Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κουράσει αφάνταστα αυτή η ανούσια διαμάχη για ρην κάμερα του κινητού. Κάποια πράγματα είναι δεδομένα και δεν αλλάζουν. Τα περισσότερα εμπεριστατωμένα sites την κατατάσσουν στην πρώτη θέση και προσωπικά δεν έχω δει καποιο που να μην την έχει μεσα στην τριάδα. Πλέον οι ναυαρχίδες των μεγαλων εταιριών βγαζουν κάμερες ισάξιες των mainstream point and shoot φωτογραφικών μηχανών (100 - 150 Euro) με 3ξαιρεση το ζοομ. Η παραπάνω ανάλυση ειναι χωρίς νόημα γιατι ελάχιστοι μπορούν να την διακρίνουν κι αυτοί που μπορουν δεν ασχολούνται με κάμερες κινητών αλλά με DSLR. Εννοείται φυσικά πως ΚΑΝΕΝΑ κινητό δεν μπορεί μα συγκριθεί με DSLR. Το παρακουρασαμε νομίζω... Edited by TAZ_DEV

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Έχει κουράσει αφάνταστα αυτή η ανούσια διαμάχη για ρην κάμερα του κινητού. Κάποια πράγματα είναι δεδομένα και δεν αλλάζουν. Τα περισσότερα εμπεριστατωμένα sites την κατατάσσουν στην πρώτη θέση και προσωπικά δεν έχω δει καποιο που να μην την έχει μεσα στην τριάδα. Πλέον οι ναυαρχίδες των μεγαλων εταιριών βγαζουν κάμερες ισάξιες των mainstream point and shoot φωτογραφικών μηχανών (100 - 150 Euro) με 3ξαιρεση το ζοομ. Η παραπάνω ανάλυση ειναι χωρίς νόημα γιατι ελάχιστοι μπορούν να την διακρίνουν κι αυτοί που μπορουν δεν ασχολούνται με κάμερες κινητών αλλά με DSLR. Εννοείται φυσικά πως ΚΑΝΕΝΑ κινητό δεν μπορεί μα συγκριθεί με DSLR. Το παρακουρασαμε νομίζω...

 

Σε ποια ανάλυση χωρίς νόημα αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια ανάλυση χωρίς νόημα αναφέρεσαι;

Εννοώ η περαιτέρω ανάλυση για το αν π.χ το Νote 9 σε συγκεκριμένες συνθήκες μπορεί να βγάλει λίγο καλύτερες ή λίγο χειρότερες φωτο.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος από πλαίσιο ,έχει το κινητό στα 594 ευρώ προσφορά!

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερχόμενος από πλαίσιο ,έχει το κινητό στα 594 ευρώ προσφορά!

 

Όχι μόνο το Πλαίσιο αλλά όλα τα καταστήματα (της Πάτρας) λόγω του Smartphone Festival by Huawei.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο το Πλαίσιο αλλά όλα τα καταστήματα (της Πάτρας) λόγω του Smartphone Festival by Huawei.
Ήξερα ότι έχει αυτη την εκδήλωση . Το θέμα είναι ότι στο site δεν το λένε . Είπα να το γράψω μπας κ θέλει κανείς να το προλάβει σε αυτή την τιμή .

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ήξερα ότι έχει αυτη την εκδήλωση . Το θέμα είναι ότι στο site δεν το λένε . Είπα να το γράψω μπας κ θέλει κανείς να το προλάβει σε αυτή την τιμή .

 

Και πολύ καλά έκανες. Απλά ήθελα να διευκρινήσω ότι η ίδια τιμή ισχύει σε όλα τα γνωστά καταστήματα - αλυσίδες (στη Πάτρα) που πουλάνε ελληνικές συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά έκανες. Απλά ήθελα να διευκρινήσω ότι η ίδια τιμή ισχύει σε όλα τα γνωστά καταστήματα - αλυσίδες (στη Πάτρα) που πουλάνε ελληνικές συσκευές.
Έτσι είναι ,έχεις δίκιο . Πέρασα και από Κωτσόβολο . Το είχε κ αυτός.

 

Τελικά το τσίμπησα δεν άντεξα ! Χρώμα Twilight!

Στα 470 κούτα δεν το αφήνεις

 

Στάλθηκε από Χαβάη

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ,έχεις δίκιο . Πέρασα και από Κωτσόβολο . Το είχε κ αυτός.

 

Τελικά το τσίμπησα δεν άντεξα ! Χρώμα Twilight!

Στα 470 κούτα δεν το αφήνεις

 

Στάλθηκε από Χαβάη

470 χωρις το φπα ε?Εξαιρετικη τιμη!!

 

Εαν μπορεις καποια στιγμη κανε ενα VS καμερα με το mate 10 pro!! :)

 

Kαλοδουλευτο να ειναι!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Νεος και εγω στην παρεα σας.... κανενα καλο γυαλι που να πιανει ολη την οθονη εχετε να προτεινετε ? Και καμια πολυ λεπτη θηκη κατω απο 0,5mm ?
Link to comment
Share on other sites

Νεος και εγω στην παρεα σας.... κανενα καλο γυαλι που να πιανει ολη την οθονη εχετε να προτεινετε ? Και καμια πολυ λεπτη θηκη κατω απο 0,5mm ?
Spigen πάρα πολύ καλό ακριβό αλλά στην τοποθέτηση θέλει ακρίβεια και ψυχραιμία εγώ το πέταξα διότι δεν το έβαλα καλά

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καποιος launcer εκτος απο τον nova?αυτος ο δικος του δεν παλευεται
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

καποιος launcer εκτος απο τον nova?αυτος ο δικος του δεν παλευεται

 

pixel launcher φιλε... απο apkmirror

 

εδω εισαι....

 

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/pixel-launcher/pixel-launcher-8-1-0-4348501-release/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση πηρα ενα ζευγάρι Huawei Bluetooth sport κανω αναζητηση τα βρίσκω κανονικά γίνεται σύνδεση μόλις βάλω μουσική ή YouTube κάνουν διακοπές κάθε ενα δευτερόλεπτο και μετά από 20 δευτερόλεπτα σταματάνε εντελώς μπαίνω στο Bluetooth και μου κάνει αποσύνδεση εκεί που λέει πολυμέσα.Πατάω σύνδεση πολυμέσων ολα οκ και μόλις βάζω μουσική πάλι τα ιδια.Γνωρίζει κάποιος τη συμβαίνει;Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση πηρα ενα ζευγάρι Huawei Bluetooth sport κανω αναζητηση τα βρίσκω κανονικά γίνεται σύνδεση μόλις βάλω μουσική ή YouTube κάνουν διακοπές κάθε ενα δευτερόλεπτο και μετά από 20 δευτερόλεπτα σταματάνε εντελώς μπαίνω στο Bluetooth και μου κάνει αποσύνδεση εκεί που λέει πολυμέσα.Πατάω σύνδεση πολυμέσων ολα οκ και μόλις βάζω μουσική πάλι τα ιδια.Γνωρίζει κάποιος τη συμβαίνει;Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε αρκετούς έχει συμβεί. Είναι ασυμβατότητα τηλεφώνου με αξεσουάρ.

 

 

Στάλθηκε από το Note 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση πηρα ενα ζευγάρι Huawei Bluetooth sport κανω αναζητηση τα βρίσκω κανονικά γίνεται σύνδεση μόλις βάλω μουσική ή YouTube κάνουν διακοπές κάθε ενα δευτερόλεπτο και μετά από 20 δευτερόλεπτα σταματάνε εντελώς μπαίνω στο Bluetooth και μου κάνει αποσύνδεση εκεί που λέει πολυμέσα.Πατάω σύνδεση πολυμέσων ολα οκ και μόλις βάζω μουσική πάλι τα ιδια.Γνωρίζει κάποιος τη συμβαίνει;Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τα huawei am61 εννοεις;;

αν ναι διαβασε και μερικες σελιδες πιο πισω ειχαμε 2-3 ατομα το ιδιο προβλημα με τα συγκεκριμενα ακουστικα και το p20 pro...

υπαρχει γενικα θεμα και εχει γραφτει και σε ξενα φορουμ αν κοιταξεις (xda) αλλα και σε σχολια στο amazon..

λυση δεν υπαρχει προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτά εχω πάρει,οποτε να τα επιστρέψω και να παρω κάποια άλλα η θα εχω θεμα και με αλλη μάρκα;

τα huawei am61 εννοεις;;

αν ναι διαβασε και μερικες σελιδες πιο πισω ειχαμε 2-3 ατομα το ιδιο προβλημα με τα συγκεκριμενα ακουστικα και το p20 pro...

υπαρχει γενικα θεμα και εχει γραφτει και σε ξενα φορουμ αν κοιταξεις (xda) αλλα και σε σχολια στο amazon..

λυση δεν υπαρχει προς το παρον

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση πηρα ενα ζευγάρι Huawei Bluetooth sport κανω αναζητηση τα βρίσκω κανονικά γίνεται σύνδεση μόλις βάλω μουσική ή YouTube κάνουν διακοπές κάθε ενα δευτερόλεπτο και μετά από 20 δευτερόλεπτα σταματάνε εντελώς μπαίνω στο Bluetooth και μου κάνει αποσύνδεση εκεί που λέει πολυμέσα.Πατάω σύνδεση πολυμέσων ολα οκ και μόλις βάζω μουσική πάλι τα ιδια.Γνωρίζει κάποιος τη συμβαίνει;Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει τύχει σε εμένα και σε τουλάχιστον άλλα 2 παιδιά εδώ μέσα. Πάρε τηλ την τεχνική εξυπηρέτηση της huawei εδώ στην Ελλάδα (θα το βρεις στο site τους) και ενημέρωσε τους ότι το πρόβλημα αυτό το έχουν πάρα πολλοί και αν γίνεται να το γνωστοποιήσουν στους Κινέζους μήπως σε κάποιο επόμενο update το λύσουν,διότι το θέμα είναι λογισμικό κατά τη γνώμη μου. Πολύς κόσμος στο εξωτερικό έχει ακριβώς το ίδιο θέμα. Αν λειτουργήσεις τα ακουστικά με άλλο κινητό θα παίζουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αυτά εχω πάρει,οποτε να τα επιστρέψω και να παρω κάποια άλλα η θα εχω θεμα και με αλλη μάρκα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ίσως δεν τα δεχτούν πίσω,γιατί αν τα δοκιμάσουν με άλλο κινητό θα παίζουν κανονικά. Προσπάθησε το πάντως και αν πάρεις άλλα,πες μας την κατάληξη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις θα σας ενημερώσω με την κατάληξη του θέματος.Πάντως θα ενημερώσω και την Huawei για το πρόβλημα αυτό.

Έχει τύχει σε εμένα και σε τουλάχιστον άλλα 2 παιδιά εδώ μέσα. Πάρε τηλ την τεχνική εξυπηρέτηση της huawei εδώ στην Ελλάδα (θα το βρεις στο site τους) και ενημέρωσε τους ότι το πρόβλημα αυτό το έχουν πάρα πολλοί και αν γίνεται να το γνωστοποιήσουν στους Κινέζους μήπως σε κάποιο επόμενο update το λύσουν,διότι το θέμα είναι λογισμικό κατά τη γνώμη μου. Πολύς κόσμος στο εξωτερικό έχει ακριβώς το ίδιο θέμα. Αν λειτουργήσεις τα ακουστικά με άλλο κινητό θα παίζουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ίσως δεν τα δεχτούν πίσω,γιατί αν τα δοκιμάσουν με άλλο κινητό θα παίζουν κανονικά. Προσπάθησε το πάντως και αν πάρεις άλλα,πες μας την κατάληξη.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε ένα μίνι software update

Ναι μεν 156 αλλά Patch 2

7.51MB σε μέγεθος

 

Ναι, έρχονται κατά καιρούς τέτοια.

Το συγκεκριμένο ήρθε και σε μένα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νέος κάτοχος της συσκευής, και θέλω μια βοήθεια στο να επαναφέρω στην οθόνη κλειδώματος τις random εικόνες που μου εμφανιζε πριν το σκαλίζω στις ρυθμισεις και τις εξαφανίσω!

Μου εμφανίζει την εικόνα της κεντρικής μου οθόνης ενώ μου άρεσαν οι εικόνες που είχε το κινητο κάθε φορά πάταγα το power button....

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, νέος κάτοχος της συσκευής, και θέλω μια βοήθεια στο να επαναφέρω στην οθόνη κλειδώματος τις random εικόνες που μου εμφανιζε πριν το σκαλίζω στις ρυθμισεις και τις εξαφανίσω!

Μου εμφανίζει την εικόνα της κεντρικής μου οθόνης ενώ μου άρεσαν οι εικόνες που είχε το κινητο κάθε φορά πάταγα το power button....

 

Και επίσης που βρίσκεται μέσα στις ρυθμισεις τα "κολπάκια" για να μικρύνει η οθόνη για να δουλεύετε με το ένα χέρι και τετοια?

 

*ίσως να σας ζαλίσω με τις απορίες μου κατά καιρούς γιατί όλο και κάτι θα ψάχνω!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, νέος κάτοχος της συσκευής, και θέλω μια βοήθεια στο να επαναφέρω στην οθόνη κλειδώματος τις random εικόνες που μου εμφανιζε πριν το σκαλίζω στις ρυθμισεις και τις εξαφανίσω!

Μου εμφανίζει την εικόνα της κεντρικής μου οθόνης ενώ μου άρεσαν οι εικόνες που είχε το κινητο κάθε φορά πάταγα το power button....

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και επίσης που βρίσκεται μέσα στις ρυθμισεις τα "κολπάκια" για να μικρύνει η οθόνη για να δουλεύετε με το ένα χέρι και τετοια?

 

*ίσως να σας ζαλίσω με τις απορίες μου κατά καιρούς γιατί όλο και κάτι θα ψάχνω!!

 

Α, και το θέμα σήματος της κινητής, το οτι σε κεντρική πόλη προαστίων να εχω κοσμοτε 1-2 γραμμές στις 5,ειναι θεμα κάρτας? Βέβαια με άλλες συσκευές μέσα στο σπίτι δεν είχα σήμα, χθες είδα με αυτή τη συσκευή ότι επιτέλους είχα έστω 1 γραμμή που και που!

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...