Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3,4 μέρες άντεξα με το p20 pro ,επέστρεψα (δίχως να το αποχωριστώ φυσικά, τα είχα και τα δύο μαζί) στο S8 plus και βρήκα την υγειά μου χα χα χα (browser Samsung δίχως σκαμπανεβάσματα στην φωτεινότητα , skin, οθόνη,HD κλήσεις φοβερή ποιότητα κλήσεων κλπ λεπτομέρειες που με κράτησαν σε αγαπημένες συνήθειες δίχως συμβιβασμούς).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια γνώμη από αυτούς που το έχουν και το δουλεύουν μέχρι τώρα επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω.. Έχω δει αρκετά βίντεο στο YouTube αλλά έχω μπερδευτεί κάπως και θα ήθελα την γνώμη σας αντικειμενικά όμως με τα υπέρ και τα κατά (αν υπάρχουν), θα το δουλεύω επαγγελματικά και προσωπικά οπότε πρέπει να ξέρω αν θα με βολέψει ή όχι.. Μ' αρέσει πολύ σαν κινητό που το έχω δει σε κατάστημα οπότε αν δεν έχει θέματα με κλήσεις, ειδοποιήσεις, email κλπ θα πάω να το πάρω, ευχαριστώ πολύ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις αν σκεφτουμε οτι τα τελευταια huawei κινητα εχουν 4000 μπαταρια και 1080p οθονη,η αυτονομια της συσκευης επρεπε να ειναι αρκετα πιο πανω και να εχει πολυ πιο μεγαλες διαφορες απο παρομοια κινητα τυπου Oneplus που εχουν μικροτερη μπαταρια.

 

Αρα σιγουρα το software και το skin της huawei παιζουν ρολο σε αυτο.Βεβαια και παλι εχει την καλυτερη αυτονομια απο ολες τις ναυαρχιδες .

Δεν ξερω ίσως να έχεις δίκιο, αλλα δεν γίνετε να έχεις αυτονομία 4 μέρες... Και αλλα με 4000 μπαταρία ποση αυτονομια έχουν; εκει δεν είναι;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

3,4 μέρες άντεξα με το p20 pro ,επέστρεψα (δίχως να το αποχωριστώ φυσικά, τα είχα και τα δύο μαζί) στο S8 plus και βρήκα την υγειά μου χα χα χα (browser Samsung δίχως σκαμπανεβάσματα στην φωτεινότητα , skin, οθόνη,HD κλήσεις φοβερή ποιότητα κλήσεων κλπ λεπτομέρειες που με κράτησαν σε αγαπημένες συνήθειες δίχως συμβιβασμούς).
Μα ολα αυτα τα έχει το p20pro και κάτι μοναδικό!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική θήκη η spigen rugged armor.... Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και εμφάνισης, δίνει όσο όγκο και η original σιλικόνης αλλά με πάρα πολύ καλύτερη ασφάλεια... Είναι ιδανική για το γυαλί της nilkin μιας και η θήκη μπαίνει μέσα στα μαύρα της οθόνης περίπου 1,5 χιλιοστό και έτσι μέχρι το γυαλί μένει περίπου 1 ακόμα χιλιοστό οπότε μειώνει αισθητά τα κενά που αφήνει το γυαλί... Η κάμερα και αυτή προστάτευεται περίπου με 1,5 χιλιοστό.... Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική θήκη η spigen rugged armor.... Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και εμφάνισης, δίνει όσο όγκο και η original σιλικόνης αλλά με πάρα πολύ καλύτερη ασφάλεια... Είναι ιδανική για το γυαλί της nilkin μιας και η θήκη μπαίνει μέσα στα μαύρα της οθόνης περίπου 1,5 χιλιοστό και έτσι μέχρι το γυαλί μένει περίπου 1 ακόμα χιλιοστό οπότε μειώνει αισθητά τα κενά που αφήνει το γυαλί... Η κάμερα και αυτή προστάτευεται περίπου με 1,5 χιλιοστό....

 

Βαρετό το στιλ θηκης αυτό αφού υπάρχει εδώ και 5 χρόνια.

 

Φυσικά, καλύτερα να ρισκάρω να πέσει να μου σπάσει το κινητό παρά να φορεσω αυτή τη χοντρή θήκη στο κινητό.

 

Το έλεγα από παλιά, πλέον ισχύει 15 φορές περισσότερο, αγοράζει ο κόσμος κινητά με ελάχιστα bezel και notch και πάει και βάζει κάτι θήκες-κουτια. Ακυρώνεται μεμονομιας όλο το design και η ευχρηστία του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάζω για τεράστια βελτίωση στην κάμερα και ιδιαίτερα στις λήψης "Auto" με την καινούρια αναβάθμιση με αριθμό 128.

Ταχύτατος ΑΙ με καινούριο λογάριθμο για ακόμα πιο εξαιρετικές φωτογραφίες μέρα και νύχτα με εντελώς νέα διαχείριση του HDR.... Π

Οπότε περιμένουμε να δούμε πολλά ακόμα... Πάντως σε ένα δείγμα που είδα τραβηγμένα με Auto & Night mode στα 4sec οι 2 φωτογραφίες ήταν απίστευτες με ελάχιστη διαφορά στην φωτεινότητα

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ολοι με την 120 είμαστε;; Η έχει βγεις κάποια νεότερη , πριν την 128 που λέει ο φίλος πιο πάνω;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ολοι με την 120 είμαστε;; Η έχει βγεις κάποια νεότερη , πριν την 128 που λέει ο φίλος πιο πάνω;;;

 

Όχι όλοι με την 120 είμαστε.... Σε αναμονή για την 128... Πιστεύω μέσα με τέλη Ιουνίου θα την πάρουμε ΟΤΑ....θα ξέρουμε όταν στο firmware finder πάρει έγκριση υπολογίζω 3 έως 5 μέρες...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια γνώμη από αυτούς που το έχουν και το δουλεύουν μέχρι τώρα επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω.. Έχω δει αρκετά βίντεο στο YouTube αλλά έχω μπερδευτεί κάπως και θα ήθελα την γνώμη σας αντικειμενικά όμως με τα υπέρ και τα κατά (αν υπάρχουν), θα το δουλεύω επαγγελματικά και προσωπικά οπότε πρέπει να ξέρω αν θα με βολέψει ή όχι.. Μ' αρέσει πολύ σαν κινητό που το έχω δει σε κατάστημα οπότε αν δεν έχει θέματα με κλήσεις, ειδοποιήσεις, email κλπ θα πάω να το πάρω, ευχαριστώ πολύ Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Φιλε μου για εμενα εχεις 4 επιλογες που οποια και αν διαλέξεις σιγουρα θα μεινεις ευχαριστημενος...P20 PRO, S9+, NOTE 8 & ONE PLUS 6.Η σειρα που στα εγραψα αφορα την δικη μου προτιμηση!!!

Στα βασικα ολες λειτουργουν αψογα....αλλωστε αυτό μας ελλειπε με τέτοιες τιμες!!!!

Ότι αφορα το P20 PRO η συσκευη είναι απροβληματιστη σε θέματα με κλήσεις, ειδοποιήσεις, email κλπ με μπροστα fingerprint με gesturs, κορυφαια καμερα και μπαραρια απέναντι στα S9+ & NOTE 8...οπου αυτά είναι λιγο καλυτερα σε οθονη και το S9+ στον ηχο γενικος αλλα μην περιμενεις τραγικες διαφορες εκτος από την μπαταρια που εκει η διαφορα είναι μεγαλη και υπερ του P20 PRO

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εβαλα ενα πολύ ωραίο skin είναι αυτοκόλητο σε mate γιατί θεωρώ και εγω οτι οι θήκες χαλάνε όλη την ομορφιά του κινητού (βέβαια δεν εχω την περισσότερη ασφάλεια της θήκης αλλά το έχω ασφαλισμένο το κινητό) και θέλω ενα tempered glass να εφαρμόζει τέλεια πανω στο κινητό και σε ολόκληρη την οθόνη. Εχετε υπ'οψην να μου προτείνετε κάποιο ανεξαρτήτως χρημάτων απλά θελω να είναι το καλύτερο με την πιο καλή εφαρμογή.:cool:
Find What you LOVE and let it kill you...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εβαλα ενα πολύ ωραίο skin είναι αυτοκόλητο σε mate γιατί θεωρώ και εγω οτι οι θήκες χαλάνε όλη την ομορφιά του κινητού (βέβαια δεν εχω την περισσότερη ασφάλεια της θήκης αλλά το έχω ασφαλισμένο το κινητό) και θέλω ενα tempered glass να εφαρμόζει τέλεια πανω στο κινητό και σε ολόκληρη την οθόνη. Εχετε υπ'οψην να μου προτείνετε κάποιο ανεξαρτήτως χρημάτων απλά θελω να είναι το καλύτερο με την πιο καλή εφαρμογή.:cool:

 

Ένας φίλος πιο πίσω είχε γράψει για το Nillkin CP MAX ότι είναι full glue και full cover είχε βάλει και λινκ.... Το περιμένω και εγώ από ebay σε καμία 10αρια μέρες.... Πάντως βρες ένα full glue και full cover και θα είσαι οκ.... Νομίζω έχει σε σχετικά καλή τιμή και στο eshop...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλετε να δείτε τρομερή βελτίωση στη μπαταρία βάλτε

τον buzz launcher. Πολύ καλή διαχείριση της κατανάλωσης σε

αντίθεση με τον stock launcher.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος πιο πίσω είχε γράψει για το Nillkin CP MAX ότι είναι full glue και full cover είχε βάλει και λινκ.... Το περιμένω και εγώ από ebay σε καμία 10αρια μέρες.... Πάντως βρες ένα full glue και full cover και θα είσαι οκ.... Νομίζω έχει σε σχετικά καλή τιμή και στο eshop...

 

Ευχαριστώ πολύ μόλις το παραγγειλα και εγω ! Οντως φαίνεται πολύ καλό. Για να δούμε...;)

Find What you LOVE and let it kill you...
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω να το πουλανε στην Ελλαδα το nillkin μηπως εχετε link;

 

Εγω το αγόρασα απο εδώ χωρίς μεταφορικά .

 

https://www.nillkin.lv/en/cp-max-tempered-glass-huawei-p20-pro

Find What you LOVE and let it kill you...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Και γω κάτοχος από χθες. Ήμουν με S8 για 6 μήνες.

Απλά καμία σχέση.

Θα ήθελα να ρωτήσω μιας και τώρα το μαθαίνω.

Ειδοποιήσεις για όλες τις εφαρμογές δεν έχει στην οθόνη κλειδώματος? Μόνο yahoo και messenger μου έρχονται. viber και WhatsApp δεν υποστηρίζει?

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι offtopic; Έχω Samsung s8 και θα ήθελα το p20 ή το mate 10. Υπάρχει κάνα παλικάρι εδώ που να ήθελε ανταλλαγή (και ανάλογα κάποια έξτρα αμοιβή). Ρωτάω για να μη τρέχω σε μαγαζιά. Αναφέρομαι για Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Και γω κάτοχος από χθες. Ήμουν με S8 για 6 μήνες.

Απλά καμία σχέση.

Θα ήθελα να ρωτήσω μιας και τώρα το μαθαίνω.

Ειδοποιήσεις για όλες τις εφαρμογές δεν έχει στην οθόνη κλειδώματος? Μόνο yahoo και messenger μου έρχονται. viber και WhatsApp δεν υποστηρίζει?

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εχεις δωσει τα απαιτουμενα δικαιωατα στις εφαρμογες;;;

Ειναι λιγο περιεργο το θεμα των ειδοποιησεων...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δωσει τα απαιτουμενα δικαιωατα στις εφαρμογες;;;

Ειναι λιγο περιεργο το θεμα των ειδοποιησεων...

Θα το κοιτάξω τώρα.

Από τις εφαρμογές ή το τηλ τα δίνω?

 

Και επίσης τι είναι όλα αυτά?f0f8937592c7cadc53c5760857df3ee2.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω τώρα.

Από τις εφαρμογές ή το τηλ τα δίνω?

 

Και επίσης τι είναι όλα αυτά?f0f8937592c7cadc53c5760857df3ee2.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα δικαιωματα τα δινεις απο το τηλεφωνο , αφου πρωτα εχεις κανει τις απαραιτητες ρυθμισεις μεσα απο τις εφαρμογες.

Αυτα στη φωτο που εχεις δεν ξερω τι ειναι...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να έχουν περαστεί απ' το S8 με την επαναφορά της συσκευής?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

σας παραθετω (εαν μου επιτρεπεται) ενα βιντεο τραβηγμενο απο το p20pro από την χθεσινη εμφάνιση των thievery corporation. Το τραβηξα σε 4κ και το κουνημα ειναι εμφανες οσο και αν προσπαθησα να μεινω σταθερος. Επισης ο ηχος ειναι εκπληκτικος για τα δικα μου δεδομενα.

 

Περιμενω τις αποψεις σας

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα το χαρακτήριζα εξαιρετικό , ειδικά σε ήχο όπως το έγραψες... very good job ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

σας παραθετω (εαν μου επιτρεπεται) ενα βιντεο τραβηγμενο απο το p20pro από την χθεσινη εμφάνιση των thievery corporation. Το τραβηξα σε 4κ και το κουνημα ειναι εμφανες οσο και αν προσπαθησα να μεινω σταθερος. Επισης ο ηχος ειναι εκπληκτικος για τα δικα μου δεδομενα.

 

Περιμενω τις αποψεις σας

 

 

Σε 4Κ δεν έχει σταθεροποιητή.

Ίσως φτιαχτεί σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Σε 4Κ δεν έχει σταθεροποιητή.

Ίσως φτιαχτεί σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση.

 

το ξερω το εβαλα για να δειξω αυτο ακριβως το θεμα.... προσωπικα δε νομιζω να φτιαξει στο μελλον...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...