Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα αυτό https://www.getdroidtips.com/huawei-p20-pro-b131-oreo-update/#How_to_Manually_Check_for_Update_onHuawei_P20_Pro

Μπορούμε να την κατεβάσουμε και μόνοι μας δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα πήρα το p20 το απλό, αλλά μου φενεται πολύ αργό, έκανε κάνεις σας μετάβαση απ το απλό στο pro, να μου πει αν όντως έχει μεγάλες διαφορές απ το pro?

Δε νομίζω ότι υπάρχουν μεγάλες αποκλίσεις μεταξύ των 2 συσκευών σε θέματα απόδοσης. Χρησιμοποιούν ίδιο soc, και η διαφορά των 2GB RAM (4GB vs 6GB) είναι αδύνατο να γίνει άμεσα αντιληπτή. Θα σου έλεγα να ξαναστήσεις το τηλέφωνο σου γιατί το P20 Pro και κατ'επέκταση και το P20, μόνο αργό δεν το λες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

.

Περιμένουμε και το GPU TURBO και γενικός έρχονται πολύ δυνατά updates μέχρι τον Αύγουστο

Πάνω που θα έχουμε κάνει προπαραγγελία το Note 9 :)

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

ξαναβγαλε με την παρεα σελφι να μας πεις τελικα αν το δικο σου η το s8 τελικα την εβγαλε καλυτερα :p:p

Καλημέρα φίλε μου! έτσι και αλλιώς τα έχουμε τσεκαρει τα κινητά μας δεν υπάρχει μέτρο συγκρίσεις το έχει καταλάβει και αυτός άλλο που δεν μιλάει χαχα ..ειδικά την νύχτα έχει πάθει πλάκα

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης σε κλειστούς, σκοτεινούς χώρους....

Είχα S9+, πήρα P20 pro και τώρα ξανά έχω S9+.... Στην φωτογραφία ιδιαίτερα την πισω το P20 PRO ειναι εξαιρετικό...

Την ημέρα με πολύ ήλιο οκ έχει ανεβασμένο το sharpinnes (αυτό είναι κάτι που σε άλλους αρέσει και άλλους όχι) αλλα έρχεται αναβάθμιση (η 132 και όχι η 131 που βλέπουμε στο FF) που μιλάει ακριβώς για αυτήν την βελτίωση στην κάμερα και όχι μόνο.

Περιμένουμε και το GPU TURBO και γενικός έρχονται πολύ δυνατά updates μέχρι τον Αύγουστο

 

Και εγώ με S9+ μετά από P20pro.

Μου έχει λείψει η κάμερα του P20pro. 1-2 χρόνια μπροστά από τους άλλους.

Και δεν είναι μόνο αυτή καθεαυτή η κάμερα αλλά και κάποια features όπως τα πορτραίτα της που απλά δεν παίζονται, η ενσωματωμένη σάρωση εγγράφων κλπ ωραία πραγματάκια.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά από σήμερα πάλι επιστροφή σε P20 PRO αυτή την φορά μπλε έτσι για την αλλαγή.... S9+, P20 PRO, S9+, P20 PRO αλλά αυτή τη φορά ήρθα για να μείνω μέχρι τo Mate 20....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με S9+ μετά από P20pro.

Μου έχει λείψει η κάμερα του P20pro. 1-2 χρόνια μπροστά από τους άλλους.

Και δεν είναι μόνο αυτή καθεαυτή η κάμερα αλλά και κάποια features όπως τα πορτραίτα της που απλά δεν παίζονται, η ενσωματωμένη σάρωση εγγράφων κλπ ωραία πραγματάκια.

 

Α να γειά σου. Το έχω και το λέω καιρό, δεν μετράει μόνο η φωτογραφία αλλά και το πως την παρνεις αυτήν την φώτο, τα modes κλπ

 

Ελάχιστοι ειναι οι you tubers που κάνουν σοβαρά review και τα λένε όλα, κάτι άλλοι τύπου mkbhd ειναι πιο γραφικοί και από τα Μετέωρα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες έκανα τη μεταβάση από αγαπημένο μου S8 στο P20 Pro.

 

Θετικά:

+ Πάρα πολύ καλή κάμερα με μεγάλα πλεονεκτήματα το φανταστικό zoom και τις νυχτερινές λήψεις.

+ Εξαιρετική μπαταρία

+ Πολύ καλή οθόνη με διαβάθμιση χρωμάτων ανώτερη των Samsung οθονών ( διαβάθμιση χρώματος = πες ότι έχεις wallpaper ένα δέντρο. Το δέντρο έχει διάφορους τόνους του πράσινου χρώματος => οι τόνοι αυτό απεικονίζονται πιο σωστά)

+ Πρακτικό το home button για αποφυγή χρήσης navigation bar και άρα αποφυγή κινδύνου burn in.

+ Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής

+ Ήχος

 

Αρνητικά (μικρές ενοχλήσεις θα τα έλεγα) :

- Θα ήθελα τα πλαϊνά bezels να ήταν πιο ελαχιστοποιημένα. Ερχόμενος από curved οθόνη, συνήθισα να μη βλέπω πλαϊνά bezels.

- Kάποιες λήψεις με night mode δεν πετυχαίνουν πάντα. Λίγες ωστόσο.

- Eνώ το dynamic range τη νύχτα είναι τρομερό, τη μέρα υπολείπεται λίγο των καμερών των S8/S9 ( η αποτύπωση των σκιών)

- Μεγάλη συσκευή για πλήρη χειρισμό με το ένα χέρι. Το S8 το κρατούσα και το χειριζόμουν ευκολότερα.

- Απουσία κουμπιού για γρήγορο launch της κάμερας όταν η οθόνη είναι κλειστή.

- Κουφή οργάνωση ρυθμίσεων.

 

Δεν έχω άποψη:

->video (δεν το χρησιμοποιώ)

 

Αυτά προς το παρόν :) Είμαι πολύ ικανοποιημένος μέχρι στιγμής. ( σημείωση : χρησιμοποιώ εξαρχής Nova Prime launcher)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες έκανα τη μεταβάση από αγαπημένο μου S8 στο P20 Pro.

- Απουσία κουμπιού για γρήγορο launch της κάμερας όταν η οθόνη είναι κλειστή..

 

Με κλειστή οθόνη 2πλο κλικ στο volume down

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η νέα αναβάθμιση... 131...έχει την επιλογή να ανιχνεύει στο slow motion κίνηση

 

Ελληνικό 2καρτο φαντάζομαι L29C432?

Σε εμένα πάντως ακόμα τίποτα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Με κλειστή οθόνη 2πλο κλικ στο volume down

 

Nαι αλλά τραβά και μια φωτό. Ίσως το χρησιμοποιώ πάντως έτσι και ας τη τραβά. Θα δω και μηπως καμιά εφαρμογή remap βοηθήσει. Σ' ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά τραβά και μια φωτό. Ίσως το χρησιμοποιώ πάντως έτσι και ας τη τραβά. Θα δω και μηπως καμιά εφαρμογή remap βοηθήσει. Σ' ευχαριστώ:)

 

Στο mate 10 pro έχει επιλογή, εκτός από το να ανοίγει και να τραβάει και φωτογραφία, μόνο να ανοίγει. Λογικά θα έχει στο δικό σας.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η νέα αναβάθμιση... 131...έχει την επιλογή να ανιχνεύει στο slow motion κίνηση

 

Πάντως μου κάνει εντύπωση που στο firmware finder ακόμα δεν την έχει approve.... Τουλάχιστον σε ότι αφορά την δική μου συσκευή... Συνήθως γινόταν εκεί approve και μετά από 3-10 μέρες ερχόταν και ΟΤΑ....

Την έχει πάρει κανείς άλλος?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει εντύπωση που στο firmware finder ακόμα δεν την έχει approve.... Τουλάχιστον σε ότι αφορά την δική μου συσκευή... Συνήθως γινόταν εκεί approve και μετά από 3-10 μέρες ερχόταν και ΟΤΑ....

Την έχει πάρει κανείς άλλος?

Και το δικό μου ελληνικό, δικαρτο από Πλαισιο...τιποτα ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει εντύπωση που στο firmware finder ακόμα δεν την έχει approve.... Τουλάχιστον σε ότι αφορά την δική μου συσκευή... Συνήθως γινόταν εκεί approve και μετά από 3-10 μέρες ερχόταν και ΟΤΑ....

Την έχει πάρει κανείς άλλος?

 

Μπααα... Ανεμενουμε προσεχώς

Stathis P20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα χωρίς να εμφανιστεί πρώτα στο HiCare :)

Ελληνικό από Wind.0e691bea24c999ea4158f6afc3abe168.jpgd6c5a9b0f1c5a173c82f8d084c1ed821.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα χωρίς να εμφανιστεί πρώτα στο HiCare :)

Ελληνικό από Wind.0e691bea24c999ea4158f6afc3abe168.jpgd6c5a9b0f1c5a173c82f8d084c1ed821.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Φίλε μου το hicare τι σχέση έχει με την ενημέρωση?

Έτσι από περιέργεια ρωτάω :)

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το hicare τι σχέση έχει με την ενημέρωση?

Έτσι από περιέργεια ρωτάω :)

 

Mate the 10 pro be with you

Την 128 μου την είχε εμφανίσει πρώτα στο πεδίο ενημέρωση που είναι υπομενού στο HiCare. Μπορεί να ήταν τυχαίο..

 

ea8b2ea81016568f38c7a103c3c7a8d4.jpg181289408c74377ee148a227f440ba56.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την 128 μου την είχε εμφανίσει πρώτα στο πεδίο ενημέρωση που είναι υπομενού στο HiCare. Μπορεί να ήταν τυχαίο..

 

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Υπάρχει τέτοια περίπτωση να γίνει και από το hicare ενημέρωση?

 

 

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια περίπτωση να γίνει και από το hicare ενημέρωση?

 

Mate the 10 pro be with you

Δεν ξέρω :p γιατί με το που το είχα δει στο hicare, μετά απο μια ώρα μου ήρθε και ειδοποίηση οτι υπάρχει αναβάθμιση και την έκανα με τον παραδοσιακό τρόπο..

Για την 131 κοίταζα πρώτα στο hicare αλλά δεν την εμφάνισε και σήμερα που από τις ρυθμίσεις έκανα τσεκ για system update μου την εμφάνισε και την έκανα :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω :p γιατί με το που το είχα δει στο hicare, μετά απο μια ώρα μου ήρθε και ειδοποίηση οτι υπάρχει αναβάθμιση και την έκανα με τον παραδοσιακό τρόπο..

Για την 131 κοίταζα πρώτα στο hicare αλλά δεν την εμφάνισε και σήμερα που από τις ρυθμίσεις έκανα τσεκ για system update μου την εμφάνισε και την έκανα :)

Έγινε φίλε μου. Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! :)

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν έχει ειπωθεί, αν κάποιος δεν κλειδώνει τη συσκευή του, μπορεί να απαλλαγεί από την οθόνη κλειδώματος ενεργοποιώντας τις επιλογές προγραμματιστή και στη συνέχεια πηγαίνοντας σύστημα->επιλογές για προγραμματιστές->ξετικάρισμα κλειδώματος οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε και σε μένα ΟΤΑ.

 

Κανονίστε την πορεία σας... Μόνο σε μένα δεν έχει έρθει ακόμα.... :cry:

Εσείς που το πήρατε τι σιμ έχετε μέσα? Ποιας εταιρείας?

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...