Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την αίσθηση ότι στην 10 ζεσταίνεται περισσότερο από πριν ή συσκευή!

Δεν έχω κάνει επαναφορά ποτέ σε αναβάθμιση!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες με την 10αρα πόσο σας καταναλώνει σε standby? Από 100% εμένα πέφτει περίπου 5-6% στο 8ωρο με wowifi. Αν δεν είναι πλήρως φορτισμένο χάνει ακόμα περισσότερο στο 8ωρο. Πολύ μου φαίνεται, απ' όσο θυμάμαι με την 9αρα από 100% έπεφτε περίπου 2-3% στο 8ωρο. Overall πάντως η διάρκεια μπαταρίας είναι περίπου στα ίδια επίπεδα με την 9αρα. Δεν έχω κάνει ποτέ επαναφορά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και γω με την 10 αντιμετώπισα θέμα με μπαταρία αλλά στρώνει μετά από μέρες. Εσάς σας κολλάει καμία φορά ο Chrome;;;
Link to comment
Share on other sites

Την διαχείριση sim πως γίνεται να την βάλουμε συντόμευση; για να κάνουμε εναλλαγή για ποια κάρτα θέλουμε τα δεδομένα θέλει λίγο χρόνο βλέπω
Link to comment
Share on other sites

Και γω με την 10 αντιμετώπισα θέμα με μπαταρία αλλά στρώνει μετά από μέρες. Εσάς σας κολλάει καμία φορά ο Chrome;;;

 

Να ήταν μόνο ο Chrome καλά θα ήταν... messenger, viber...

"Ευτυχώς" είστε κι άλλοι γιατί νόμιζα ότι το θέμα τ είχα μόνο εγώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την αίσθηση ότι στην 10 ζεσταίνεται περισσότερο από πριν ή συσκευή!

Δεν έχω κάνει επαναφορά ποτέ σε αναβάθμιση!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ εγώ την ίδια αίσθηση έχω... έβγαλα και το performance mode... και πάλι ζεσταίνεται

 

edit : Το μεγάφωνο έχει κάποια ρύθμιση για πιο δυνατά; νομίζω στιγμή προηγούμενες εκδόσεις ήταν πιο δυνατό...βάζω ραδιόφωνο ιντερνετικο και δεν είναι ικανοποιητικός ο ήχος

Edited by terry39
Link to comment
Share on other sites

Να ήταν μόνο ο Chrome καλά θα ήταν... messenger, viber...

"Ευτυχώς" είστε κι άλλοι γιατί νόμιζα ότι το θέμα τ είχα μόνο εγώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κ εγώ την ίδια αίσθηση έχω... έβγαλα και το performance mode... και πάλι ζεσταίνεται

 

edit : Το μεγάφωνο έχει κάποια ρύθμιση για πιο δυνατά; νομίζω στιγμή προηγούμενες εκδόσεις ήταν πιο δυνατό...βάζω ραδιόφωνο ιντερνετικο και δεν είναι ικανοποιητικός ο ήχος

Ερώτησή όσοι έχουν αυτά τα θέματα έκαναν factory reset( χωρίς backup?) χωρίς backup εφαρμογών κλπ είναι πολύ συμαντικο καθος αλλαγές σε αυτή την έκδοση είναι κύριος σε αυτόν τον τομέα έτσι αν πάρετε backup από αυτά θα πάρετε και τσ προβλήματα μαζί
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω ότι ο chrome στην πληκτρολόγηση κολλάει ορισμένες φορές και στο 1+ μου οπότε don't worry...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ο Chrome έχει θέμα σε πολλές συσκευές με Android 10, όχι μόνο στη δική μας, οπότε είναι γενικότερο το πρόβλημα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Την είχα περάσει χωρίς καθαρή εγκατάσταση τη 10αρα. Βρήκα χρόνο και πήρα back up και έκανα και clean install. Το messenger ειδικά έχει πολλά κολλήματα, έτσι το διέγραψα και έκανα καθαρή εγκατάσταση και σε αυτή και σε κάποιες ακόμη εφαρμογές. Πάλι έχει θέματα, ειδικά αν πας να απαντήσεις σε κάποιον από το pop up εικονίδιο.

Η μπαταρία είναι αρκετά κακη (σε ταξίδι Αθήνα Θεσσαλονίκη με τρένο που κάνω συχνά με δεδομένα ενεργά πάντα μου έμενε 40% και τώρα κόντεψε να κλείσει)

 

Οπότε είμαστε αρκετοί με θέματα

Link to comment
Share on other sites

Την είχα περάσει χωρίς καθαρή εγκατάσταση τη 10αρα. Βρήκα χρόνο και πήρα back up και έκανα και clean install. Το messenger ειδικά έχει πολλά κολλήματα, έτσι το διέγραψα και έκανα καθαρή εγκατάσταση και σε αυτή και σε κάποιες ακόμη εφαρμογές. Πάλι έχει θέματα, ειδικά αν πας να απαντήσεις σε κάποιον από το pop up εικονίδιο.

Η μπαταρία είναι αρκετά κακη (σε ταξίδι Αθήνα Θεσσαλονίκη με τρένο που κάνω συχνά με δεδομένα ενεργά πάντα μου έμενε 40% και τώρα κόντεψε να κλείσει)

 

Οπότε είμαστε αρκετοί με θέματα

 

οταν λες πήρες backup? αν πηρες Backup και εφαρμογές ρυθμίσεις κλπ τζάμπα χάλασες την ώρα σου το μόνο που έπρεπε να πάρεις ειναι video foto (copy past στο pc) να κάνεις restore και όλα τα άλλα όπως εφαρμογές κλπ from the scratch

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερωτηση επειδη πηρα και γω τη 10 λεω να κανω επαναφορα καθαρη και μετα να βαλω οτι εφαρμογες ειχα η θελω,τωρα εκεινο που ζητω ειναι αν υπαρχει καμια εφαρμογη που να μου δειξει τα αποθηκευμενα wi-fi password να μη τα ψαχνω απ την αρχη.Δεν ξερω αν τα παιρνει back up το HiSuite αλλα εμενα για καποιο λογο δεν μπορει να κανει back up δεν διαβαζει τα δεδομενα.Ευχαριστω.
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερωτηση επειδη πηρα και γω τη 10 λεω να κανω επαναφορα καθαρη και μετα να βαλω οτι εφαρμογες ειχα η θελω,τωρα εκεινο που ζητω ειναι αν υπαρχει καμια εφαρμογη που να μου δειξει τα αποθηκευμενα wi-fi password να μη τα ψαχνω απ την αρχη.Δεν ξερω αν τα παιρνει back up το HiSuite αλλα εμενα για καποιο λογο δεν μπορει να κανει back up δεν διαβαζει τα δεδομενα.Ευχαριστω.
Νομίζω μόνο με root γίνεται αυτό.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτησή όσοι έχουν αυτά τα θέματα έκαναν factory reset( χωρίς backup?) χωρίς backup εφαρμογών κλπ είναι πολύ συμαντικο καθος αλλαγές σε αυτή την έκδοση είναι κύριος σε αυτόν τον τομέα έτσι αν πάρετε backup από αυτά θα πάρετε και τσ προβλήματα μαζί

 

Δεν ισχύει αυτό που λες, το hisuite παίρνει backup τα apk και όχι τη σαβούρα.

Επίσης οι ρυθμίσεις δεν επηρεάζουν την σταθερότητα.

Απλά σε κάποιες περιπτώσεις λεμε να κάνουν απ την αρχή στήσιμο και καθαρό setup σε περίπτωση που έχουν κάνει μουτι τις ρυθμίσεις και δουλεύει όπως να ναι ήδη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα,μια ερωτηση επειδη πηρα και γω τη 10 λεω να κανω επαναφορα καθαρη και μετα να βαλω οτι εφαρμογες ειχα η θελω,τωρα εκεινο που ζητω ειναι αν υπαρχει καμια εφαρμογη που να μου δειξει τα αποθηκευμενα wi-fi password να μη τα ψαχνω απ την αρχη.Δεν ξερω αν τα παιρνει back up το HiSuite αλλα εμενα για καποιο λογο δεν μπορει να κανει back up δεν διαβαζει τα δεδομενα.Ευχαριστω.

 

Τα παίρνει το hisuite.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες, το hisuite παίρνει backup τα apk και όχι τη σαβούρα.

 

Επίσης οι ρυθμίσεις δεν επηρεάζουν την σταθερότητα.

 

Απλά σε κάποιες περιπτώσεις λεμε να κάνουν απ την αρχή στήσιμο και καθαρό setup σε περίπτωση που έχουν κάνει μουτι τις ρυθμίσεις και δουλεύει όπως να ναι ήδη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Τα παίρνει το hisuite.

Ότι πεις, εγώ εξέφρασα μια άποψη μου από πολυετή εμπειρία στα κινιτα στο επαγγελματικό και προσωπικό επίπεδο απλά

Κόντρα δεν πάω σε κανέναν

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα,μια ερωτηση επειδη πηρα και γω τη 10 λεω να κανω επαναφορα καθαρη και μετα να βαλω οτι εφαρμογες ειχα η θελω,τωρα εκεινο που ζητω ειναι αν υπαρχει καμια εφαρμογη που να μου δειξει τα αποθηκευμενα wi-fi password να μη τα ψαχνω απ την αρχη.Δεν ξερω αν τα παιρνει back up το HiSuite αλλα εμενα για καποιο λογο δεν μπορει να κανει back up δεν διαβαζει τα δεδομενα.Ευχαριστω.
Το hicloud έχει επιλογή να κρατήσει τα passwords η κάνεις backup σε usb drive και πατάς να σώσει μόνο τα WiFi passwords(από ενσωματωμένη εφαρμογή)
Link to comment
Share on other sites

Η δόνηση από το home button απενεργοποιειτε ;

Επίσης όταν είμαι στην αρχική οθόνη γίνεται όταν κάνω το δάχτυλο προς τα κάτω από την μέση αυτής να κατεβαίνει η κουρτίνα;

Edit το πρώτο το βρήκα, το δεύτερο όχι

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Η δόνηση από το home button απενεργοποιειτε ;

Επίσης όταν είμαι στην αρχική οθόνη γίνεται όταν κάνω το δάχτυλο προς τα κάτω από την μέση αυτής να κατεβαίνει η κουρτίνα;

Edit το πρώτο το βρήκα, το δεύτερο όχι

 

Αν δεν απατώμαι, το δεύτερο δεν γίνεται με τον μαμά launcher.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτασε η 10.0.0.161, 4.53GB μαζί με μια μικρή ρύθμιση 64 mb της Vodafone, έσωσα φωτογραφίες και βίντεο και θα κάνω μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αφού την εγκαταστήσω. Ερώτηση πρέπει να κάνω και wipe cache partition ή δε χρειάζεται;
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτασε η 10.0.0.161, 4.53GB μαζί με μια μικρή ρύθμιση 64 mb της Vodafone, έσωσα φωτογραφίες και βίντεο και θα κάνω μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αφού την εγκαταστήσω. Ερώτηση πρέπει να κάνω και wipe cache partition ή δε χρειάζεται;

 

Δεν χρειάζεται εφόσον θα κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν απατώμαι, το δεύτερο δεν γίνεται με τον μαμά launcher.
OK ευχαριστώ, λίγο το κακό, σε όλα τα κινητά δουλεύω μαμά launcher, βλέπω το WiFi call της cosmote δουλεύει σωστά, με την Vodafone τι γίνεται; πρέπει να κάνουμε κάποιες άλλες κινήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

Λόγω φύσης της εργασίας μου, έχω πλύνει αρκετές φορές το τηλέφωνο.

Δεν έχω κάποια δυσλειτουργία πλην του προσωρινού "μπουκώματος" του ακουστικού&ηχείων.

Παρόλα αυτά όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση(άσχετο με το όταν το πλένω), ο συνομιλητής μου είτε με ακούει ισχνά ή δεν με ακούει καθόλου.

Μπορώ να καθαρίσω σε κάποιο σημείο ή θέλει σέρβις?

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Λόγω φύσης της εργασίας μου, έχω πλύνει αρκετές φορές το τηλέφωνο.

 

Δεν έχω κάποια δυσλειτουργία πλην του προσωρινού "μπουκώματος" του ακουστικού&ηχείων.

 

Παρόλα αυτά όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση(άσχετο με το όταν το πλένω), ο συνομιλητής μου είτε με ακούει ισχνά ή δεν με ακούει καθόλου.

 

Μπορώ να καθαρίσω σε κάποιο σημείο ή θέλει σέρβις?

 

Δεξιά από το USB port εχει κατι τρυπούλες, εκεί είναι το μικρόφωνο. Καθάρισέ τες με προσοχή και δες αν διορθωθεί το πρόβλημα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Λόγω φύσης της εργασίας μου, έχω πλύνει αρκετές φορές το τηλέφωνο.

 

Δεν έχω κάποια δυσλειτουργία πλην του προσωρινού "μπουκώματος" του ακουστικού&ηχείων.

 

Παρόλα αυτά όταν βάζω ανοιχτή ακρόαση(άσχετο με το όταν το πλένω), ο συνομιλητής μου είτε με ακούει ισχνά ή δεν με ακούει καθόλου.

 

Μπορώ να καθαρίσω σε κάποιο σημείο ή θέλει σέρβις?

Το ίδιο έπαθα και εγώ...βάζεις και σαπούνι;

 

Εμένα είναι καιρό έτσι και δεν έχει συνέλθει...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τλκ καθαρή εγκατάσταση μόνο φώτο βίντεο όχι εφαρμογές... Το πρόβλημα με το messenger παραμένει, ίσως είναι από την εφαρμογή τι να πω
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το messenger και εγώ έχω θέμα.

Δύο απορίες, όταν το κινητό φορτίσει πλήρως σβήνει το λαμπάκι η παραμένει πράσινο;

Έχω ένα φορτιστή qc3 αλλά βλέπω δεν φορτίζει τόσο γρήγορα όσο με τον μαμά, ποιον φορτιστή εμπορίου να πάρω; κάποια πρόταση;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...