Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι πρωτες εντυπώσεις με τη 10αρα αφού έκανα και ένα factory reset είναι θετικές, έγινε ποιο smooth το κινητό, με το messenger δεν έχω κάποιο θέμα, πολύ ωραίο το dark Mode συνεργάζονται και οι περισσότερολες εφαρμογές , εγώ προσωπικά επειδή είχα το galaxy s7 πιο παλιά χρησιμοποιώ το Samsung browser. Θέλω να απεγκαταστησω το Google Chrome αλλά δεν μ αφήνει, έκανα και απενεργοποιηση αλλά πάλι μου τον εμφανίζει αν ξέρετε κάποιο κόλπο πείτε μου.
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το messenger και εγώ έχω θέμα.

Δύο απορίες, όταν το κινητό φορτίσει πλήρως σβήνει το λαμπάκι η παραμένει πράσινο;

Έχω ένα φορτιστή qc3 αλλά βλέπω δεν φορτίζει τόσο γρήγορα όσο με τον μαμά, ποιον φορτιστή εμπορίου να πάρω; κάποια πρόταση;

 

Μονο με τους μαμα φορτιστες και με το μαμα καλωδιο θα εχεις την υπερταχεια φορτιση.

Με τον μαμα κιολας θα φορτιζει γρηγορα οταν ειναι σε χαμηλη σταθμη και οταν ανεβει ριχνει την ταχυτητα φορτισης.

Με εναν του εμποριου δεν θα εχεις αυτες τις σκαλες κι ετσι θα καταπονεις την μπαταρια.

Οποτε καλυτερα φορτιζε με τον μαμα και αν θες να βαλεις αλλο καλωδιο για να μην το χαλασεις το μαμα παρε ενα κοντο που να ειναι 5Α.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευχαριστώ, χρειάζομαι δεύτερο για τη δουλειά, να μη το κουβαλάω συνέχεια, το λαμπάκι όταν φορτίσει πλήρως σβήνει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Λόγω φύσης της εργασίας μου, έχω πλύνει αρκετές φορές το τηλέφωνο.

Δεν έχω κάποια δυσλειτουργία πλην του προσωρινού "μπουκώματος" του ακουστικού&ηχείων.

Παρόλα αυτά όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση(άσχετο με το όταν το πλένω), ο συνομιλητής μου είτε με ακούει ισχνά ή δεν με ακούει καθόλου.

Μπορώ να καθαρίσω σε κάποιο σημείο ή θέλει σέρβις?

 

Στον dialer πάνω δεξιά 3 τελείες, ρυθμίσεις, κλήσεις μέσω WiFi (πρέπει να ενεργοποιηθεί και από τον παροχο)

δυστυχώς η Vodafone έχει κακή υλοποίηση στο volte και VoWiFi.

 

Όσο για το messenger και εγώ έχω θέμα.

Δύο απορίες, όταν το κινητό φορτίσει πλήρως σβήνει το λαμπάκι η παραμένει πράσινο;

Έχω ένα φορτιστή qc3 αλλά βλέπω δεν φορτίζει τόσο γρήγορα όσο με τον μαμά, ποιον φορτιστή εμπορίου να πάρω; κάποια πρόταση;

 

Θέλει δικό του φορτιστή και υποχρεωτικά 4.5Α καλώδιο.

Το λαμπακι μένει αναμμένο όσο είναι στο ρεύμα.

Πρόταση για τη δουλειά το power bank της huawei https://www.skroutz.gr/s/18782499/Huawei-40W-SuperCharge-Power-Bank-12000mAh-%CE%9B%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C.html

 

Λαγκαρισμα έχω εγώ, σέρνεται όταν ανοίγω ένα μήνυμα

 

Μία από τα ίδια, ειδικά μετά από ύπνο αν ανοίξω να διαβάσω κάποιο μνμ τρώει το lag της ζωής του.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, ευχαριστώ, χρειάζομαι δεύτερο για τη δουλειά, να μη το κουβαλάω συνέχεια, το λαμπάκι όταν φορτίσει πλήρως σβήνει;

 

Τότε θα αγοράσεις τον γνήσιο αν θες γρήγορη φόρτιση.

Το λαμπάκι όχι δεν σβήνει αλλά από το 90% και μετά ανάβει πράσινο και το σύστημα το παίρνει ως πλήρη φόρτιση και μηδενίζει τους μετρητές στο menu μπαταρία.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

OK σας ευχαριστώ,

με το messenger βρήκα λύση ανοίγοντας την συνομιλία μέσα από την εφαρμογή και όχι από την φούσκα που βγαίνει στην αρχική οθόνη, έτσι δουλεύει σωστά, με το WiFi Call της Voda ενώ ενεργοποιηθηκε κανονικά μου έρχεται κάθε λίγο ειδοποίηση, συνδέεται και αποσυνδέεται συνέχεια, το έκλεισα και ησύχασα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για ξυπνητήρι έχω το Timely και με τη 10άρα κατά την αφύπνιση δε μου βγαίνει στην οθόνη κλειδώματος ώστε να το κλείσω. Πρέπει να ξεκλειδώσω το κινητό και να πάω στις ειδοποιήσεις για να το κάνω. Έχει κανείς παρόμοιο θέμα και πώς το έλυσε;

 

Επίσης δε βρίσκω πού πήγε η ρύθμιση για σχεδίαση πάνω από άλλες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Για ξυπνητήρι έχω το Timely και με τη 10άρα κατά την αφύπνιση δε μου βγαίνει στην οθόνη κλειδώματος ώστε να το κλείσω. Πρέπει να ξεκλειδώσω το κινητό και να πάω στις ειδοποιήσεις για να το κάνω. Έχει κανείς παρόμοιο θέμα και πώς το έλυσε;

 

Επίσης δε βρίσκω πού πήγε η ρύθμιση για σχεδίαση πάνω από άλλες εφαρμογές.

 

Τι μπορεί να προσφέρει ένα ξυπνητήρι από Play store απέναντι στο default;;

 

Να γράψεις στην αναζήτηση τη λέξη "σχεδίαση" δοκίμασες;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το AI Master στην καμερα το εχουμε ενεργοποιημενο;στα 10 MP να το εχω η στα 40; εχουμε καπου οδηγιες για καλυτερη ληψη φωτογραφιων;

Τελος θελω μια καλη και διακριτικη θηκη που να μην χανει την ομορφια του ,καθε προταση δεκτη

Link to comment
Share on other sites

Το AI Master στην καμερα το εχουμε ενεργοποιημενο;στα 10 MP να το εχω η στα 40; εχουμε καπου οδηγιες για καλυτερη ληψη φωτογραφιων;

Τελος θελω μια καλη και διακριτικη θηκη που να μην χανει την ομορφια του ,καθε προταση δεκτη

 

Στα 10mp θα εχεις διαθεσιμες ολες τις λειτουργιες οπως το zoom και η εναλλαγη φακου στις κοντινες ληψεις.

Αν δεν σε ενδιαφερουν αυτα τοτε το γυρνας στην full αναλυση.

Το master AI ειναι καθαρα γουστο του καθενος. Τραβα μερικες με ON αι μερικες με OFF και δες τι σου αρεσει εσενα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το AI Master στην καμερα το εχουμε ενεργοποιημενο;στα 10 MP να το εχω η στα 40; εχουμε καπου οδηγιες για καλυτερη ληψη φωτογραφιων;

Τελος θελω μια καλη και διακριτικη θηκη που να μην χανει την ομορφια του ,καθε προταση δεκτη

Εγώ προσωπικά το έχω ενεργοποιημένο, είναι πολύ καλό feature ειδικά αν βγάζεις πρόσωπα/πορτρέτα. Έχεις τη δυνατότητα την ώρα που πας να βγάλεις φώτο και ενεργοποιηθεί το ΑΙ, να το απενεργοποιήσεις εύκολα με ένα κλικ αν δεν το θες για τη συγκεκριμένη λήψη.

Γενικά όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω με 10mp έχεις και το zoom και γενικά βολεύει για all around φωτογραφίες ημέρα και βράδυ. Με τα 40 βέβαια την ημέρα βγάζει με πολύ καλή λεπτομέρεια, το βράδυ έχει παραπάνω θόρυβο απ' ότι με 10.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ok , κατανοητο, σας ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες :)

 

edit αυτο το google που μας βγαινει στην αρχικη σελιδα απο τις γωνιες του κινητου απενεργοποιειτε;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ εχω παρατηρήσει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας με την 10; Έχει πάνω από μια βδομάδα που την έχω, αλλά δεν βλέπω βελτίωση

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ εχω παρατηρήσει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας με την 10; Έχει πάνω από μια βδομάδα που την έχω, αλλά δεν βλέπω βελτίωση

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Περίμενε μερικές ημέρες ακόμα να δεις πως πάει. Εγω την έχω 10 μερες περίπου, τις τελευταίες 2 ημέρες η διάρκεια εχει βελτιωθεί σε σχέση με τις προηγούμενες ημέρες και γενικά είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Αλλά παρατηρώ μεγαλύτερη κατανάλωση σε standby, περίπου 1% την ώρα και δεν ξέρω που οφείλεται.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και εδώ τα ίδια. Απλά εγώ έχω την 10αρα 3 μέρες μόλις και αναμένω μήπως βελτιωθεί. Απ την άλλη 2 χρόνια της έχω πιει το αίμα της μπαταρίας οποτε ίσως σε λίγο καιρό να ψαχτω να την αλλάξω.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το πληκτρολογιο της Microsoft swiftkey και εχω ενα θεμα ,οταν κανω γρηγορη εναλλαγη απο ελληνικα σε αγγλικα κατα την εγγραφη μηνυματος μου πηγαινει στην τελευταια εφαρμογη που εχω ανοιξει ,πως διορθωνεται αυτο; γενικα εχει κανα δυο παιδικες αρρωστιες το κινητο ,οπως που ανοιγει το google απο τις γωνιες ,καλα θα ηταν αυτα να μπορουμε να τα απενεργοποιουμε
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιω το πληκτρολογιο της Microsoft swiftkey και εχω ενα θεμα ,οταν κανω γρηγορη εναλλαγη απο ελληνικα σε αγγλικα κατα την εγγραφη μηνυματος μου πηγαινει στην τελευταια εφαρμογη που εχω ανοιξει ,πως διορθωνεται αυτο; γενικα εχει κανα δυο παιδικες αρρωστιες το κινητο ,οπως που ανοιγει το google απο τις γωνιες ,καλα θα ηταν αυτα να μπορουμε να τα απενεργοποιουμε

 

Αυτά τα διορθώνεις εύκολα από τις ρυθμίσει πλοήγησης, ρυθμισεις>σύστημα και ενημερωσεις>πλοήγηση συστηματος>χειρονομίες >ρυθμίσεις και απενεργοποιειτε τις δύο αυτές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε φιλε μου, που ησουν κριμενος και εχω σκασει ,σ ευχαριστω πολυ :) (ηταν πολυ σπαστικο)

 

edit και κατι αλλο, θελω διπλη την εφαρμογη viber ,βλεπω μεσα στις διπλες εφαρμογες να υπαρχει μονο το facebook και το messenger, γι αυτο υπαρχει ληση;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε φιλε μου, που ησουν κριμενος και εχω σκασει ,σ ευχαριστω πολυ :) (ηταν πολυ σπαστικο)

 

edit και κατι αλλο, θελω διπλη την εφαρμογη viber ,βλεπω μεσα στις διπλες εφαρμογες να υπαρχει μονο το facebook και το messenger, γι αυτο υπαρχει ληση;

Parallel Space φίλε μου, και με πολλά ακόμα πλεονέκτημα

Link to comment
Share on other sites

Όσο περνάει ο καιρός τόσα κολλήματα βγαίνουν με την 10

Μια το πληκτρολόγιο

Μια το messenger

Σήμερα το πρωί πρωί εκανα clean cache 3 φορές, μετα έκανε αναβαθμίσεις εφαρμογών και με τα απο καμία ώρα ανοίγω το sygic, παω να κάνω log in.... κολλάει το πληκτρολόγιο και μετα όλο το κινητό, φαινόταν μόνο οι 2 κεραίες sim και τίποτα άλλο... ούτε κεντρικό κουμπί, ούτε το κλείσιμο εφαρμογών...

Κλείσιμο.... άνοιγμα... πάω να ανοίξω Chrome κρασαρισμα, πάω να ανοίξω messenger κρασαρισμα... viber ok...

Πάω να μπω sygic για να ολοκληρωθεί το log in κόλλημα και εκεί...

Επανεκκίνηση και έστρωσε..

Μπας και είμαστε beta rom users για την huawei ;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...