Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και λίγο καιρό έχω παρατηρήσει ότι η πτώση της μπαταρίας όταν φτάνει στο 20% είναι πολύ γρήγορη και ειδικά μετά το 10% μπορεί να φτάσει να σβήσει μέσα σε 10λεπτά. Δεν το αφήνω να πέσει από επιλογή αλλά κάποιες φορές αναγκαστικά συμβαίνει και το κυριότερο είναι ότι έως τώρα δεν το έκανε αυτό, είχε τύχει να βγάλω 4ωρο+ με μπαταρία στο 20%

 

Είναι θέμα εξασθένησης της μπαταρίας λόγω ηλικίας (24 μήνες στην κατοχή μου) ή υπάρχει κάποιο φρεσκάρισμα που μπορώ να κάνω;

 

κανε το εξής test

1, φόρτισε το 100% βάλε ενα video να παιζει (όσες ώρες χρειαστεί) να τερματίσει την μπαταρια να κλείσει

 

2, φόρτισε την και κανε άλλη μια το ίδιο

 

φόρτισε το και χρησιμοποίησε το κινιτο κανονικά και άστο να πάει γύρο στα 5% και δες αν έφτασε ομαλά μεχρι εκεί

 

αν έφτασε μετά από αυτά ομαλά τοτε ήταν ακαλιμπραριστη η μπαταρια αν πάλι πέσει απότομα ειναι ώρα για αλλαγη της

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν το έκανε αυτό το p20 μετά το 20 κατεβαίνει σαν νεράκι, βάλε και 24 μήνες στη πλάτη λογικό μ ακούγεται.

Αν προλαβαίνεις την εγγύηση πήγαινε άλλαξε την με 12 ευρώ.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα δοκιμάσω μήπως στρώσει λίγο. Δεν το έκανε ανέκαθεν, ειδικά τον πρώτο χρόνο όπως είπα το θυμάμαι να συνεχίζει άνετα και κάτω απο 20% χωρίς να φοβάσαι οτι θα κλείσει ανά πάσα στιγμή.

 

Είμαι οριακά εκτός εγγύησης, αγορασμενο απο ebay Γερμανικό, αν δω ότι απαιτείται μπαταρία (αν και εξακολουθεί να βγάζει 1.5 μερα άνετα για τη χρήση μου) η αντικατάσταση της γίνεται σχετικά εύκολα; Έχω κάνει αλλαγές μπαταρίας και οθόνης σε άλλα κινητά παλιότερα.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

22 ευρώ στο επίσημο σέρβις αν είναι εκτός εγγύησης σε 3 ώρες το παίρνεις.

 

Βέβαια αν μιλάμε για 1.5 μέρες άστο όπως έχει και με τα χρήματά της μπαταρίας πάρε ενα κομψό power bank της Huawei με super charge και σε 20 λεπτά σε πάει στο 50% και δε θα μείνεις ποτέ απο μπαταρία.

 

Το δε power bank με το φορτιστή του p20 φορτίζει σε 2:30 ώρες.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν το έκανε αυτό το p20 μετά το 20 κατεβαίνει σαν νεράκι, βάλε και 24 μήνες στη πλάτη λογικό μ ακούγεται.

Αν προλαβαίνεις την εγγύηση πήγαινε άλλαξε την με 12 ευρώ.

 

 

12 μήνες εγγύηση έχει η μπαταρία αρα είναι εκτός εγγύησης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ, θα δοκιμάσω μήπως στρώσει λίγο. Δεν το έκανε ανέκαθεν, ειδικά τον πρώτο χρόνο όπως είπα το θυμάμαι να συνεχίζει άνετα και κάτω απο 20% χωρίς να φοβάσαι οτι θα κλείσει ανά πάσα στιγμή.

 

Είμαι οριακά εκτός εγγύησης, αγορασμενο απο ebay Γερμανικό, αν δω ότι απαιτείται μπαταρία (αν και εξακολουθεί να βγάζει 1.5 μερα άνετα για τη χρήση μου) η αντικατάσταση της γίνεται σχετικά εύκολα; Έχω κάνει αλλαγές μπαταρίας και οθόνης σε άλλα κινητά παλιότερα.

 

 

Μην το επιχειρήσεις μόνος σου.

Δεν είναι τοσο απλή η αλλαγή της ούτε αν δεις βίντεο απο youtube.

Αφ ενός θα χαλάσει το tape του πίσω καλύμματος και μετά δεν θα κλειστεί σωστά.

Απο την αλλη για να αλλαχθεί πρέπει να λυθεί ολο το αυστημα της δευτερεύουσας πλακέτας και η θωράκιση της κυρίας πλακέτας.

Με 30 ευρώ που κανει η μπαταρία στο σέρβις καλύτερα να την αλλάξουν στο επισκευαστικό κέντρο και όχι τεχνικοί του youtube.

:)
Link to comment
Share on other sites

12 μήνες εγγύηση έχει η μπαταρία αρα είναι εκτός εγγύησης.

Μιλάω για την εγγύηση του κινητού.

Αν μέσα σε 24 μήνες απο την αγορά του κινητού πας και κάνεις αλλαγή μπαταρίας στη Μιχαλακοπουλου, το κόστος είναι 12 ευρώ.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για την εγγύηση του κινητού.

Αν μέσα σε 24 μήνες απο την αγορά του κινητού πας και κάνεις αλλαγή μπαταρίας στη Μιχαλακοπουλου, το κόστος είναι 12 ευρώ.

 

 

την εχεις αλλαξει εσυ και πλήρωσες 12 ευρώ;

:)
Link to comment
Share on other sites

Μία λίγο πιο γενική ερώτηση την οποία καιρό ήθελα να θέσω και η οποία ισχύει εξ αρχής, δεν πρόκειται για κάτι που χάλασε δηλαδή:

 

Στο Photo mode, παρατηρώ μια ελαφριά παραμόρφωση των αναλογιών η οποία γίνεται αντιληπτή περισσότερο όταν φωτογραφίζω ένα αυτοκίνητο (όπου ξέρω ακριβώς τι αναλογίες πρέπει να δω) παρά σε λήψεις τοπίων/κόσμου.

 

Αυτή η γεωμετρική παραμόρφωση εξαφανίζεται μόλις επιλέξω ζουμ, όπου βέβαια χάνεται και το processing της εικόνας αν δεν κάνω λάθος, σε λήψεις όμως που θέλω να έχω οσο πιο ακριβή αποτύπωση των διαστάσεων είναι μονόδρομος αφού μονο με ελαφρύ ζουμ έχω ακριβές (γεωμετρικά) αποτέλεσμα , παρόμοιο με DSLR.

 

Αυτό οφείλεται στο συνδυασμό λήψης απο όλες τις κάμερες στο photo mode; Και επίσης εμφανίζεται σε όλα τα σύγχρονα smartphone με πολλούς φακούς για τη λήψη ή υπάρχει κάποιο που δεν το παρουσιάζει;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μία λίγο πιο γενική ερώτηση την οποία καιρό ήθελα να θέσω και η οποία ισχύει εξ αρχής, δεν πρόκειται για κάτι που χάλασε δηλαδή:

 

 

 

Στο Photo mode, παρατηρώ μια ελαφριά παραμόρφωση των αναλογιών η οποία γίνεται αντιληπτή περισσότερο όταν φωτογραφίζω ένα αυτοκίνητο (όπου ξέρω ακριβώς τι αναλογίες πρέπει να δω) παρά σε λήψεις τοπίων/κόσμου.

 

 

 

Αυτή η γεωμετρική παραμόρφωση εξαφανίζεται μόλις επιλέξω ζουμ, όπου βέβαια χάνεται και το processing της εικόνας αν δεν κάνω λάθος, σε λήψεις όμως που θέλω να έχω οσο πιο ακριβή αποτύπωση των διαστάσεων είναι μονόδρομος αφού μονο με ελαφρύ ζουμ έχω ακριβές (γεωμετρικά) αποτέλεσμα , παρόμοιο με DSLR.

 

 

 

Αυτό οφείλεται στο συνδυασμό λήψης απο όλες τις κάμερες στο photo mode; Και επίσης εμφανίζεται σε όλα τα σύγχρονα smartphone με πολλούς φακούς για τη λήψη ή υπάρχει κάποιο που δεν το παρουσιάζει;

Το ίδιο γίνεται και se pro mode?

Αν και ποιο πολύ μου ακούγεται για παραμόρφωση φακού (που είναι και φισιολογικο)

Αλλά ένα παράδειγμα να μας ανεβάσεις δεν θα ήταν κακό

Link to comment
Share on other sites

την εχεις αλλαξει εσυ και πλήρωσες 12 ευρώ;

 

Ναι, ενα τηλέφωνο στο επισκευαστικο θα σου λύσει την απορία.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ενα τηλέφωνο στο επισκευαστικο θα σου λύσει την απορία.
Δεν έχω απορία...

Εγώ πήγα το honor 8x αρχές Ιουνιου για αλλαγή μπαταρίας και με χρέωσαν 30 ευρώ.

Η διετία λήγει τον Γενάρη.

Ίσως ήσουν τυχερός ή έπεσες σε περίοδο προσφοράς.

Edited by johnpats
:)
Link to comment
Share on other sites

Τόσο έχω πληρώσει και στο mate.
Οκ περίεργο μεν αλλά εφοσον και τα 2 τηλέφωνα στα έφτιαξαν με αυτό το κόστος, πάω πάσο.

Απλα το θέμα ειναι γιατί να χρεώνουν διαφορετικά ποσά.

Καλή συνεχεια

:)
Link to comment
Share on other sites

δεν μου φορτιζει η μπαταρια με ταχεια φορτιση.

φταιει η μπαταρια ή ο φορτιστης;;;

 

ο δικός του φορτιστής ή ένας οποιοσδήποτε;;

Link to comment
Share on other sites

δεν μου φορτιζει η μπαταρια με ταχεια φορτιση.

φταιει η μπαταρια ή ο φορτιστης;;;

 

Καλωδιο, θυρα.

Αυτα τα 2 συνηθως φταινε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

ο δικός του φορτιστής ή ένας οποιοσδήποτε;;

 

Ο δικος του απο την αρχικη συσκευασια...

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλωδιο, θυρα.

Αυτα τα 2 συνηθως φταινε.

 

θυρα τι εννοεις;;; του κινητου;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπας και άλλαξες καλώδιο;

Θέλει 5Α καλώδιο.

H4sIAAAAAAAAAD2QTU_DMAyG_0vOAzlOm9iclnatxgVxGOcpW9ISaeumfmwCxH8nhYqLpUd-ZL_2l5iG0O8-rkE8CSlWwl_u3YIqYRNP4cWdZwzdwzTs49m1YQ-IDEoxw-O1axfv1Y3vySMg9PKIWaAmc3ggUOAdN5Bnjj1Rsg_x89kndWvXv1MBMmAmSK1jH9wYL90uzktlzkTEGhXmZiWG2HZunPo5jrEgZSlrrSwaLVPlTcUsa5RSG6tlNTMWBW9QabJY5MoatFVuSl1z-RdjOXVrE97cKfq3_3eM_RS-fwB2S4QDIAEAAA%3D%3D.png

οχι ειναι ο αρχικος φορτιστης και καλωδιο της συσκευασιας της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι ο αρχικος φορτιστης και καλωδιο της συσκευασιας της συσκευης
Μπορεί να λιγισες το καλώδιο και να έχει εσωτερική ζιμια δωκιμασε με άλλο γνήσιο. Αν δεν μετά πάει θύρα και στην χειρότερη περίπτωση μητρική
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν έχεις καθόλου υπερταχεία φόρτιση ή σου φορτίζει ανά διαστήματα;Τη λειτουργεία έξυπνη φόρτιση την έχεις ενεργοποιημένη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιλάω για την εγγύηση του κινητού.

Αν μέσα σε 24 μήνες απο την αγορά του κινητού πας και κάνεις αλλαγή μπαταρίας στη Μιχαλακοπουλου, το κόστος είναι 12 ευρώ.

Το έχω στείλει για αλλαγή μπαταρίας είμαι μέσα στην εγγύηση(21μήνες),θα σας ενημερώσω όταν μάθω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει άλλος πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του Viber? Νομίζω από το 10 και έπειτα έχουν χαλάσει σε μεγάλο βαθμό. 50% και περισσότερο των περιπτώσεων δεν θα ακουστεί ήχος μηνύματος, ούτε ειδοποίηση στο lock screen αλλά ούτε και πάνω αριστερά έστω ακόμα κι αν ξεκλειδώσω το τηλέφωνο :blink:. Πρέπει να μπω ο ιδιος στο Viber για να δω ότι έχω μήνυμα...

 

Πολλές φορές το καταλαβαίνω ότι έχω μήνυμα επειδή ανάβει η οθόνη στο lock screen χωρίς όμως να εμφανιστεί καμία ειδοποίηση εκεί, σαν να θέλει να ειδοποιήσει και να μην μπορεί :confused:

 

Έχω βάλει Μη Αυτόματη διαχείρηση στο Viber και έχω ενεργοποιήσει και τις 3 επιλογές: "Auto-launch, Secondary launch, Run in background"

 

Υπάρχει κάποια άλλη λύση; Δεν έχω κάνει factory reset όταν πέρασε από μόνο του σε Android 10 αλλά δε θα θελα να ξαναστήσω απ'΄την αρχή εάν δεν είναι επιβεβαιωμένο ότι το factory reset οφείλεται για το σπάσιμο των ειδοποιήσεων.

 

Είναι τρομερά ενοχλητικό σε βαθμό που να αποτελεί λόγο να αλλάξω τηλέφωνο καθώς η επικοινωνία μου γίνεται από Viber στο 90% παρόλο που σαν συσκευή με καλύπτει απόλυτα 2 χρόνια μετά την αγορά της.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει άλλος πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του Viber? Νομίζω από το 10 και έπειτα έχουν χαλάσει σε μεγάλο βαθμό. 50% και περισσότερο των περιπτώσεων δεν θα ακουστεί ήχος μηνύματος, ούτε ειδοποίηση στο lock screen αλλά ούτε και πάνω αριστερά έστω ακόμα κι αν ξεκλειδώσω το τηλέφωνο :blink:. Πρέπει να μπω ο ιδιος στο Viber για να δω ότι έχω μήνυμα...

 

 

 

Πολλές φορές το καταλαβαίνω ότι έχω μήνυμα επειδή ανάβει η οθόνη στο lock screen χωρίς όμως να εμφανιστεί καμία ειδοποίηση εκεί, σαν να θέλει να ειδοποιήσει και να μην μπορεί :confused:

 

 

 

Έχω βάλει Μη Αυτόματη διαχείρηση στο Viber και έχω ενεργοποιήσει και τις 3 επιλογές: "Auto-launch, Secondary launch, Run in background"

 

 

 

Υπάρχει κάποια άλλη λύση; Δεν έχω κάνει factory reset όταν πέρασε από μόνο του σε Android 10 αλλά δε θα θελα να ξαναστήσω απ'΄την αρχή εάν δεν είναι επιβεβαιωμένο ότι το factory reset οφείλεται για το σπάσιμο των ειδοποιήσεων.

 

 

 

Είναι τρομερά ενοχλητικό σε βαθμό που να αποτελεί λόγο να αλλάξω τηλέφωνο καθώς η επικοινωνία μου γίνεται από Viber στο 90% παρόλο που σαν συσκευή με καλύπτει απόλυτα 2 χρόνια μετά την αγορά της.

 

 

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με viber και δεν έχω κάνε hard reset, έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις. Το έχω στην αυτόματη διαχείριση και εξαίρεση από βελτιστοποίηση.

Αν δεν έχεις εξαιρέσει το viber από τη βελτιστοποίηση μπαταρίας κανε το εξης: εφαρμογές - > εφαρμογές - > τρεις τελίτσες πάνω δεξιά - > ειδική πρόσβαση - > βελτιστοποίηση - > επέλεξε όλες οι εφαρμογές και βρες το viber και επέλεξε να μην επιτρέπεται.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει άλλος πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις του Viber? Νομίζω από το 10 και έπειτα έχουν χαλάσει σε μεγάλο βαθμό. 50% και περισσότερο των περιπτώσεων δεν θα ακουστεί ήχος μηνύματος, ούτε ειδοποίηση στο lock screen αλλά ούτε και πάνω αριστερά έστω ακόμα κι αν ξεκλειδώσω το τηλέφωνο :blink:. Πρέπει να μπω ο ιδιος στο Viber για να δω ότι έχω μήνυμα...

 

Πολλές φορές το καταλαβαίνω ότι έχω μήνυμα επειδή ανάβει η οθόνη στο lock screen χωρίς όμως να εμφανιστεί καμία ειδοποίηση εκεί, σαν να θέλει να ειδοποιήσει και να μην μπορεί :confused:

 

Έχω βάλει Μη Αυτόματη διαχείρηση στο Viber και έχω ενεργοποιήσει και τις 3 επιλογές: "Auto-launch, Secondary launch, Run in background"

 

Υπάρχει κάποια άλλη λύση; Δεν έχω κάνει factory reset όταν πέρασε από μόνο του σε Android 10 αλλά δε θα θελα να ξαναστήσω απ'΄την αρχή εάν δεν είναι επιβεβαιωμένο ότι το factory reset οφείλεται για το σπάσιμο των ειδοποιήσεων.

 

Είναι τρομερά ενοχλητικό σε βαθμό που να αποτελεί λόγο να αλλάξω τηλέφωνο καθώς η επικοινωνία μου γίνεται από Viber στο 90% παρόλο που σαν συσκευή με καλύπτει απόλυτα 2 χρόνια μετά την αγορά της.

 

Στην 10 μπήκε ένα feature για silent notifications και μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα σου.

Όσο ήμουν στην 10 μου το είχε κάνει κι εμένα στο viber στην ομάδα της ελληνικής κυβέρνησης (αυτή με την ενημέρωση για του κορόνα τον υιό), ήρθε ενημέρωση και την είδα από σπόντα όταν ήρθε μήνυμα στο viber από αλλού.

Δοκίμασε μέσα στο viber στην συνομιλία κάνε swipe αριστερά και στο ειδοποιήσεις βάλε όλες.

Μετά στις ρυθμίσεις του κινητού πας στις εφαρμογές κι επιλέγεις το viber, μετά ειδοποιήσεις και θα βρεις κάτι για διωπηλες ειδοποιήσεις, δεν θυμάμαι το όνομα, καντο off και δες μετά αν έστρωσε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα με viber και δεν έχω κάνε hard reset, έρχονται κανονικά οι ειδοποιήσεις. Το έχω στην αυτόματη διαχείριση και εξαίρεση από βελτιστοποίηση.

Αν δεν έχεις εξαιρέσει το viber από τη βελτιστοποίηση μπαταρίας κανε το εξης: εφαρμογές - > εφαρμογές - > τρεις τελίτσες πάνω δεξιά - > ειδική πρόσβαση - > βελτιστοποίηση - > επέλεξε όλες οι εφαρμογές και βρες το viber και επέλεξε να μην επιτρέπεται.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Το είχα ήδη αυτό αλλά και πάλι δεν...

 

Στην 10 μπήκε ένα feature για silent notifications και μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα σου.

Όσο ήμουν στην 10 μου το είχε κάνει κι εμένα στο viber στην ομάδα της ελληνικής κυβέρνησης (αυτή με την ενημέρωση για του κορόνα τον υιό), ήρθε ενημέρωση και την είδα από σπόντα όταν ήρθε μήνυμα στο viber από αλλού.

Δοκίμασε μέσα στο viber στην συνομιλία κάνε swipe αριστερά και στο ειδοποιήσεις βάλε όλες.

Μετά στις ρυθμίσεις του κινητού πας στις εφαρμογές κι επιλέγεις το viber, μετά ειδοποιήσεις και θα βρεις κάτι για διωπηλες ειδοποιήσεις, δεν θυμάμαι το όνομα, καντο off και δες μετά αν έστρωσε.

 

Λοιπόν μάλλον το βρήκα. Τσέκαρα τις ειδοποιήσεις του Viber μέσα από την ίδια την εφαρμογή δηλαδή και για κάποιο λόγο ήταν απενεργοποιημένες :wacko: ενώ τόσα χρόνια ήταν σίγουρα ενεργές, δεν ξέρω αν άλλαξε με το 10 ή με κάποια αναβάθμιση του Viber.

 

Επίσης τσέκαρα ότι οι ειδοποιήσεις ολες ειναι ενεργές από το σύστημα και νομίζω ότι ήδη έφτιαξε, θα το παρακολουθήσω για σιγουριά αλλά μέχρι τώρα έχει χτυπήσει 3/3 φορές μαζί με τον υπολογιστή :)

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...