Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον 2 φορές από τότε που το αγόρασα ενώ ήταν στην πρίζα σταμάτησε την μια στο 62 % και μια τώρα στο 80% ενώ έδειχνε τον κεραυνό ότι φορτίζει δεν ανεβαίνε όταν το έβγαλα και το ξανά έβαλα αμέσως άρχισε πάλι γρήγορα να φορτίζει σκέφτομαι να στείλω μήνυμα στην 1+
Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον 2 φορές από τότε που το αγόρασα ενώ ήταν στην πρίζα σταμάτησε την μια στο 62 % και μια τώρα στο 80% ενώ έδειχνε τον κεραυνό ότι φορτίζει δεν ανεβαίνε όταν το έβγαλα και το ξανά έβαλα αμέσως άρχισε πάλι γρήγορα να φορτίζει σκέφτομαι να στείλω μήνυμα στην 1+

 

Συνήθως μέχρι τα 50-60 φορτίζει πολύ γρήγορα. Μετά νομίζω πάει πιο αργά. Αν είχες θέμα δεν θα φορτιζε καθόλου.! Μην ανχωνεσαι

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αλλά είχε σταματήσει εκεί για 20+ λεπτά ακριβώς σε εκείνο το ποσοστό και έπεφτε σαν να σταματούσε η τροφοδοσία ενώ εδείχνε τον κεραυνό όμως θα το παρακολουθώ το ανέφερα μήπως έχει συμβεί και σε κάποιον άλλον πιο πολύ
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και το άσπρο σήμερα . Με απλή μέθοδο λέει πως θα φύγει αύριο και φτάνει 19 του μήνα. Λέτε να έρθει πιο γρήγορα ?
Εμένα για Πάτρα έκανες ακριβώς 3 ημέρες (2,5 για την ακρίβεια) με απλή αποστολή...

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του.

 

Οι φωτο σε σχεση με το 5t πως ειναι ?? Επισης εχει καποιος κ το p20 για να μας πει σχετικα με την συγκριση ?

Link to comment
Share on other sites

φίλε πρόσεξε γιατί αγορές ηλεκτρονικών συσκευών από Αμερική δε καλύπτονται από εγγύηση στην Ευρώπη.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

Ναι, το θέμα της εγγύησης είναι όντως πρόβλημα. Μάλλον δε θα κάνω κίνηση για αγορά

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει βαλει καποιος απο εδω flash kernel ή γενικα καποιον κερνελ να μας πει εντυπωσεις για μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

φίλε πρόσεξε γιατί αγορές ηλεκτρονικών συσκευών από Αμερική δε καλύπτονται από εγγύηση στην Ευρώπη.

 

Ναι, το θέμα της εγγύησης είναι όντως πρόβλημα. Μάλλον δε θα κάνω κίνηση για αγορά

 

 

Δεν νομίζω οτι ειναι έτσι...

Μια αγορά από USA, απλώς δινει ΕΝΑ χρόνο εγγυηση και όχι ΔΥΟ, όπως έχουμε στην ΕΕ

https://www.oneplus.com/legal/terms-of-sales

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι ειναι έτσι...

Μια αγορά από USA, απλώς δινει ΕΝΑ χρόνο εγγυηση και όχι ΔΥΟ, όπ ως έχουμε στν ΕΕ

https://www.oneplus.com/legal/terms-of-sales

 

μιση εγγυηση οταν υπαρχει δυνατοτητα για 2 ετη την λες κ προβλημα...

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, όπως μου απάντησαν, αν αγοράσω από Αμερική θα έχει εγγύηση, απλά θα είναι ενός έτους.

To 128άρι βγαίνει στα 490 ευρώ εδώ, είναι 70 ευρώ η διαφορά. Δύσκολη απόφαση...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, όπως μου απάντησαν, αν αγοράσω από Αμερική θα έχει εγγύηση, απλά θα είναι ενός έτους.

To 128άρι βγαίνει στα 490 ευρώ εδώ, είναι 70 ευρώ η διαφορά. Δύσκολη απόφαση...

 

Εξαρτάται αν σκοπεύεις να κρατήσεις το τηλέφωνο για 2ετια. Εάν ναι, εγώ θα προτιμούσα την διετή εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι σοβαρα την αγορα του.

 

Οι φωτο σε σχεση με το 5t πως ειναι ?? Επισης εχει καποιος κ το p20 για να μας πει σχετικα με την συγκριση ?

 

Η καμερα του σε σχεση με το 5t ειναι καλυτερη.Για την συγκριση με p20 pro ανεφεραν πιο πισω ορισμενοι κατοχοι οτι ειναι αισθητα χειροτερη η καμερα κυριως στις φωτογραφιες ομως γιατι στο video ειναι πολυ καλυτερα τα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει δυστυχώς. Ο ήχος των ειδοποιήσεων είναι ο ίδιο με τον ήχο κλήσεων. Απορώ γιατί δεν μπορούν να τον κάνουν διαφορετικό στην oneplus
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και το άσπρο σήμερα . Με απλή μέθοδο λέει πως θα φύγει αύριο και φτάνει 19 του μήνα. Λέτε να έρθει πιο γρήγορα ?

 

αν εισαι Αθηνα αυριο θα το εχεις....

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια μπορούμε με καποιο τροπο να χαμηλώσουμε τον ηχο των ειδοποιήσεων???

 

xposed και gravity box μόνο. αλλιώς μπορείς να το βάλεις κενό να μην χτυπάει καν

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος όταν πατάς ας πούμε like στο FB πως χαμηλώνει?

ή και αυτός ανήκει στις ειδοποιήσεις?

 

Μετά το update παρατήρησα ότι στο video στο 2χ ζουμ πιξελιάζει η εικόνα και η λήψη. Πριν δεν υπήρχε κάτι ανάλογο. Το έχετε παρατηρήσει?

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος όταν πατάς ας πούμε like στο FB πως χαμηλώνει?

ή και αυτός ανήκει στις ειδοποιήσεις?

 

Μετά το update παρατήρησα ότι στο video στο 2χ ζουμ πιξελιάζει η εικόνα και η λήψη. Πριν δεν υπήρχε κάτι ανάλογο. Το έχετε παρατηρήσει?

 

Για τ fb πας στης ρυθμίσεις της εφαρμογής εκεί που λέει "αρχεία μέσων και επαφές " είχα φάει και εγώ τον κόσμο να το βρω

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται ότι το ασφάλισα σήμερα στην Generalli για ένα χρόνο με 25€. Η κάλυψη ισχύει για Θραύση Οθόνης / Κρυστάλλων, Κλοπή εκ διαρρήξεως, Ληστεία με χρήση ή απειλή χρήσης βίας, Νερά (ζημιά από τυχαία επαφή με νερό ή άλλο υγρό στοιχείο), Φωτιά / κεραυνός.

 

Έχει συζητηθεί πάλι (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=438118) αλλά πίστευα ότι δεν θα ασφαλίσουν συσκευή που αγοράστηκε εκτός Ελλάδος.

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται ότι το ασφάλισα σήμερα στην Generalli για ένα χρόνο με 25€. Η κάλυψη ισχύει για Θραύση Οθόνης / Κρυστάλλων, Κλοπή εκ διαρρήξεως, Ληστεία με χρήση ή απειλή χρήσης βίας, Νερά (ζημιά από τυχαία επαφή με νερό ή άλλο υγρό στοιχείο), Φωτιά / κεραυνός.

 

Έχει συζητηθεί πάλι (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=438118) αλλά πίστευα ότι δεν θα ασφαλίσουν συσκευή που αγοράστηκε εκτός Ελλάδος.

χαχα παραλίγο θα μου έπεφτε το τηλέφωνο...και δεν το έχω ασφαλισμένο!!!

Τι ήταν να το ακούσω κι αυτό στην ζωή μου!

Android P Beta 2 έβαλε κανείς σας για να συγκριθούμε???

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω deels for you για cosmote αλλά δεν μπορώ να στείλω κενό μύνημα έχει μήπως καμιά ρύθμιση πουθενά;;
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς το πρόβλημα να μην μπορεί από την stock εφαρμογή της κάμερας όταν τραβήξει φωτό και πατώντας το preview να μην μπορεί να δει στην τελευταία φωτο που τραβάει...αλλά να του βγάζει κάποια άλλη????±±±

Έκανα clear cache στην εφαρμογή αλλά τίποτα....

 

Άκυρο οκ ...το βρήκα!

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Η oneplus φαίνεται ότι απέσυρε τη 5.1.6 η δεν την έχει ούτε στο site της σου υπήρχαν πολλές αναφορές για freezing που παίρναν οι συσκευές ειδικά όταν πήγαινες να την χρησιμοποιήσεις μετά από deep sleep... Πάντως μέχρις στιγμής δεν έχω δει κάτι τέτοιο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω deels for you για cosmote αλλά δεν μπορώ να στείλω κενό μύνημα έχει μήπως καμιά ρύθμιση πουθενά;;

 

Βάλε ένα κενό, ή οποιοδήποτε άλλο γράμμα. Το ίδιο είναι, το έχω δοκιμάσει με το deals for you.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...