Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας βγάζει δηλαδή εικονίδιο HD voice κατά την διάρκεια της κλήσης ? Ή το θεωρούμε δεδομένο ότι έχει ?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Εγώ που έρχομαι από Samsung galaxy s6 και s7 τέτοιο εικονίδιο δεν είδα ποτε. Αλλά ακούω την διαφορά στη φωνη. Τώρα αν τα Xiaomi είχαν και εικονίδιο δεν το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω τραγικο λαθος στο s8 ειχα εικονιδιο HD Voice κατα την κληση. Για το mate 10 pro δεν ειμαι σιγουρος να πω την αληθεια
Link to comment
Share on other sites

2 ακομη ερωτησεις.Ευκρινεια στον ηλιο και ποιο μαυρο χρωμα προτεινετε;

Εγώ έχω το midnight black. Ωραιο, αλλά μου μοιάζει σαν πλαστική η πλατη. Δεν είναι αλλά όταν το ακουμπάω μου θυμίζει πλαστικό . Είχα πάντα κινητά με γυάλινη πλάτη αλλά αυτή μου φαίνεται παράξενη . Όχι απαραίτητα άσχημη αλλά παράξενη. Δεν έχω αποφασίσει αν μου αραισει ή όχι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το midnight black. Ωραιο, αλλά μου μοιάζει σαν πλαστική η πλατη. Δεν είναι αλλά όταν το ακουμπάω μου θυμίζει πλαστικό . Είχα πάντα κινητά με γυάλινη πλάτη αλλά αυτή μου φαίνεται παράξενη . Όχι απαραίτητα άσχημη αλλά παράξενη. Δεν έχω αποφασίσει αν μου αραισει ή όχι

 

Συμφωνώ. Κι εκτός αυτού, γλιστράει εκνευριστικά! Αν ξαναέπαιρνα, θα πήγαινα σε mirror black κι ας μαζεύει δαχτυλιές.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω τραγικο λαθος στο s8 ειχα εικονιδιο HD Voice κατα την κληση. Για το mate 10 pro δεν ειμαι σιγουρος να πω την αληθεια
Όχι δεν κάνεις λάθος, υπήρχε κανονικά εικονίδιο HD όταν έκανες κλήση σε cosmote

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα να κάνω αυτό που λέγατε με το face unlock που ανοίγει με άλλο πρόσωπο ή και με καλυμμένο το μισό πρόσωπο και δεν άνοιξε. ούτε καν με γυαλιά ηλίου δεν με πιάνει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα να κάνω αυτό που λέγατε με το face unlock που ανοίγει με άλλο πρόσωπο ή και με καλυμμένο το μισό πρόσωπο και δεν άνοιξε. ούτε καν με γυαλιά ηλίου δεν με πιάνει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Με γυαλιά ηλίου σε κανένα μοντέλο της δεν ανοίγει. Ούτε με κλειστά μάτια. Και πάλι όμως δεν πρόκειται για ασφαλές ξεκλείδωμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά διάβαζα για την ταχύτητα και την άμεση απόκριση που σου προσφέρει ένα κινητό oneplus και έλεγα...εντάξει πόσο πιο γρήγορο να είναι από ένα Samsung flagship?? Τελικά είναι η μέρα με τη νύχτα.καμια σχέση...πρέπει να το χρησιμοποιήσεις για να το καταλάβεις!!
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια στο χέρι της cosmote δεν είναι να υποστηρίξει το one plus σε volte? Η είναι θέμα κέντρου? Μήπως άμα μαζευόμασταν πολλοι να κάναμε ένα αίτημα για υποστήριξη στο τηλέφωνο μας ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια στο χέρι της cosmote δεν είναι να υποστηρίξει το one plus σε volte? Η είναι θέμα κέντρου? Μήπως άμα μαζευόμασταν πολλοι να κάναμε ένα αίτημα για υποστήριξη στο τηλέφωνο μας ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολυ δυσκολο, και κατι μου λεει οτι δεν οτι δεν θα το υποστηριξει ποτε:(:(:(

:)
Link to comment
Share on other sites

Τα Huawei γιατί τα υποστηρίζει? Το mate 10 Pro που είχα πάρει όταν είχε βγει , αμέσως άνοιξε το volte πριν καν το προσθέσουν στην λίστα τους

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά διάβαζα για την ταχύτητα και την άμεση απόκριση που σου προσφέρει ένα κινητό oneplus και έλεγα...εντάξει πόσο πιο γρήγορο να είναι από ένα Samsung flagship?? Τελικά είναι η μέρα με τη νύχτα.καμια σχέση...πρέπει να το χρησιμοποιήσεις για να το καταλάβεις!!

 

Ισχύει. Και αυτό είναι όλο. Μετά από λίγο καιρό συνειδητοποιείς πόσες ευκολίες σου προσφέρει ένα flagship Samsung και καταλαβαίνεις ότι τίποτα δεν είναι τυχαίο σε αυτή τη ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω εν μέρη μαζί σου...το TouchWiz της σαμσουνγκ αν και κακογραμμένο σε κάποιες περιπτώσεις έχει αρκετά μικρά πράγματα που δεν τα βρίσκεις αλλού και σε βοηθάνε στην καθημερινότητα σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλά μη τα ισοπεδώνουμε όλα , το κάθε τηλέφωνο έχει το δικό του target group και φυσικά προσφέρει ανάλογα αυτά που ζητά ο καθένας, ζυγίζεις , αποφασίζεις και αγοράζεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by injen
Link to comment
Share on other sites

Τα Huawei γιατί τα υποστηρίζει? Το mate 10 Pro που είχα πάρει όταν είχε βγει , αμέσως άνοιξε το volte πριν καν το προσθέσουν στην λίστα τους

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

samsung, apple & huawei πουλανε παρα πολυ γιαυτο τα υποστηριζει.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβγαλε κανείς άκρη με την αυτόματη φωτεινότητα ? Πάντα πρέπει να την προσαρμόζω εγώ ειδικά στους εσωτερικούς χώρους .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα ένα modακι στο magisk με ρουτ που ανεβάζει λίγο τα default νούμερα και νομίζω δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβγαλε κανείς άκρη με την αυτόματη φωτεινότητα ? Πάντα πρέπει να την προσαρμόζω εγώ ειδικά στους εσωτερικούς χώρους .
Θα μπορούσες να δοκιμάσεις μια εφαρμογή σαν αυτή που θα χαμηλώνει την φωτεινότητα μέχρι εκεί που θες και όχι παρακάτω

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=biz.gyrus.yaab

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα Huawei γιατί τα υποστηρίζει? Το mate 10 Pro που είχα πάρει όταν είχε βγει , αμέσως άνοιξε το volte πριν καν το προσθέσουν στην λίστα τους

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλά μιλάς για την Huawei που είναι η τρίτη εταιρεία σε πωλήσεις, γιατί τα υποστηρίζει;; Μήπως γιατί τα διαθέτει και μέσω των καταστημάτων της;;;Μπορεί και η 1+.να έχει το hw για να το υποστηρίξει, αλλά αν δεν τα διαθέτει και αυτή γιατί να το κάνει;;; Καλό θα ήταν αλλά δύσκολο το βλέπω...

Link to comment
Share on other sites

Μου άνοιξε το Google pay σήμερα. Οι κάρτες που έχω από εθνική και Πειραιώς δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν ακόμα.

Είμαστε σε καλό δρόμο μάλλον, ελπίζω σύντομα να ξεκινήσει και επίσημα.87ad215bd71320089ac09892d2034415.jpg4ea8966d52358b9f823b6958ea8ff368.jpg6c241c33310a23b3509fed51350b1197.jpg

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβγαλε κανείς άκρη με την αυτόματη φωτεινότητα ? Πάντα πρέπει να την προσαρμόζω εγώ ειδικά στους εσωτερικούς χώρους .

 

Για μενα προσωπικα βγαλε τελειως την αυτοματη φωτεινοτητα και βαζε την μονο οταν βγαινεις εξω και εχει παρα πολυ ηλιο(γιατι αν βγεις εξω στον ηλιο με 5-10% φωτεινοτητα,μετα ουτε τις ρυθμισεις δεν θα μπορεις να δεις).

Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα στην OnePlus και στο 6αρι και οπως βλεπω τα πραγματα ειναι οπως τα αφησω στο 5Τ, δηλαδη αψογο ρολλαρισμα, τερμα smooth, οθοναρα, γρηγορο δακτυλικο και face recognition.

Δυστυχως ομως παρατρησηα οτι η ποιοτητα του ηχειου ειναι πολυ κακη.

Αν ειναι ετσι λογω ατυπης αδιαβροχοποιησης την κατσαμε, αν μπορει να το διορθωσει με κανα tweak στο μελλον θα ηταν το ιδανικο...

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Επεστρεψα στην OnePlus και στο 6αρι και οπως βλεπω τα πραγματα ειναι οπως τα αφησω στο 5Τ, δηλαδη αψογο ρολλαρισμα, τερμα smooth, οθοναρα, γρηγορο δακτυλικο και face recognition.

Δυστυχως ομως παρατρησηα οτι η ποιοτητα του ηχειου ειναι πολυ κακη.

Αν ειναι ετσι λογω ατυπης αδιαβροχοποιησης την κατσαμε, αν μπορει να το διορθωσει με κανα tweak στο μελλον θα ηταν το ιδανικο...

 

Και το 5t εχει ατυπη αδιαβροχοποιηση σε συγκεκριμενα σημεια(εχει γινει teardown απο τον γνωστο JRE).

 

Κατα τα αλλα συγνωμη αν ακουστω καπως αλλα το σχολιο σου ειναι ψιλο οτι να ναι.

Για ποιο λογο με snapdragon 845 με 8gb ram και το ιδιο Oxygen os(ψιλο stock android) να μην ειναι γρηγορο και smooth ή να μην εχει γρηγορο σε ταχυτητα δακτυλικο και face recognition?Να το πω πιο απλα,για ποιο λογο πιστευες οτι την εμπειρια χρησης του 5τ δεν θα την εβλεπες στο 6ρι που ειναι πανω κατω το ιδιο κινητο με νεωτερο επεξεργαστη?

Αφου και το moto της εταιρειας πλεον αφορα την ταχυτητα της συσκευης....

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

https://www.oneplus.com/gr/oneplus-bullets-wireless

διαθεσιμα ξανα για οποιον ενδιαφερεται....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...