Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια απορία που την έχω από καιρό που είχα το πρώτο Huawei (συγκεκριμένα το mate το 6) σε κάθε εφαρμογή στην εξοικονόμηση ενέργειας στις ρυθμίσεις έχει μια επιλογή που είναι τσεκαρισμενη και την ονομάζει "Υψηλή κατανάλωση ενέργειας". Αυτή την αφήνουμε τσεκαρισμενη ή την ξετσεκαρουμε ;

Σωστη ερωτηση και αυτη. Θα προτεινα, εαν ηταν εφικτο, να μπει ενας οδηγος με ολες τις απαιτουμενες ρυθμίσεις για την μειωση καταναλωσης μπαταριας στην αρχικη σελιδα απο τους διαχειριστες. Ετσι θα μας βοηθουσε καλυτερα και δεν θα ρωταγαμε συνεχώς.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που την έχω από καιρό που είχα το πρώτο Huawei (συγκεκριμένα το mate το 6) σε κάθε εφαρμογή στην εξοικονόμηση ενέργειας στις ρυθμίσεις έχει μια επιλογή που είναι τσεκαρισμενη και την ονομάζει "Υψηλή κατανάλωση ενέργειας". Αυτή την αφήνουμε τσεκαρισμενη ή την ξετσεκαρουμε ;

 

Αυτό όταν είναι ενεργοποιημένο σου έρχεται ειδοποίηση αν η εφαρμογή καταναλώνει υπερβολική ενέργεια. Αν το απενεργοποιήσεις δεν θα σου έρχεται ειδοποίηση. Εγώ πχ για κάποιες εφαρμογές που τις χρησιμοποιώ αρκετά την έχω απενεργοποιήσει για να μην με ζαλίζει με ειδοποιήσεις.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η .195 έχει έρθει σε όλους? Αν και δεν καίγομαι, δεν έχει κάνει ακόμα εμφανίσει στο δικό μου.

 

Στάλθηκε από P20 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η .195 έχει έρθει σε όλους? Αν και δεν καίγομαι, δεν έχει κάνει ακόμα εμφανίσει στο δικό μου.

 

Στάλθηκε από P20 Pro

 

Ούτε εμένα ερχόταν ότα οποτε το Σύνδεσα στον υπολογιστή κ μόλις άνοιξε hisuite το βρήκα φίλε....

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα ερχόταν ότα οποτε το Σύνδεσα στον υπολογιστή κ μόλις άνοιξε hisuite το βρήκα φίλε....

 

και σε μενα δεν ερχοταν αλλα στον υπολογιστη την βρηκε αμεσως

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω το εξης προβλημα εδω και μερες... για να μην πω απο την μερα που το πηρα. Αναφερομαι στις ηχητικες-γραφικα εικονιδια, ειδοποιησεις των εφαρμογων emai, facebook,instagram ktl.Αλλοτε παιρνω ειδιποιησεις και αλλοτε τιποτα. Απ τις εν λογω εφαρμογες εχω κανει τις ρυθμισεις.Τι στο καλο θελει αλλο να κανω; Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα ερχόταν ότα οποτε το Σύνδεσα στον υπολογιστή κ μόλις άνοιξε hisuite το βρήκα φίλε....
και σε μενα δεν ερχοταν αλλα στον υπολογιστη την βρηκε αμεσως
Ευχαριστώ, μόλις μου ήρθε

η αναβάθμιση που γράφει ο φίλος από πάνω

Link to comment
Share on other sites

Να κανω 2 ερωτησεις σαν νεος κατοχος

1) clear cache πως κανω;

2) το καλωδιο της φορτισης ειναι λογικο να <<τζογαρει>>λιγο στο κιν. η ετσι ειναι σε ολους;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κανω 2 ερωτησεις σαν νεος κατοχος

1) clear cache πως κανω;

2) το καλωδιο της φορτισης ειναι λογικο να <<τζογαρει>>λιγο στο κιν. η ετσι ειναι σε ολους;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλώς ηρθες φιλε.Και εγω πριν 10 μερες εδω μεσα...Λοιπόν: 1) Για clear cache partition θα απενεργοποιήσεις το κινητό και μετά θα πατήσεις πρώτα το volume + και μετά power button.Θα τα κρατήσεις πατημένα μέχρι να σε βγάλει στο recovery menu, όπου εκεί έχει επιλογή για clear cache.

2) Και στο δικο μου ετσι ειναι. Δεν ειναι τοσο σφιχτο οπως στο S8+ που ειχα. Ας απαντησουν και αλλα παιδια στο τελευταιο.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλως σε βρηκα φιλε μου, σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.Επειδη δεν το εχω και πολυ σε αυτα με προγραμματα κτλ που λεει το παλικαρι εδω(http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=468349) περι ADB κτλ.Θελω να βγαλω καποια αχρηστα πραματα-εφαρμογες που δεν χρειαζονται.Υπαρχει αλλος τροπος ευκολος η καποιο αξιοπιστο προγραμμα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.Επειδη δεν το εχω και πολυ σε αυτα με προγραμματα κτλ που λεει το παλικαρι εδω(http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=468349) περι ADB κτλ.Θελω να βγαλω καποια αχρηστα πραματα-εφαρμογες που δεν χρειαζονται.Υπαρχει αλλος τροπος ευκολος η καποιο αξιοπιστο προγραμμα;
Δοκίμασε πρώτα μέσω hisuite, έχει επιλογή για απεγκατάσταση αρκετών εφαρμογών. Αν δεις ότι δεν σε καλύπτει τότε ψάχνεται με adb tools.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα μέσω hisuite, έχει επιλογή για απεγκατάσταση αρκετών εφαρμογών. Αν δεις ότι δεν σε καλύπτει τότε ψάχνεται με adb tools.

Mπραβο βρε φιλε.Εκανα μεσω HiSuite καποιες διαγραφες. Υπαρχουν και αλλες ομως (δε ξερω ποιες) που δεν χρειαζονται και τρωνε μνημη κτλ.Αυτες τις ρημαδες πως θα βγαλω...Παλευω απο υο μεσημερι με αυτο το adb αλλα τιποτα .Κατι δε κανω καλα.:wacko:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο βρε φιλε.Εκανα μεσω HiSuite καποιες διαγραφες. Υπαρχουν και αλλες ομως (δε ξερω ποιες) που δεν χρειαζονται και τρωνε μνημη κτλ.Αυτες τις ρημαδες πως θα βγαλω...Παλευω απο υο μεσημερι με αυτο το adb αλλα τιποτα .Κατι δε κανω καλα.:wacko:
Νομίζω φτάνει και περισσεύει η μνήμη για ότι και να θες να κάνεις. Δεν βλέπω το λόγο να παιδεύεσαι γιατί το όφελος από το να απεγκαταστήσεις κάποιες εφαρμογές είναι μικρό. Και υπάρχει ο κίνδυνος να απεγκαταστήσεις κάτι που δεν πρέπει και μετά να έχεις αλλά προβλήματα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω φτάνει και περισσεύει η μνήμη για ότι και να θες να κάνεις. Δεν βλέπω το λόγο να παιδεύεσαι γιατί το όφελος είναι μικρό από το να απεγκαταστησεις κάποιες εφαρμογές. Και υπάρχει ο κίνδυνος να απεγκαταστήσεις κάτι δεν πρέπει και μετά να έχεις αλλά προβλήματα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Σα να χεις δικαιο.Μη το πολυσκαλιζω σε αυτα και μετα τρεχω ...Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Οταν μπαινω σε μία εφαρμογη κτλ και επειτα βγαινω, στην κεντρικη οθονη μου βγαζει παραθυρο οτι << το τηλεφωνο λειτουργει στη βελτιστη κατασταση>>.Αυτο γινεται καθε φορα που μπαινω σε εφαρμογες. Κατι πατησα κατα λαθος...Τι ξετικαρω βρε παιδια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Eiσαι βεβαιος οτι σου βγαζει "το τηλεφωνο λειτουργει κλπ .." και οχι οτι "το σύστημα λειτουργει στη βελτιση κατασταση" ; Το δευτερο παντως μηνυμα, εμφανιζεται καθε φορα που επιλεγεις να κάνεις βελτιστοποιηση του τηλεφωνου μεσα απο την αντιστοιχη εφαρμογή ή πατωντας το αντιστοιχο widget

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Eiσαι βεβαιος οτι σου βγαζει "το τηλεφωνο λειτουργει κλπ .." και οχι οτι "το σύστημα λειτουργει στη βελτιση κατασταση" ; Το δευτερο παντως μηνυμα, εμφανιζεται καθε φορα που επιλεγεις να κάνεις βελτιστοποιηση του τηλεφωνου μεσα απο την αντιστοιχη εφαρμογή ή πατωντας το αντιστοιχο widget

Ναι φιλε μου και αυτο που λες βγαζει. Τι στο καλο πατησα; Εμ τι τα θελω εγω αυτα τα κινητα στην ηλικια μου;:lol: Τι κανω τωρα;Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κοντεύω να τρελαθώ. Προσπαθώ να κάνω update μέσω firmware finder από την 161 στην 163

Κατάφερα επιτέλους να αλλάξω το DNS στο router στο 188.225.84.142. Βέβαια στην διεύθυνση query.hicloud.com/checkConnect.action δεν μου άνοιξε με την μια. Πήγα και στις ρυθμίσεις της σύνδεσης στο κινητό και πέρασα και εκεί το DNS σε 188.225.84.142

Μετά από αυτό η σελίδα query.hiclound.com άνοιξε κανονικά. Στην συνέχεια λοιπόν άνοιξα το firmware finder και δοκίμασα μέσω erecovery αλλά τζίφος μου κατεβάζει πάλι την 161. Δοκίμασα και με "Get update through dns" αλλά και με "in-app proxy" αλλά επίσης τίποτα δεν βρίσκει.

:cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Κάντε update μέσω usb otg. Εύκολα και γρήγορα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Τι εννοείς ? Με στικακι με καλωδιο otg ? Δεν εχω καλωδιο για usb type c

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν υπάρχει σωτηρία με τις συσκευές της Huawei, το βράδυ χάνω από 6 μέχρι 10% με άλλες συσκευές το drain είναι 1 έως 3% έχω δοκιμάσει πολλά πράγματα ρυθμίσεις και στο mate 10 pro και στο p20 pro, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί χαντακωνει τις συσκευές τις με τόσο κακό optimization, θα ρωτήσω και εσάς παιδιά αν είστε οκ με το stand by drain, και δεν αναφέρομαι όταν έχουμε φορτίσει στο 100% γιατί εκεί κρατάει καλά λόγο του τρικ όπως ακριβώς και με τα iphone

 

Στάλθηκε από το P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...