipe data,internal storage, dalvik cache/cache - ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΗΜΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ BOOT

ανοιξα το All in one tool και επελεξα recovery zip flasher

επελεξα το zip της rom απο τον υπολογιστη μου και ξεκινησε η διαδικασια φλασαρισματος (αν δεν κανω λαθος τικαρα και το main memory γιατι χωρις αυτο μου πεταξε error)

Κανοντας ρεσταρτ ειναι σαν να αγοραζετε το κινητο με Stable 9.0

 

Προσωπικα εγω συνεχισα με flash του TWRP ξανα, ανοιξα σεταρα, εκανα ρουτ και περασα και τον κερνελ.

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας στην 9.0 ρύθμιση να μπαίνει η τοποθεσία σε battery save όπως ήταν σε Oreo και κάτω;

Επίσης υπάρχει τρόπος για αυτούς που βλέπουν Netflix σε ρουτ κινητό να έχουμε drm L1?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σας εχει ερθει η αναβαθμιση για android 9.0?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

σας εχει ερθει η αναβαθμιση για android 9.0?
Ναι οτα εδώ και 3-4 μέρες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει τρόπος για αυτούς που βλέπουν Netflix σε ρουτ κινητό να έχουμε drm L1?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Αυτό δεν αλλάζει από απλό update ή mod. Στο op5t έστελνες το κινητό πίσω στην op για να στο ενεργοποιήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν αλλάζει από απλό update ή mod. Στο op5t έστελνες το κινητό πίσω στην op για να στο ενεργοποιήσουν.
Με κλειδωμένο bootloader το κινητο είναι L1. Όταν ξεκλειδωνεις bootloader πάει L3. Αν ξανακλειδωσεις πάει πάλι L1. Το θέμα είναι να είμαστε ξεκλειδωτοι με L1 αν υπάρχει τρόπος.

 

Στα 5 και 5Τ ίσχυε αυτό που λες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με κλειδωμένο bootloader το κινητο είναι L1. Όταν ξεκλειδωνεις bootloader πάει L3. Αν ξανακλειδωσεις πάει πάλι L1. Το θέμα είναι να είμαστε ξεκλειδωτοι με L1 αν υπάρχει τρόπος.

 

Στα 5 και 5Τ ίσχυε αυτό που λες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Ότι έχει προβλέψει ο κατασκευαστής. Από απλό moding δεν νομίζω να αλλάζει. Ελπίζω να κάνω λάθος :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι οτα εδώ και 3-4 μέρες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

αλλαξες χωρα με vpn γιαννα ερθει?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας στην 9.0 ρύθμιση να μπαίνει η τοποθεσία σε battery save όπως ήταν σε Oreo και κάτω;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Οριστικά τέλος με P.

Τωρα δεν ξερω με root τι παιζει σε αυτο,δεν το εχω ψαξει.

Καπου πηρε το ματι μου την παρακατω εφαρμογη αλλα δεν την εχω εγκαταστησει να τεσταρω.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rascarlo.quick.settings.tiles

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι γίνεται με την φωτεινότητα;; Την έχω σχεδόν στο 70% ενώ πριν στο 30 με 40%.

Το sot δεν είναι στα ίδια. Σχεδόν μια ώρα κάτω!!!

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...