Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω κατεβασα το firmware finder και ενω βρηκα ενημέρωση για το clt l29 μου, κατεβασα το αρχειο στο downloads που λεει, εκανα και αυτο με το vpn αφου ολοκληρωθηκε το κατεβασμα, αλλα δεν βρηκε τίποτα το κινητό για update....

 

Καποιος που εχει δικαρτο απο γνωστη αλυσίδα καταστηματων και να εχει κανει αυτην την διαδικασια για αναβάθμιση, μπορει να γράψει αναλυτικα τα βηματα παρακαλώ?

 

Χρόνια Πολλά!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Αν δε κάνω λάθος το firmware finder δεν δουλεύει σε 8.1 που έχει το δικό μας!

Κι εγώ το προσπάθησα αλλά δε κατάφερα τίποτα,και μετά διάβασα ότι δεν δουλεύει σε 8.1!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το firmware finder εχει σταματησει να δουλευει εδω και μηνες γιατι η huawei αλλαξε κατι στην διανομη τους. Μονο για να δεις αν εγινε apporoved το update κανει πια.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, με ένα πρόγραμμα που μου είχε ένα παιδί να κάνω back up το τηλέφωνο θα πάρει και τα κρυφά αρχεία και θα τα ξανά βάλει στην θέση τους μετά; επειδή θέλω να κάνω factory reset μολις βαλω την 9

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα περνάς την 9 και μετά πρέπει να κάνεις factory reset?
Ναι για να κάτσει καλά το update.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνετε factory reset στην 9, ενημερώστε μας αν το E-recovery λειτουργεί κανονικά μετά το reset.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Πώς το βλέπω αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κανονικά το 4D στην 9.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Μπορείς να μου πεις τι είναι το 4D και αν χρειάζεται ενεργοποιήση; ευχαριστώ (& χρόνια πολλά σε όλους)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις τι είναι το 4D και αν χρειάζεται ενεργοποιήση; ευχαριστώ (& χρόνια πολλά σε όλους)
Είναι η εστίαση και υπάρχει στις ρυθμίσεις της φωτογραφίκης αν πατήσεις το γρανάζι

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνετε factory reset στην 9, ενημερώστε μας αν το E-recovery λειτουργεί κανονικά μετά το reset.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

θα ενημερώσω σύντομα ακόμα δεν έχω προλάβει να κάνω factory reset... θέλω να κάνω πρώτα backup...!!

Link to comment
Share on other sites

Backup παιρνετε με την εφαρμογη της συσκευης η με άλλη?Και κατι ακομα,μπορουμε να παρουμε bacup και τις εφαρμογες οπως οταν κανουμε ghost στον υπολογιστη ουτως ωστε οταν κανω hard reset και παω να το ξανα στήσω να εχει τις εφαρμογες που θελω?Σας ευχαριστώ πολυ εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το να πάρεις πλήρες backup δεν συνεστατε σε καμία περιπτοση γιατί παίρνει τα πάντα μαζί του και τα προβλήματα που ουσιαστικά θες να γλυτώσεις και κάνεις factory restore

Ο σωστός τρόπος είναι να πάρεις επαφές φοτογραφιες και video (copy paste φοτογραφιες και επαφές συγχρονισμό στο Gmail η εξαγωγή σε vCard) και όλα τα άλλα από το μηδέν

Backup παιρνετε με την εφαρμογη της συσκευης η με άλλη?Και κατι ακομα,μπορουμε να παρουμε bacup και τις εφαρμογες οπως οταν κανουμε ghost στον υπολογιστη ουτως ωστε οταν κανω hard reset και παω να το ξανα στήσω να εχει τις εφαρμογες που θελω?Σας ευχαριστώ πολυ εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

@sniper20 λειτουργεί κανονικά το erecovery με την 163 που έχω περασμένη από funkyhuawei... το μονο πρόβλημα είναι ότι βγάζει package_failed και πρέπει να βάλεις τους dns από funkyhuawei και να έχεις credits... πολύ παράξενο αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

 

Νέος κάτοχος και εγω απο mi A1. Έχω την 8.1.0.152(c432)

στο firmware finder υπάρχει η 8.1.0.161. ποιά ειναι ακριβώς η τελευταία εκδοση;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Η 161....μετα ειναι η 163 P9

 

ευχαριστώ για την απάντηση. και πως ακριβως θα περάσω την 161 εφόσον δεν τη βγάζει στις αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση. και πως ακριβως θα περάσω την 161 εφόσον δεν τη βγάζει στις αναβαθμίσεις;
Δοκίμασε στην ενημέρωση συστήματός δεξιά επάνω 3 τελιτσες λήψη τελευταίου πλήρους πακέτου!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση. και πως ακριβως θα περάσω την 161 εφόσον δεν τη βγάζει στις αναβαθμίσεις;

 

Στην εφαρμογη ενημερωση συστηματος πατας πανω δεξια στις 2 τελιτσες κι επιλεγεις ληψη πληρους πακετου. Αν δεν σου την βγαλει τοτε απλα περιμενεις. Σιγουρεψου οτι εχεις καρτα SIM μεσα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Που είναι η pie οέο?

ευχαριστώ για την απάντηση. και πως ακριβως θα περάσω την 161 εφόσον δεν τη βγάζει στις αναβαθμίσεις;
Καλοδούλευτο το κινητό! Καταρχήν πρέπει να έχεις sim. Μετά αυτά που σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη ενημερωση συστηματος πατας πανω δεξια στις 2 τελιτσες κι επιλεγεις ληψη πληρους πακετου. Αν δεν σου την βγαλει τοτε απλα περιμενεις. Σιγουρεψου οτι εχεις καρτα SIM μεσα.

 

Δοκίμασε στην ενημέρωση συστήματός δεξιά επάνω 3 τελιτσες λήψη τελευταίου πλήρους πακέτου!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που είναι η pie οέο?

Καλοδούλευτο το κινητό! Καταρχήν πρέπει να έχεις sim. Μετά αυτά που σου είπαν τα παιδιά πιο πάνω.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

 

ευχαριστώ παιδιά. δεν είχα σιμ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...