Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να το αγορασω το εχω βρει απο Κινα 435 υπάρχει κάποια προσφορά ?

Το μπατζετ που διαθετα ειναι 400 αλλα νομιζω οτι αξίζει αυτά τα λιγα παραπάνω...

Πως γίνεται τα κινεζομαγαζα να το έχουν φθηνότερα από την Oneplus?

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται τα κινεζομαγαζα να το έχουν φθηνότερα από την Oneplus?

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί έχουν 1 χρόνο εγγύηση αντί για 2, τρελά μεταφορικά και τζόγο 50/50 αν σε σκίσει το τελωνείο

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχουν 1 χρόνο εγγύηση αντί για 2, τρελά μεταφορικά και τζόγο 50/50 αν σε σκίσει το τελωνείο
Κατάλαβα... δεν αξίζει... μόνο από το site

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχουν 1 χρόνο εγγύηση αντί για 2, τρελά μεταφορικά και τζόγο 50/50 αν σε σκίσει το τελωνείο

 

Ή εγω εχω ξεχασει τα Ελληνικα ή εσυ απαντησες σε άλλη ερωτηση "Αν συμφερει να αγορασεις απο Κινεζομαγαζα το oneplus 6"

 

Γιατι στην ερωτηση "Γιατι ειναι φτηνοτερα", δεν παει το "μπορει τελωνειο" ή το "τρελά μεταφορικα" (που δεν ισχυει καν)

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα και εγώ το 6αρι σε λευκό χρώμα 8/128GB αφού έδωσα το iPhone X μετα απο πολύ καιρό που το είχα βασικά το έδωσα γιατί με κούρασε το iOS ελπίζω να μην το μετανιώσω.
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του lg g6 και οχι πολύ ευχαριστημένος ιδιαίτερα με την μπαταρία. .....

Τωρα μου μπήκε το μικρόβιο για αλλαγή..... Και ειμαι αναμεσα στο oneplus 6 vs mi8? Τι λετε που υπερέχει το ενα απο τοα αλλο?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοχος του lg g6 και οχι πολύ ευχαριστημένος ιδιαίτερα με την μπαταρία. .....

Τωρα μου μπήκε το μικρόβιο για αλλαγή..... Και ειμαι αναμεσα στο oneplus 6 vs mi8? Τι λετε που υπερέχει το ενα απο τοα αλλο?

Για εμενα το mi8 υπερεχει μονο στο ξεκλειδωμα με το προσωπο καθως εχει αισθητηρα για να αναβει και στο σκοταδι. Απο εκει και περα σε hardware ειναι απειροελαχιστες οι διαφορες. Το software που ειναι καθαρα προσωπικη αποψη, εχοντας δουλεψει αρκετα xiaomi (mix 2, mi note2, mi note 3 κλπ) εχω να πω οτι το oxygen os ειναι κατα πολυ καλυτερο του Miui.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Έχω της γυναίκας μου το iPhone 6. Ξέρει κάποιος πως κάνω επαναφορά εργοστασιακων να μπω με άλλο λογαριασμό;;

Σορρυ για το off topic

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Έχω της γυναίκας μου το iPhone 6. Ξέρει κάποιος πως κάνω επαναφορά εργοστασιακων να μπω με άλλο λογαριασμό;;

 

Σορρυ για το off topic

 

 

 

Παίρνεις backup, απενεργοποίηση iMessage, βγάζεις την sim, απενεργοποίηση εύρεση iPhone, έξοδος Apple ID, επαναφορά περιεχομένου και ρυθμίσεων.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Για εμενα το mi8 υπερεχει μονο στο ξεκλειδωμα με το προσωπο καθως εχει αισθητηρα για να αναβει και στο σκοταδι. Απο εκει και περα σε hardware ειναι απειροελαχιστες οι διαφορες. Το software που ειναι καθαρα προσωπικη αποψη, εχοντας δουλεψει αρκετα xiaomi (mix 2, mi note2, mi note 3 κλπ) εχω να πω οτι το oxygen os ειναι κατα πολυ καλυτερο του Miui.

 

Το Miui είναι κατά πολυ καλύτερο του Oxygen. Έχει άπειρες ρυθμίσεις και πράγματα που για να τα κάνει το Oxygen θέλεις πρόγραμμα πχ εγγραφή κλήσεων.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Miui είναι κατά πολυ καλύτερο του Oxygen. Έχει άπειρες ρυθμίσεις και πράγματα που για να τα κάνει το Oxygen θέλεις πρόγραμμα πχ εγγραφή κλήσεων.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγγραφή κλήσεων υπήρχε στα Oneplus. Τώρα αφαιρέθηκε στα δύο τελευταία updates. Χώρια ότι η εγγραφή συνομιλίας χωρίς να το ξέρει ο άλλος, είναι παράνομη και δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί επίσημα ακόμα και σε δικαστήριο. Από όσο τουλάχιστον γνωριζω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το Miui είναι κατά πολυ καλύτερο του Oxygen. Έχει άπειρες ρυθμίσεις και πράγματα που για να τα κάνει το Oxygen θέλεις πρόγραμμα πχ εγγραφή κλήσεων.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξέρω που και τι είδες αλλά εγώ που δούλεψα MIUI 10 custom rom port σε 5T είδα πολλές ελλείψεις σε σχέση με Oxygen.

 

Δεν βρήκα gesture double tap to wake or sleep είτε lock είτε home screen.

 

Δεν βρήκα καν of screen gesture που έχει Oxygen όπως διάχειρηση μουσικής η άνοιγμα εφαρμογών με κλειστεί οθόνη.

 

Δεν βρήκα καν dark mode σε μενού ρυθμίσεων.

 

Δεν βρήκα καν απεριόριστο accent color customization που έχει Oxygen(ήδη έδωσε σε open beta σε 5T λογικά θα μπει και σε stable αργότερα )

 

Η υλοποίηση των gesture navigation σε Oxygen είναι πιο φιλική και λειτουργική στον χρήστη και η απόκριση του πιο άμεση.

 

Δεν έχει καν ambient display όπως Oxygen.

 

Από τα λίγα κοινά που βρήκα που έχουν μεταξύ τότε ότι δεν έχουν διαχωρισμό ήχο κλήσεων από notifications που και στα 2 λύνεται μόνο με root.

 

Substratum theme που δουλεύω 5-6 σε Oxygen σε MIUI δεν δουλεύουν με ίδιο τρόπο(γενικα η υποστήριξη substratum theme σε MIUI rom είναι ελάχιστη σε σχέση με Oxygen)

 

Μην μου αναφέρεις theme store διότι πρέπει να το γυρίσεις σε Κίνα να έχεις και τρως στο καπάκι στη μάπα full κινεζικά επιγραφές σε πολλά θέματα,άσε που τα περισσότερα είναι τέρμα παιδιάστικη με καρτούν,κουκλιτσες,άστρα λες και είμαστε παιδάκια 5 ετών.

 

Εγγραφή κλήσεων υπήρχε στα Oneplus. Τώρα αφαιρέθηκε στα δύο τελευταία updates. Χώρια ότι η εγγραφή συνομιλίας χωρίς να το ξέρει ο άλλος, είναι παράνομη και δε μπορεί να χρησιμοποιηθεί επίσημα ακόμα και σε δικαστήριο. Από όσο τουλάχιστον γνωριζω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε κάποιες χώρες είναι παράνομο από τη νομοθεσία,και έτσι OEM προσαρμόζουν το λογισμικό στην εκάστοτε χώρα.

 

Που αν σώνει και καλά κάποιος θέλει υπάρχουν λύση με root πχ joneplus tool app που παρεχει καταγραφή κλήσεων.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που και τι είδες αλλά εγώ που δούλεψα MIUI 10 custom rom port σε 5T είδα πολλές ελλείψεις σε σχέση με Oxygen.

 

Δεν βρήκα gesture double tap to wake or sleep είτε lock είτε home screen.

 

Δεν βρήκα καν of screen gesture που έχει Oxygen όπως διάχειρηση μουσικής η άνοιγμα εφαρμογών με κλειστεί οθόνη.

 

Δεν βρήκα καν dark mode σε μενού ρυθμίσεων.

 

Δεν βρήκα καν απεριόριστο accent color customization που έχει Oxygen(ήδη έδωσε σε open beta σε 5T λογικά θα μπει και σε stable αργότερα )

 

Η υλοποίηση των gesture navigation σε Oxygen είναι πιο φιλική και λειτουργική στον χρήστη και η απόκριση του πιο άμεση.

 

Δεν έχει καν ambient display όπως Oxygen.

 

Από τα λίγα κοινά που βρήκα που έχουν μεταξύ τότε ότι δεν έχουν διαχωρισμό ήχο κλήσεων από notifications που και στα 2 λύνεται μόνο με root.

 

Substratum theme που δουλεύω 5-6 σε Oxygen σε MIUI δεν δουλεύουν με ίδιο τρόπο(γενικα η υποστήριξη substratum theme σε MIUI rom είναι ελάχιστη σε σχέση με Oxygen)

 

Μην μου αναφέρεις theme store διότι πρέπει να το γυρίσεις σε Κίνα να έχεις και τρως στο καπάκι στη μάπα full κινεζικά επιγραφές σε πολλά θέματα,άσε που τα περισσότερα είναι τέρμα παιδιάστικη με καρτούν,κουκλιτσες,άστρα λες και είμαστε παιδάκια 5 ετών.

 

 

 

Σε κάποιες χώρες είναι παράνομο από τη νομοθεσία,και έτσι OEM προσαρμόζουν το λογισμικό στην εκάστοτε χώρα.

 

Που αν σώνει και καλά κάποιος θέλει υπάρχουν λύση με root πχ joneplus tool app που παρεχει καταγραφή κλήσεων.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Και χωρίς root μέσω adb commands γίνεται. Το θέμα είναι ότι η Oneplus το είχε από μαμά και τελευταία το αφαίρεσε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς root μέσω adb commands γίνεται. Το θέμα είναι ότι η Oneplus το είχε από μαμά και τελευταία το αφαίρεσε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν ξέρω γιατι το αφαίρεσε πάντως η ινδικη version το εχει κανονικά.

Ευρώπη πολλές χώρες ειναι παράνομο βάση νομοθεσία τους και ετσι μαλλον αποφάσισε να το αφαιρέσει.

Και επειδη δεν υπάρχει ξεχωριστή rom ανά ευρωπαϊκή χώρα οπως σε Samsung πχ ετσι η μπάλα πηρε όλους σε Ευρώπη.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Enable OOS native call recording module μέσω magisk και μια χαρά έχεις call recording στον default dialer
Link to comment
Share on other sites

Enable OOS native call recording module μέσω magisk και μια χαρά έχεις call recording στον default dialer

Όντως εχει και Magisk module.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τουλάχιστον από πέρσι
στο MIUI.

Οχι σε ολες τις συσκευες.

Σε καποιες βαζει σε αλλες οχι.

Δες και σε mi forum και άλλες αναφορές.

http://en.miui.com/thread-647338-1-1.html

http://en.miui.com/thread-561546-1-1.html

Οι μισοί εχουν άλλοι μισοί δεν έχουν και ζητάνε.

Με τοσες συσκευες που βγαζουν εχουν χασει την μπαλα στην Xiaomi:lol:

Και με τοσες εκδοσεις MUIU stable/beta/global/china που βγαζουν ανα εβδομαδα.

 

Θεμα ζαριας αν σου κατσει η οχι δηλαδη και ακομα αν βγει δεν εισαι σιγουρος δεν θα το βγαλουν και να το ξαναβαλουν

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με βόλεψε υπεραρκετά σε σχέση με το miui είναι το google assistan νομίζω λέγεται.. η αυτόματη συμπλήρωση κωδικών σε εφαρμογές.. απλά και μόνο που βάζω το email μου στο playstore οποιαδήποτε εφαρμογή κατεβάζω που χρειάζεται να βάλω τους κωδικούς μου τους συμπληρώνει αυτόματα.. πολύ βολική γιατί δεν θυμάμαι και πολλά...!! Το miui ακόμα δεν μπόρεσε να το ενσωματωση....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι τίποτα αλλο αλλα αιωρείται η φημη διαρκώς και διαχρονικά οτι Oxygen ειναι αδειο και τα υπόλοιπα android skin πλήρη και γεμάτα σε customization και feature.

Πραγμα που δεν ισχύει.

 

Γιατι και σε sammy που εχει καποια δεν λειτουργουν και σωστα μαλιστα χαρακτηριστικο παραδειγμα edge lighting που θες τριτο app απο play store να βγαζει notification light σε third party app αλλιως μαμα δουλευε μονο με Sammy app.

 

Τι να το κάνω ενα feature που δεν δουλεύει σωστά

 

Το ιδιο σε ξυπνημα οθονης σε notification που θες τριτο app,αλλιως μαμα οποτε του καπνισει δουλευε η οχι.

 

Εβαλε στην αρχη full customization σε χρωμα σε navigation bar και το αφαίρεσε μετά.

 

Γενικα κανανα skin δεν ειναι πληρες,ολα εχουν τις ελλειψεις τους και οπου καπου υπερεχει το ενα χανει σε κατι αλλο που εχει ο ανταγωνιστης και το αναποδο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτό που με βόλεψε υπεραρκετά σε σχέση με το miui είναι το google assistan νομίζω λέγεται.. η αυτόματη συμπλήρωση κωδικών σε εφαρμογές.. απλά και μόνο που βάζω το email μου στο playstore οποιαδήποτε εφαρμογή κατεβάζω που χρειάζεται να βάλω τους κωδικούς μου τους συμπληρώνει αυτόματα.. πολύ βολική γιατί δεν θυμάμαι και πολλά...!! Το miui ακόμα δεν μπόρεσε να το ενσωματωση....

 

Google autofill, ενσωματώθηκε στην Oreo, αν και συνεχίζω να χρησιμοποιώ το last pass που το έχω χρόνια και έχω όλους τους κωδικούς εκεί

Link to comment
Share on other sites

Οχι σε ολες τις συσκευες.

Σε καποιες βαζει σε αλλες οχι.

Δες και σε mi forum και άλλες αναφορές.

http://en.miui.com/thread-647338-1-1.html

http://en.miui.com/thread-561546-1-1.html

Οι μισοί εχουν άλλοι μισοί δεν έχουν και ζητάνε.

Με τοσες συσκευες που βγαζουν εχουν χασει την μπαλα στην Xiaomi:lol:

Και με τοσες εκδοσεις MUIU stable/beta/global/china που βγαζουν ανα εβδομαδα.

 

Θεμα ζαριας αν σου κατσει η οχι δηλαδη και ακομα αν βγει δεν εισαι σιγουρος δεν θα το βγαλουν και να το ξαναβαλουν

 

Υπάρχει Xiaomi συσκευή που ανακοινώθηκε το 2018, με Global MIUI, που να μην το έχει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...