Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που πρότεινα εγώ έχει κανονικά 2 τζαμάκια και 2 κολλες. Γιατί ρε παιδιά δεν παίρνετε αυτά που σας λέει κάποιος ότι τα έχει δοκιμάσει;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που πρότεινα εγώ έχει κανονικά 2 τζαμάκια και 2 κολλες. Γιατί ρε παιδιά δεν παίρνετε αυτά που σας λέει κάποιος ότι τα έχει δοκιμάσει;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οκ νταξει εγω αυτο που ειπες πηρα ...αλλα οντως δεν λεει καπου για 2 κολλες και με σκαλωσε...αφου το επιβεβαιωσες κοιμαμαι ησυχος:D:D

Link to comment
Share on other sites

οκ νταξει εγω αυτο που ειπες πηρα ...αλλα οντως δεν λεει καπου για 2 κολλες και με σκαλωσε...αφου το επιβεβαιωσες κοιμαμαι ησυχος:D:D
Αν πήρες με τα δύο τζαμάκια έχει δύο κόλλες. Αν πήρες με το ένα έχει μία.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρότεινα εγώ έχει κανονικά 2 τζαμάκια και 2 κολλες. Γιατί ρε παιδιά δεν παίρνετε αυτά που σας λέει κάποιος ότι τα έχει δοκιμάσει;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Bασικά εγώ φταίω, είπες έχει 2 τζαμάκια αλλά δεν διευκρίνησες για την κόλλα και νόμιζα ότι έχει μια. Σορρυυυ :p

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Το dome είναι υπερβολικά ακριβό για να ρισκάρω να το βάλω και ας έχει κιτ.

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι ανάλογο με dome αλλά σε λογική τιμή με καλή ευκρίνεια ας αναφέρει.

Αλλά να ξέρει και πως είναι το dome για σύγκριση...

Τελευταία πέταξα τη spigen 360 χάλια και εκείνη ... μόνο full glue έμεινε να δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Το dome είναι υπερβολικά ακριβό για να ρισκάρω να το βάλω και ας έχει κιτ.

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι ανάλογο με dome αλλά σε λογική τιμή με καλή ευκρίνεια ας αναφέρει.

Αλλά να ξέρει και πως είναι το dome για σύγκριση...

Τελευταία πέταξα τη spigen 360 χάλια και εκείνη ... μόνο full glue έμεινε να δοκιμασω

Κοίτα μερικά ποστ πιο πίσω και πιστεύω θα σε καλύψει.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το dome είναι υπερβολικά ακριβό για να ρισκάρω να το βάλω και ας έχει κιτ.

Αν κάποιος έχει δοκιμάσει κάτι ανάλογο με dome αλλά σε λογική τιμή με καλή ευκρίνεια ας αναφέρει.

Αλλά να ξέρει και πως είναι το dome για σύγκριση...

Τελευταία πέταξα τη spigen 360 χάλια και εκείνη ... μόνο full glue έμεινε να δοκιμασω

Για δες και τη φθηνή εκδοχή.

 

https://plusmobi.net/T-MAX-screen-protector-%CE%93%CF%85%CE%B1%CE%BB%CE%AF-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82-Fullcover-Tempered-Glass-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Samsung-Galaxy-NOTE-8-DIAFANO-CLEAR-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%86%CE%B1%CE%BD%CE%BF-CURVED-Case%20%20-Friendly-S9-PLUS?ref=bestprice.gr

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιο πάνω προτάθηκε μια ακόμα πιο φθηνή έκδοση (12€) και έγινε και μινι σύγκριση με dome,άμα θες
Link to comment
Share on other sites

Πιο πάνω προτάθηκε μια ακόμα πιο φθηνή έκδοση (12€) και έγινε και μινι σύγκριση με dome,άμα θες
Απλά η tmax έχει τη βάση που θα τοποθετήσεις το τζαμάκι, κάτι που θεωρώ βοηθάει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω.καθε πρόταση καλό είναι να γίνεται .εγώ το είπα απλά για πιο οικονομικό...
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει κανείς το T-Max; Χαλάει την οθόνη αυτό το υγρό για να κολλήσει το τζάμι; Δεν έχω καταλάβει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ψαχνω φορητη μπαταρια για το "galaxy S9 plus" και συγκεκριμενα μια που να εχει fast charging συμφωνα με τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου (επισης καλη μαρκα, εγγυηση, γρηγορη φορτιση φορητης μπαταριας).

 

βρηκα οτι το samsung galaxy s9 plus εχει:

USB 3.1 - C1.0

5.0V/2.0A

Fast battery charging (Quick Charge 2.0) 18W

 

αυτα τα 4 ονοματα τα βρηκα στο Amazon αλλα δεν μπορω να διαλεξω ποιο προιον θα δωσει γρηγοροτερη φορτιση στο κινητο αυτο - εχει το κινητο qualcomm quick charge - power IQ 2.0 18W;

 

Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!

Βιργινια

 

Anker PowerCore II, 20000 mAh, powerbank, external battery with PowerIQ 2.0 and two USB-A ports, iPhone 8, 8 Plus, 7, 6s, 6 Plus, and Samsung Galaxy and other devices, black

 

Anker PowerCore 20100 - Ultra High Capacity Power Bank with one of the Most Powerful 4.8A Output, PowerIQ Technology for iPhone 7 /6s /SE, iPad and Samsung Galaxy S8 / S7 and More (Black)

 

USB C Battery pack RAVPower 20100mAh Power Bank Qualcomm Quick Charge 3.0 Input and Output Type C Portable Charger for for Nintendo Switch, iPhone XS/XS MAX/XR, Galaxy S8/S9, 12-inch MacBook, and More

 

Power Bank RAVPower 20000mAh Battery Pack Portable Charger with Dual iSmart 2.0 USB Ports, 2.4A Input for iPhone XS/XS MAX/XR, Galaxy S9/S8 and More Mobile Phones - Black

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αποψη γι αυτη την θηκη?

 

https://www.skroutz.gr/s/14148440/Samsung-Clear-View-Standing-Cover-%CE%9C%CF%80%CE%BB%CE%B5-Galaxy-S9.html

 

Με τι glass μπορει να συνδυαστει?

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο screen protector είναι το dome αλλά κάνει 50€ τώρα πιο πίσω έχουμε αναφέρει πιο φθηνες επιλογές...

 

Θήκες πάλι υπάρχει κάπου πιο πίσω ένα αρχείο με συμβατότητα των γυαλιών αυτών με θήκες αλλά ενδεικτικά Spigen,caseology,uag είναι κάποιες από τις καλές επιλογές ...απλά άμα βάλεις τέτοιο screen protector με κόλλα δες ποιες θήκες ταιριάζουν για να μην το ξεκολλανε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Παραδοσιακά παίρνω Spiegen Rugged Armor οπότε αν ξέρετε κάποια δοκιμασμένη ζελατινα ή tempered glass (πλην dome) που να ταιριάζει θα το εκτιμούσα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Παραδοσιακά παίρνω Spiegen Rugged Armor οπότε αν ξέρετε κάποια δοκιμασμένη ζελατινα ή tempered glass (πλην dome) που να ταιριάζει θα το εκτιμούσα.

 

Άκου εδώ.

Το μεγαλύτερο ποσοστό που έχει "ψαχτεί" με ζελατίνες και ιστορίες, χάλασε 50-60 ευρώ μέχρι να βρει την κατάλληλη και τελικά πήγαν σε dome επειδή δεν τους έκαναν τα άλλα.

Εγώ λέω να βάλεις απευθείας Dome για να γλιτώσεις μια και καλή χωρίς εξτρα έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Άκου εδώ.

Το μεγαλύτερο ποσοστό που έχει "ψαχτεί" με ζελατίνες και ιστορίες, χάλασε 50-60 ευρώ μέχρι να βρει την κατάλληλη και τελικά πήγαν σε dome επειδή δεν τους έκαναν τα άλλα.

Εγώ λέω να βάλεις απευθείας Dome για να γλιτώσεις μια και καλή χωρίς εξτρα έξοδα.

 

Συμφωνώ μια και εξω και θα ησυχάσεις. Θυμαμαι εποχες s7 edge που μου ειχαν φυγει 100 ευρω για προστασία οθονης και στο τελος δεν εβαλα τιποτα .το dome ειναι οτι καλητερο εχω δοκιμάσει τοοοοσα χρονια σε προστασιες οθονης .

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα 1 από alixpress που έλεγε πιο πίσω ένα παιδί ότι είναι δοκιμασμένο και αντάξιο του dome..άμα δεν θες να δώσεις 50 ευρώ...ελπίζω να είναι καλό..δεν έχει έρθει ακόμα για να ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουμε 2 S9+ στην οικογένεια μου φαίνεται λίγο ακριβό το Dome ενώ στο internet έχω διαβάσει και αρκετά παράπονα.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το Spigen Neoflex ή το Spigen Tempered glass;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουμε 2 S9+ στην οικογένεια μου φαίνεται λίγο ακριβό το Dome ενώ στο internet έχω διαβάσει και αρκετά παράπονα.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς το Spigen Neoflex ή το Spigen Tempered glass;

Οπως σου απάντησαν δες λίγο ποιο πίσω με 12 ευρώ από AliExpress παίρνεις 2 κομμάτια. Είναι εφάμιλλο του dome αν όχι καλύτερα. Τουλάχιστον σε εμένα έχει αντέξει περισσότερο απο 2 dome που ειχα βάλει

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.αγορασα πριν λίγες μέρες το s9 και αγόρασα επίσης μια θήκη clear view standing cover.πολυ Καλή αλλά με κουράζει τελικά το "πορτακι". Οπότε θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια θήκη όπως η alcantara σε γκριπ γιατί η συγκεκριμένη είναι πιο ακριβή απ όσα θα ήθελα να διάθεσω .(btw την clear view την πουλαω/ανταλλασω αν ενδιαφέρει καποιον)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.αγορασα πριν λίγες μέρες το s9 και αγόρασα επίσης μια θήκη clear view standing cover.πολυ Καλή αλλά με κουράζει τελικά το "πορτακι". Οπότε θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια θήκη όπως η alcantara σε γκριπ γιατί η συγκεκριμένη είναι πιο ακριβή απ όσα θα ήθελα να διάθεσω .(btw την clear view την πουλαω/ανταλλασω αν ενδιαφέρει καποιον)

 

Τσεκαρε καμια caseology parallax (την έχω και είναι τέλεια)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...