Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, kalitexnis_g said:

Πες του να κοιτάει την οθόνη του.. του γράφει ότι είναι σε αναμονή.

Δύσκολο, γιατί αναφερόμαστε σε ταγάρια...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, memoriesradio said:

Καλημέρα.

Για καφεδάκι με θέα τον οδοντωτό στο Διακοπτό.

Help. Ενώ έχω κανονικά αναμονή κλήσεων, όταν παίρνει κάποιος και είναι στην αναμονή σε εμένα, σε αυτόν απλά καλεί κανονικά χωρίς ενημέρωση προς αυτόν ότι η κλήση του βρίσκεται σε αναμονή, με αποτέλεσμα να μου ζαλίζει τον έρωτα, και άντε να του εξηγώ, ότι μιλούσα και ήταν σε αναμονή.

IMG_20240211_132001.thumb.jpg.c9b7ba2e6dd7396738a809066a5077fe.jpg

Τόσα χρόνια δίπλα στον μάστορα (με τον αγρότη) και δεν έμαθες τίποτα.

Θα βρω άλλον βοηθό.

Καλά δεν εμπιστεύομαι τα site εγώ. Μονο τον λαό του myphone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Vodafone άλλαξε το όνομα παροχου της στα iPhone; 

Σε iPhone φίλου μου εμφανιζει “vodafone GR” αντί για “vf-GR”. 

ΑΚΥΡΟ. Ηταν κόλλημα του κινητού και επανηλθε γρήγορα με ένα flight mode. Ιδιαίτερα έξυπνο πάντως που επέλεξαν τη συντομογραφία στα iPhone. 

Σε όλες τις υπόλοιπες χώρες εμφανίζεται ολογράφως “vodafone IT, NL, UK, HU….” και κάνει scroll πάνω δεξιά με κλειδωμένη οθόνη επειδή δεν χωράει στο πλαίσιο. Ο,τι χειρότερο για τους τελειομανεις😂

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, memoriesradio said:

Καλημέρα.

Για καφεδάκι με θέα τον οδοντωτό στο Διακοπτό.

Help. Ενώ έχω κανονικά αναμονή κλήσεων, όταν παίρνει κάποιος και είναι στην αναμονή σε εμένα, σε αυτόν απλά καλεί κανονικά χωρίς ενημέρωση προς αυτόν ότι η κλήση του βρίσκεται σε αναμονή, με αποτέλεσμα να μου ζαλίζει τον έρωτα, και άντε να του εξηγώ, ότι μιλούσα και ήταν σε αναμονή.

IMG_20240211_132001.thumb.jpg.c9b7ba2e6dd7396738a809066a5077fe.jpg

Τόσα χρόνια δίπλα στον μάστορα (με τον αγρότη) και δεν έμαθες τίποτα.

Θα βρω άλλον βοηθό.

Αν το κινητό είναι μέλος onenet, μέχρι και custom μουσική/ανακοινωση μπορει να βάλεις στην αναμονή. Για το απλό δεν ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, memoriesradio said:

Καλημέρα.

Για καφεδάκι με θέα τον οδοντωτό στο Διακοπτό.

Help. Ενώ έχω κανονικά αναμονή κλήσεων, όταν παίρνει κάποιος και είναι στην αναμονή σε εμένα, σε αυτόν απλά καλεί κανονικά χωρίς ενημέρωση προς αυτόν ότι η κλήση του βρίσκεται σε αναμονή, με αποτέλεσμα να μου ζαλίζει τον έρωτα, και άντε να του εξηγώ, ότι μιλούσα και ήταν σε αναμονή.

IMG_20240211_132001.thumb.jpg.c9b7ba2e6dd7396738a809066a5077fe.jpg

Τόσα χρόνια δίπλα στον μάστορα (με τον αγρότη) και δεν έμαθες τίποτα.

Θα βρω άλλον βοηθό.

Επιβεβαιώνω. Έτσι λειτουργεί. Και Cosmote το ίδιο. Δόξα το Θεό, αυτόν το σταθμό δεν τον πείραξαν προφανώς λόγω του οδοντωτού και του μηχανοστασίου του και έμεινε κάτι να θυμάσαι από παλιά, γιατί όλοι οι καινούργιοι σταθμοί για Πάτρα τους έχουν κάνει σαν τον κόλ.. τους :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, memoriesradio said:

Καλημέρα.

Για καφεδάκι με θέα τον οδοντωτό στο Διακοπτό.

Help. Ενώ έχω κανονικά αναμονή κλήσεων, όταν παίρνει κάποιος και είναι στην αναμονή σε εμένα, σε αυτόν απλά καλεί κανονικά χωρίς ενημέρωση προς αυτόν ότι η κλήση του βρίσκεται σε αναμονή, με αποτέλεσμα να μου ζαλίζει τον έρωτα, και άντε να του εξηγώ, ότι μιλούσα και ήταν σε αναμονή.

 

Τόσα χρόνια δίπλα στον μάστορα (με τον αγρότη) και δεν έμαθες τίποτα.

Θα βρω άλλον βοηθό.

Σου έχω λύση!
Λες σε αυτόν που μιλάς να περιμένει 10", σηκώνεις την κλήση του άλλου, του λες είμαι στην άλλη γραμμή, επιστρέφεις στην αρχική γραμμή και αφήνεις τον άλλο με την μουσικούλα στην αναμονή μέχρι να βαρεθεί και να κλείσει 😄

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, minast said:

Σου έχω λύση!
Λες σε αυτόν που μιλάς να περιμένει 10", σηκώνεις την κλήση του άλλου, του λες είμαι στην άλλη γραμμή, επιστρέφεις στην αρχική γραμμή και αφήνεις τον άλλο με την μουσικούλα στην αναμονή μέχρι να βαρεθεί και να κλείσει 😄

Σωστός!

31 minutes ago, johnny_htc said:

Επιβεβαιώνω. Έτσι λειτουργεί. Και Cosmote το ίδιο. Δόξα το Θεό, αυτόν το σταθμό δεν τον πείραξαν προφανώς λόγω του οδοντωτού και του μηχανοστασίου του και έμεινε κάτι να θυμάσαι από παλιά, γιατί όλοι οι καινούργιοι σταθμοί για Πάτρα τους έχουν κάνει σαν τον κόλ.. τους :classic_rolleyes:

Εντελώς όμως...

1 hour ago, panos.k2 said:

Παιδια η Vodafone άλλαξε το όνομα παροχου της στα iPhone; 

Σε iPhone φίλου μου εμφανιζει “vodafone GR” αντί για “vf-GR”. 

ΑΚΥΡΟ. Ηταν κόλλημα του κινητού και επανηλθε γρήγορα με ένα flight mode. Ιδιαίτερα έξυπνο πάντως που επέλεξαν τη συντομογραφία στα iPhone. 

Σε όλες τις υπόλοιπες χώρες εμφανίζεται ολογράφως “vodafone IT, NL, UK, HU….” και κάνει scroll πάνω δεξιά με κλειδωμένη οθόνη επειδή δεν χωράει στο πλαίσιο. Ο,τι χειρότερο για τους τελειομανεις😂

Βλέπω τα αϊφόνια σκαλώνουν αρκετά συχνά ε;

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panos.k2 said:

Σε iPhone φίλου μου εμφανιζει “vodafone GR” αντί για “vf-GR”. 

Κατά τη γνώμη μου το vf-GR είναι λίγο άσχημο, καλύτερα voda GR όπως είχαν στην Νέα Ζηλανδία… Πάντως πλέον που τα iPhone δε δείχνουν μόνιμα το δίκτυο, δε νομίζω να είναι τόσο άσχημο το vodafone GR. 

23 minutes ago, minast said:

αφήνεις τον άλλο με την μουσικούλα στην αναμονή μέχρι να βαρεθεί και να κλείσει

Σε Vodafone έχει εξαφανιστεί η μουσική περίπου ένα χρόνο τώρα… Ακούς ένα συνεχόμενο τουτ πια 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, paanos said:

Κατά τη γνώμη μου το vf-GR είναι λίγο άσχημο, καλύτερα voda GR όπως είχαν στην Νέα Ζηλανδία… Πάντως πλέον που τα iPhone δε δείχνουν μόνιμα το δίκτυο, δε νομίζω να είναι τόσο άσχημο το vodafone GR. 

Δεν θα Φαινόταν άσχημο αλλα δεν θα χωρούσε πάνω δεξιά στα iPhones με notch όπως προείπα και ίσως για αυτό το αφήνουν vf-GR. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, panos.k2 said:

Δεν θα Φαινόταν άσχημο αλλα δεν θα χωρούσε πάνω δεξιά στα iPhones με notch όπως προείπα και ίσως για αυτό το αφήνουν vf-GR. 

Ανοιξε το WiFi και θα βλέπεις ολόκληρο το Vodafone να πηγαινοέρχεται πέρα δώθε  με το WiFi Call  😄

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zerokill said:

Ανοιξε το WiFi και θα βλέπεις ολόκληρο το Vodafone να πηγαινοέρχεται πέρα δώθε  με το WiFi Call  😄

Γαλλία, Wi-Fi Calling μέσω Nova GR Συνδεδεμένος στην Bouygues. Με δεδομένα εμφανίζεται σκετo Bouygues. Με WiFi calling το παρακάτω

IMG_1815.thumb.jpeg.7ba61dfd7804bce8f17ceb63c2d9100f.jpegIMG_1816.thumb.jpeg.b05821295e82bb9cad38782f0f09e25c.jpeg

Αυτό είναι σιδηρόδρομος. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, paanos said:

Έτσι το εμφανίζει η Nova.

Η bouy εμφανίζει σκέτο appels WiFi

Ναι εμφανιζει το πληρες όνομα δικτύου η Nova. Κι άλλο παράδειγμα στην Ουγγαρία. IMG_8441.thumb.jpeg.d60c015714d0610e37410648da737a2f.jpeg
Νομίζω κερδίζει το βραβείο για τον μεγαλύτερο “σιδηρόδρομο” σε iPhone το WiFi calling της Nova σε roaming  

Ακολουθει η Γερμανική Telekom που εμφανιζει «Telekom Deutschland Ger» 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Απο όσα έχω δει τα iphone με Telekom παίζουν telekom.de η vodafone με Vodafone.de και η O2 με O2.de
δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει

 

 

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zerokill said:

Απο όσα έχω δει τα iphone με Telekom παίζουν telekom.de η vodafone με Vodafone.de και η O2 με O2.de
δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει

 

 

Πήγε φιλος μου την περασμένη βδομάδα και του εμφάνισε «Telekom Deutschland Ger» 

Τα υπόλοιπα όπως τα είπες. Vodafone.de και o2-de

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, aektzhs 1 said:

Σας το είπα για επενδύσεις;;;;

Ναι, απο το ταμειο ανάκαμψης... ή μήπως πιστεύετε οτι η βονταφον θεωρει οτι τη συμφέρει να βαλει το χερι στην τσεπη και να ρίξει 1 δις σε μια χώρα 10 εκατομμυρίων;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VIPdriver said:

Ναι, απο το ταμειο ανάκαμψης... ή μήπως πιστεύετε οτι η βονταφον θεωρει οτι τη συμφέρει να βαλει το χερι στην τσεπη και να ρίξει 1 δις σε μια χώρα 10 εκατομμυρίων;

Όλοι πήραν και παίρνουν από το ταμείο ανάκαμψης

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, VIPdriver said:

Ναι, απο το ταμειο ανάκαμψης... ή μήπως πιστεύετε οτι η βονταφον θεωρει οτι τη συμφέρει να βαλει το χερι στην τσεπη και να ρίξει 1 δις σε μια χώρα 10 εκατομμυρίων;

Θα πρέπει δηλαδή πχ η Cosmote να έχει την αποκλειστικότητα στο ταμείο ανάκαμψης;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, VIPdriver said:

Ναι, απο το ταμειο ανάκαμψης... ή μήπως πιστεύετε οτι η βονταφον θεωρει οτι τη συμφέρει να βαλει το χερι στην τσεπη και να ρίξει 1 δις σε μια χώρα 10 εκατομμυρίων;

Κανονικά θα έπρεπε για το απλούστατο λόγο ότι είναι από τις πιο κερδοφόρες θυγατρικές του ομίλου!💪

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία της επίσκεψης της κυρίας Della Valle να πω ότι πολύ καλά πληροφορημένες γύρω από τον Διευθύνοντα Σύμβουλο της Vodafone Ελλάδας μου είπαν ότι τον ενημέρωσε πως κάποιος ονόματι Blizzard θα αναβαθμιστεί σε marketing director λόγω της επιτυχημένης δουλειάς του και γιατί όχι και Διευθύνων Σύμβουλος μετέπειτα. Ο Κύριος Μπρουμίδης τρέμει μετά από αυτήν την πρόταση της Della Valle 😅😅😅😅

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

 

51 minutes ago, aektzhs 1 said:

Με την ευκαιρία της επίσκεψης της κυρίας Della Valle να πω ότι πολύ καλά πληροφορημένες γύρω από τον Διευθύνοντα Σύμβουλο της Vodafone Ελλάδας μου είπαν ότι τον ενημέρωσε πως κάποιος ονόματι Blizzard θα αναβαθμιστεί σε marketing director λόγω της επιτυχημένης δουλειάς του και γιατί όχι και Διευθύνων Σύμβουλος μετέπειτα. Ο Κύριος Μπρουμίδης τρέμει μετά από αυτήν την πρόταση της Della Valle 😅😅😅😅

Καλά νομίζω κανείς δεν περίμενε να έρθει η μανδαμ και να πει  πουλάμε σε όποιον ενδιαφέρεται η θα επενδύσουμε μόνο εκεί που θα έχουμε κέρδος.
Και το λογικό είναι οτι θα επενδύσουν κυρίως Αθήνα ,Θεσσαλονίκη,Κρήτη και όπου ο τουρισμός πάει μπάλα.
Πιστεύετε οτι θα δείτε φαιμπερ στα χωριά της Δ.Μακεδονίας κάποτε η στα χωριά των  όπου ο πληθυσμός μειώθηκε σε διψήφια νούμερα σύμφωνα με την τελευταία απογραφή και δημογραφικά αυτές οι περιοχές θεωρούνται τελειωμένες?
Χαρακτηριστικά παραδείγματα ο Ν.Γρεβενων και ο Νομος Σερρών που έχουν μείωση πληθυσμού 17% και 15% και τα επόμενα 10 χρόνια υπολογίζεται να μειωθεί ακόμα περισσότερο? Ποιος θα βγάλει απο την τσέπη του να επενδύσει εκεί και γιατί?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, zerokill said:

 

Καλά νομίζω κανείς δεν περίμενε να έρθει η μανδαμ και να πει  πουλάμε σε όποιον ενδιαφέρεται η θα επενδύσουμε μόνο εκεί που θα έχουμε κέρδος.
Και το λογικό είναι οτι θα επενδύσουν κυρίως Αθήνα ,Θεσσαλονίκη,Κρήτη και όπου ο τουρισμός πάει μπάλα.
Πιστεύετε οτι θα δείτε φαιμπερ στα χωριά της Δ.Μακεδονίας κάποτε η στα χωριά των  όπου ο πληθυσμός μειώθηκε σε διψήφια νούμερα σύμφωνα με την τελευταία απογραφή και δημογραφικά αυτές οι περιοχές θεωρούνται τελειωμένες?
Χαρακτηριστικά παραδείγματα ο Ν.Γρεβενων και ο Νομος Σερρών που έχουν μείωση πληθυσμού 17% και 15% και τα επόμενα 10 χρόνια υπολογίζεται να μειωθεί ακόμα περισσότερο? Ποιος θα βγάλει απο την τσέπη του να επενδύσει εκεί και γιατί?

Βάλε και το νομό Κιλκίς αλλά και άλλες περιοχές στην Ελλάδα (ακόμη και λίγα χιλιόμετρα από την Θεσσαλονίκη (χωριά δίπλα στις λίμνες) όπου δεν κουνιέται φύλλο, ερημωμένα εντελώς.
Κάποτε κορόιδευα την Σαμοθράκη που δεν είχε κόσμο και ότι το μόνο θηλυκό που μπορούσες να βρει εκεί ήταν κάποιες κατσίκες στα βουνά, αλλά τροχός είναι και γυρνάει...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...