Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν μπορείς να πάρεις την επιδότηση ως έκπτωση παγίου;

 

Απ' όσο γνωρίζω (και είμαι σχεδόν σίγουρος), ΟΧΙ

 

ξερεις με πιο τμημα πρεπει να τους ζητησω να με συνδεσουν γιατι χθες πηρα για να δω αν ισχυει η προσφορα και το ειπα αλλα μου ειπαν δεν μπορουμε να κανουμε κατι ειναι για νεες συνδεσεις αλλα δεν ξερω αν ηταν και το αρμοδιο τμημα για τις επιδοτησεις.

 

Εγώ πήγα χθες στο κατάστημα (ένα στην Θεσσαλονίκη), είπα αυτό το παραμύθι (θα πάω WIND...) και μου είπαν να περάσω σήμερα. Πήγα λοιπόν το απόγευμα και ως δια μαγείας το 104 έγινε 315 για 35€ πάγιο :)

Link to comment
Share on other sites

65 ευρω το παγιο για 3 μηνες που ειναι υποχρεωτικα να μεινεις(μου το ειπε ο υπαλληλος τσεκαρισμενο) στο πακετο για το wii συμφερει αλλα το 400 (και να την σκωτοσω ποσα θα παρω 200 το πολυ!)για συσκευη δεν με συμφερει και τοσο γιατι εγω δεν θελω συσκευη (εχω το 5800 και ενα Ν95 9GB)και επειδη ειμαι απο φορητοτητα πιστευω οτι το 300σαρι θα μου το δωσουν και θα το χωσω στον λογαριασμο γιατι βαρεθηκα να πληρωνω 60-70 καθε μηνα!

Καλυτερα να δινω 30 ευρουλακια τον μηνα παρα να φωρτοθω παλι κανα κινητο που θα το βαρεθω μετα απο μια βδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

Πάχη Μεγάρων 3G+ μέσω της κεράιας των Αγίων Θεοδώρων (21χλμ :X ) πιάνει 500 - 1200kbps. Συσκευή Κ3565 (Huawei edition), πρόγραμμα VMB on Demand. Καμια αποσύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

65 ευρω το παγιο για 3 μηνες που ειναι υποχρεωτικα να μεινεις(μου το ειπε ο υπαλληλος τσεκαρισμενο) στο πακετο για το wii συμφερει αλλα το 400 (και να την σκωτοσω ποσα θα παρω 200 το πολυ!)για συσκευη δεν με συμφερει και τοσο γιατι εγω δεν θελω συσκευη (εχω το 5800 και ενα Ν95 9GB)και επειδη ειμαι απο φορητοτητα πιστευω οτι το 300σαρι θα μου το δωσουν και θα το χωσω στον λογαριασμο γιατι βαρεθηκα να πληρωνω 60-70 καθε μηνα!

Καλυτερα να δινω 30 ευρουλακια τον μηνα παρα να φωρτοθω παλι κανα κινητο που θα το βαρεθω μετα απο μια βδομαδα!

 

Όποτε θες μπορείς να σπάσεις το συμβόλαιό σου πληρώνοντας όμως όλο το ποσό της επιδότησης, αν φύγεις πριν τους 6 μήνες...

 

Για να κατέβεις πάγιο πρέπει να έχουν περάσει 8 μήνες... αλλιώς δεν γίνεται

 

Ενώ για να ανέβεις μπορείς μέσα σε 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

21 χλμ. εμβέλεια για 3η γενιά και πιάνεις και τέτοιες ταχύτητες;

 

Ναι κι εμένα μου έκανε εντύπωση! Είχα αναφέρει βλάβη στη VF για κάλυψη και με κάλεσαν, κάναμε δοκιμές real time. Κι όντως, παρόλο που έχει κεραία 3G στα Μέγαρα αλλά δυστυχώς μεσολαβεί υψόμετρο, πιάνω 3G από τους Αγίους, κι όπως μου είπε ο τεχνικός έχει απόσταση 21km (1 μπάρα στο vodafone mobile connect - κλειδωμένο σε 3G). Στη συνέχεια έκανα speedtest από ftp κι όντως πιάνει τις παραπάνω ταχύτητες... Θα δοκιμάσω να ψήσω κανα ψαράκι πάνω στη συσκευή και θα σας πω :P

Edited by tassos2010
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μου το αλλαξανε παιδια με καινουριο που δουλευει σωστα, ητνα οντως προβληματικο το αλλο. Μου ειπαν στην αρχη κατι για service κλπ αλλα με το που ζητησα αντικατασταση επειδη το αγορασα "χτες" , δεν μου το αρνηθηκαν, και ευτυχως ειχαν και αλλο κομματι στο μαγαζι και το πηρα :)
Link to comment
Share on other sites

Όποτε θες μπορείς να σπάσεις το συμβόλαιό σου πληρώνοντας όμως όλο το ποσό της επιδότησης, αν φύγεις πριν τους 6 μήνες..

 

Για την έκπτωση παγίου αντί επιδότησης (που είναι κάτι ευρώ μείον από τον λογαριασμό σου κάθε μήνα) τί ισχύει? Μπορείς να διακόψεις το συμβόλαιο όποτε θέλεις χωρίς "πρόστιμο", απλώς επιστρέφοντας αυτά τα ψίχουλα?

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά, ας μας πει κάποιος αν θέλει εάν στο πρόγραμμα της vodafone παίζει να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση ως έκπτωση παγίου αντί για συσκευή... στην προσφορά της cosmote μπορείς. στην vodafone όμως;;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

οχι τα 300, αν θες μπορεις να χρησιμοποιήσεις την επιδότηση ως έκπτωση παγίου μονο τις ανανεωσης δηλ.τα 90-100-110 αυτα τα 300-400 ειναι μονο για συσκευη για νεους πελατες και εγω που ηθελα 2 συνδεσεις μου ειπαν οτι δεν μπορω ας πουμε να παρω μια συσκευη των 500 και μια των 100 ,ο καθενας τα 300 του!
Link to comment
Share on other sites

Πάχη Μεγάρων 3G+ μέσω της κεράιας των Αγίων Θεοδώρων (21χλμ :X ) πιάνει 500 - 1200kbps. Συσκευή Κ3565 (Huawei edition), πρόγραμμα VMB on Demand. Καμια αποσύνδεση.

 

επιβεβαιώνω κι εγώ την παραπάνω μέτρηση! Συγκεκριμένα, από την καφετέρια Dejavu πιάνω μέχρι και 2Mbps με 1γραμμή σήμα... Με το Κ4505! αλλά έχω την εντύπωση ότι εκεί πρέπει να συνδέεται με κεραία από την Σαλαμίνα...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Για την έκπτωση παγίου αντί επιδότησης (που είναι κάτι ευρώ μείον από τον λογαριασμό σου κάθε μήνα) τί ισχύει? Μπορείς να διακόψεις το συμβόλαιο όποτε θέλεις χωρίς "πρόστιμο", απλώς επιστρέφοντας αυτά τα ψίχουλα?

 

Mπορείς να διακόψεις όποτε θες πριν τους 6 μήνες , αρκεί να πληρώσεις το συνολικό ποσό επιδότησης που γράφει το συμβόλαιό σου.. Και για την έκπτωση παγίου αντί επιδότησης, υπάρχει επιδότηση.. Δες το συμβόλαιό σου το ακριβές ποσό .. Μετά τους 6 μήνες το ποσό αρχίζει να μειώνεται, και στον 11ο μήνα μπορείς να διακόψεις χωρίς να χρωστάς τίποτα...

 

Ενώ μπορείς από τον 8ο μήνα να ''κατέβεις'' πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, τέλεια! ;)

Πάντως την τελευταία φορά που πήρα συσκευή από κατάστημα vodafone, εκτός που μου το είπαν προφορικά, μου δώσανε και γραπτά σε ένα Α4, ότι αν υπάρχει ελάττωμα μπορώ να την επιστρέψω μαζί με όλη την συσκευασία κλπ όπως τα λέτε κι εσείς.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως που ειχα Ν900 με προβλημα το πηγα την επομενη μερα στη wind(στο καταστημα που το πηρα με ανανεωση) και περιμενω αλλη συσκευη..κατα τη γνωμη μου δεν επρεπε καν να χαραμισεις εδω χρονο να γραψεις..επρεπε ηδη να ειναι στη vodafone.
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω κι εγώ την παραπάνω μέτρηση! έχω την εντύπωση ότι εκεί πρέπει να συνδέεται με κεραία από την Σαλαμίνα...

 

Κι όμως όχι! :) Μιλώντας με τον τεχνικό μου έλεγε πως στη Σαλαμίνα η συγκεκριμένη κεραία που κοιτάζει Πάχη, έχει μόνο GSM/GPRS κι όχι 3G... Από Αγίους πιάνεις απλά έχεις καλύτερη οπτική στο συγκεκριμένο σημείο που αναφέρεις γιατί εγώ κατοικώ πιο ψηλά!

Link to comment
Share on other sites

Αχα! Κατάλαβα... Όπως και να 'χει πάντως, είναι πολύ μεγάλη η απόσταση...
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

για vodafone unlimited 35 + σταθερά υπάρχει να βάλω καποιο εχτρα ακομα πακέτο για σμς προς τους υπόλοιπους?ΔΛΔ σε βόντα τα σμς να αφαιρούνται απο τα 1500 και να εχω κάποιο αλλλο πακέτο προς κοτε & wind?
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το μικροτερο προγραμμα συμβολαιου, που εχει παγιο 35+ € ??

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα διαφήμιση στην τηλεόραση για το πρόγραμμα «Smart Deals». Φαίνεται πως θα συνεχιστεί και αυτή την εβδομάδα. Τρέξτε να προλάβετε.. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

εξυπνες προτασεις, δηλαδη σου δινουν παραπανω επιδοτηση σε συγκεκριμενα προγραμματα μονο για λιγες μερες...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Γίνε λιγο πιο συγκεκριμένος...

 

Η τρέχουσα προσφορά (για την οποία άνοιξες και θέμα) είναι «Smart Deal».

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

ειχε γινει και περυσι... αρα για να συνοψισουμε 300€ για παγιο με 35+€ το μηνα!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...