Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατήρησή της τελευταίας στιγμής.... Σε Pro mode πλέον υπάρχει η επιλογή για RAW κσι σε 10mp εκτός των 40 που υπήρχε πριν την 9 pie.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησή της τελευταίας στιγμής.... Σε Pro mode πλέον υπάρχει η επιλογή για RAW κσι σε 10mp εκτός των 40 που υπήρχε πριν την 9 pie.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Εξαιρετικά νέα. Στην αναμονή λοιπόν! Περιμένω να δω πόσο καλύτερες είναι οι φωτογραφίες με την μπροστινή κάμερα και στο νυκτερινό κομμάτι με τις βασικές, γιατί μου φαίνονταν ήδη καταπληκτικές για κινητό. :)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνετε ότι θα πάω για την χειροκίνητη μέθοδο του XDA. Απλά δεν έχω καταλάβει τι εννοεί με το "OEM unlock will be blocked".

Εγω την περασα ετσι εχτες το βραδυ....ειναι παιχνιδακι !!!

εννοει αν εχεις ξεκλιδωσει τον bootloader

Link to comment
Share on other sites

Εγω την περασα ετσι εχτες το βραδυ....ειναι παιχνιδακι !!!

εννοει αν εχεις ξεκλιδωσει τον bootloader

 

Ααα. ΟΚ. Όχι. Δεν το έχω πειράξει. Απλά βαριέμαι το back up και λεω συνέχεια άστο και θα έρθει αλλά δεν την βλέπω. Είναι το μόνο πράγμα που με ενοχλεί στην συσκευή. Η έλλειψη sdcard. Ενώ στα προηγούμενα μου κινητά τα είχα όλα στην κάρτα και δεν χρειαζόμουν back up.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το back up του Google photos ρίχνει την ποιότητα των φωτογραφιών;

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί έκανα check for updates και μου έφερε την 9 αλλά εκείνη τη στιγμή δεν ήθελα να αναβαθμισω. Τώρα που γύρισα σπίτι και πάω να το ξανά τρέξω δεν εμφανίζει την αναβάθμιση... Κουλά πραγματα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πριν λίγο μου έκανε αναβάθμιση το firmware finder και τώρα μου την έβγαλε approved. Εν το μεταξύ έχει αλλάξει η εφαρμογή. Ας ρίξει μια ματιά κάποιο τσακάλι μήπως άλλαξε κάτι σημαντικό.
Link to comment
Share on other sites

Εγω την περασα ετσι εχτες το βραδυ....ειναι παιχνιδακι !!!

εννοει αν εχεις ξεκλιδωσει τον bootloader

 

Αυτό θα πετύχαινε στο mate 10 pro, έχω κατεβάσει τα αρχεία (για το δικό μου κινητό) αλλά δεν έχω καταλάβει πως τα βάζουμε στο dload ακριβώς, zip η unzip? με πια σειρά? Είναι δύο τα αρχεία για το κινητό, έχω το dual άρα το L29 για μένα.

Edited by panoslvd
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πετύχαινε στο mate 10 pro, έχω κατεβάσει τα αρχεία αλλά δεν έχω καταλάβει πως τα βάζουμε ακριβώς, zip η unzip? με πια σειρά? Είναι δύο τα αρχεία για το κινητό, έχω το dual άρα το L29 για μένα.

κανεις το usb σου exfat και βαζεις μεσα τον φακελο dload που εχει μεσα τα CLT-L29_hw_eu και το update_sd

Παιχνιδακι!

Link to comment
Share on other sites

κανεις το usb σου exfat και βαζεις μεσα τον φακελο dload που εχει μεσα τα CLT-L29_hw_eu και το update_sd

Παιχνιδακι!

Unzip? εμενα έχει update.zip όταν κάνω extract είναι το update.app με άλλα αρχεία

Και το update_full_BLA-29_hw_eu_zip όταν κάνω extract μια από τα ίδια συν το data file. Έχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι τα χανεις ολα ομως και στηνεις ξανα το τηλεφωνο απο την αρχη.

Σωστα;

 

Αυτο ειναι το σωστο μετα απο μια μεγαλη αναβαθμιση !:D

Link to comment
Share on other sites

υπομονή παιδιά... θα πάρετε την αναβάθμιση όλοι όταν έρθει και σε εμενα...!!! μετά την πρωτοχρονιά...! :p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω να δω

Δεν πετυχε σ εμένα, μου γράφει ότι έχω λάθος αρχείο με την version που έχω, όμως εγώ το έχω κατεβάσει από firmware finder και έχει και approved. Τα έκανα όλα σωστά και με κλειστό και με ανοιχτό OEM, μάλλον δεν γίνεται στο κινητό μου (mate 10 pro). Ηθελα να τα περάσω όλα καθαρά από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πετυχε σ εμένα, μου γράφει ότι έχω λάθος αρχείο με την version που έχω, όμως εγώ το έχω κατεβάσει από firmware finder και έχει και approved. Τα έκανα όλα σωστά και με κλειστό και με ανοιχτό OEM, μάλλον δεν γίνεται στο κινητό μου (mate 10 pro). Ηθελα να τα περάσω όλα καθαρά από την αρχή.

 

Νομίζω πλέον δεν γίνετε μέσω firmware finder. Πέρνα την από XDA αν βιάζεσαι.

Edited by palavas1986
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πλέον δεν γίνετε μέσω firmware finder. Πέρνα την από XDA αν βιάζεσαι.

 

Θα ψάξω να βρω, πιστεύω να είναι οκ το αρχείο από εκεί και όχι πειραγμένο.

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο έγραψα στα 240€ που μπορώ να το πάρω εγώ,δυστυχώς δεν είναι κανονική τιμή..έχει 399€ στον Γερμανό και έχω επιδότηση 160€.

 

αα οκ επιδότηση :(

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία του FF και funky huawei δεν είναι πειραγμένα. Είναι από τον κατασκευαστη απλά η funky huawei δεν έχει τον ίδιο τρόπο διανομής με βάση τον imei όπως κάνει η huawei, κσι γιαυτό δεν χρειαζεται να περιμένει κανείς να γίνει approved. Το ίδιο ισχύε και για το FF παλιότερα, τα αρχεία ήταν από την κατασκευαστρια απλά διανεμοταν μέσω private servers της FF.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπομονή παιδιά... θα πάρετε την αναβάθμιση όλοι όταν έρθει και σε εμενα...!!! μετά την πρωτοχρονιά...! :p
Έτσι έτσι...

Θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει γιατί πρέπει να γίνει hard reset μετά από μεγάλη αναβάθμιση. Θα ήθελα αναλυτικά τους λόγους. Το "για να κάτσει" καλύτερα δεν είναι η καλύτερη τεκμηρίωση.

Ευχαριστώ, καλή πρωτοχρονιά να έχουμε.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έτσι...

Θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει γιατί πρέπει να γίνει hard reset μετά από μεγάλη αναβάθμιση. Θα ήθελα αναλυτικά τους λόγους. Το "για να κάτσει" καλύτερα δεν είναι η καλύτερη τεκμηρίωση.

Ευχαριστώ, καλή πρωτοχρονιά να έχουμε.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι υποχρεωτικό να κάνεις hard reset. Θα κάνεις hard reset αν μετά την αναβάθμιση έχεις προβλήματα όπως γενικότερα κολλήματα στη λειτουργία του κινητού και σε ορισμένες εφαρμογές, αν τελειώνει πολύ γρήγορα η μπαταρία κλπ. Πολλοί το κάνουν και για ψυχολογικούς λόγους περισσότερο, ώστε να μειώσουν την πιθανότητα να έχουν προβλήματα μετά από μεγάλη αναβάθμιση.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...