Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι μισοί είναι επιθετικοί γιατί πλήρωσαν κορυφή τιμή για κορυφή τηλέφωνο αλλά κορυφαίο τηλ σίγουρα δεν πήραν άρα είναι λογικό να τρώγονται

(σε αυτήν την κατηγορία είμαι και εγώ)

Και οι άλλοι μισοί που έχουν πάθει το ίδιο αλλά υποστηρίζουν το τηλέφωνο άρα και την επιλογή τους χωρίς κατά τη γνώμη μου μεγάλη επιτυχία. Ίσως περισσότερο για να το πιστέψουν οι ίδιοι.

Αυτό που το ξέρουμε όλοι και δεν αλλάζει με τίποτα είναι ότι έχουμε να κάνουμε με ένα τηλ που παρουσιάστηκε για σούπερ σε σούπερ τιμη και τελικά είναι μετριο με απλά καλή κάμερα και σούπερ αυτονομία.

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Μη τολμησουμε να πούμε κακή κουβέντα για την κάμερα θα εμφανιστεί ένας λοχος υπερμαχων να μας πούνε να πάμε αλλού αν δε μας αρέσει. Σε όποιον δεν αρέσουν οι γνώμες άλλων ας πάει αλλού. Δημόσιο forum είναι, όλοι μπορούμε να λέμε τη γνώμη μας.

 

Σχεδόν 3 μήνες με το κινητό, μπαταρία φοβερή, οθόνη απλά καλή, ήχος στέρεο φοβερός, λήψη 3g 4g άψογη, smoothness μέτριο, κάμερες απλά καλές. Αν μπορούσα να βρω εξίσου καλό ήχο και battery life στα xiaomi θα είχα πάει εδώ και καιρό. U12+ ζητάει πολλά για εταιρία που έχει βουλιάξει.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλά καλές;

Ακόμα στο DXO είναι το Νο1!

Τι δεν σου αρέσει;

Link to comment
Share on other sites

Οι μισοί είναι επιθετικοί γιατί πλήρωσαν κορυφή τιμή για κορυφή τηλέφωνο αλλά κορυφαίο τηλ σίγουρα δεν πήραν άρα είναι λογικό να τρώγονται

(σε αυτήν την κατηγορία είμαι και εγώ)

Και οι άλλοι μισοί που έχουν πάθει το ίδιο αλλά υποστηρίζουν το τηλέφωνο άρα και την επιλογή τους χωρίς κατά τη γνώμη μου μεγάλη επιτυχία. Ίσως περισσότερο για να το πιστέψουν οι ίδιοι.

Αυτό που το ξέρουμε όλοι και δεν αλλάζει με τίποτα είναι ότι έχουμε να κάνουμε με ένα τηλ που παρουσιάστηκε για σούπερ σε σούπερ τιμη και τελικά είναι μετριο με απλά καλή κάμερα και σούπερ αυτονομία.

 

Ποσο 'κορυφη τιμη' πληρωσες για να το αγορασεις;;;

Γιατι 600 και κατι ψιλα που πληρωσα για να το αγορασω εγω δεν το λες και 'κορυφη τιμη"!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Απλά καλές;

Ακόμα στο DXO είναι το Νο1!

Τι δεν σου αρέσει;

 

απλα καλες...! ακριβως ετσι ειναι...

 

το dxomark ασε τι λεει...

 

το nexus 6p συσκευη του 2015.... σχεδον στα ιδια επιπεδα ειναι με το p20 pro σε θεμα καμερας...

 

η κορυφαια καμερα σε smartphone αυτη την στιγμη ειναι στο pixel 3 xl...

Link to comment
Share on other sites

Ποσο 'κορυφη τιμη' πληρωσες για να το αγορασεις;;;

Γιατι 600 και κατι ψιλα που πληρωσα για να το αγορασω εγω δεν το λες και 'κορυφη τιμη"!!!

 

Κατά τη γνώμη μου είναι και τα 600+ αλλά πολύ περισσότερο τα 820+ που ξεκίνησε να πουλιέται.

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα p20 pro νέος κάτοχος και σήμερα κατάλαβα ότι σε ανοιχτή ακρόαση δεν με ακούνε ενώ το μικρόφωνο σε Facebook ηχογράφηση κτλπ λειτουργεί κανονικα

Έχει κανείς κανενα πρόβλημα τέτοιο έκανα Hard reset αλλα τπτ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολα τα παιδια....

Διαβασα στους xda ενα σχολιο ενος τυπου απο την Βουλγαρια οτι του ηρθε ΟΤΑ το android 9 (163)...Με εμας τι θα γινει ρε παιδια;;;ποτε θα ερθει επιτελους;Σαν πολυ δεν εχει καθυστερησει η huawei για την κορυφαια της συσκευη (μετα το mate 20) να δωσει την αναβαθμιση;; καπου διαβασα οτι το ματε 10 εχει αναβαθμιστει ηδη...ειναι δυνατον;;

Link to comment
Share on other sites

Οι μισοί είναι επιθετικοί γιατί πλήρωσαν κορυφή τιμή για κορυφή τηλέφωνο αλλά κορυφαίο τηλ σίγουρα δεν πήραν άρα είναι λογικό να τρώγονται

(σε αυτήν την κατηγορία είμαι και εγώ)

Και οι άλλοι μισοί που έχουν πάθει το ίδιο αλλά υποστηρίζουν το τηλέφωνο άρα και την επιλογή τους χωρίς κατά τη γνώμη μου μεγάλη επιτυχία. Ίσως περισσότερο για να το πιστέψουν οι ίδιοι.

Αυτό που το ξέρουμε όλοι και δεν αλλάζει με τίποτα είναι ότι έχουμε να κάνουμε με ένα τηλ που παρουσιάστηκε για σούπερ σε σούπερ τιμη και τελικά είναι μετριο με απλά καλή κάμερα και σούπερ αυτονομία.

Μέτριο σίγουρα δεν το λες, κακό λογισμικό σίγουρα το λες.

Το κινητό αν δοθεί το ανάλογο λογισμικό θα φτάσει στην κορυφή.

Το πρόβλημα δυστυχώς και αυτό στο λέω εγγυημένα επειδή ασχολήθηκα εκτενώς είναι πως οι χρήστες δεν στέλνουν reports μιλώντας με νούμερα μόνο το 5-10% στέλνει report, όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να ξέρει η Huawei τι προβλήματα αντιμετωπίζουν οι χρήστες αν δεν τα αναφέρουν για να τα διορθώσουν.

 

Πάντως μέτριο δεν είναι σίγουρα, επίσης η κάμερα του μετά απο τεστ που έκανα προχθές (μου δόθηκε απο public το Note 9, iphone) σε σύγκριση των τριών η κάμερα του p20 pro τα πατούσε απο κάτω.

Οπότε σαν τεστερ πολλών συσκευών κατά καιρούς και γνώστης αρκετά χρόνια των Huawei (δυστυχώς στο p20 pro δεν είμαι) μπορώ να σου πω με σιγουριά πως το κινητό είναι καλό και αν δοθεί η σωστή αναβάθμισή θα γίνει κορυφαίο, απλά ίσως χρειαστεί να βάλουμε και μεις το χεράκι μας απο το να "γκρινιάζουμε" ή να ασχολούμαστε με τον όμορφο!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέτριο σίγουρα δεν το λες, κακό λογισμικό σίγουρα το λες.

Το κινητό αν δοθεί το ανάλογο λογισμικό θα φτάσει στην κορυφή.

Το πρόβλημα δυστυχώς και αυτό στο λέω εγγυημένα επειδή ασχολήθηκα εκτενώς είναι πως οι χρήστες δεν στέλνουν reports μιλώντας με νούμερα μόνο το 5-10% στέλνει report, όπως καταλαβαίνεις δεν μπορεί να ξέρει η Huawei τι προβλήματα αντιμετωπίζουν οι χρήστες αν δεν τα αναφέρουν για να τα διορθώσουν.

 

Πάντως μέτριο δεν είναι σίγουρα, επίσης η κάμερα του μετά απο τεστ που έκανα προχθές (μου δόθηκε απο public το Note 9, iphone) σε σύγκριση των τριών η κάμερα του p20 pro τα πατούσε απο κάτω.

Οπότε σαν τεστερ πολλών συσκευών κατά καιρούς και γνώστης αρκετά χρόνια των Huawei (δυστυχώς στο p20 pro δεν είμαι) μπορώ να σου πω με σιγουριά πως το κινητό είναι καλό και αν δοθεί η σωστή αναβάθμισή θα γίνει κορυφαίο, απλά ίσως χρειαστεί να βάλουμε και μεις το χεράκι μας απο το να "γκρινιάζουμε" ή να ασχολούμαστε με τον όμορφο!

 

Συμφωνώ σε όλα αυτά που λες αλλά μόνο και μόνο το γεγονός οτι περιμένουμε ένα update λογισμικού να έρθει να "σώσει" το τηλέφωνο καταλαβαίνεις τι πρόχειρο δουλειά έχει γίνει από την αρχή.

Όσο καλή κάμερα και να έχει (που έχει άλλα την ρίχνει πολύ το λογισμικό της) στο τέλος της ημέρας και μετά από 7-8 ώρες που το έχω στο χέρι, αυτό που μου μένει ειναι οτι δεν είναι smooth, ότι κολλάει, ότι εμφανίζει μαύρες οθόνες, ότι δεν ξέρω τι ειδοποίηση ήρθε κτλ.

 

Στην τελική δεν ξέρω αν είναι μέτριο καλό ή κορυφαίο το τηλ, αυτό που ξέρω είναι ότι τελικά δεν είναι αυτό που περιμενα όπως και άλλοι εδω μέσα. Και για αυτό μάλλον γίνεται και η κουβέντα..

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολα τα παιδια....

Διαβασα στους xda ενα σχολιο ενος τυπου απο την Βουλγαρια οτι του ηρθε ΟΤΑ το android 9 (163)...Με εμας τι θα γινει ρε παιδια;;;ποτε θα ερθει επιτελους;Σαν πολυ δεν εχει καθυστερησει η huawei για την κορυφαια της συσκευη (μετα το mate 20) να δωσει την αναβαθμιση;; καπου διαβασα οτι το ματε 10 εχει αναβαθμιστει ηδη...ειναι δυνατον;;

Φίλε διάβασε ολόκληρο το ποστ στο xda... Beta 9.0 έχει βάλει ο Βούλγαρος

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω με πολύ ενδιαφέρον τις φιλικά αντικρουόμενες απόψεις για το κινητό.

Ερχόμενος και εγώ απο το (για 2 χρόνια) απροβλημάτιστο&πανέμορφο S7 Edge να παραθέσω την 3 εβδομάδων εμπειρία μου.

Το κινητό καταρχάς το πήρα 500€ σφραγισμένο(αγγελία στο διπλανό forum), άρα πήρα μια ναυαρχίδα του 2018 σε πολύ καλή τιμή.

Παραθέτω μία προσωπική άρα υποκειμενική σύγκριση-αξιολόγηση.

Το πρώτο που θα τονίσω είναι πως το P20 Pro θέλει να ασχοληθείς μαζί του, ώστε να αποδώσει τα αναμενόμενα.

 

Οθόνη: πολύ παραμετροποιήσιμη, φέρνεις τα χρώματα ακριβώς εκεί που θέλεις.

Όχι δεν μου λείπει "η υψηλότερη ανάλυση" του S7, μόνο σε κάποια youtube βίντεο που το clarity των1440p, εγώ προσωπικά το διέκρινα.

 

Λογισμικό: Τα κολλήματα-σκαλωματάκια του S7 Edge δεν τα έχει.

Ενεργοποιείς και τα tweeks του προγραμματιστή(αν θες) και το κινητό φυσάει.

Ειδοποιήσεις και όλα τα σχετικά αν δεν το ψάξεις εφαρμογή εφαρμογή, το αφήνεις στο αυτόματο, άρα μην "γκρινιάζεις" για την διαχείριση που σου κάνει το λογισμικό,

αν εσύ βαριέσαι να ασχοληθείς και να το φέρεις στα μέτρα σου.

Η έννοια του να έχεις android δλδ.

 

Κάμερες: ΠΟΛΥ καλύτερες φωτογραφίες ημέρα, πορτρέτο και ειδικά νύχτα.

Ειδικά σε αυτόν τον τομέα αν ασχοληθείς έχεις την καλύτερη κάμερα που μόνο τα Pixel 3-HTC U12 κοντράρουν.

Τα οποία κάνουν 300-450€ παραπάνω(γκουχ γκουχ).

Στο βίντεο "νιώθω" μια υστέρηση ποιότητας, αλλά το ψάχνω και εκεί.

 

Ήχος(μουσική): Μεστός stereo(dolby) ήχος με tweaks και αυτός, το έχω ακόμα στο αυτόματο, περίπου 1μιση κλικ ανώτερο του S7.

Ήχος(συνομιλία): Με ακούν, τους ακούω πεντακάθαρα και χωρίς να έχω ενεργοποιήσει την 4g HD ποιότητα συνομιλιών.

 

Μπαταρία: are you kidding me? Ερωτεύσιμη το λιγότερο.

Ταχύτατη φόρτιση, SoT απο 6hr45min-7hr30min. Σώθηκα!

 

Αποτύπωμα μπροστά με βολεύει απίστευτα, αναγνώριση προσώπου ταχύτατη και αυτή, αδιαβροχοποίηση, περασμένη απο την εταιρεία μεβμράνη&διάφανη θηκούλα.

 

Γενική εμφάνιση-διαστάσεις: το πήρα σε twilight πανέμορφο,όλη η παρέα το χάζευε στην καφετέρια, εύκολο κράτημα παρόλο που έχω μικρό χέρι.

Edited by justapstar7
Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Νέος χρηστης του p20 pro, προερχομενος απο s7 edge. Σε γενικες γραμμες ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος,οθονη, καμερα κλπ. (ισως δεν ειμαι και τοσο ψείρας;...μπορει...) Με ενοχλησε αυτο με τους ηχους ειδοποιησεων , που δεν μπορεις να βαλεις διαφορετικο για καθε εφαρμογη και στους φακελους με την μουσικη τα βαζει με δικια του σειρα , και οχι οπως ειναι οταν τα "τραβαω" απο το pc μου (το ξεπερασα γρηγορα :) ). Μπαταρια μιαμιση μέρα εγω καταφερα, για μενα ειναι οκ... αν σκεφτεις οτι το s7 edge και καινουργιο στο 24ωρο επαιζα.

Ερωτηση για την μπαταρια, επειδη βλεπω σχεδον παντα και ειδικα ολο το βραδυ στην αναμονη , 1ο στη χρηση ειναι το "σημα δικτυου κινητης τηλεφωνιας" το wifi calling θα βοηθησει στην οικονομια της μπαταριας; ( το δωματιο και το σπιτι γενικοτερα δεν μετακινουντε για να εχω καλυτερο σημα. :) ) Επισης αυτο με το που εχει μονο γρηγορη φορτιση μονο ειναι καλο για την μπαταρια ή οχι;

Edited by johnnis
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Εστειλα email σημερα στην Huawei για πραγματα που θελω να βελτιωσει. Και καλο ειναι να το κανετε και ολοι εσεις που εχετε παραπονα απο την απο αυτην τη συσκευη. Το να καθομαστε και να παραπονιομαστε εδω στο forum χωρις να ενημερωνουμε την ιδια τη Huawei, δε θα θα επιλυσει τα προβληματα. Εγω λοιπον με το email που εστειλα, ζητησα να βελτιωθει το oversharpening που γινεται στις φωτογραφιες, και γενικα το smoothness του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Επισης αυτο με το που εχει μονο γρηγορη φορτιση μονο ειναι καλο για την μπαταρια ή οχι;

 

Mια χαρά είσαι και με μόνο γρήγορη φόρτιση.

Στη θεωρία πάντα, στις 300-500 φορτίσεις θα έχεις μια πτώση στην απόδοση της μπαταρίας, περίπου 10% περισσότερο από τη φυσιολογική της πτώση.

Οπότε ανάλογα με την χρήση που το κάνεις και το πόσο συχνά το φορτίζεις θα αντέξει τουλάχιστον 2 χρόνια χωρίς σημαντική πτώση στην απόδοσή της.

Αν έχεις σκοπό να το κρατήσεις παραπάνω τότε έχεις δύο επιλογές.

Είτε να το φορτίζεις σε φορτιστή μέχρι ένα αμπέρ ή σε USB θύρες, είτε όταν πέσει η απόδοσή της, το πας στην Huawei και αλλάζεις μπαταρία!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως,εδω και λίγες μέρες που χρησιμοποιώ την Pie, το κινητό δεν παρουσιάζει το παραμικρό κόλλημα και ρολλαρει απίστευτα γρήγορα. Και όλα αυτά χωρίς να κάνω επαναφορά,μετά την αναβαθμιση. Πιθανόν να το κανω ΣΚ ώστε να δω πληρως την συμπεριφορά του τηλεφώνου,στήνοντας το από την αρχή.

 

Στάλθηκε από P20 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω γιατί όταν πάω να συνδεθώ κάπου στην περιοχη δικτυου στα αρχεία μου ζητάει κωδικό χωρίς να έχω βάλει κωδικό ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θέλω να ρωτήσω γιατί όταν πάω να συνδεθώ κάπου στην περιοχη δικτυου στα αρχεία μου ζητάει κωδικό χωρίς να έχω βάλει κωδικό ;

 

Να φανταστω θελεις να συνδεθεις στον υπολογιστη σου με windows κι εχεις τοπικο χρηστη χωρις κωδικο. Για να μπορεσεις να συνδεθεις πρεπει να βαλεις κωδικο στον χρηστη των windows ωστε να συνδεθεις. Ετσι ηταν απο παντα στα windows για λογους ασφαλειας.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

μια γρήγορη ερώτηση..

 

το huawei wallet γιατι δεν υπάρχει πλεον? τωρα το παρατήρησα ειμαι με την 161...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε justapstar7 έχουμε ακριβώς το ίδιο κινητό το ίδιο χρώμα τα σπάει όντως. Να ρωτήσω κάτι τι είναι τα tweeks του προγραμματιστεί που είπες; Και πως τα ενεργοποιώ; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Tap 7 φορές το build number, στο πληροφορίες για το τηλέφωνό και είσαι πλέον προγραμματιστής!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1) Με ενοχλησε αυτο με τους ηχους ειδοποιησεων , που δεν μπορεις να βαλεις διαφορετικο για καθε εφαρμογη

2) και στους φακελους με την μουσικη τα βαζει με δικια του σειρα , και οχι οπως ειναι οταν τα "τραβαω" απο το pc μου (το ξεπερασα γρηγορα :) ).

3) Επισης αυτο με το που εχει μονο γρηγορη φορτιση μονο ειναι καλο για την μπαταρια ή οχι;

 

1) Μόνο τα sms δεν μπορούν να έχουν ξεχωριστό ήχο ειδοποίησης και αυτό επειδή έχει τον messenger της Google, ακόμα και στα pixel αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα , όλες μα ΟΛΕΣ οι άλλες μπορούν να χουν ξεχωριστό ήχο.

 

2) Τι εννοείς; Υπάρχει κουμπί ταξινόμησης ή ανάγνωση κατά φάκελο, πάλι ταξινομημένα βάση επιλογής, μέγεθος, όνομα, κοκ

 

3) Δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα, οι μπαταρίες έχουν φτάσει σε άλλο επίπεδο πλεον, με απλά λόγια η μπαταρία θα σου δώσει μια χ διάρκεια όπως και να τη φορτίσεις.

 

μια γρήγορη ερώτηση..

 

το huawei wallet γιατι δεν υπάρχει πλεον? τωρα το παρατήρησα ειμαι με την 161...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα γίνει συγχώνευση με της Google

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

1) Μόνο τα sms δεν μπορούν να έχουν ξεχωριστό ήχο ειδοποίησης και αυτό επειδή έχει τον messenger της Google, ακόμα και στα pixel αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα , όλες μα ΟΛΕΣ οι άλλες μπορούν να χουν ξεχωριστό ήχο.

 

Εγω στο viber δεν μπορεσα να βάλω άλλο ήχο, αν θες πες μου πω το εκανες.

Link to comment
Share on other sites

Στην 9 αν βελτιώσουν λίγο την διαχειρηση της μπαταρίας στο performance mode, το κινητό είναι φαμταστικοοοοοο

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα συχνά πυκνά (1-2 φορές την ημέρα) που πετάει ένα notification "verify your Huawei ID. You Huawei ID settings have been updated, verify it to access cloud services. Κάνω tap αλλά απλά εξαφανίζεται το notification. Τι θέλει να πει ο ποιητής και πως σταματά να πετάει αυτό το notification? Υπόψιν ότι τον Huawei ID λογαριασμό τον έχω ενεργοποιήσει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...