Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ παιδιά..

Όσον αφορά το ακουστικό είμαι με Bluetooth Anker Slim+ μόνιμα, οπότε νομίζω δεν θα έχω διαφορά! Η κάμερα με κρατάει πίσω αν και βλέπω ότι λέτε για μικρές διαφορές.

Το λευκό by the way πότε θα είναι διαθέσιμο;

Link to comment
Share on other sites

για την ποιότητα της κλίσης δεν ισχύει, είναι πολύ καλή, άνετα ακούει ο διπλανός τι λες. πολλές φορές το χαμηλωνω για να μην ακούνε οι άλλοι

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Δεν μιλαω για την ενταση αλλα την ποιοτητα,αυτο δικαιολογηται κατα καποιον τροπο λογω της μη υποστηριξης Volte και HDvoice απο τους παροχους

:)
Link to comment
Share on other sites

Χαρούμενος κάτοχος και εγώ του εργαλείου από εχθές. Περίμενα να είναι πιο μεγάλο σε μέγεθος αλλά έπεσα έξω...ειναι πολύ βολικό στα δικά μου χέρια. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την κάμερα. Εχθές το βράδυ πήγα να τραβήξω κάποιες φωτογραφίες με Portret Mode ένα φίλο μου βράδυ σε εξωτερικό χώρο (πλατεία με ελαφρύ φωτισμό) και όταν έβαζα την συγκεκριμένη επιλογή πρασίνιζε όλο το πισω τοπίο είτε ήταν το άτομο μπροστά είτε όχι. Όταν το έβαζα σε νορμάλ φώτο όλα οκ. Είναι φυσιολογικό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχε κάποιος Note 8 να μας κάνει μια σύγκριση στις κάμερες;

Να δώσω το note για 1+6 ;;

Η κάμερα με κρατάει πίσω καθώς βγάζω τα παιδιά καθε μέρα.

Στα υπόλοιπα γουστάρω full 1+ και φλασαρισματα :)

Φίλε Βασιζόμενος και εγώ σε review που είδα (παρά πολλα) είδα ότι οι διαφορές είναι μικρές και είμαι στον δρόμο για την αλλαγη από n8 σε 1+6 ..(10 Χρόνια Sammy 11 συσκευές nonstop)

Θεωρώ ότι η κάμερα θα βελτιωθεί και άλλο αφου τώρα ξεκίνησε να δίνει update

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά ξέρετε αν υπάρχει τρόπος για vowifi volte me cosmote?νομίζω ότι δεν το υποστηρίζει η κόσμοτε στο τηλέφωνο μας.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενετε και θαυματα απο update της κάμερας...ο κυριος που ρωτησε(δεν θυμαμαι όνομα) για την καμερα και έχει παιδιά να ξερει οτι θα δυσκολευτει σε σχεση με το note 8 γιατι υο op6 τραβαει πιο αργά απο το note 8

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενετε και θαυματα απο update της κάμερας...ο κυριος που ρωτησε(δεν θυμαμαι όνομα) για την καμερα και έχει παιδιά να ξερει οτι θα δυσκολευτει σε σχεση με το note 8 γιατι υο op6 τραβαει πιο αργά απο το note 8
Εγώ που έχω παιδιά μια χαρά τραβάει δεν με προβλημάτισε κάπου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενετε και θαυματα απο update της κάμερας...ο κυριος που ρωτησε(δεν θυμαμαι όνομα) για την καμερα και έχει παιδιά να ξερει οτι θα δυσκολευτει σε σχεση με το note 8 γιατι υο op6 τραβαει πιο αργά απο το note 8

 

Πάντως οι διαφορές είναι μικρές και σε πολλές περιπτώσεις...αλλού προηγείται το ένα και αλλού το άλλο....

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενετε και θαυματα απο update της κάμερας...ο κυριος που ρωτησε(δεν θυμαμαι όνομα) για την καμερα και έχει παιδιά να ξερει οτι θα δυσκολευτει σε σχεση με το note 8 γιατι υο op6 τραβαει πιο αργά απο το note 8

 

Ισχύει αυτό... Το Note 8 και πιο γρήγορα τράβαγε, και πιο γρήγορα εστίασε, με το που πάταγες για λήψη, αμέσως τράβαγε... Το 1+6 έκανε λίγο παραπάνω....

Παντός αξιόλογα και τα δύο... Μην ψάχνουμε ψηλο στ 'άχυρα....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα το update και ισχύει ότι είπαν και άλλοι στο κομμάτι του ηχείου

Δυστυχώς αν και ανέβασαν την ένταση για να είναι νορμάλ και να μην παραμορφώνει θα πρέπει να είναι στο 70-80%

Πιο πάνω αλλοιώνεται στο GPS που το δοκίμασα και σε βίντεο

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μη τη ψυρίζετε τη μαϊμού. Όποιος θέλει οθόνη, κάμερα, αδιάβροχοποίηση, ασυρματη φόρτιση , στέρεο ηχεία και έχει να διαθέσει 800 ευρώ πάει για s9+. Όποιος δεν ενδιαφέρεται για αυτά η δεν διαθέτει το ποσό πάει για 1+6. Τέλος. Αλλά ούτε να τα συγκρίνουμε μπορούμε ούτε να γράφουμε ανακρίβειες για να δικαιολογήσουμε την αγορά μας.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μη τη ψυρίζετε τη μαϊμού. Όποιος θέλει οθόνη, κάμερα, αδιάβροχοποίηση, ασυρματη φόρτιση , στέρεο ηχεία και έχει να διαθέσει 800 ευρώ πάει για s9+. Όποιος δεν ενδιαφέρεται για αυτά η δεν διαθέτει το ποσό πάει για 1+6. Τέλος. Αλλά ούτε να τα συγκρίνουμε μπορούμε ούτε να γράφουμε ανακρίβειες για να δικαιολογήσουμε την αγορά μας.

 

Δεν θελω να σου χαλασω το παραπανω αλλα πλεον παιζει και το απλο S9 στα 555ευρω https://www.skroutz.gr/s/13784465/Samsung-Galaxy-S9-Dual-64GB.html δηλαδη μολις 35ευρω παραπανω απο το oneplus6.

 

Και το S9+ ξεκιναει απο τα 690ευρω και οχι 800+οπως λες https://www.skroutz.gr/s/13784463/Samsung-Galaxy-S9-Dual-64GB.html

 

Το μονο που μπορω να πω για το Oneplus6 ειναι οτι οποιος ενδιαφερεται πραγματικα καλυτερα να το αγορασει τωρα(αυτο τον καιρο δηλαδη)γιατι αργοτερα που θα πεσει και αλλο η τιμη στις ναυαρχιδες δεν θα αξιζει,ακομα και αν βαλουν ασυρματη φορτιση και στερεο ηχεια στο 6Τ.

Link to comment
Share on other sites

ε νταξ, εγώ πχ δεν θα αγόραζα το σ9 και 200 Ευρώ κάτω να είχε. δεν με ενδιαφέρουν αυτά που προσφέρει, δεν είναι για μένα, μου είναι αδιάφορο. να του βάλουν Android one να πάω να δώσω 1000,με λαγκγουιζ και τσάμπα να μου το έδιναν θα το πούλαγα. δεν έχουμε όλοι τα ίδια κριτήρια και ανάγκες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

ε νταξ, εγώ πχ δεν θα αγόραζα το σ9 και 200 Ευρώ κάτω να είχε. δεν με ενδιαφέρουν αυτά που προσφέρει, δεν είναι για μένα, μου είναι αδιάφορο. να του βάλουν Android one να πάω να δώσω 1000,με λαγκγουιζ και τσάμπα να μου το έδιναν θα το πούλαγα. δεν έχουμε όλοι τα ίδια κριτήρια και ανάγκες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Βρε ουτε εγω(γιαυτο και δεν το πηρα)απλα διορθωνω γιατι καθε φορα αναφερεται οτι τα αντιστοιχα με το Oneplus κινητα κοστιζουν 900 και 1000ευρω(τα διπλασια που λενε και οι youtubers)πραγμα που δεν ισχυει και παραπληροφορουν τον κοσμο.

Link to comment
Share on other sites

https://techblog.gr/software/keno-asfaleias-sto-bootloader-toy-oneplus-6-dinei-pliri-prosvasi-sti-syskeyi/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την καινούργια nolimits?? Να την περάσω αξίζει?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την καινούργια nolimits?? Να την περάσω αξίζει?
ήμουν σε σκέψη αλλά αφού το έστησα στοκ με τα υπόλοιπα κόλπα, τώρα βαριέμαι να φλασαρω ξανά. φαίνεται ενδιαφέρον πάντως με πολλά ωραία πράγματα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ καλή συμπεριφορά στο video...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίσεις από oxygen updater κάνουμε άφοβα; Δε θα έχουμε θέμα με τις επόμενες OTA;
Όχι δεν έχεις θέμα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Τι κερδιζουμε κανοντας update με το oxygen updater.Μηπως πιο γρηγορα αναβαθμηση?Ειναι σαν την ΟΤΑ η ολα απο την αρχη σεταρισμα?
:)
Link to comment
Share on other sites

ε νταξ, εγώ πχ δεν θα αγόραζα το σ9 και 200 Ευρώ κάτω να είχε. δεν με ενδιαφέρουν αυτά που προσφέρει, δεν είναι για μένα, μου είναι αδιάφορο. να του βάλουν Android one να πάω να δώσω 1000,με λαγκγουιζ και τσάμπα να μου το έδιναν θα το πούλαγα. δεν έχουμε όλοι τα ίδια κριτήρια και ανάγκες.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Αυτό με το λαγκουιζ κάπου πρέπει να τελειώνει... Άλλο δεν μου αρέσει μια εταιρεία και άλλο απαξιώ την εταιρεία και τις ναυαρχίδας της, που είτε μας αρέσει είτε όχι είναι το σημείο αναφοράς στο Android... Και όταν βγήκε το 1+6 αμέσως το συγκρινανε όλοι με το S9+, όπως και πέρυσι με το 1+5 η σύγκριση ήταν με το S8...Συσκευες αποδέκτες από όλον τον κόσμο, με πωλήσεις πολλών εκατομμυρίων, που αν σου αρέσουν η όχι, δεν σημαίνει απόλυτος τπτ... Συσκευές που είναι πλήρεις σε χαρακτηριστικά, έχουν μια από την καλύτερη ποιότητα κατασκευής, πολύ καλό σέρβις, και φυσικά αρχικές τιμές ιδιαίτερα υψηλές, αλλά αυτή την στιγμή ανταγωνιστικές...Αυτο το και να μου το χάριζαν θα το πούλαγα, το δέχομαι πιο πολύ από την απαξίωση.... Και να σου πω κάτι;;; Ένα μικρό μυστικό...

Η 1+.σαν μέγεθος εταιρείας είναι από τις μικρές στον χώρο,δεν είναι κανένα μεγαθήριο...

Ελπίζω να μην σου καταστρέψα το παραμύθι που είχες στο μυαλό σου...

Κάτοχος πολλών 1+ συσκευών, όπως και της σειράς Galaxy S, Note, κλπ κλπ...

 

Αν ποτέ η Samsung βγάλει συσκευή S με Android One, να είσαι σίγουρος ότι οι άλλες θα κλείσουν... Το έχω γράψει πολλές φορές αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το λαγκουιζ κάπου πρέπει να τελειώνει... Άλλο δεν μου αρέσει μια εταιρεία και άλλο απαξιώ την εταιρεία και τις ναυαρχίδας της, που είτε μας αρέσει είτε όχι είναι το σημείο αναφοράς στο Android... Και όταν βγήκε το 1+6 αμέσως το συγκρινανε όλοι με το S9+, όπως και πέρυσι με το 1+5 η σύγκριση ήταν με το S8...Συσκευες αποδέκτες από όλον τον κόσμο, με πωλήσεις πολλών εκατομμυρίων, που αν σου αρέσουν η όχι, δεν σημαίνει απόλυτος τπτ... Συσκευές που είναι πλήρεις σε χαρακτηριστικά, έχουν μια από την καλύτερη ποιότητα κατασκευής, πολύ καλό σέρβις, και φυσικά αρχικές τιμές ιδιαίτερα υψηλές, αλλά αυτή την στιγμή ανταγωνιστικές...Αυτο το και να μου το χάριζαν θα το πούλαγα, το δέχομαι πιο πολύ από την απαξίωση.... Και να σου πω κάτι;;; Ένα μικρό μυστικό...

Η 1+.σαν μέγεθος εταιρείας είναι από τις μικρές στον χώρο,δεν είναι κανένα μεγαθήριο...

Ελπίζω να μην σου καταστρέψα το παραμύθι που είχες στο μυαλό σου...

Κάτοχος πολλών 1+ συσκευών, όπως και της σειράς Galaxy S, Note, κλπ κλπ...

 

Αν ποτέ η Samsung βγάλει συσκευή S με Android One, να είσαι σίγουρος ότι οι άλλες θα κλείσουν... Το έχω γράψει πολλές φορές αυτό....

δεν την απαξιώ, την αγνοώ λόγο του απαραδεκτου software. έχει διαφορά. συγνώμη που σου έθιξα την ιερή αγελάδα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Για να τελειώσει το off topic εμένα προσωπικά με έχασε από την στιγμή που υιοθέτησε το Knox και δεν μπορούσα να ξεκλειδώσω τον bootloader να περάσω custom rom κτλπ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...