Jump to content

Google Earth


invictus1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω,επειδη στο keyhole υπηρχε η δυνατοτητα να βρεις ενα σημειο με συντεταγμενες,στο google earth υπαρχει,γιατι εγω δεν το βρισκω!?

Πάτα add new placemark και κάπου έχει επιλογή να ορίσεις το σημείο με τις συντεταγμένες του. Δεν έχω το πρόγραμμα μπροστά μου, η επιλογή όμως υπάρχει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 524
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα Μοντεράτορα.

Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις στο πως θα μεταφέρω τα tracks και τα waypoints που έχω στο Magellan?

Συνδέω το gps κανονικά, και το GoogEarth μου βγάζει μύνημα ότι η διαδικασία πέτυχε. Μου δημιουργεί και έναν καινούργιο φάκελο στα places μου , με την ονομασία Magellan , αλλά παρά το τσεκάρισμα που κάνω στα κουτάκια, δεν βλέπω τίποτα στον χάρτη...

(Ξαναρώτησα για το θέμα αυτό και επικράτησε σιγή...)

Αντώνης

sinapidisantonis.spaces.live.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Μοντεράτορα.

Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις στο πως θα μεταφέρω τα tracks και τα waypoints που έχω στο Magellan?

Συνδέω το gps κανονικά, και το GoogEarth μου βγάζει μύνημα ότι η διαδικασία πέτυχε. Μου δημιουργεί και έναν καινούργιο φάκελο στα places μου , με την ονομασία Magellan , αλλά παρά το τσεκάρισμα που κάνω στα κουτάκια, δεν βλέπω τίποτα στον χάρτη...

(Ξαναρώτησα για το θέμα αυτό και επικράτησε σιγή...)

Αντώνης

Προφανώς επικράτησε σιγή γιατί κανένας δε γνωρίζει. Ούτε και εγώ γνωρίζω το Magellan. Δοκίμασες ένα προσεκτικό ψάξιμο στο Google;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς επικράτησε σιγή γιατί κανένας δε γνωρίζει. Ούτε και εγώ γνωρίζω το Magellan. Δοκίμασες ένα προσεκτικό ψάξιμο στο Google;

 

Σευχαριστώ για την απάντηση. Δεν βρήκα λύση όμως ούτε στο forum της GoogleEarth...

sinapidisantonis.spaces.live.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να βάζεις τις συντεταγμένες και να σε πηγαίνει.

Λίγη παρατηρητικότητα θέλει. :)

Στο fly to πληκτρολογείς τις συντεταγμένες που θες με την εξής μορφή 40.711663, -74.013219 ;) (lat, lon)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;

 

Αυτα τα προγραμματα υπαρχει περιπτωση να δειχνουν και τη Ροδο;

Τη Ρόδο ναι, το σπιτι σου στη Ρόδο οχι.

Στα τζαπατζε αναφέρομαι.

Αν πληρώσεις ποτέ δεν ξέρεις τι θα δείς!

...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;

 

Αυτα τα προγραμματα υπαρχει περιπτωση να δειχνουν και τη Ροδο;

Δεν φτάνει πολύ κοντά στην Ρόδο. Στα 15000 πόδια ύψος φαίνεται τζάμι, ακόμα πιο κοντά όμως δεν φαίνεται καλά. Στην Κω είναι κάπως καλύτερα τα πράματα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;

 

Αυτα τα προγραμματα υπαρχει περιπτωση να δειχνουν και τη Ροδο;

 

Δυαστυχώς δεν φαίνεται τπτ. Και εγώ ήλπιζα να δω κάτι αλλά μόνο από πολύ ψηλά και λίγα πράγματα :( . Και έχω και την Pro έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο αυτα τα προγραμματα μου προτεινετε να κατεβασω; (Εννοειται τα "τζαμπα" γιατι "no money, no honey") και τι αλλο χρειαζεται να κανω; τα κατεβαζω και τα τρεχω απλα ή εχει κι αλλες διαδικασιες;
Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο αυτα τα προγραμματα μου προτεινετε να κατεβασω; (Εννοειται τα "τζαμπα" γιατι "no money, no honey") και τι αλλο χρειαζεται να κανω; τα κατεβαζω και τα τρεχω απλα ή εχει κι αλλες διαδικασιες;

 

Κατεβαζεις το Google earth (εχει δωσει link ο Elektrik eye 2-3 σελιδες πριν).

Απλως το τρεχεις και εισαι ετοιμος. Καλο ειναι να εχεις dsl γιατι με pstn...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το Google earth (εχει δωσει link ο Elektrik eye 2-3 σελιδες πριν).

Απλως το τρεχεις και εισαι ετοιμος. Καλο ειναι να εχεις dsl γιατι με pstn...

 

ΟΚ το εγκατεστησα και ειναι μια χαρα... :) (Εχω DSL ευτυχως !)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,με τι σας μοιάζει αυτό; :confused:

Καλά πού το βρήκες ρε συ αυτό; :p :lol: :lol:

Ένας τύπος είναι τι να είναι. Μη σου πω πως μοιάζει και με την εικόνα του Χριστού... :confused: :X

 

EDIT: Kαι για την ακρίβεια ορίστε και η φωτογραφία. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλά πού το βρήκες ρε συ αυτό; :p :lol: :lol:

Ένας τύπος είναι τι να είναι. Μη σου πω πως μοιάζει και με την εικόνα του Χριστού... :confused: :X

 

EDIT: Kαι για την ακρίβεια ορίστε και η φωτογραφία. :worry:

Στο techteam.gr το είδα πρώτα και μετά στο παρακάτω λινκ http://www.flexbeta.net/main/comments.php?catid=1&shownews=13915

Στην αρχή πίστευα οτι η φωτογραφία είναι πειραγμένη,αλλά μετα που το έψαξα και στο google earth το βρήκα.

Σίγουρα είναι ενα απο τα παράξενα της φύσης.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Στο techteam.gr το είδα πρώτα και μετά στο παρακάτω λινκ http://www.flexbeta.net/main/comments.php?catid=1&shownews=13915

Στην αρχή πίστευα οτι η φωτογραφία είναι πειραγμένη,αλλά μετα που το έψαξα και στο google earth το βρήκα.

Σίγουρα είναι ενα απο τα παράξενα της φύσης.

Kάπου νομίζω το έχω ξανακούσει αυτό. Δεν ξέρω αν ευσταθεί. Γιατί εκεί η περιοχή είναι έρημος. Τώρα τι είναι αυτός ο σχηματισμός και πώς σχηματίζεται δεν γνωρίζω. Πάντως σου προκαλεί δέος η αλήθεια είναι αυτή. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον είναι πολυ ενδιαφέρον προγραμμα...τωρα κατεβάζω απ'το DC++ το GoogleEarthPro + S/n ...να δοκιμάσω αν δουλεύει ή είναι risky?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον είναι πολυ ενδιαφέρον προγραμμα...τωρα κατεβάζω απ'το DC++ το GoogleEarthPro + S/n ...να δοκιμάσω αν δουλεύει ή είναι risky?

Το πολύ πολύ να μην δουλέψει. Δεν χάνεις τίποτε.

 

Γενικά η άδεια χρήσης που παίρνει κάποιος τού επιτρέπει με ένα username να τρέχει το πρόγραμμα το πολύ σε δύο PC. Αυτό σημαίνει ότι με κάποιο τρόπο ελέγχει την εγκατάσταση.

 

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι το αρχειο που κατεβάζεις δεν θα δουλέψει. Ίσως βρήκαν μια "παράκαμψη". Αλλά και να μην δουλέψει, το απλό που είναι δωρεάν έχει την ίδια ανάλυση και την ίδια κάλυψη.

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν δούλεψε κ τωρα έβαλα την απλή εκδοση...Πολύ φαση έχει...! :)

Αν βελτιώσουν τις αναλύσεις θα είναι πολύ πιο τέλεια. Και νομίζω ότι σιγά-σιγά θα βελτιώνεται το πρόγραμμα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν βελτιώσουν τις αναλύσεις θα είναι πολύ πιο τέλεια. Και νομίζω ότι σιγά-σιγά θα βελτιώνεται το πρόγραμμα. :)

εχει πολυ δουλεια ακομη και χρειαζεται πιο συχνες ενημερωσεις ;)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο εντυπισιακο απο το World Wind. Οσο για κρακ στις αλλες versions, το ψαχνουν ξενα φορα σαν παλαβοι !
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο εντυπισιακο απο το World Wind. Οσο για κρακ στις αλλες versions, το ψαχνουν ξενα φορα σαν παλαβοι !

 

Και για τους Disneyland φιλους παρτε του Παρισιου και του Ορλαντο ! :cool:

dlp_resort.rar

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΧΑ

Τέλειο!!

Κάνε φουλ ζουμ, και θα δεις την σελήνη να έχει γίνει gouda λολ:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...