Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

Στο νεο μου OP6 (με το φρέσκο 5.1.7) μετέφερα σχεδόν τα πάντα από το παλιο ΟΡ3 (Android 8), μέσω του Oneplus Switch app. To "σοβαρότερο" θέμα μου είναι η ΜΗ μεταφορά των 215 saved WIFI...

Κοιτώ τις ρυθμίσεις (Settings>Backup, κλπ) και είναι ολα ΟΝ (στο παλιο ΟΡ3).

 

Δεν θέλω να ρουτάρω για να χρησιμοποιήσω τα app που κάνουν χειροκίνητα αυτή την εργασία - εχει κανεις κάποια ιδέα γιατί δεν αντιγράφονται/μεταφέρονται?

Στο Settings > Backup & reset > Google account > Active backups, επρεπε στο Device settings να έχω κάποια ημερομηνία που να δειχνει πότε έγινε, ομως εδώ γράφει waiting to backup. Δεν βρίσκω πως να κάνω "force" και απ ότι διαβαζω, έπρεπε να γίνεται εφόσον το τηλέφωνο είναι idle και στον φορτιστή...

 

Ακριβώς το ίδιο θέμα είχα και εγώ, και με 1+3Τ αλλα έχει να κάνει με την Oreo...Και τώρα με το Note 8 δεν έχει κρατήσει κανένα από τα αποθηκευμένα Wi-Fi...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο θέμα είχα και εγώ, και με 1+3Τ αλλα έχει να κάνει με την Oreo...Και τώρα με το Note 8 δεν έχει κρατήσει κανένα από τα αποθηκευμένα Wi-Fi...

 

 

Τελικα, βρέθηκε λύση που να κάνει Forced backup, με ADB commands (το ίδιο πρόβλημα έχουν και οι ιδιοκτήτες Pixel XL 2)

Μενει να δω αν μπορεί να γίνει partial restore @ WiFi settings ή θελει απ την αρχή...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Πότε υπολογίζετε να πάρουμε το νέο Android?

 

Μα τον νέο Android 9 δεν έχει καν κυκλοφορήσει επίσημα. Μόνο κάτι beta εκδόσεις.

Συνήθως η OnePlus αναβαθμίζει στην επόμενη έκδοση Android τέλη Δεκεμβρίου - Χριστούγεννα.

Link to comment
Share on other sites

Πότε υπολογίζετε να πάρουμε το νέο Android?

 

Αν σκεφτείς ότι με την κυκλοφορία της Τ συσκευής, έχει γίνει διαθέσιμη η επόμενη έκδοση, κατά τον Νοέμβριο θα δώσει την επόμενη έκδοση... Φυσικά το Τ θα έχει Ο και με το που συνδεθεί θα πάρει την επόμενη έκδοση λογισμικού... Όπως είχε γίνει και με το 3Τ,και με το 5Τ,απλα για να δώσει τις δυο εκδόσεις που ζητάει η Google και μετανάστευσε μείνει μόνο μια, προς διάθεσή...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να τρέξει twrp app? Μόλις πάω να διαλέξω συσκευή, κλείνει επανειλημμένα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να τρέξει twrp app? Μόλις πάω να διαλέξω συσκευή, κλείνει επανειλημμένα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το ίδιο έχω πάθει εγώ σε 3Τ τις τελευταίες ημερες που πέρασα σε Ο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μα τον νέο Android 9 δεν έχει καν κυκλοφορήσει επίσημα. Μόνο κάτι beta εκδόσεις.

Συνήθως η OnePlus αναβαθμίζει στην επόμενη έκδοση Android τέλη Δεκεμβρίου - Χριστούγεννα.

παιδιά το επόμενο νομίζω θα βγει με 9. φέτος σε αντίθεση με τα άλλα χρόνια είχαμε κυκλοφορία συσκευής με beta από την 9 μαζί. Το Νοέμβριο θα έχει οριμασει σίγουρα. είμαστε ήδη στη beta 2 και είναι Ιούνιος

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το επόμενο νομίζω θα βγει με 9. φέτος σε αντίθεση με τα άλλα χρόνια είχαμε κυκλοφορία συσκευής με beta από την 9 μαζί. Το Νοέμβριο θα έχει οριμασει σίγουρα. είμαστε ήδη στη beta 2 και είναι Ιούνιος

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Και το επόμενο θα βγει με 8 και θα γίνει αναβάθμιση με το που το ανοίξεις, ώστε να μείνει μόνο μια ουσιαστική αναβάθμιση από την εταιρεία ... Έτσι κάνει πάντα....

Link to comment
Share on other sites

Η OnePlus δίνει δύο ουσιαστικές αναβαθμίσεις στην σκέτη σειρά και μία στην Τ σειρά, για να συμβαδίζουν ακριβώς μεταξυ τους στο software και τα δύο κινητα που βγάζει το ίδιο έτος.

Δεν το βλέπω να αλλάζει σύντομα αυτό.

Μακάρι βέβαια να κάνει την έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites

Η OnePlus δίνει δύο ουσιαστικές αναβαθμίσεις στην σκέτη σειρά και μία στην Τ σειρά, για να συμβαδίζουν ακριβώς μεταξυ τους στο software και τα δύο κινητα που βγάζει το ίδιο έτος.

Δεν το βλέπω να αλλάζει σύντομα αυτό.

Μακάρι βέβαια να κάνει την έκπληξη.

 

Αυτό τώρα πως το συμπέρανες??

 

Ρωτάω γιατί το OP 3T που είναι το πρώτο Τ μοντέλο βγήκε με Android 6 και έχει πάρε ήδη Android 8

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

H google λέει δύο χρόνια ενημερώσεων. Δε λέει δύο εκδόσεις.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Κάθε χρόνο βγάζει και μια έκδοση, δυο χρόνια δυο εκδόσεις.... Το 5T βγήκε με Ν ενώ είχε κυκλοφορήσει η Ο, και θα έπρεπε να δώσει άλλες δύο εκδόσεις, ενώ τον Νοέμβριο θα πάρει την Ρ και θα είναι εντάξει απέναντι στην εντολή για δύο αναβαθμίσεις... Το ίδιο κάνει και με τις άλλες συσκευές... Το 6T θα βγει με Ο και όχι με Ρ,θα πάρει την Ρ άμεσα, και θα χρωστάει μετά μόνο μια... Ελπίζω να σε κάλυψα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η OnePlus δίνει δύο ουσιαστικές αναβαθμίσεις στην σκέτη σειρά και μία στην Τ σειρά, για να συμβαδίζουν ακριβώς μεταξυ τους στο software και τα δύο κινητα που βγάζει το ίδιο έτος.

Δεν το βλέπω να αλλάζει σύντομα αυτό.

Μακάρι βέβαια να κάνει την έκπληξη.

 

Κανείς λάθος, δυο μεγάλες αναβαθμίσεις δίνει και στην Τ σειρά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος θέμα με το instagram. Μου φαίνεται πως κόβει λίγο τα stories. Το έχετε παρατηρήσει?

OP6 8/128

 

My referral link: https://www.oneplus.com/gr/invite#EWINMVUMXGGFPBE :clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος θέμα με το instagram. Μου φαίνεται πως κόβει λίγο τα stories. Το έχετε παρατηρήσει?

 

Ισχύει αυτό. Ίσως το ισταγκραμ πρέπει να καλιμπραρει τις διαφορετικές αναλογίες των οθονών δεν νομίζω να φταίει το κινητο. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

5.1.8 is available

Υπάρχει κάποια αξιόλογη αλλαγή?την κατεβάζω τώρα.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια αξιόλογη αλλαγή?την κατεβάζω τώρα.
Προφανώς αναβαθμιζει τον BL για την επιπλέον ασφάλεια πιο πολύ, που όπως είχε βγει στην φόρα, είχε κενά ασφαλείας.

 

Edit: Αυτό έγινε στην προηγούμενη 5.1.7 για εσάς μάλλον.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα και γω. Δεν βλέπω κάποια διαφορά ακόμη δεν ξέρω..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ο σωστός τρόπος να έχεις και twrp και root είναι, φλασαρουμε την ρομ απο twrp, φλασαρουμε το twrp, reboot to recovery, φλασαρουμε magisk.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ο σωστός τρόπος να έχεις και twrp και root είναι, φλασαρουμε την ρομ απο twrp, φλασαρουμε το twrp, reboot to recovery, φλασαρουμε magisk.

 

Εμενα και πάλι κόλλησε. Δεν φλασαρει την ρομ μέσα από την twrp. Περνάω την αναβάθμιση από μέσα και μετά με fastboot φλασαραμε την ρεκοβερυ....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα και πάλι κόλλησε. Δεν φλασαρει την ρομ μέσα από την twrp. Περνάω την αναβάθμιση από μέσα και μετά με fastboot φλασαραμε την ρεκοβερυ....

 

εκτος απο το πρώτο update μολις άνοιξα το κινητό όλα ετσι τα πέρασα.κατεβάζω φουλ ρομ και την περναω όπως ειπα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το πρώτο update μολις άνοιξα το κινητό όλα ετσι τα πέρασα.κατεβάζω φουλ ρομ και την περναω όπως ειπα.

 

Πια twrp περνάς? Πιο αρχείο?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...