Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το 40αρι πιστεύω ωφελεί μόνο αν θες να εκτυπώσεις πόστερ ή να εκμεταλλευτείς το raw αρχείο.. αν τις βλέπεις απλά στην οθόνη του κινητού ή για social κλπ. δεν έχει κανένα νόημα να τραβάς στα 40
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Κάτοχος και εγώ του κινητού εδώ και 2 μήνες. Σκέφτομαι να βάλω την ΒΕΤΑ του Android 9. Την έχει δοκιμάσει κανεις.; Έχει θέματα;
Link to comment
Share on other sites

Εκεί που χάζευα διάφορες παρουσιάσεις νεα κλπ έπεσα πάνω στην καινούρια σειρά χρωμάτων του κινητού. Γνωρίζει κανείς αν θα έρθουν και εδω αυτά; Περισσότερο ενδιαφέρομαι να μάθω για ένα χρώμα aurora που βγήκε στο στυλ του twilight.
Link to comment
Share on other sites

Την έχω φορέσει την 9.106. Έχουν κάνει μαγικά οσον αφορά την ρευστότητα του ui. Αλλά γενικά θέλει πολύ γυαλισμα μέχρι το τελικό προϊόν. Φυσικά αυτό που δείχνει μέχρι στιγμής και είναι ακόμα η δεύτερη version του beta 9. Σίγουρα θα είνσι καταπληκτική στο τελικό release. Υπομονή και αγωνία λοιπόν.....

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την έχω φορέσει την 9.106. Έχουν κάνει μαγικά οσον αφορά την ρευστότητα του ui. Αλλά γενικά θέλει πολύ γυαλισμα μέχρι το τελικό προϊόν. Φυσικά αυτό που δείχνει μέχρι στιγμής και είναι ακόμα η δεύτερη version του beta 9. Σίγουρα θα είνσι καταπληκτική στο τελικό release. Υπομονή και αγωνία λοιπόν.....

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Ποτε λες να εχουμε stable? Ειδα οτι βγηκε η Beta 2 χτες? προχτες? :D

Link to comment
Share on other sites

Την έχω φορέσει την 9.106. Έχουν κάνει μαγικά οσον αφορά την ρευστότητα του ui. Αλλά γενικά θέλει πολύ γυαλισμα μέχρι το τελικό προϊόν. Φυσικά αυτό που δείχνει μέχρι στιγμής και είναι ακόμα η δεύτερη version του beta 9. Σίγουρα θα είνσι καταπληκτική στο τελικό release. Υπομονή και αγωνία λοιπόν.....

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Πως μπορώ να την κατεβάσω;

Link to comment
Share on other sites

Έστησα το κινητό με nova launcher και το προσαρμοσα με εικονίδια χρωματα τα παντα με βαση οπως ήθελα, πολύ ωραίο αποτέλεσμα!!

Απλα με τον launcher δεν είναι δυστυχώς συμβατα, σε εμένα τουλάχιστον έκτος και αν δεν εχω ψαξει κατι σωστα, το εικονιδιο που κλείνει την οθονη(για να μην παταω το φυσικο κουμπι) και η αλλαγη φωτογραφιών αρχικης οθονης που το εχω ηδη επιλέξει στις ρυθμισεις και εχω διαλεξει και φακελο με ωραια wallpapers...

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

3η ,4η φόρτιση . Τα πάει εξαιρετικά καλά !9b6681e4635d6fa600c26fc5b6bd8b4f.jpg

 

Sent from P20 Pro

 

Σε σύγκριση με το Mate, κάνει καλύτερη διαχείριση ε; Την 8.1 έχεις πάνω τωρα;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει καλύτερο standby από το mate. Βέβαια αυτό νομίζω οφείλεται στο 8.1 που έχω. Αυτή η έκδοση θα φτιάξει πολύ το mate.. Άντε να δουμε και την 9 ..

 

Sent from P20 Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την κάμερα ,είναι ιδιαίτερη . Έχει πολλές ρυθμίσεις . Αν κάτσεις να την μάθεις , πότε πρέπει να βάζεις ai ,πότε και πού να κάνεις tap θα βγάλεις τρομερές φωτό. Θέλει χρόνο και αρκετές λήψεις . Και αξίζει να ασχοληθείς. Τώρα που σταμάτησε η βροχή εχει απίστευτα χρώματα στη φύση και τραβάω συνεχώς για να δω πως θα φέρω τα αποτελέσματα που θέλω .

 

Sent from P20 Pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έστησα το κινητό με nova launcher και το προσαρμοσα με εικονίδια χρωματα τα παντα με βαση οπως ήθελα, πολύ ωραίο αποτέλεσμα!!

Απλα με τον launcher δεν είναι δυστυχώς συμβατα, σε εμένα τουλάχιστον έκτος και αν δεν εχω ψαξει κατι σωστα, το εικονιδιο που κλείνει την οθονη(για να μην παταω το φυσικο κουμπι) και η αλλαγη φωτογραφιών αρχικης οθονης που το εχω ηδη επιλέξει στις ρυθμισεις και εχω διαλεξει και φακελο με ωραια wallpapers...

 

Συγνωμη επειδη δεν γνωριζω, σε ποιο εικονίδιο αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλό χρυσό το p20 και η μπαταρία του αλλά οποίο έχω πιάσει στα χέρια μου(4), έχει ολοφάνερα lag.

Το παμπάλαιο χωρίς κανένα restore s7 μού, δουλεύει πολύ πιο smooth.

Αυτό το μήνυμα είναι για όσους σκέφτονται την αγορά του.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

S7 edge είχα και δεν έχω κανένα lag από τον Ιούνιο που έχω το κινητό

Ας λείπουν οι γενικεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθα από s8 plus. Προηγουμένως είχα s7 edge. Αντίστοιχο smoothness έχει το huawei p20 pro. Ανάλογα πόσες εφαρμογές τρέχει ο καθένας, κατά περίπτωση μπορεί το ένα ή το άλλο να εμφανίζει περισσότερο lag
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη επειδη δεν γνωριζω, σε ποιο εικονίδιο αναφέρεσαι;

 

Ενα μπλε εικονίδιο με λουκέτο πανω, λέγεται : κλείδωμα οθόνης.

 

Στα widget που βαζεις στην οθονη θα το βρεις.

Πατα παρατεταμενα την οθονη, και μετα γραφικα στοιχεία.

Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θέλω να διαφωνήσω ούτε να μαλώσω με κανένα εδώ.

Έχω κινητό από εποχή Android 1.6 και ξέρω τι βλέπω.

Εδώ και 6 μήνες ψάχνω για κινητό και πήγαινα πολύ προς το Pro λόγο μπαταρίας.

Είδα πολλά p20 και στη πορεία είδα ότι σε απλό scroll εχει lag σε σχέση πάντα με το s7 μου.

Ίσως αν έρχεσαι από κινητό των 150 ευρώ να μη καταλάβεις διαφορά.

Διάβασα και άλλους που έχουν δει τα ίδια στο p20.

 

Εδώ και 1 εβδομάδα το απέρριψα και πάω για άλλα.

Απλά ενημερώνω τους υποψήφιους αγοραστές για την εμπειρία μου που ίσως βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ καλή συνέχεια

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σου απαντάω ότι το κινητό "δεν το βλέπω περιστασιακά" αλλά το ζω καθημερινά εδώ και μήνες και επίσης δεν προέρχομαι από κινητό 150 ευρώ αλλά από πολύ πιο ακριβό όπως και ο φίλος που έγραψε για το s8 plus

Το κινητό είναι πολύ καλό. Χωρίς lag

Επίσης με το s7 edge είχα αρκετά restart που εδώ τόσο καιρό δεν είχα κανένα

Αυτά. Καλή αγορά

Link to comment
Share on other sites

Για τους υποψήφιους αγοραστές δεν νομίζω ότι το lag είναι θέμα καθότι κινούνται στα ίδια επίπεδα. Σε σχέση με το s8 plus έχει πολύ καλύτερη κάμερα, ίδια δύναμη, αλλά χειρότερη οθόνη σε ότι αφορά τα χρώματα και την φωτεινότητα (στα δικά μου μάτια τουλάχιστον). Επίσης στα δικά μου μάτια είναι προτερημα η ίσια οθόνη έναντι της κυρτής του s8 plus το οποίο παρεμπιπτόντως μετά από πτώση έσπασε και το κόστος αλλαγής της είναι όσο να το αγοράσω καινούριο. Τέλος η μπαταρία είναι καλύτερη αν και με την δική μου χρήση βγάζει μια μέρα και όχι 2.το s8 plus αντίστοιχα ήθελε φόρτιση κατά την διάρκεια της μέρας
Link to comment
Share on other sites

Είχα 4 φορές το s7 edge . Μην λέμε ανοησίες εδώ μεσα. Η Samsung έχει καταντήσει lagsung. Από s9 και πάνω έχει καταφέρει να δουλεύει σωστά . Το mate 10 9 μήνες ήταν πιστόλι που είχα . Και αυτό εδώ που έχει ίδια χαρακτηριστικά πάλι το ίδιο δουλεύει . Τώρα αν κάποιος δουλεύει τον chrome που είναι ότι χειρότερο σε scrolling τότε τι να πω. Μάλλον για το browsing θα εννοεί. Κ μεις είχαμε κινητά από όταν βγήκαν

 

Sent from P20 Pro

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει! Το διάβασα και αυτό! Το Ρ20+ έχει lag και το s7 είναι smooth!

Οκ, παιδιά. Ότι πείτε!

Πετάει ο γάιδαρος? Μωρέ πετάει και κόβει και εισητηρια!

Και εγώ μπροστά - μπροστά, παιδιά!

 

Sent from my Huawei Mate 10 Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι αλαγκάριστο, με πολυ καλή οθόνη, εξαιρετική κάμερα και αρκετά καλή κατασκευή. Για δικούς μου λόγους το απέρριψα 2 φορές σε σχέση με το s8 plus μου ,όμως μην διαβάζουμε και τρελά πράγματα...είναι γρήγορη σφαιράτη συσκευή με πάρα πολύ καλή μπαταρία ( Όχι τόσοοο καλύτερη όσο περίμενα από του s8 plus μου). Δεν είναι τυχαίο ότι ψηφίστηκε ως η καλύτερη συσκευή μέχρι πρότινος για το 2018.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...