Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας.

 

Ειχα πολυ καιρό να γράψω και ήθελαν να πω την εμπειρία μου με τις θήκες και τις ζελατίνες /γυαλιά .

 

Αγόρασα πολλα tempered τα οποία διάβασα εδω,το οτι κανένα πλην ενός δεν εφάπτεται σε όλη την οθόνη,προσωπικά τα καθιστά άχρηστα

Μετά απο συμβουλή φίλου με ολα τα edge της Σάμσουνγκ αγόρασα αυτη την ζελατίνα υγρής τοποθέτησης

https://www.amazon.it/Pellicola-G-Color-Trasparente-Temperato-Protettiva/dp/B079L15V38

Τα αποτελέσματα ειναι απίστευτα. Το κινητο μοιάζει σαν να μην φοράει τιποτα

Θέλει προσοχή πως θα την βάλετε ,ακολούθησα τις οδηγίες απο εδω (ίδιου στυλ )

https://youtu.be/016wGGDouv4

 

Επίσης ίδιου στυλ και οι yootech ,τέλειες και πάνε πανω ακομα πιο εύκολα .

 

Όσον αφορά τις θήκες,τέλειο κινητο ειναι κριμα να μην φαίνεται. Ήμουν έτοιμος νας παρω επίσημες θήκες κλπ αλλα κατέληξα σε 3.

1.spigen Neo Hydrid

https://www.spigen.com/products/galaxy-s9-case-neo-hybrid

Ομορφη θήκη αλλα το μεγαλώνει πολυ. Αν δουλεύετε εκτός γραφείου,κάνετε σπορτ ,τρέχετε,πάτε ταξίδια ,κάνετε ορειβασία τοτε ειναι η θήκη σας .Την αγόρασα για ταξίδια και χρήση ενώ τρέχω .

2.puro

https://www.puro.it/en/store/smartphone/cases/samsung/cover-galaxy-s9/cover-03-nude-galaxy-s9-eng.html

Δεν χρειάζεται να πω γιατι την αγόρασα,δείχνει τελεια το κινητο και απολαμβάνεις το μέγεθος και το design

3.original samsung alcantara

https://www.samsung.com/us/mobile/mobile-accessories/phones/galaxy-s9-alcantara-cover--black-ef-xg960abegus/

 

Πολυ ομορφη χειμωνιάτικη με τελεια αίσθηση στο χέρι ,χρήση σε σπιτι κυρίως αλλα και για καφέ.

 

Ξέχασα να γράψω οτι στις ζελατίνες δίνουν δώρο μέσα στην συσκευασία και μια θήκη .

 

Αυτα απο μένα

Προσωπικά δεν ψάχνω άλλο,χάλασα περίπου 80Ε σε ζελατίνες και tempered και αν γνώριζα πριν θα ειχα κανει την δουλειά μου με 10 Ε.

 

Χαιρετώ καλή απόλαυση στο κινητο

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω παραγγείλει και εγώ το κινέζικο tempered glass και το περιμένω. Λένε ότι είναι εφάμιλλο του whitestone και καθώς το είχα στο s8+ θέλω να το συγκρίνω. Αναμένουμε εντυπώσεις. Από aliexpress; Πόσο καιρό έκανε;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει και εγώ το κινέζικο tempered glass και το περιμένω. Λένε ότι είναι εφάμιλλο του whitestone και καθώς το είχα στο s8+ θέλω να το συγκρίνω. Αναμένουμε εντυπώσεις. Από aliexpress; Πόσο καιρό έκανε;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

21-09-18 και το πλήρωσα 13,5 τα δυο κομμάτια

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα τo whitestone dome των φτωχών από το AliExpress. Θα αντικαταστήσει ενα ραγισμενο αυθεντικό whitestone.

Όταν βρω χρόνο θα το τοποθετήσω με το kit από το αυθεντικό whitestone και θα ποσταρω εντυπώσεις. 05810a6a4d7e543ee681d174c66e9661.jpg

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

Ποιο είναι αυτό φίλε μου δεν το ξέρω για δώσε σαιτ και πεσμου εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα τo whitestone dome των φτωχών από το AliExpress. Θα αντικαταστήσει ενα ραγισμενο αυθεντικό whitestone.

Όταν βρω χρόνο θα το τοποθετήσω με το kit από το αυθεντικό whitestone και θα ποσταρω εντυπώσεις.

Αυτό από το ali δεν έχει kit τοποθέτησης; πρέπει να το κεντράρεις εσύ με το χέρι; ακτίνες uv;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αυτό από το ali δεν έχει kit τοποθέτησης; πρέπει να το κεντράρεις εσύ με το χέρι; ακτίνες uv;
Οχι δεν έχει κιτ τοποθέτησης και το uv light ειναι πολύ μικρό σε σχεση με το whitestone. Λοιπον το έβαλα με το κιτ και τις κολες του whitestone.

Πρώτες εντυπώσεις πολυ θετικές. Δεν καταλαβαίνω καμια διαφορά σε σχέση με το whitestone που φορούσα πριν. Νομιζω αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά του και εχω και ενα ρεζέρβα σε περίπτωση που γίνει κάτι.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα τo whitestone dome των φτωχών από το AliExpress. Θα αντικαταστήσει ενα ραγισμενο αυθεντικό whitestone.

Όταν βρω χρόνο θα το τοποθετήσω με το kit από το αυθεντικό whitestone και θα ποσταρω εντυπώσεις.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

Και εμένα μου ήρθε χτες, μάλλον στο ίδιο κοντέινερ ήρθε, μαζί με το δικό σου.

 

Έχω και εγώ τη 2η μικρή πιπέτα με ένα υγρό μέσα και δεν ξέρω τί ακριβώς κάνει...

 

 

Οχι δεν έχει κιτ τοποθέτησης και το uv light ειναι πολύ μικρό σε σχεση με το whitestone. Λοιπον το έβαλα με το κιτ και τις κολες του whitestone.

Πρώτες εντυπώσεις πολυ θετικές. Δεν καταλαβαίνω καμια διαφορά σε σχέση με το whitestone που φορούσα πριν. Νομιζω αξίζει με το παραπάνω τα λεφτά του και εχω και ενα ρεζέρβα σε περίπτωση που γίνει κάτι.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 

 

 

Μόλις το τοποθέτησα. Δεν είχα Dome πιο πριν για να μπορώ να κάνω συγκρίσεις, αλλά η τοποθέτηση ήταν πολύ εύκολη και το γεγονός ότι η οθόνη και το προστατευτικό έχουν καμπυλότητα διευκολύνει την ακριβέστερη τοποθέτηση.

 

Εντυπώσεις:

Η αίσθηση στην αφή είναι τέλεια και το δάκτυλο γλιστράει ίσως και λίγο καλύτερα από ότι στην οθόνη!!

1-2 μικρογρατζουνιές που είχα κάνει εξαφανίστηκαν με την βοήθεια της κόλλας και μόνο στην μία μεριά, στην άκρη της καμπυλότητας έχουν μείνει 2-3 κενά που δεν μπόρεσα να κάνω την κόλλα να τα γεμίσει. Είναι όμως σε απόσταση λιγότερο από μισό χιλιοστό από την άκρη του προστατευτικού, και δεν φαίνονται ούτε εμποδίζουν.

Η δακτυλογράφηση και το 3D touch για αφύπνιση είναι όπως και πριν, σαν να μην έχει μπει tempered glass!!!

Το UV Led μια χαρά αρκεί για να κάνει τη δουλειά και νομίζω ότι έχει περισσέψει και κόλλα για αφαίρεση και επανατοποθέτηση.

Aν η αντοχή στο χρόνο είναι καλή, τότε το "κινέζικο Dome" των 10,27 ευρώ είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!

 

Η μικρή πιπέτα με το υγρό τί είναι;;;

Edited by nikosdoc
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε χτες, μάλλον στο ίδιο κοντέινερ ήρθε, μαζί με το δικό σου.

 

Έχω και εγώ τη 2η μικρή πιπέτα με ένα υγρό μέσα και δεν ξέρω τί ακριβώς κάνει...

 

 

 

 

 

 

Μόλις το τοποθέτησα. Δεν είχα Dome πιο πριν για να μπορώ να κάνω συγκρίσεις, αλλά η τοποθέτηση ήταν πολύ εύκολη και το γεγονός ότι η οθόνη και το προστατευτικό έχουν καμπυλότητα διευκολύνει την ακριβέστερη τοποθέτηση.

 

Εντυπώσεις:

Η αίσθηση στην αφή είναι τέλεια και το δάκτυλο γλιστράει ίσως και λίγο καλύτερα από ότι στην οθόνη!!

1-2 μικρογρατζουνιές που είχα κάνει εξαφανίστηκαν με την βοήθεια της κόλλας και μόνο στην μία μεριά, στην άκρη της καμπυλότητας έχουν μείνει 2-3 κενά που δεν μπόρεσα να κάνω την κόλλα να τα γεμίσει. Είναι όμως σε απόσταση λιγότερο από μισό χιλιοστό από την άκρη του προστατευτικού, και δεν φαίνονται ούτε εμποδίζουν.

Η δακτυλογράφηση και το 3D touch για αφύπνιση είναι όπως και πριν, σαν να μην έχει μπει tempered glass!!!

Το UV Led μια χαρά αρκεί για να κάνει τη δουλειά και νομίζω ότι έχει περισσέψει και κόλλα για αφαίρεση και επανατοποθέτηση.

Aν η αντοχή στο χρόνο είναι καλή, τότε το "κινέζικο Dome" των 10,27 ευρώ είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!

 

Η μικρή πιπέτα με το υγρό τί είναι;;;

 

Εμένα με ενδιαφέρει να μην αφήνει δαχτυλιές.

Στο dome λένε πως δεν άφηνε. Σ αυτό αφήνει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν αφήνει δαχτυλιές. Η αίσθηση είναι σαν το dome. Τωρα για το μπουκαλάκι με το υγρό δεν έχω ιδέα. Υποθέτω οτι είναι καθαριστικό για την κόλλα σε περίπτωση που το βγάλεις

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρει να μην αφήνει δαχτυλιές.

Στο dome λένε πως δεν άφηνε. Σ αυτό αφήνει;

 

Όχι περισσότερο από την κανονική οθόνη του S9

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια πηρα την θηκη spigen neo hybrid gunmetal...θελω να ρωτησω αν βαλω το τζαμι whitestone θα εφαρμοση σωστο με την θηκη?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!

Κάποια δοκιμασμένη διάφανη θήκη spigen που να είναι 100% συμβατή με whitestone Dome glass?

Πήρα για την γυναίκα την liquid crystal gliter, την έβαλα πολύ προσεκτικά, αλλά μου δίνει την εντύπωση ότι σε μια πίεση θα το ξεκολλήσει το Dome glass.

Η γωνίες τις δηλαδή το ακουμπάνε το Dome.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,πριν μια εβδομάδα πήρα και εγώ το S9+ και πήγα και του έβαλα ένα τζαμακι με 10 ευρό σε ένα μαγαζι,δεν μου άρεσε γιατί καθρέφτιζε αρκετά η οθόνη και επίσης στην άκρη στα πλάγια μάζεψε σκόνη.

Τώρα σκέφτομαι να βάλω το τζαμακι της spigen https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-slim-samsung-galaxy-s9-plus-full-cover-premium-tempered-glass-screen-protector/ αλλά δεν ξέρω αν αξίζει,το έχει αγοράσει κανένας να μου πει την γνώμη του δηλαδή αν καθρεφτίζει η αν μαζεύει σκόνη,έλεγα να το αγόραζα από την αρχή αυτό,αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά που ζητάει.

Από θήκη έχω βάλει την Ultra Hybrid της Spigen.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,πριν μια εβδομάδα πήρα και εγώ το S9+ και πήγα και του έβαλα ένα τζαμακι με 10 ευρό σε ένα μαγαζι,δεν μου άρεσε γιατί καθρέφτιζε αρκετά η οθόνη και επίσης στην άκρη στα πλάγια μάζεψε σκόνη.

Τώρα σκέφτομαι να βάλω το τζαμακι της spigen https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-slim-samsung-galaxy-s9-plus-full-cover-premium-tempered-glass-screen-protector/ αλλά δεν ξέρω αν αξίζει,το έχει αγοράσει κανένας να μου πει την γνώμη του δηλαδή αν καθρεφτίζει η αν μαζεύει σκόνη,έλεγα να το αγόραζα από την αρχή αυτό,αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τα λεφτά που ζητάει.

Από θήκη έχω βάλει την Ultra Hybrid της Spigen.

 

Άκου εδώ ψηλέ μου.

θα κάνεις τις ίδιες λαλακίες - λάθη που κάνουν όλοι.

 

Θα χαλάσεις 50-60 ευρώ μέχρι να βρεις το σωστό τζαμάκι, ενώ μπορείς απευθείας να πάρεις αυτό εδώ.

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω όντος πως το έχουν αγοράσει πολλοί εδώ μέσα.

Να σε ρωτήσω κάτι, με την θήκη που έχω θα είναι κομπλέ?

Edited by stratos789
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Χρειάζομαι την βοήθειά σας.

Απέκτησα εδώ και δύο μέρες το s9 plus και έχω μπερδευτεί με το θέμα "προστασία". Είναι γεγονός ότι τα χέρια μου δεν πιάνουν και όσες φορές στο παρελθόν δοκίμασα να περάσω κάποιο προστατευτικό στην οθόνη, τα αποτελέσματα ήταν καταστροφικά. Παράλληλα μένω στην επαρχία και οι επιλογές μου να επισκεφτώ κάποιο κατάστημα για αγορά και τοποθέτηση κάποιου προστατευτικού, περιορίζονται στον Γερμανό, την Vodafone και τη Wind.

Ένας φίλος θα μου φέρει αύριο-μεθαύριο ως δώρο τη θήκη samsung led και μάλλον θα τη χρησιμοποιήσω! Τί άλλο θα μπορούσα να προσθέσω για να αυξήσω -κάπως- την προστασία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Χρειάζομαι την βοήθειά σας.

Απέκτησα εδώ και δύο μέρες το s9 plus και έχω μπερδευτεί με το θέμα "προστασία". Είναι γεγονός ότι τα χέρια μου δεν πιάνουν και όσες φορές στο παρελθόν δοκίμασα να περάσω κάποιο προστατευτικό στην οθόνη, τα αποτελέσματα ήταν καταστροφικά. Παράλληλα μένω στην επαρχία και οι επιλογές μου να επισκεφτώ κάποιο κατάστημα για αγορά και τοποθέτηση κάποιου προστατευτικού, περιορίζονται στον Γερμανό, την Vodafone και τη Wind.

Ένας φίλος θα μου φέρει αύριο-μεθαύριο ως δώρο τη θήκη samsung led και μάλλον θα τη χρησιμοποιήσω! Τί άλλο θα μπορούσα να προσθέσω για να αυξήσω -κάπως- την προστασία;

βαλε και ενα τζαμακι whitestone και θα εισαι πενα....

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται σε περίπτωση που δεν το βάλεις σωστά; Γιατί δεν είναι και ό,τι πιο εύκολο στην τοποθέτηση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επανέρχομαι μετα από τρεις μηνες για οσο αφορα το dome glass. Ειχα αναφερει στον post 381 αρχες ιουλιου πως εβαλα το dome glass στο s9 μου. Πραγματι όλα οκ είμαι πολύ ευχαριστημένος με το συγκεκριμενο τζαμι, απλως τωρα μετα από τρεις μηνες πανω δεξια αρχισε να κανει κατι αραχνοειδης φουσκαλιτσες και ετσι λοιπον το ξαναεβγαλα πολύ ευκολα ακολουθωντας το παρακατω βιντεο
και το ξαναεβαλα και είναι παλι σαν καινουργιο!!!!!! Συμπερασμα, αξιζει με το παραπανω τα λεφτα του, μην ψάχνεται για άλλες μεσοζεβικες λυσεις………… Κατά την γνωμη μου παντα.

 

Ξαναεπανερχομαι παιδιά, και αναθεωρώ. Δυστυχώς πάλι μετά από δύο τρεις μέρες ξαναβγάζει αραχνοειδές φουσκάλες... Δεν ξέρω γιατί αλλά....

Link to comment
Share on other sites

βαλε και ενα τζαμακι whitestone και θα εισαι πενα....

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τζάμι της whitestone μπορεί να χρησιμοποιηθεί με τη συγκεκριμένη θήκη της samsung (LED View Cover) ;

Πόσο εύκολη είναι η σωστή τοποθέτησή της;

Link to comment
Share on other sites

Το τζάμι της whitestone μπορεί να χρησιμοποιηθεί με τη συγκεκριμένη θήκη της samsung (LED View Cover) ;

Πόσο εύκολη είναι η σωστή τοποθέτησή της;

Μπορεί και είναι εύκολη η διαδικασία τοποθέτησης.

Μερικά βήματα ακολουθείς και τέλος.

Στο youtube θα βρεις πολλά σχετικά βίντεο.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ξαναεπανερχομαι παιδιά, και αναθεωρώ. Δυστυχώς πάλι μετά από δύο τρεις μέρες ξαναβγάζει αραχνοειδές φουσκάλες... Δεν ξέρω γιατί αλλά....
Μήπως το έχεις με κάποια θήκη που δεν είναι συμβατή και το ανασηκωνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια θηκη original σιλικόνης και μια ringke fusion για να αλλαζω .μπροστα εχω βαλει την ζελατινα τις σαμσουνγκ εντάξει ωραια εφαρμογη αλλα κρύσταλλο δεν ειναι .παρήγγειλα σημερα την whitestone .θα ειναι συμβατή με τις θήκες που εχω αραγε ;εχει κανενας τον παραπανω συνδυασμό;
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχεις με κάποια θήκη που δεν είναι συμβατή και το ανασηκωνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω γιατί η θήκη δεν ακουμπάει στο τζάμι

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια θηκη original σιλικόνης και μια ringke fusion για να αλλαζω .μπροστα εχω βαλει την ζελατινα τις σαμσουνγκ εντάξει ωραια εφαρμογη αλλα κρύσταλλο δεν ειναι .παρήγγειλα σημερα την whitestone .θα ειναι συμβατή με τις θήκες που εχω αραγε ;εχει κανενας τον παραπανω συνδυασμό;
Εδώ μπορείς να δεις ποιες θήκες είναι συμβατές με το whitestone.

Το μόνο που είναι να κάνεις, είναι να επιλέξεις τη συσκευή σου από την πρώτη σειρά:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/11upU3Lh5bIZl3rPAoN23gCxBDU6MwkNZyEzY01HLUeE/edit#gid=0

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...