Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά η οθόνη το P20 pro είναι ποίο στενή στο πλάτος από το mate 10 pro ? Αναφέρουμε καθαρα στην οθόνη, Όχι μαζί με το πλαστικό

 

Γενικά Δεν μου αρέσουν οι μακρόστενες οθόνες, γι'αυτό ρωτώ

Κάνεις παιδιά ?
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις παιδιά ?
Αριστερά είναι του p20 pro και δεξιά του mate 10 pro. 89cb488eea4231cbfd4b7b7c44c567e4.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να απενεργοποιησω τη γρήγορη φόρτιση όπως στα samsung

Ή δεν υπάρχει θέμα?

Και να γράφει κάπου πόση ώρα μένει για πληρη φόρτιση?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να απενεργοποιησω τη γρήγορη φόρτιση όπως στα samsung

Ή δεν υπάρχει θέμα?

Και να γράφει κάπου πόση ώρα μένει για πληρη φόρτιση?

 

Όχι και στα 2....Ότι αφορά την γρήγορη φόρτιση η τεχνολογία που χρησιμοποιεί η Huawei είναι απόλυτος ασφαλή χωρίς να υπάρχει λόγος να την απενεργοποιησεις... Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα στο μέλλον με την διάρκεια της μπαταρίας μιας και με το Mate 9 μετά από 1,5 χρόνο δεν έχει παρατηρηθεί τίποτα ανησυχητικό... Αν θέλεις να μην φορτίζεις γρήγορα απλά βάλε έναν άλλο φορτιστή

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να απενεργοποιησω τη γρήγορη φόρτιση?

Μπορεις να χρησιμοποιησεις απλο φορτιστη, που να μην εχει γρηγορη φορτιση.

Αλλα να ειναι ποιοτικός.

Link to comment
Share on other sites

Όχι και στα 2....Ότι αφορά την γρήγορη φόρτιση η τεχνολογία που χρησιμοποιεί η Huawei είναι απόλυτος ασφαλή χωρίς να υπάρχει λόγος να την απενεργοποιησεις... Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα στο μέλλον με την διάρκεια της μπαταρίας μιας και με το Mate 9 μετά από 1,5 χρόνο δεν έχει παρατηρηθεί τίποτα ανησυχητικό... Αν θέλεις να μην φορτίζεις γρήγορα απλά βάλε έναν άλλο φορτιστή

ok τοτε αφου δεν υπαρχει προβλημα αυτο ειναι πολυ καλο

τελικα μηπως ξερεις αν γινεται να ενφανιζονται ολοκληρα τα μηνυματα στην οθονη χωρις να χρειαζεται να ξεκλειδωσω την συσκευη?

δηλαδη οχι μονο να λεει messenger αλλα να δειχνει και το περιεχομενο

Link to comment
Share on other sites

Δευτερευων τροπος ξεκλειδωματος παντα πρεπει να υπαρχει ως backup, γιαυτο και στο ζηταει την πρωτη φορα που θα καταχωρησεις face unlock ή fingerprint.

 

Το θεμα ειναι, πως κλειδωνεις την συσκευη; Καποιοι launcher εχουν αυτη τη δυνατοτητα, να σου κλειδωνουν την συσκευη με καποιο gesture , αλλα μετα παντα σου ζηταει και πιν, σαν επιπροσθετο μετρο ασφαλειας.

 

Εκει μαλλον βρισκεται το προβλημα σου, αν οντως σου ζηταει παντα και το πιν κλπ

 

Με τον Nova και κάποια widget κλειδώματος με ταπ, όταν βάζεις στις ρυθμίσεις χρόνο κλειδώματος 5 δευτερόλεπτα, ξεκλειδώνει με δακτυλικό άμεσα. Με Nova το δουλεύω. ΡΙΝ ζητάει μόνο μετά από επανεκκίνηση της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Με τον Nova και κάποια widget κλειδώματος με ταπ, όταν βάζεις στις ρυθμίσεις χρόνο κλειδώματος 5 δευτερόλεπτα, ξεκλειδώνει με δακτυλικό άμεσα. Με Nova το δουλεύω. ΡΙΝ ζητάει μόνο μετά από επανεκκίνηση της συσκευής.

 

Απαντησε ηδη οτι αυτο ηταν και το προβλημα, δεν ξερω γιατι επιμενεις για κατι το οποιο εχει ηδη λυθει.

Εχει και άλλη επιλογη ο Nova, να κλειδωνει αμεσα με administrative rights (οχι root) που ζηταει ΠΑΝΤΑ και πατερν.

 

Κατι αντιστοιχο ειχε κανει και ο φιλος, με άλλη εφαρμογη βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έκανε ένα άκυρο restart το κινητό από μόνο του ενώ το είχα στην τσάντα μου. το κατάλαβα γιατί μου ζητησε μοτίβο μετά από επανεκκίνηση και επίσης το στανταρισα από την ώρα συστήματός. Κανένας παρόμοιο περιστατικό; Να ανησυχισω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έκανε ένα άκυρο restart το κινητό από μόνο του ενώ το είχα στην τσάντα μου. το κατάλαβα γιατί μου ζητησε μοτίβο μετά από επανεκκίνηση και επίσης το στανταρισα από την ώρα συστήματός. Κανένας παρόμοιο περιστατικό; Να ανησυχισω;

 

Don't worry μου έχει συμβεί μια φορά έτσι στο ξεκάρφωμα πριν κάνα 1,5 μήνα... Για παν ενδεχόμενο πάντως παρακολουθησε το

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας. θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει περίπτωση να προκληθεί προβλημα(burn) στην οθόνη από μόνιμη χρήση a. o. d. είμαι fun της λειτουργίας ερχόμενος στο p20 pro από πάντα Samsung. μακάρι να την αναβαθμίσουν κιόλας.. έχετε ακούσει κανένα τέτοιο θέμα;
Μετακινείται το ρολόι

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάνεις κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης; Εχω το p20. Μου φαίνεται ότι πάνω ή οθόνη είναι πιο ψυχρό λευκό και κάτω πιο κίτρινο.
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάνεις κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης; Εχω το p20. Μου φαίνεται ότι πάνω ή οθόνη είναι πιο ψυχρό λευκό και κάτω πιο κίτρινο.

Έχεις το P20 ή το P20 PRO?

Γενικός οι amoled παρουσιάζουν κάποιες ανομοιόμορφιες σε συγκεκριμένες συνθήκες φωτισμού και φωτεινότητας και ιδιαίτερα στο λευκό χρώμα αλλα θέλει να έχεις πολύ καλό μάτι για να τις διακρίνεις. Μόνο η sumsung τελευταία με το Note 8 & s9+ έχει καταφέρει να μειώσει το φαινόμενο αυτό παλιότερα γινόταν χαμός.

Παντως στο δικό μου p20 pro ενώ το έχω ψάξει (μετά από αναφορές από έμπειρους χρήστες του φόρουμ) δεν έχω δει κάτι τέτοιο ή δεν έχω καταφέρει να δω...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να γίνει με την σελφι είναι το μονο που με απογοητεύει έχει beauty Mode χωρίς να του βάζεις και γενικά σε δείχνει πολύ άσπρο...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς... Και κόκκινα χείλη λολ

Γενικά και το αισθητικό κομμάτι του λειτουργικού είναι κάπως στο emui... Σαν παλιό, άκομψο... Και εκεί πρέπει κάτι να κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το P20 ή το P20 PRO?

Γενικός οι amoled παρουσιάζουν κάποιες ανομοιόμορφιες σε συγκεκριμένες συνθήκες φωτισμού και φωτεινότητας και ιδιαίτερα στο λευκό χρώμα αλλα θέλει να έχεις πολύ καλό μάτι για να τις διακρίνεις. Μόνο η sumsung τελευταία με το Note 8 & s9+ έχει καταφέρει να μειώσει το φαινόμενο αυτό παλιότερα γινόταν χαμός.

Παντως στο δικό μου p20 pro ενώ το έχω ψάξει (μετά από αναφορές από έμπειρους χρήστες του φόρουμ) δεν έχω δει κάτι τέτοιο ή δεν έχω καταφέρει να δω...

Εχω το p20. Μου φαίνεται ψυχρό λευκό στο πάνω μέρος και όσο προχωράει προς τα κάτω να κιτρινίζει. Έχει συμβεί και σε άλλους από ότι διάβασα, αλλά ρώτησα για να δω γνώμες γιατί δεν θέλω να το γυρίσω πίσω. Ήθελα να δω αν έχει πρόβλημα δηλαδή τεχνικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Κάτοχος και εγώ... Τι θα προτείνατε για tempered glass? Επίσης για θήκη? Και full case θα με ενδιέφεραν αλλά χωρίς να το χοντρενει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Στο παλιό μου κινητό (zopo 3x) είχα κάνει root (με τα χίλια ζόρια) και με ένα πρόγραμμα δεν είχα διαφημίσεις πουθενά,ό,τι κι αν άνοιγα (chrome,apps). Επειδή ακόμη διαβάζω σταδιακά το νήμα αυτό στον ελεύθερο μου χρόνο,έχει αναφερθεί καμία λύση; Νομίζω είναι από τα τελευταία πραγματάκια για να έρθει το κινητό όπως ακριβώς το θέλω..

Και όντως η σέλφι ενώ είναι (στα μάτια μου) ευκρινέστατη,πολλές φορές με δείχνει με βαμμένα χείλια. :X

Απορώ πως δεν το έχουν λύσει ακόμη.

Τέλος μια ερώτηση ακόμη. Επειδή η TV μου,αν και ακριβή τότε,δεν είναι και η τελευταία (sony του 2013),κάποιες ταινίες που κατεβάζω από το site του Yify δεν μου τις παίζει,μπορώ να συνδέσω το κινητό μου στην Tv και αυτή να παίζει με τον media player του p20 pro (Κατέβασα τον mx player που βρίσκει υπότιτλους); Αν ναι,τι καλώδιο θα χρειαστώ; (έχει πολλές hdmi/usb θύρες).

Link to comment
Share on other sites

Στο παλιό μου κινητό (zopo 3x) είχα κάνει root (με τα χίλια ζόρια) και με ένα πρόγραμμα δεν είχα διαφημίσεις πουθενά,ό,τι κι αν άνοιγα (chrome,apps). Επειδή ακόμη διαβάζω σταδιακά το νήμα αυτό στον ελεύθερο μου χρόνο,έχει αναφερθεί καμία λύση; Νομίζω είναι από τα τελευταία πραγματάκια για να έρθει το κινητό όπως ακριβώς το θέλω..

Και όντως η σέλφι ενώ είναι (στα μάτια μου) ευκρινέστατη,πολλές φορές με δείχνει με βαμμένα χείλια. :X

Απορώ πως δεν το έχουν λύσει ακόμη.

Τέλος μια ερώτηση ακόμη. Επειδή η TV μου,αν και ακριβή τότε,δεν είναι και η τελευταία (sony του 2013),κάποιες ταινίες που κατεβάζω από το site του Yify δεν μου τις παίζει,μπορώ να συνδέσω το κινητό μου στην Tv και αυτή να παίζει με τον media player του p20 pro (Κατέβασα τον mx player που βρίσκει υπότιτλους); Αν ναι,τι καλώδιο θα χρειαστώ; (έχει πολλές hdmi/usb θύρες).

 

Ενα απλό καλώδιο 4k HDMI to USB type c... Δες σκρουτζ λογικά όλα κάνουν την δουλειά τους και φυσικά θα μπορείς να βάζεις την ταινία να παίζει στο τηλέφωνο και με το παραπάνω καλώδιο να την βλέπεις στην οποιαδήποτε TV με HDMI... Εκτός από αυτό θα σου βγάλει και επιλογή όταν κουμπωσεις το καλωδιο για την προβολή PC...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Στο παλιό μου κινητό (zopo 3x) είχα κάνει root (με τα χίλια ζόρια) και με ένα πρόγραμμα δεν είχα διαφημίσεις πουθενά,ό,τι κι αν άνοιγα (chrome,apps). Επειδή ακόμη διαβάζω σταδιακά το νήμα αυτό στον ελεύθερο μου χρόνο,έχει αναφερθεί καμία λύση; Νομίζω είναι από τα τελευταία πραγματάκια για να έρθει το κινητό όπως ακριβώς το θέλω..

Και όντως η σέλφι ενώ είναι (στα μάτια μου) ευκρινέστατη,πολλές φορές με δείχνει με βαμμένα χείλια. :X

Απορώ πως δεν το έχουν λύσει ακόμη.

Τέλος μια ερώτηση ακόμη. Επειδή η TV μου,αν και ακριβή τότε,δεν είναι και η τελευταία (sony του 2013),κάποιες ταινίες που κατεβάζω από το site του Yify δεν μου τις παίζει,μπορώ να συνδέσω το κινητό μου στην Tv και αυτή να παίζει με τον media player του p20 pro (Κατέβασα τον mx player που βρίσκει υπότιτλους); Αν ναι,τι καλώδιο θα χρειαστώ; (έχει πολλές hdmi/usb θύρες).

Καλησπέρα. Για τις διαφημίσεις δοκίμασε το https://stopad.io/android.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για τις διαφημίσεις δοκίμασε το https://stopad.io/android.

 

Αυτο χρησιμοποιω και εγω και σπερνει!

Πριν χρησιμοποιουσα το adguard και το blokada αλλα ειχα θεμα στο οτι δεν σταματουσαν μονα τους καποιες φορες οταν εκλεινα το wifi η τα δεδομενα

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο χρησιμοποιω και εγω και σπερνει!

Πριν χρησιμοποιουσα το adguard και το blokada αλλα ειχα θεμα στο οτι δεν σταματουσαν μονα τους καποιες φορες οταν εκλεινα το wifi η τα δεδομενα

Δεν είναι δωρεάν μου λεει free trial ends 3 days αμα δεν το αγοράσω δεν λειτουργεί καθόλου;;

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δωρεάν μου λεει free trial ends 3 days αμα δεν το αγοράσω δεν λειτουργεί καθόλου;;
Δωρεάν είναι. Δεν μου έχει βγάλει ποτέ τέτοιο μνμ.fba92400af969ded53828fc2034f501d.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το αρχείο που κατεβαίνει είναι php πως το κάνω εγκατάσταση με ποιο πρόγραμμα?
Πρέπει να έχει κατάληξη apk αλλιώς δεν γίνεται. Κάτι κάνεις λάθος φίλε μου.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...