Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από που το έχεις αγοράσει;

 

Κοτσοβολος !

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

O68% 15:02

System update

EMUI

8.1.0

CLT-L29 8.1.0.157(C432)

277 MB

Change log

This update improves system security

with Google security patches.

[Callingl

Adds the VoLTE feature. Please consult

your local carrier to find out if it is

Supported.

Adds the VoWiFi feature. Please consult

your local carrier to find out if it is

Supported.

[security)

Link to comment
Share on other sites

σαν καινουργιος κατοχος , εχετε να μου προτεινετε καποιο τζαμι που να καλυπτει και το γυρω γυρω ?

προκειται να το εχω στην αυθεντικη book θηκη οποτε φανταζομαι θα πρεπει να μην ειναι πολυ χοντρο το τζαμι

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Στο γραφείο, μου έχει μείνει ένας φορτιστής LG Fast Charge απο προηγούμενη συσκευή. Στο output αναγράφει: 9V / 1.8A or 5V / 1.8A Σε περιπτωση ανάγκης (αν και με τετοια μπαταρία δεν εχω χρειαστει ποτέ έκτακτη φόρτιση μέχρι τώρα) τον χρησιμοποιώ ή θα δημιουργήσω κάποιο θέμα;
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Tης Huawei και όχι της Samsung, έτσι;:lol::lol::lol:

https://www.gsmarena.com/additional_details_for_the_samsung_galaxy_p30_surface__storage_and_colors-news-33447.php

 

Θα τα μοιράσουν μάλλον. Τα pro και lite η Huawei και τα απλό και + η Samsung!!

 

Χαχα έλα εσύ.. Σύμπτωση η πιστεύει η samsung ότι με το να παίρνει το κωδικό όνομα του μοντέλου της συσκευής της huawei θα γλυτώσει την πτώση της πρώτης θέσης.. Όχι τίποτα άλλο θα νομίζεται ότι τρολλαρω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Παρατήρησα ότι το WiFi δεν ανοίγει αυτόματα όταν γυρίζω στο σπίτι ή όταν πηγαίνω στην δουλειά που φυσικά είναι αποθηκευμένα αυτά τα δυο δίκτυα στην συσκευή. Η ρύθμιση WiFi+ είναι κανονικά ανοιχτή. Το έχει παρατηρήσει αυτό κάποιος άλλος;

 

Εννοείς ότι δεν συνδέεται αυτόματα μόλις βρει το συγκεκριμένα δίκτυα;

Μήπως έχεις κάποια ρύθμιση για εξοικονόμηση μπαταρίας που να κλείνει το wifi;

Έχεις επιλέξει το "πάντα" ενεργό στο Ρυθμίσεις/ WiFi/ κλικ στο γρανάζι στο κάτω μέρος που λέει διαμόρφωση και στο Να παραμένει ενεργοποιημένο το Wifi στην αναστολή λειτουργίας;

 

Στο γραφείο, μου έχει μείνει ένας φορτιστής LG Fast Charge απο προηγούμενη συσκευή. Στο output αναγράφει: 9V / 1.8A or 5V / 1.8A Σε περιπτωση ανάγκης (αν και με τετοια μπαταρία δεν εχω χρειαστει ποτέ έκτακτη φόρτιση μέχρι τώρα) τον χρησιμοποιώ ή θα δημιουργήσω κάποιο θέμα;

Να το κάνεις σε κάποια έκτακτη περίπτωση δεν θα έχεις πρόβλημα, το να το κάνεις συνέχεια δεν θα στο συνιστούσα. Τα 9v δεν ξέρω πότε τα χρησιμοποιεί ο φορτιστής από το LG και δεν είναι και πολύ καλό να το χρησιμοποιείς συνέχεια. Μια φορά στο τόσο δεν πειράζει.

Συνήθως αυτοί οι φορτιστές χρησιμοποιούν ψηλή τάση όταν η μπαταρία είναι άδεια και όσο φορτίζει, πέφτει. Οπότε, θεωρητικά, όσο πιο γεμάτος είσαι τόσο καλύτερα!

Αλλά από την άλλη, όταν έχεις ενέργεια δεν χρειάζεσαι και φόρτιση..

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση που με καιει καπως,

 

αγορασα αυτην την θηκη Spigen Huawei P20 Pro Case Ultra Hybrid

Και εχω παραγγειλει και το τζαμακι Spigen® GLAS.tR SLIM HD Tempered Glass για το Huawei P20 Pro

 

Αυτη την στιγμη εχω αυτο το τζαμι που το πηρα απο το πλαισιο , https://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Sentio-Guali-Prostasias-Prostasias-P20-Pro-1-3d-Mauro-Frame.htm και μου το πεταει οταν βαζω την ultra hybrid, παιζει να πεταει και το δικο της (της spigen) το τζαμακι;;

 

αν τα εχει καποιος να μας πει, σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,

το κινητο εχει το παρακατω tray αλλα δεν μπορω να βαλω την δευτερη sim

https%3A%2F%2Fi.ebayimg.com%2Fimages%2Fg%2FlAsAAOSwBp9aaVeW%2Fs-l300.jpg

 

κανω κατι λαθος ή δεν υποστηριζει dual sim ?

HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν συνδέεται αυτόματα μόλις βρει το συγκεκριμένα δίκτυα;

Μήπως έχεις κάποια ρύθμιση για εξοικονόμηση μπαταρίας που να κλείνει το wifi;

Έχεις επιλέξει το "πάντα" ενεργό στο Ρυθμίσεις/ WiFi/ κλικ στο γρανάζι στο κάτω μέρος που λέει διαμόρφωση και στο Να παραμένει ενεργοποιημένο το Wifi στην αναστολή λειτουργίας;

 

Καλημέρα!

Όταν ανοίγω το WiFi συνδέεται κανονικά και άμεσα στα αποθηκευμένα δίκτυα. Αυτό που εννοούσα είναι ότι όταν έχω ανοιχτά μόνο τα δεδομένα, δηλαδή το WiFi είναι κλειστό, και μπαίνω στο range ενός αποθηκευμένου WiFi δικτύου δεν συνδέεται αυτόματα σε αυτό το δίκτυο, δεν κάνει δηλαδή από μόνο του την εναλλαγή. Το P10 lite που είχα με το που γύριζα σπίτι και είχα ανοιχτά ΜΟΝΟ τα δεδομένα άνοιγε μόνο του το WiFi και συνδεόταν αυτόματα χωρίς να κάνω κάποια ενέργεια. Ουσιαστικά αυτή είναι η λειτουργία WiFi+. Διάβασα σε κάτι ξένα forum ότι θέλει κάποιο χρόνο μέχρι να "μάθει" ποια δίκτυα είναι και καλά familiar για να ανοίγει από μόνο του το WiFi, αλλά δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]O68% 15:02

System update

EMUI

8.1.0

CLT-L29 8.1.0.157(C432)

277 MB

Change log

This update improves system security

with Google security patches.

[Callingl

Adds the VoLTE feature. Please consult

your local carrier to find out if it is

Supported.

Adds the VoWiFi feature. Please consult

your local carrier to find out if it is

Supported.

[security)

 

Εγω με cosmote καρτα ειμαι ακομα στην 156.

Το VoLTE το εχει, και μετα μπαινω απο κατω που λεει κλησεις wifi και εχω ενεργοποιημενο το cosmote wifi calling, ειναι το VoWifi αυτο?

Και πρεπει να παρω τον παροχο να ρωτησω κατι συγκεκριμένο δηλαδή?

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω με cosmote καρτα ειμαι ακομα στην 156.

Το VoLTE το εχει, και μετα μπαινω απο κατω που λεει κλησεις wifi και εχω ενεργοποιημενο το cosmote wifi calling, ειναι το VoWifi αυτο?

Και πρεπει να παρω τον παροχο να ρωτησω κατι συγκεκριμένο δηλαδή?

 

Καποιος παροχος το ενεργοποιησε και απλα η Huawei το ενσωματωσε στο firmware της.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι το VoLTE και το VoWiFi;
Voice over LTE και voice over wifi...Το 4g κανονικά δεν υποστηρίζει ομιλία. Επιπλέον αν δεν έχεις σήμα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το wifi. Μόνο η cosmote το υποστηρίζει προς το παρόν στην Ελλάδα.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το volte και vowifi λειτουργούν κανονικά από την 131 και πέρα. Σε cosmote κάρτα. Έως και την 159 που είμαι τώρα. Το μεν volte θα το καταλάβετ όταν θα έχετε 4g και κατά την διάρκεια της κλήσης (δεν γυρνάει σε 3g η κατώτερη μπάντα όπως συμβαίνει αν δεν υπάρχει volte) καθώς και πολύ καλύτερη ποιότητα κλησης και άμεση κλήση, ενώ το vowifi, όταν βρεθείτε κάπου που δεν έχετε καθόλου σήμα θα και έχετε συνδεθεί στο τοπικό wifi μόλις κάνετε κλήση θα δείτε πάνω δεξιά την ένδειξη wifi calling.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση που με καιει καπως,

 

αγορασα αυτην την θηκη Spigen Huawei P20 Pro Case Ultra Hybrid

Και εχω παραγγειλει και το τζαμακι Spigen® GLAS.tR SLIM HD Tempered Glass για το Huawei P20 Pro

 

Αυτη την στιγμη εχω αυτο το τζαμι που το πηρα απο το πλαισιο , https://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Sentio-Guali-Prostasias-Prostasias-P20-Pro-1-3d-Mauro-Frame.htm και μου το πεταει οταν βαζω την ultra hybrid, παιζει να πεταει και το δικο της (της spigen) το τζαμακι;;

 

αν τα εχει καποιος να μας πει, σας ευχαριστω

 

Δεν νομίζω φίλε μου!! Επηδει το έψαξα σε ένα σαιτ που είδα λέει πως το τζαμακι της spigen είναι συμβατό με της θήκες της!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω φίλε μου!! Επηδει το έψαξα σε ένα σαιτ που είδα λέει πως το τζαμακι της spigen είναι συμβατό με της θήκες της!!

 

να εισαι καλα φιλε μου!!

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει με αυτο το Android Pie, ποτε θα ερθειιιιιιιιιιιιιι...:p :ninja:

 

Επισης για τα star trails..πρεπει να ειναι απολυτο σκοταδι?

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινει με αυτο το Android Pie, ποτε θα ερθειιιιιιιιιιιιιι...:p :ninja:

 

Επισης για τα star trails..πρεπει να ειναι απολυτο σκοταδι?

 

Υπομονη φιλαράκι,εγώ να φανταστείς είμαι ακόμα στην 152....!

Link to comment
Share on other sites

Και το volte και vowifi λειτουργούν κανονικά από την 131 και πέρα. Σε cosmote κάρτα. Έως και την 159 που είμαι τώρα. Το μεν volte θα το καταλάβετ όταν θα έχετε 4g και κατά την διάρκεια της κλήσης (δεν γυρνάει σε 3g η κατώτερη μπάντα όπως συμβαίνει αν δεν υπάρχει volte) καθώς και πολύ καλύτερη ποιότητα κλησης και άμεση κλήση, ενώ το vowifi, όταν βρεθείτε κάπου που δεν έχετε καθόλου σήμα θα και έχετε συνδεθεί στο τοπικό wifi μόλις κάνετε κλήση θα δείτε πάνω δεξιά την ένδειξη wifi calling.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Αντε ρε συ. Δεν το ήξερα. Πολύ καλή φάση. Αναμένουμε να έρθει και στην Vodafone τώρα.

Να φανταστώ η σύνδεση στο WiFi θα πρέπει να είναι και αυτή μέσω παροχου cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα. Θα ταξιδέψω στην Αμερική και εχω την εξής απορία. Θα βάλω αμερικάνικη 2η σιμ για πρόσβαση στο ίντερνετ. Με σύνδεση στο ίντερνετ του αμερικανικού παροχου το viber στο νούμερο cosmote της κανονικής μου sim θα λειτουργεί;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε συ. Δεν το ήξερα. Πολύ καλή φάση. Αναμένουμε να έρθει και στην Vodafone τώρα.

Να φανταστώ η σύνδεση στο WiFi θα πρέπει να είναι και αυτή μέσω παροχου cosmote;

Οποιοδήποτε wifi

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το volte και vowifi λειτουργούν κανονικά από την 131 και πέρα. Σε cosmote κάρτα. Έως και την 159 που είμαι τώρα. Το μεν volte θα το καταλάβετ όταν θα έχετε 4g και κατά την διάρκεια της κλήσης (δεν γυρνάει σε 3g η κατώτερη μπάντα όπως συμβαίνει αν δεν υπάρχει volte) καθώς και πολύ καλύτερη ποιότητα κλησης και άμεση κλήση, ενώ το vowifi, όταν βρεθείτε κάπου που δεν έχετε καθόλου σήμα θα και έχετε συνδεθεί στο τοπικό wifi μόλις κάνετε κλήση θα δείτε πάνω δεξιά την ένδειξη wifi calling.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Το volte καταναλώνει megabytes από το πρόγραμμα που έχουμε;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...