Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με καρτα cosmote μπορει να μπει καποιος χρηστης στο wap με v902????

 

Φυσικά και μπορεί, καμία συσκευή της vodafone με το σήμα της εταιρείας δεν είναι κλειδωμένη για να μην δέχεται κάρτες άλλου δικτύου, σε καμία απολύτως περίπτωση! Το αν εσύ δεν μπορείς να συνδεθείς με cosmote νούμερο στο wap είναι καθαρά θέμα της cosmote, οπότε καλό θα ήταν να ξαναμιλήσεις μαζί τους!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Εδώ και καιρό δέχομαι κλήσεις χωρίς απόκρυψη και τρελές ώρες 12.30 am κτλ. Στην πλειοψηφία ζητάνε λάθος ή κάποιοι απαντάνε σαν να τους τηλεφώνησα εγώΉ χτυπάει μια φορά και το κλείνουν . Έξτρα χρεώσεις δεν έχω στον λογαριασμό. Πριν λίγο πήρε κάποιος και άρχισε να απειλή –δεν θα σε βρω ρε θα σε γα****** που με έχεις ταράξει στα τηλέφωνα. --Δεν έχω πάρει κανέναν. Η σύνδεση είναι με συμβόλαιο από πολύ παλιά , χρόνια πίσω και δεν είχα τέτοια προβλήματα. Συμβαίνει σε κανέναν άλλο ?Τι συμβαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να αντιγράψω SIM της Vodafone? Αν ναι, πού? Γνωρίζετε το κόστος?

Στο 9volto μου είπαν ότι αντιγράφουν μόνο της cosmote και της tim. :cry:

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

nomizo oti ama thes na tin adigrapsis apo sim se sim boroun na sto kanoun sta katastimata ego to ixa kani kapote tzaba

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Pinky, Are You Pondering What I'm Pondering?

Well, I think so Brain, but if we didn't have ears, we'd look like weasels

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να αντιγράψω SIM της Vodafone? Αν ναι, πού? Γνωρίζετε το κόστος?

Στο 9volto μου είπαν ότι αντιγράφουν μόνο της cosmote και της tim. :cry:

Ευχαριστώ!!

 

σωστα σου ειπαν... Για να αντιγραψεις μια καρτα χρειαζεται να διαβασεις δυο αριθμους (λεγονται KI και ΙΜSI) τους οποιους γνωριζει μονο η εταιρεια κινητης της καρτας. Και μετα να τους γραψεις σε μια νεα καρτα. Δηλαδη χρειαζεται καταλληλο software, hardware και ειδικη εγγραψιμη καρτα sim. Η αποκρυπτογραφηση αυτη μπορει να γινει μονο σε παλαιου τυπου καρτες που ειναι αυτες των COSMOTE και TIM ενω οι αλλες δυο εχουν νεας τεχνολογιας.

ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Αναρρωτιέμαι μετά και τις πρόσφατες κινήσεις της ΤΙΜ στην καρτοκινητή (free weeknights & weekends) και στην συνδρομητική (δωρεάν 400 λεπτά προς ΤΙΜ) μήπως ήρθε η ώρα οι εταιρείες να εκμεταλλευτούν τις ενδοδικτυακές κλήσεις με προσφορές όπως αυτές που ήδη υπάρχουν στις ΗΠΑ και σε μερικές χώρες της Ευρώπης.

 

Δηλαδή μήπως με ένα μικρό πάγιο ή δωρεάν, τα δίκτυα αρχίσουν να προσφέρουν δωρεάν κλήσεις προς άλλους συνδρομητές του ίδιου δικτύου όλη την ημέρα ή τα βράδια ή τα Σαββατοκύριακα.

 

Πιστεύω προσωπικά ότι και θα είναι μία πολύ καλή κίνηση με μικρό κόστος για τις εταιρείες αλλά και θα τις βοηθήσει να περάσουν πλέον στην λογική της ώριμης αγοράς (και να ξεφύγουν από τις χαζομάρες του παρελθόντος με "προσφορές για νέους-ένας θεός να τους κάνει νέους- συνδρομητές")!

 

Άλλωστε και η ΕΕΤΤ προτίθεται σε λίγο καιρό να εκδώσει τον νέο κανονισμό για την φορητότητα και οι εταιρείες θα αναγκαστούν πλέον να καταλάβουν ότι η αγορά ωρίμασε και ότι πλέον θα πρέπει να προσπαθήσουν να κρατήσουν τους πελάτες τους!

 

Είδομεν!

 

Παραπέμπω εδώ και σε παλαιότερο thread του surfer που αναφέρεται σε μία παρόμοια υπηρεσία που είχε εμφανιστεί σε vodafone του εξωτερικού και όπου προφητικά ο surfer τους καλούσε να την εισάγουν ενόψει, τότε, της φορητότητας! Μάλλον όμως η φορητότητα με την παρούσα μορφή δεν δούλεψε καλά και τώρα που η ΕΕΤΤ θα υποχρεώσει τις εταιρείες να μην κάνουν διακρίσεις στους νέους χρήστες από φορητότητα μάλλον το θέμα ξαναγίνεται επίκαιρό!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=25131&highlight=weekend

Link to comment
Share on other sites

ή καποιος σου κανει πλακα η εχεις nokia. ξερω περιπτωση που το κινητο επερνε μονο του τηλεφωνα αλλα απο την μνημη οχι οτι του κατεβει. οποτε μαλλον καποιος σε δουλευει ή κανει τηλεφωνα απο το κινητο σου
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλό να αρχίσουν σιγά-σιγά όλες οι εταιρείες να παρέχουν πακέτα προσφορών για ενδοδυκτιακές κλήσεις γιατί αυτό θα οδηγήσει σε ανάπτυξη των υπηρεσιών προς τους πολίτες και θα κάνει η αγορά ένα βήμα προς τα εμπρός.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα πρεπει να αρχισουν να κανουν κατι τετοιο.Εχουμε μεινει πολυ πισω γενικα σε τετοια θεματα
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος σου κάνει πλάκα, όταν το κάνει αυτό ένα Nokia σε ρωτάει: "Να επιτραπεί στην κάρτα SIM να καλλέσει;" Yes/No

Πάντως καλή πλάκα μου ακούγεται, και εσύ τι του λές; " Όχι, συγνώμη αλλά δεν σας κάλλεσα εγώ";;; Για αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεσαι το bonus εισερχόμενων κλήσεων, να χαίρεσαι με τον κάθε μπαγλαμά που σε παίρνει τηλέφωνο, να έχεις κέρδος κι από επάνω!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αν εχεις κινητο με symbian η ms win βαλε το blacklist και καθαρισες!!με εχει σωσει το εν λογω προγραμμα αρκετες φορες απο τετοιες μ....ιες.καποιος σου κανει πλακα 99.9%
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος σου κάνει πλάκα, όταν το κάνει αυτό ένα Nokia σε ρωτάει: "Να επιτραπεί στην κάρτα SIM να καλλέσει;" Yes/No

Πάντως καλή πλάκα μου ακούγεται, και εσύ τι του λές; " Όχι, συγνώμη αλλά δεν σας κάλλεσα εγώ";;; Για αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεσαι το bonus εισερχόμενων κλήσεων, να χαίρεσαι με τον κάθε μπαγλαμά που σε παίρνει τηλέφωνο, να έχεις κέρδος κι από επάνω!

δεν σε ρωταει τιποτα στην περιπτωση που ξερω εγω. το κινητο ειχε προβλημα και επαιρνε μονο του τηλεφωνα χωρις ερωτησεις απο τον τηλεφωνικο καταλογο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όχι όλα αυτά είναι ασχετα. :(

1 δεν έχω νοκια

2 δεν μπορώ να κάνω black list γιατί το νούμερο είναι καθαρά επαγγελματικό και δέχομαι πολλές άγνωστες κλήσεις για δουλειά (σοβαρες)

3 δεν χρεώνομαι κλήσεις στον αναλυτικό λογαριασμό πέρα από αυτές που ξέρω

4 κάθε φορά είναι άλλο νούμερο που με καλεί .

Είμαι 100% σίγουρη ότι δεν είναι πλάκα. Αυτό που μου είπανε είναι μήπως είναι κόλπο της εταιρίας ώστε να πάρω πίσω να δω ποιος ήταν και έτσι να κάνω κλήσεις Αλλά μου κάνει εντύπωση ότι δεν συμβαίνει σε άλλον από εδώ :worry:

 

 

Πάντως δεν έχει πλάκα γιατί κάποιοι που αρχίζουν εσείς με πήρατε (ακόμα και μεγάλες κυρίες ) το παίρνουν για πλάκα αλλά κάποιοι με μπινελικονουν στην ψύχρα Άντε και σε ξυπνάνε αλλά όχι και να σε βρίζουν από πάνω. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Στη δουλεια σου το εχεις συνεχως μαζι σου ή το αφηνεις και σε προσβασιμα απο αλλους σημεια το τηλ σου;Γιατι ισως καποιος-α κανει απλως κλησεις σε αλλους,οποτε βλεπουν το τηλ αυτοι και ζητουν τα ρεστα μετα.Αν μπορεις παντως αλλαξε νουμερο,οποτε εκει θα φανει αν ηταν τυχαια η ιστορια αυτη.Συνηθως απο τη δικη μου πειρα και απο αλλους που ξερω,αυτες οι ιστοριες μονο τυχαιες δεν ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω πως σε έχει ενοχλήσει πολύ το όλο ζήτημα, βάλε για ένα διάστημα απόκρυψη καλλούντος και βλέπεις...

Αν μπορείς πάντως ζήτησε από την εταιρεία σου να αλλάξεις νούμερο.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ γενικά .Κλήσεις από το τηλέφωνο δεν γίνεται ούτε μια που να μην ξέρω. Όσο για αλλαγή νούμερου αυτό αποκλείετε .Στην τελική έχω τα νούμερα που με καλούν και θα τα δώσω στη vodafone-όχι ότι θα κάνει τίποτα , λέμε τώρα. Thanks
Link to comment
Share on other sites

Εχω έναν αριθμό 6944xxxxxx και θέλω να τον προωθώ στο 6944yyyyyy , θα χρεώνομαι και εγώ όταν με καλούν στο πρώτο και απαντώ στο δεύτερο. Ποια θα είναι η χρέωση. Προσοχή δεν μιλώ για Vodafone Together.
Link to comment
Share on other sites

Θα χρεώνεσαι σαν να κάνεις εσύ κανονική κλήση προς το Β νούμερο. Δεν μπορώ να σου πω ακριβώς χρεώσεις, γιατί δεν ξέρω αν είσαι με κάρτα ή με συμβόλαιο..
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Θα χρεώνεσε.... και να ξέρεις ότι δεν ισχύει ο δωρέαν χρόνος ομολίας (αν υπάρχεί).

Η χρέωσει είναι χαμηλότερη από την κανονική

Link to comment
Share on other sites

Θα χρεώνεσε.... και να ξέρεις ότι δεν ισχύει ο δωρέαν χρόνος ομολίας (αν υπάρχεί).

Η χρέωσει είναι χαμηλότερη από την κανονική

 

Εάν έχεις δωρεάν χρόνο ομιλίας, τότε αυτός μετράει κανονικά. Δηλαδή, π.χ. εάν έχεις 60 λεπτά δωρεάν και κάνεις προώθηση σε άλλο νούμερο, τότε η κλήση του δικού σου κινητού προς το Β νούμερο, αφαιρείται από τον δωρεάν χρόνο ομιλίας. Εφόσον εξαντλήσεις τα 60 λεπτά, χρεώνεσαι κανονική κλήση. ΔΕΝ είναι χαμηλότερη η χρέωση.

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις δωρεάν χρόνο ομιλίας, τότε αυτός μετράει κανονικά. Δηλαδή, π.χ. εάν έχεις 60 λεπτά δωρεάν και κάνεις προώθηση σε άλλο νούμερο, τότε η κλήση του δικού σου κινητού προς το Β νούμερο, αφαιρείται από τον δωρεάν χρόνο ομιλίας. Εφόσον εξαντλήσεις τα 60 λεπτά, χρεώνεσαι κανονική κλήση. ΔΕΝ είναι χαμηλότερη η χρέωση.

 

Δεν νομίζω.Θα το κοιτάξω ξανά και θα ενημερώσω. Νομίζω όμως ότι δεν υπολογίζετε στον δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...