Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω ξεκλειδώσει στο twrp κάτι δεν κάνω σωστά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πες μας τι κάνεις να βοηθήσουμε...

Κάνε τα παρακάτω.....

Boot into recovery

Flash beta2

Flash twrp

Reboot to twrp

Flash magisk

Boot to system

Edited by petraKOS07
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αφού έβγαλα το τηλέφωνο από την πρίζα , μετά από δύο ώρες με κλειστά δεδομένα/wifi , έπεσα στο 98% πράγμα που δεν μαρεσει :/ έχει συμβεί σε άλλους ? Η έστω να βρω τρόπο να μην έχω drain σε stanby ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αφού έβγαλα το τηλέφωνο από την πρίζα , μετά από δύο ώρες με κλειστά δεδομένα/wifi , έπεσα στο 98% πράγμα που δεν μαρεσει :/ έχει συμβεί σε άλλους ? Η έστω να βρω τρόπο να μην έχω drain σε stanby ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πλάκα κάνεις ε??

Link to comment
Share on other sites

Καλά ερώτηση έκανα , απλά από περιέργεια το ρώτησα , μιας και κάτοχος le max 2 πριν , με.custom rom πάλι είχα drain , είπα να ρωτήσω
Link to comment
Share on other sites

Καλά ερώτηση έκανα , απλά από περιέργεια το ρώτησα , μιας και κάτοχος le max 2 πριν , με.custom rom πάλι είχα drain , είπα να ρωτήσω
Συμβαίνει. Και εγώ το παθαίνω ορισμένες φορές στο Oneplus 5 μου. Εχει να κάνει με το πώς ρυθμίζει η εκαστοτε εταιρία το ποσοστο. Σε κάποια smartphones για παράδειγμα μπορεί να μείνει στο 100% για καμιά ώρα χωρίς να πέσει καθόλου με κανονική χρήση. Μετά όμως ξαφνικά μπορεί να βρεθείς με 85% ποσοστό μπαταρίας χωρίς να έχεις κάνει εκείνο το διάστημα κάτι ιδιαίτερο.

 

Σε άλλους πέφτει πολύ γρήγορα στα πρώτα 10% και μετά αρχίζει να σταθεροποιείται σε βαθμό που χρησιμοποιείς πολύ την συσκευή και απορείς πως είναι δυνατόν να έχεις τόσο υπόλοιπο ακόμα. Σε standby είναι πολλοί οι λόγοι που μπορεί να έχει κανείς battery drain και δεν χρειάζεται να το αναλύσουμε άλλο. Από κακό σήμα δικτύου μέχρι εφαρμογές που δουλεύουν στο παρασκήνιο και από φθαρμένη από τον χρόνο μπαταρία μέχρι ελαττωματικη. Την διάρκεια της νύχτας που κοιμόμαστε, αν κοιμαται και η συσκευή φυσικά (deep sleep) το φυσιολογικό είναι να χάνει 2 με 3% περίπου μέσα σε ένα 8ωρο. Σε άλλους μπορεί και 1% μόνο. Με το Oneplus 3T που είχα, την νύχτα έχανα το πολύ 2% σε ένα 7ωρο- 8ωρο. Με το 5 τύχαινε να χάνω τις ίδιες ώρες μέχρι και 4% ορισμένες φορες με όλα κλειστά και τις ίδιες εφαρμογές πάντα. Σε κάποιες περιπτώσεις είναι και θέμα επεξεργαστή ίσως. Άλλη συμπεριφορά είχε ο snap820 και άλλη ο 835 η ο 845 σε idle.

 

Γενικά όλο αυτό με το ποσοστο είναι ένα είδος "ψευδαισθησης" και από εκεί και πέρα γίνεται και "ψυχολογικό".

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου , απλά προσπαθώ να μάθω σαν νέος στην oneplus την λειτουργία του τηλεφώνου ! Ευχαριστώ πολύ ξανά..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσο safe είναι να το πάρω από gearbest?

Μου φαινεται πολύ καλή η τιμή για να είναι αληθινή.

400 λίρες 128 gb

 

520 το δίνει η one plus

 

https://m.gearbest.com/digital-camera/pp_009766828595.html?wid=1349303&currency=GBP&vip=4264395&gclid=CjwKCAjw8uLcBRACEiwAaL6MSSG77rVIBHihuWEzFLWOQCbSIqrV5X3sKubBuC0rOgzFhOgChDMxaxoCKZ4QAvD_BwE

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πόσο safe είναι να το πάρω από gearbest?

Μου φαινεται πολύ καλή η τιμή για να είναι αληθινή.

400 λίρες 128 gb

 

520 το δίνει η one plus

 

https://m.gearbest.com/digital-camera/pp_009766828595.html?wid=1349303&currency=GBP&vip=4264395&gclid=CjwKCAjw8uLcBRACEiwAaL6MSSG77rVIBHihuWEzFLWOQCbSIqrV5X3sKubBuC0rOgzFhOgChDMxaxoCKZ4QAvD_BwE

 

Από όσο ξέρω με επιλογή priority line στην αποστολή δεν περνάει τελωνείο....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

και εγώ σκέφτομαι για το απλό από Gearbest.

Βγαίνει στα 395 ευρώ. Νομίζω είναι πολύ καλή η τιμή και αξίζει να το πάρεις από Κινα.

Από Κινα εξάλλου πείρα και το op3 μου και δεν είχα κανένα πρόβλημα 2,5 χρόνια τώρα.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ σκέφτομαι για το απλό από Gearbest.

Βγαίνει στα 395 ευρώ. Νομίζω είναι πολύ καλή η τιμή και αξίζει να το πάρεις από Κινα.

Από Κινα εξάλλου πείρα και το op3 μου και δεν είχα κανένα πρόβλημα 2,5 χρόνια τώρα.

 

Και εγώ από bangood πριν 1 μήνα το πήρα 425€...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να το πάρω από το gearbest χωρίς έξοδα τελωνείου?

 

Ναι αν επιλέξεις αποστολή με Priority Line.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν επιλέξεις αποστολή με Priority Line.

 

Συγνώμη τώρα είδα και την απάντηση πιο πίσω.

Μήπως ξέρει κανείς αν στην Αγγλία κόβουν ή περνάει και εκεί με priority line?

(μένω Λονδίνο)

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωσαν καινούρια usb-c ακουστικά και βγήκε και αυτό το άρθρο.

 

Κρίμα και ήθελα πολύ να συνεχίσω σε oneplus.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωσαν καινούρια usb-c ακουστικά και βγήκε και αυτό το άρθρο.

 

Κρίμα και ήθελα πολύ να συνεχίσω σε oneplus.

Δεν βλέπω κάτι τραγικό σε αυτό. Ασύρματα ακουστικά ούτως η άλλως η ανταπτορακια για ενσύρματα ακουστικά. Άλλωστε δεν θα έχει ράδιο να σε ενδιαφέρει που δε θα μπορείς να ακούς ραδιόφωνο με ασύρματα ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι τραγικό σε αυτό. Ασύρματα ακουστικά ούτως η άλλως η ανταπτορακια για ενσύρματα ακουστικά. Άλλωστε δεν θα έχει ράδιο να σε ενδιαφέρει που δε θα μπορείς να ακούς ραδιόφωνο με ασύρματα ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά τραγικό είναι όταν 6 μήνες πριν έκανε

δημοσκόπηση στο Twitter και ρωτούσε κατά πόσο είναι σημαντικό η θύρα ακουστικών, και κορόιδευαν την Apple στην παρουσίαση του 6.

 

Εγώ έχω 2 Bluetooth ακουστικά που χρησιμοποιώ αλλά θέλω να έχω και την επιλογή για ενσύρματα.

 

3500 μπαταρία έβαλαν στο 6T δεν είναι και κανένα τέρας να πεις ότι δεν έχουν χώρο.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τραγικό είναι όταν 6 μήνες πριν έκανε

δημοσκόπηση στο Twitter και ρωτούσε κατά πόσο είναι σημαντικό η θύρα ακουστικών, και κορόιδευαν την Apple στην παρουσίαση του 6.

 

Εγώ έχω 2 Bluetooth ακουστικά που χρησιμοποιώ αλλά θέλω να έχω και την επιλογή για ενσύρματα.

 

3500 μπαταρία έβαλαν στο 6T δεν είναι και κανένα τέρας να πεις ότι δεν έχουν χώρο.

 

Θα βγάλει και bullets με usb-c. Ήδη τα διαφημίζουν στο community.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλει και bullets με usb-c. Ήδη τα διαφημίζουν στο community.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ξέρω, το έγραψα πιο πάνω.

 

Η Samsung στο note που έχει παρόμοιο μέγεθος έχει 4000 μπαταρία θύρα ακουστικών και stylus. Αυτοί πως κατάφεραν και τα χώρεσαν όλα αυτά;

 

Anyway πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να αναλύσουμε ότι μόνο μειονέκτημα είναι η αφαίρεση της θύρας.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση στην κάθε εταιρεία έχει να κάνει με το κατά πόσο είναι έτοιμη η αγορά να δεχθεί μία τέτοια αλλαγή. Σίγουρα δεν ήταν όταν το έκανε η Apple αλλά η Apple «έχει την δύναμη» να το κάνει. 3-4 εταιρείες έχουν αυτή την δύναμη οπότε οι μικρότεροι ακολουθούν αυτούς και τις ανάγκες της αγοράς.

 

Προσωπικά μόνιμα χρησιμοποιώ bt ακουστικά πλέον αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζεται να την αφαιρέσουν από τώρα. Πιο safe επιλογή είναι να το κάνουν σε ένα χρόνο πχ.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πριν λιγο το διαβασα και ειναι οντως τραγικο εκτος αν βαλουν στην κατω θεση στερεο ηχεια και αδιαβροχοποιηση οπως εκανε και η HTC με το U11.

 

Κριμα μιας και μετα τις τιμες των νεων iphone,με εψηνε ολο και περισσοτερο να γυρισω σε oneplus μετα το 5τ αλλα αφου και η Oneplus πλεον θελει να κανει τα δικα της και γραφει την κοινοτητα εκει που δεν πιανει μελανι,και του χρονου.

 

Απορω αυτα τα poll για ποιο λογο τα κανουν.

 

Ουτε ειναι οτι το καλυτερο μετα και απο την επιθεση που εφαγε στο θεμα των στοιχειων/καρτων.

 

Τουλαχιστον αν θελουν να βγαλουν τα ακουστικα,ας δωσουν δωρεαν τα wireless μιας και η τιμη εξακολουθει να παιρνει την ανηφορα να κερδισουν τις γνωμες του κοσμου σε αυτο. Και εγω ακομα τα αρχικα bullets χρησιμοποιω αν και θελω να κανω την μεταβαση στα ασυρματα,αλλα εννοειται οτι θελω να υπαρχει σαν επιλογη η θυρα των ακουστικων.

 

Η αν δεν υπαρχει,ας μου προσφερει αλλα πραγματα στην θεση της.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, το έγραψα πιο πάνω.

 

Η Samsung στο note που έχει παρόμοιο μέγεθος έχει 4000 μπαταρία θύρα ακουστικών και stylus. Αυτοί πως κατάφεραν και τα χώρεσαν όλα αυτά;

 

Anyway πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να αναλύσουμε ότι μόνο μειονέκτημα είναι η αφαίρεση της θύρας.

 

Η Samsung είναι Samsung και κάνει ότι θέλει! Κοστολογεί όσο θέλει, αφαιρεί και προσθέτει ότι θέλει και πάει λέγοντας. Συγκρίνουμε την Samsung με την Oneplus που αν και υπό την σκέπη της Oppo, ακόμα και αυτή δεν μπορεί να συγκριθεί με την Sammy;

 

Προσωπικά δεν βρίσκω κάποιο μειονέκτημα. Κάνω την δουλειά μου με τα ασύρματα της Meizu. Αν αφαιρεθεί στα επόμενα μοντέλα το audio jack θα έχεις τα usb c ακουστικά της αλλά και άλλων εταιριών αν θες. Αν είσαι από αυτούς που φορτίζουν, ακούνε μουσική και παίζουν παιχνίδια ταυτόχρονα, τότε είναι μειονέκτημα. Εγώ που δεν τα κάνω ταυτόχρονα και δεν έχω λόγο να το κάνω, δεν με αγγίζει.

 

Πέρα από αυτό, καινούρια εταιρία είναι στον χώρο και πειραματίζεται. Αν δει ότι δεν πουλάει αφαιρώντας, θα αναγκαστει να τα ξαναβάλει. Κακό του κεφαλιού της αν δεν ακούει το κοινό της! Το έκανε και η Samsung προπερσι με τις κάρτες SD μετα το κράξιμο. Σε τελευταία ανάλυση όπως λένε όλοι, κανείς δεν αναγκάζει κανεναν να αγοράσει μια τέτοια συσκευή ανάμεσα σε αυτή την πληθώρα smartphones που υπάρχουν εκεί έξω. Θα βρεθούν και πιο φθηνές συσκευές άλλων εταιριών η θα πεταχτούν καινούριες εταιριες από το πουθενά. Δε χρειάζεται να είναι καποιος κολλημένος με μια εταιρία όταν αυτή ακριβαινει και κάνει του κεφαλιού της. Εδώ μέχρι και η Xiaomi έχει ξεκινήσει σιγά σιγά να μην επιτρέπει το roll back σε προηγούμενα firmwares σε κάποιες συσκευές της. Όλοι κάτι κάνουν λίγο πολύ.

 

Τέλος, εάν έχεις το 5T η το 6, ποιος ο λόγος να πας στο αμέσως επόμενο; Δε μπορείς να το κρατήσεις 2-3 χρόνια επιπλέον με αυτά που έχει και σε βολεύουν;

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...