Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.oneplus.com/gr/oneplus-bullets-wireless

διαθεσιμα ξανα για οποιον ενδιαφερεται....

 

Είμαι λίγο offtopic αλλά μου ήρθαν χτες τα παρακάτω εξαιρετικά bluetooth ακουστικά, για όποιον του φαίνονται πολλά τα 60€ των bullets:

 

https://www.amazon.co.uk/dp/B0761R2P31/ref=pe_3187911_189395841_TE_dp_1

 

Επίσης επειδή κάτι είχε αναφερθεί, μια χαρά κρατάει συνδεδεμένα το garmin fenix και τα ακουστικά ταυτόχρονα. Δεν έχω δοκιμάσει βέβαια bluetooth αυτοκινήτου ταυτόχρονα με τα ακουστικά..

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά σε oneplus και μετά από λίγα λεπτά χρήσης, έχω να πω ότι έχω πάθει πλάκα με την ταχύτητα και το πόσο smooth είναι το κινητό. Απλά πάει σφαίρα!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα

Ο πίνακας καρτών εκτός απο widget υπάρχει και σαν εφαρμογή κάπου ?

Οι συλλογή με τις φωτογραφίες πολύ μπέρδεμα πχ όταν θέλω να φτιάξω ενα άλμπουμ και πάω τις εικόνες σε ένα καινούργιο άλμπουμ αυτές με τις εμφανίζει μετά και στο καινούργιο άλμπουμ και στο παλιό και αν τις διαγράψω από το παλιό διαγράφονται από παντού τι φάση πως λειτουργεί;;

Link to comment
Share on other sites

Και το 5t εχει ατυπη αδιαβροχοποιηση σε συγκεκριμενα σημεια(εχει γινει teardown απο τον γνωστο JRE).

 

Κατα τα αλλα συγνωμη αν ακουστω καπως αλλα το σχολιο σου ειναι ψιλο οτι να ναι.

Για ποιο λογο με snapdragon 845 με 8gb ram και το ιδιο Oxygen os(ψιλο stock android) να μην ειναι γρηγορο και smooth ή να μην εχει γρηγορο σε ταχυτητα δακτυλικο και face recognition?Να το πω πιο απλα,για ποιο λογο πιστευες οτι την εμπειρια χρησης του 5τ δεν θα την εβλεπες στο 6ρι που ειναι πανω κατω το ιδιο κινητο με νεωτερο επεξεργαστη?

Αφου και το moto της εταιρειας πλεον αφορα την ταχυτητα της συσκευης....

 

Πρωτα απο ολα εισαι χωρις λογο επιθετικος. :mad:

Δευτερον, το οτι μια συσκευη εχει καλυτερο hardware απο την προγενεστερη δεν την κανει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ και καλυτερη, καθως εμπλεκεται και το software. Εχουμε δει πολλακις νεοτερες συσκευες να ρολλαρουν χειροτερα απο τις προηγουμενες (Sony Ζ5 - ΧΖ, Samsung S7 -S8 κτλ).

Βεβαια η Oneplus δεν εχει πεσει σε αυτη τη λουμπα ποτέ ευτυχως.

Τριτον, ξερω πολυ καλα οτι και το 5Τ ειχε ενα ειδος αδιαβροχοποιησης.

Τεταρτον, το τι μοτό εχει καθε εταιρια δε σημαινει οτι αντικατροπτριζει παντα την πραγματικοτητα.

 

Συμπερασματικα σου λεω οτι μεχρι να πιασω μια συσκευη δεν πιστευω/δεχομαι τα μοτό και τις δηλωσεις καμιας εταιριας!

Oλα αυτα αποδεικνυονται στην πραξη και οχι στα χαρτια.

Over and out.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω 2 εβδομάδες με το κινητό.

 

Άψογο σε όλα. Δεν θα αναφερθώ σε θετικά.

 

Αυτό που με χαλάει είναι το ηχείο της συσκευής. Χάνω κλήσεις επειδή δεν το ακούω να χτυπάει!:mad::mad::mad::mad:

 

Πάντως το mirror μπορεί να αφήνει δακτυλιές αλλά είναι πάρα πολύ όμορφο !!!

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω 2 εβδομάδες με το κινητό.

 

Άψογο σε όλα. Δεν θα αναφερθώ σε θετικά.

 

Αυτό που με χαλάει είναι το ηχείο της συσκευής. Χάνω κλήσεις επειδή δεν το ακούω να χτυπάει!:mad::mad::mad::mad:

 

Πάντως το mirror μπορεί να αφήνει δακτυλιές αλλά είναι πάρα πολύ όμορφο !!!

Και εγω ικανοποιημένος σε όλα αλλά όταν χτυπάει το ξυπνητήρι είναι λες και ντρέπεται μην με ξυπνήσει..

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα εισαι χωρις λογο επιθετικος. :mad:

Δευτερον, το οτι μια συσκευη εχει καλυτερο hardware απο την προγενεστερη δεν την κανει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ και καλυτερη, καθως εμπλεκεται και το software. Εχουμε δει πολλακις νεοτερες συσκευες να ρολλαρουν χειροτερα απο τις προηγουμενες (Sony Ζ5 - ΧΖ, Samsung S7 -S8 κτλ).

Βεβαια η Oneplus δεν εχει πεσει σε αυτη τη λουμπα ποτέ ευτυχως.

 

Δεν ειμαι επιθετικος,απλα βλεπω σχολιο το οποιο πλησιαζει επιπεδα φανμποισμου και σχολιασα αναλογα.

Μιλαμε για συσκευες της ιδιας εταιρειας με stock android skin(oxygen os) και μου αναφερεις τα galaxy?

 

Και μαλιστα οπως αναφερεις τωρα και εσυ ο ιδιος γνωριζεις οτι η oneplus ουτε ειχε αναλογη προιστορια στα κινητα της απο κατι τετοιο.

Αρα μηπως ησουν στο σχολιο σου λιγο υπερβολικος και εγω ειχα τελικα δικιο?

 

Το ξαναλεω,μιλαμε για stock(ελαφρυ skin τελος παντων) android συσκευη με 6/8gb ram.

 

Εδω μεχρι και το S9+ με το βαρυ touchwiz με 6gb ram και snap845 και πεταει,δεν θα πεταει το Oneplus που δεν εχει καθολου bloatware και μπορεις να το παρεις και με μπολικη ram?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι επιθετικος,απλα βλεπω σχολιο το οποιο πλησιαζει επιπεδα φανμποισμου και σχολιασα αναλογα.

Μιλαμε για συσκευες της ιδιας εταιρειας με stock android skin(oxygen os) και μου αναφερεις τα galaxy?

 

Και μαλιστα οπως αναφερεις τωρα και εσυ ο ιδιος γνωριζεις οτι η oneplus ουτε ειχε αναλογη προιστορια στα κινητα της απο κατι τετοιο.

Αρα μηπως ησουν στο σχολιο σου λιγο υπερβολικος και εγω ειχα τελικα δικιο?

 

Το ξαναλεω,μιλαμε για stock(ελαφρυ skin τελος παντων) android συσκευη με 6/8gb ram.

 

Εδω μεχρι και το S9+ με το βαρυ touchwiz με 6gb ram και snap845 και πεταει,δεν θα πεταει το Oneplus που δεν εχει καθολου bloatware και μπορεις να το παρεις και με μπολικη ram?

 

Ρε συ θα με τρελανεις; Ποιος φανμποϊσμος;

Πού ακριβως στο ποστ μου υπαρχει ταση για φανμποϊσμο;

Σχεδον stock android ειχε και το Sony XZ και σερνοτανε το συμπαν!

Στο ξαναλεω, η προϊστορια δε μου λεει τιποτα απολυτως, αν δεν πιασω τη συσκευη στα χερια μου!

Δεν ημουν πουθενα υπερβολικος, απλα κατεθεσα την εμπειρια μου απο τις 2 μερες χρησης με το 6αρι.

 

Εξαλλου αν βασιζομουν στην προϊστορια της ΟΡ στο ηχειακι, θα περιμενα κατι καλυτερο απο το σαπακι ηχειο που εβαλε στο 6. ;)

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ικανοποιημένος σε όλα αλλά όταν χτυπάει το ξυπνητήρι είναι λες και ντρέπεται μην με ξυπνήσει..

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Εμένα το ξυπνητήρι με καλύπτει αν και εχω σχεδόν τον ηχο στο τερμα!:X

Θεωρώ ότι και αυτό μπορεί να διορθωθεί σε επόμενο software fix.

Link to comment
Share on other sites

Στις τηλεφωνικές κλήσεις πώς τα πάει παιδιά? Ένταση ακουστικού, ποιότητα ομιλίας, σήμα?

 

Ξυπνητήρι?? Δηλαδή κοιμάστε το βράδυ με ανοιχτό κινητό δίπλα στο κεφάλι σας?

Edited by Redragon7

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

Εξαλλου αν βασιζομουν στην προϊστορια της ΟΡ στο ηχειακι, θα περιμενα κατι καλυτερο απο το σαπακι ηχειο που εβαλε στο 6. ;)

 

Για να περιμενες κατι καλυτερο θα επρεπε να βαλει στερεο λυση.Με ενα μονο ηχειο στο κατω μερος κιολας δουλεια δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Στις τηλεφωνικές κλήσεις πώς τα πάει παιδιά? Ένταση ακουστικού, ποιότητα ομιλίας, σήμα?

 

Ξυπνητήρι?? Δηλαδή κοιμάστε το βράδυ με ανοιχτό κινητό δίπλα στο κεφάλι σας?

Δεν χρειαζεται να ειναι ανοιχτο το συγκεκριμενο κινητο για να χτυπησει το ξυπνητηρι. Edited by em_seven
Link to comment
Share on other sites

εβγαλα την εργοστασιακη ζελατινα. Μεγαλη η διαφορα στα ματια μου και ειδικα εξω στον ηλιο οπως εγραψε και αλλο μελος. Προσωπικα θα το αφησω γυμνο και ελπιζω η ανθεκτικοτητα να ειναι σε επιπεδα mate01pro(αψογη) και οχι σε samsung(γρατζουνιες-αραχνιες τις πρωτες μερες)
Link to comment
Share on other sites

Στις τηλεφωνικές κλήσεις πώς τα πάει παιδιά? Ένταση ακουστικού, ποιότητα ομιλίας, σήμα?

 

Ξυπνητήρι?? Δηλαδή κοιμάστε το βράδυ με ανοιχτό κινητό δίπλα στο κεφάλι σας?

Η ένταση μέτρια για τα δικά μου δεδομένα. Όπως και η ποιότητα ομιλίας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ακουστικό και είναι πάρα πολύ καλό σε σχεση με άλλες ναυαρχίδες που πρέπει να χώσεις το κινητό στο τύμπανο για να ακούσεις.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο update. Προς το παρών βγηκε μόνο για Hydrogen(china version)

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/oneplus-6-hydrogen-os-5-1-6-stable-t3801007

Changelogs:

1.camera

Add front camera portrait mode

Add rear camera portrait mode effect preview

2.system

Add dual-card LTE switch

Optimize system stability

Optimize external audio

Do not disturb mode add automatic switch settings

Battery support percentage

3.phone

Optimize the voice of the call

4.headphone mode

Automatically add Bluetooth calls

5.game optimization

Optimize 3 Chinese games

PUBG MOBILE footstep volume is too small

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Out of stock το λευκό ε?

 

και το 8/256 συνεχεια out of stock είναι. Τι στην ευχή 10 κομμάτια βγάλανε μόνο:lol::lol:

Νιώθω τυχερή που πρόλαβα και το πηρα την πρώτη μερα

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ μόνο τα gestures, πως μπορώ να κάνω split την οθόνη ;
Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ μόνο τα gestures, πως μπορώ να κάνω split την οθόνη ;
Από το μενού του multitasking, κρατάς πατημένο τον τίτλο της εφαρμογής και το σέρνεις πανω

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σαν δυνατότητα η ενεργοποιηση app drawer στο oxygen?

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αρα βελτιωνουν ηχειο και βαζουν ενδειξη μπαταριας!

Καλα νεα!

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...