Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εξυπηρέτηση καλείς, όχι σε γραμμή γνωριμιών για να πιάνεις κουβεντούλα.

 

Αναφέρθηκα κυρίως σε καταστήματα...

Δεν νομίζω να θες να αναφέρω περιοχές και καταστήματα για να μου πεις αν συμφωνείς ή όχι...

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρθηκα κυρίως σε καταστήματα...

Δεν νομίζω να θες να αναφέρω περιοχές και καταστήματα για να μου πεις αν συμφωνείς ή όχι...

 

Παραπάνω συζητάμε για το cc αν δεν κάνω λάθος και όχι για τα καταστήματα. Από κει και πέρα, μπορείς να αναφέρεις καταστήματα που δε σε εξυπηρέτησαν καλά για να ξέρουμε να μην πατήσουμε ούτε εμείς. Προσωπικά δε με ενδιαφέρει αν τα αναφέρεις, δικά μου είναι;

:p

Σε καταστήματα δε χωράει αμφιβολία, ότι όλες οι εταιρίες κινητής έχουν χάλια εξυπηρέτηση. Τώρα από κει και πέρα, αν δεν είναι τόσο απρόσωποι οι υπάλληλοι σε ορισμένα καταστήματα π.χ. της Wind, ε, λογικό μου ακούγεται στη θέση που βρίσκεται, μπας και κερδίσουν κανέναν πελάτη :p Αλλά βασικά δε με νοιάζει για τα καταστήματα. Ας κοιτάξουν να ενημερώνονται και να εξυπηρετούν σωστά για να μην έχουν και δυσαρεστημένους πελάτες.

Edited by kotsianis7
Link to comment
Share on other sites

@kotsianis7

Αναρωτιέμαι με τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν με τη HOL πόσο απρόσωπο χαρακτήρα δείχουν οι καλά ενημερωμένοι υπάλληλοι στα καταστήματα.

Αν δεν κάνω λάθος η VODAFONE έχει συνεργασία με HOL... Δεν είναι δυνατόν για μια επιστροφή χρημάτων να λέει κατάστημα να πας στα κεντρικά της HOL να τα παραλάβεις. Ούτε η λύση με τραπεζικό λογαριασμό εξυπηρετεί.

 

Δεν είναι δυνατόν να έχεις σύνδεση να θες να ενεργοποιήσεις τα mms και να σου λένε κάλεσε το cc. Να περνάς και 5 αντιπροσώπους από εκεί.

 

Έχεις δίκιο δεν είναι απλώς απρόσωπη σαν εταιρία, ο υπεροπτισμός θα την φάει...

Link to comment
Share on other sites

 

Θα έλεγα ότι τα 2gb ειναι υπέρ αρκετά, αλλά αυτό που δεν ξέρω ειναι το "ραδιο streaming" πόσα ΜΒ μπορεί να σου φάει!!!

(send from iPhone)

 

Λεπτό και mb είναι το radio streaming.

Σίγουρα στο μισάωρο θα έχει καταναλώσει 20mb

Link to comment
Share on other sites

1)Αν δεν κάνω λάθος η VODAFONE έχει συνεργασία με HOL... Δεν είναι δυνατόν για μια επιστροφή χρημάτων να λέει κατάστημα να πας στα κεντρικά της HOL να τα παραλάβεις. Ούτε η λύση με τραπεζικό λογαριασμό εξυπηρετεί.

 

2)Δεν είναι δυνατόν να έχεις σύνδεση να θες να ενεργοποιήσεις τα mms και να σου λένε κάλεσε το cc. Να περνάς και 5 αντιπροσώπους από εκεί.

 

3)Έχεις δίκιο δεν είναι απλώς απρόσωπη σαν εταιρία, ο υπεροπτισμός θα την φάει...

 

1)Το λες και μόνος σου. Συνεργασία με HOL έχει, δεν είναι δική της η HOL. Ακόμη και διακοπή κινητού VF να κάνεις τα χρήματα απ'την επιστροφή(αν υπάρχουν) δε θα τα πάρεις από κατάστημα, κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό θα γίνει απ'την VF. Πόσο μάλλον τα χρήματα από μία εταιρία η οποία δεν ελέγχεται/ανήκει απ'την ίδια την VF.

 

2)Δηλαδή, μου λες ότι αν πάω σε ένα απ'τα 300( ή λιγότερα; ) καταστήματα Wind, δε θα βρεθεί ούτε 1 υπάλληλος να μου πει πάρε 1231(ή ακόμη χειρότερα 1260 που χρεώνεται) για τις ρυθμίσεις των mms? :wacko: Εκτός αυτού, σε παραπέμπουν στο 1292 για ρυθμίσεις πλέον στην VF. Ούτε συνομιλία στο cc, ούτε χρεωση.

 

3)Για την Wind που είναι στον πάτο(από τεχνολογικής απόψης) όπως και από άποψης κερδοφορίας, πελατών κλπ και δεν ήταν υπεροπτική, ποιος ευθύνεται; Γιατί η διαφορά είναι χαώδης σε σχέση με τις άλλες 2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η εξυπηρέτηση μιας σοβαρής εταιρίας δεν πρέπει να είναι τελείως απρόσωπη.. Πρέπει να νιώθεις ότι σε βλέπουν σαν ξεχωριστό άτομο και να καλύπτουν την ανάγκη σου.. και όχι σαν μηχανή που λένε πάντα τα ίδια (όπως η διαφήμιση της voda στο ράδιο για τη διατροφή γράμμωσης-όγκου αν έχετε ακούσει) Δεν είπαμε να πιάσεις κουβεντούλα αλλά να νιώθεις ότι σε καταλαβαίνουν και εστιάζουν στο πρόβλημά σου.. Μεγάλη κουβέντα βέβαια λέμε.. Δεν είναι πολλές οι εταιρίες που έχουν τέτοια εξυπηρέτηση αλλά μπορώ να πω ότι από τις άλλες, στο χώρο κινητής η voda έχει το καλύτερο cc
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς το vodafone ΚαρτοInternet με την προσφορά για 30 ημέρες δωρεάν? Δεν έχω καταλάβει πώς ισχύει? Έχω πάρει ένα πακέτο αλλά έχει μόνο μία κάρτα για 10 μέρες δωρεάν στο internet.. Έχουν τελειώσει τα αποθέματα με την προσφορά? Ή θα ισχύσει αυτόματα όταν περάσω την κάρτα αυτή? Ξέρει κανείς? Επίσης κάτι άλλο.. Αν στείλω sms πώς θα χρεωθώ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν στέλνει SMS . Η προσφορά 30 ημερωνισχύει αν πάρεις το πακεπτο με το USB stick και έχει δύο κάρτες των 15 ημερών
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα σε τοπικό κατάστημα Vodafone για να προμηθευτώ 2-3 κάρτες Mobile Broadband on Demand (Vodafone Καρτοίντερνετ).

Ζητάω λοιπόν από τον υπάλληλο τις κάρτες με χρόνο πρόσβασης 1 μέρας (5€ έκαστη).

Μου δίνει τις κάρτες και μου ζητάει ... 10€ τη μία!

 

"Μα... Αυτές κάνουν 5€ η μία, γιατί 10€????" του λέω.

"Παλιά έκαναν 10€, και αυτές που σου δίνω είναι με την παλιά τιμή" απαντά!

 

Κάγκελο εγώ....

Ασε θα πάω στη wind παραδίπλα... Η wind με 7€ μου δίνει 2 μέρες!

 

Εννοείται ότι κάλεσα το τμ.εξυπ.πελατών και το ανάφερα...

ΑΛΛΑ!

Εχετε το νού σας παιδιά.

Εύκολα σε μία μεγαλύτερη συναλλαγή, αν είχατε και 2-3 αντκείμενα ακόμη μπορούν να σας φάνε λεφτά για πλάκα...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Δεν στέλνει SMS . Η προσφορά 30 ημερωνισχύει αν πάρεις το πακεπτο με το USB stick και έχει δύο κάρτες των 15 ημερών

 

Ναι το έμαθα.. Πήρα την εξυπηρέτηση σήμερα και μου το είπαν.. Εγώ χθες αγόρασα ένα νέο πακέτο που είχε μόνο μία κάρτα των 10 ημερών !!! Στην αρχή μου λέει ο υπάλληλος ότι μπορεί να είναι για 10 μέρες, αλλά η πολιτική χρήσης είναι 3gb που είναι ίδια και για τις 2 κάρτες των 15 ημερών (η κάθε κάρτα των 15 έχει 1,5 gb δηλαδή).. Του λέω δεν με ενδιαφέρει η πολιτική χρήσης αλλά οι μέρες και τελικα κράτησε το αίτημα και περιμένω να μου στείλουν 2 κωδικούς για 10 μέρες ο καθένας στο internet.

 

ΥΓ πριν μου πει αυτό με τους κωδικους προσπαθούσε να με πείσει να πάω και στο κατάστημα να μου το αλλάξει.. Του λέω αφού το έχω ανοίξει το πακέτο ... θα το δεχτεί? Και δεν μου απάντησε και μου είπε τα παραπάνω που αναφέρω.

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Γεια, υπαρχουνε Micro SIM για vodafone cu και wind f2g ;

Ερχομαι για ενα μηνα Ελλαδα και θα ηθελα να ξερω.

Ευχαριστω.

 

Ναι υπαρχουν κανονικα!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κάποια σαββατοκύριακα πηγαίνω στον Πόρο για 3ημερο. Χριάζομαι όμως internet για να περνάει η ώρα γιατί παρέες δεν υπάρχουν (και δεν θέλω). Τι προτείνετε; Υπάρχουν φορές που μπορεί να πάω 4 3ήμερα, μπορεί να κάτσω και παραπάνω, μπορεί και λιγότερο. Καμμιά βοήθεια;

Ταινίες δεν κατεβάζω, youtube θα δω άντε ένα βιντεάκι τη μέρα, κυρίως φόρουμς και msn/facebook, άντε να ενημερώσω λίγο το site μου.

Δυστυχώς δεν μπορώ να δω και τα πακέτα από το router για να είχαμε μια καλύτερη άποψη.

 

Το κινητό μου δεν είναι 3G.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ.

Πουλάνε μόνο σε κατάστημα η και σε περίπτερο;

Όταν την αγοράσω λητουργει η κάρτα η πρέπει

πρώτα να την κάνω ταυτοποίηση ;

Link to comment
Share on other sites

εχω το προγραμμα 2gb για ipad. υπαρχει τροπος να μαθαινω το υπολοιπο απο τα mb? μετα την χρηση απο τα 2gb σταματαει η υπηρεσια και δεν χρεωνει παραπανω σωστα?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός 693******* (δίκτυο: WIND) έλαβε ένα γραπτό μήνυμα (sms). Ως αποστολέας του μηνύματος φαίνεται o αριθμός +30694******* (δίκτυο: Vodafone), ο οποίος ανήκει σε εμένα. Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι εγώ ουδέποτε έστειλα το συγκεκριμένο μήνυμα. Διευκρινίζω ότι εκείνο το απόγευμα ήμουν μόνος στο σπίτι μου και κανένας άλλος δεν είχε πρόσβαση στο κινητό μου, εκτός από εμένα. Όταν ο παραλήπτης, μου έδειξε το μήνυμα έτριβα τα μάτια μου... Για να σας προλάβω, σβήσαμε τον αριθμό μου εντελώς από τις επαφές του κινητού και εμφάνιζε ως αποστολέα το +30694*******, τον αριθμό μου δηλαδή. Επίσης κάναμε και κλήση τον αποστολέα (από τις επιλογές του μηνύματος) και χτυπούσε το κινητό μου. Το κείμενο του μηνύματος έχει στυλ πλάκας και εικάζω από ποιον έγινε... αλλά έχει κάποιος ιδέα ΠΩΣ μπόρεσε και το έκανε αυτό;
Link to comment
Share on other sites

απο το ιντερνετ, σε καποια σαιτ, μπορεις να στειλεις μηνυμα και να εμφανιζεται αποστολεας οτι θες... να γραφει ενα νουμερο,ADWNIS, sexyboy και οτι αλλο θες :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εχω το προγραμμα 2gb για ipad. υπαρχει τροπος να μαθαινω το υπολοιπο απο τα mb? μετα την χρηση απο τα 2gb σταματαει η υπηρεσια και δεν χρεωνει παραπανω σωστα?

Πώς ακριβώς λέγεται το πρόγραμμά σου? Είναι σίγουρα για iPad? Νόμιζα ότι μόνο τα 500mb υπάρχει σαν πρόγραμμα για iPad

http://www.vodafone.gr/portal/ipad?statsSearchId=539934 εκτός κι αν κάνουν και τα άλλα.. vodafone mobile broadband..

Link to comment
Share on other sites

ενα ηξερα μονο αλλα εχει κλεισει... αμα ψαχτεις λιγο θα βρεις :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μήπως γνωρίζετε που μπορώ να βρω δωρεάν sim vodafone;

είχα δει πολλές φορές στο Σύνταγμα, και στην πανεπιστημίου ανάμεσα από Ιπποκράτους και Τρικούπη.

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...