Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Nai tha itan poli kalo na thn eixan auti th leitourgia ola ta diktia! Arketa xrisimo!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Livas_D (27 Ιαν. 2004 , 22:24)

 

gia xara!

 

phga shmera se ena katasthma ths vodafone(neapoli-salonikis) kai ithela na rotiso gia thn prosfora pou exoun sto Sharp GX20 pou dixni h diafimisi....

 

tous leo ayto...kai mou leei h kopelia - e den xero kai polla kati eixa dei sthn diafimisi alla den ......!! einai dhladh tsakalia ta atoma....! petane!

 

xerei kaneis ti paizei se aythn thn prosfora?? giati den prolava na thn do olokliri thn diafimisi!!!???

 

opios xerei as pei giati kaigomai gia na apoktiso ayto to kinhto...(panta gia sindesh milame sto vodafone 180)

 

 

Απλώς έπεσε η τιμή του GX20, τίποτε συγκλονιστικό δηλαδή!!! Από 539 που είχε σκέτη συσκευή, έπεσε στα 440! Έτσι λοιπόν δεν πρόκειται για κάποια προσφορά και επίσης δεν υπήρξε καμιά ενημέρωση στα καταστήματα για προσφορά!!! Απλώς πήγε ο ανανεωμένος τιμοκατάλογος με μειωμένη τιμή των Sharp GX20, Motorola V525 και Ericsson P800! Οπότε αν η πωλήτρια την οποία ρώτησες δεν βλέπει τηλεόραση και προτιμάει να περνάει αλλιώς τον ελεύθερο χρόνο της, είναι λογικό να μην ξέρει για κάποια "προσφορά"!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος naras (27 Ιαν. 2004 , 23:35)

 

ΚΑΙ ΧΩΡΙΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΠΟΛΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΧΕΣ.

 

 

Απατασαι. Για τα χωρια και γενικως τις περιοχες εκτος οριων μεγαλων πολεων γραφει : EKTOS CITY

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Ιταλία που η σύμανση των δρόμων, πολεων, χωριών κλπ είναι αισίως απαράδεκτη, με έχει βοηθήσει πάρα πολυ να ξέρω σε ποιό χωριό βρίσκομαι!

 

:alien:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Yparxei tipota gia cosmote??

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (28 Ιαν. 2004 , 01:05)

 

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Yparxei tipota gia cosmote??

 

Όχι. Η cosmote δεν έχει κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

θα έχουν την χαμηλότερη τιμή που λέει ο νέος τιμοκατάλογος που θα έχει πάει στο κατάστημα! Ξέρουν δεν ξέρουν για την μείωση! όχι και προσφορά, απλά μειώθηκε η τιμή της συσκευής!
Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε παιδια! Μονο η ΤΙΜ!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Απλώς για την ιστορία πλέον να αναφέρω πως μια εταιρεία για να διαγραφεί από το Χρηματιστήριο Αθηνών θα πρέπει ο κύριος μέτοχος της (εδώ Vodafone Plc.) να κατέχει ποσοστό άνω του 90% αν δεν κάνω λάθος (αν κάνω τότε αυτό το ποσοστό είναι γύρω στο 92-95%). Έτσι πλέον η Panafon διαγράφεται από το ταμπλό, και το υπόλοιπο 1,772% δε θα μπορεί να μεταβιβαστεί μέσω του ΧΑΑ, αλλά μόνο απευθείας και με μια πιο πολύπλοκη διαδικασία. Ωστόσο αν το μέρισμα είναι καλό, γιατί κάποιος να το πουλησει; Τέλος να σημειώσω πως μέχρι τώρα η Panafon ήταν η μόνη εταιρεία του ομίλου Vodafone που παρέμενε εισηγμένη σε χρηματιστήριο του κόσμου.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (28 Ιαν. 2004 , 13:54)

 

θα έχουν την χαμηλότερη τιμή που λέει ο νέος τιμοκατάλογος που θα έχει πάει στο κατάστημα! Ξέρουν δεν ξέρουν για την μείωση! όχι και προσφορά, απλά μειώθηκε η τιμή της συσκευής!

 

 

Οι εταιρίες το κάνουν να φαίνεται σαν προσφορά!!! Ας πούμε το Siemens C60 (αρκετά φτηνό, μόλις 130 ευρώ σκέτη συσκευή) βγαίνει δωρεάν στο vodafone 60! Αυτό λοιπόν το περνάνε στον κόσμο σαν προσφορά... και οι πιο πολλοί πιστεύουν ότι όντως προκειται για προσφορά... :eek:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

έχουμε και λέμε

 

έχω Vodafone CU και αγόρασα το Τ630 πρόσφατα.

Προσπάθησα να τα φτιάξω τα mms/wap/gprs μόνος μου αλλά δεν τα κατάφερα. Ούτε με τις αυτόματες ρυθμίσεις από τη vodafone.gr ούτε με τις αυτόματες από το http://www.sonyericsson.com

 

Διαβάζοντας, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι χρειάζεται κάποιου είδουες ενεργοποίηση?, πήρα τηλεφωνο Customer Care και ζήτησα να μου ενεργοποιήσουν το VodafonLive, λέγοντας ότι έχω το t610 (ίδιο τηλέφωνα ουσιαστικά με το 630) και μου έστειλε αυτόματα ρυθμίσεις με sms και για το Live και για το mms.

 

το GPRS (?) δουλεύει κανονικά, μπαίνω ίντερνετ κτλ κτλ.

στέλνω mms στον εαυτό μου αλλά μου λέει το κινητο "service not available, contact your provider)

 

Τι μπορεί να συμβαίνει?

 

Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα crash course τι είναι wap/gprs (νόμιζα ότι είναι το ίδιο πράγμα -web browsing- σε διαφορετικό φορμά) αλλά μάλλον δεν είναι ετσι? Τι συμφέρει περισσότερο.

 

Ευχαριστώ.

 

J

 

ΥΓ. Μην θεωρήσετε ότι είναι θέμα οκνηρίας που δεν το ψάχνω μόνος. έχω χάσει ήδη αρκετές ώρες και σε μια βδομάδα δίνω παθολογία 2 (άμα δεν την περάσω τώρα πτυχίο το Νοέμβρη)

~j77
Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε αν σου έχουν ενεργοποίησει το mms! εμένα μου είχαν κάνει μια τέτοια ομορφιά! Αν κ το wap over gprs δούλευε κανονικά!
Link to comment
Share on other sites

το Mms τελικά, δούλεψε σήμερα, βάζοντας ως preferred account to VodaMMS (μάλλον αυτό ήταν) . Βέβαια μια δουλευει μια δεν δουλευει αν κατάλαβα καλά.

 

Ερώτηση, έστειλα mms σε νούμερο στις ΗΠΑ, +1847xxxxxxx (κινητό Voicestream / T-mobil) και μου ήρθε απάντηση ότι

 

this number is not a cellular phone (?!)

 

Δεν υποστηρίζονται τα mms προς # του εξωτερικού?

~j77
Link to comment
Share on other sites

lipon pu perno tileofno gia na energopiiso ta mms sitn vodafone ke ti settings xrieazonte gia to sx1?

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Cu/ALC: 1251, σύνδεση: 13830 (νομίζω)... λογικά θα σου στείλουν τις ρυθμίσεις!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ καλή δουλειά αν και με PSTN

δεν είναι και ότι καλύτερο...

Να δούμε τί από αυτά που "προβλέπουν" έχει

να μας επιφυλάξει το μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer (30 Ιαν. 2004 , 21:28)

 

Για μας? ΤΙΠΟΤΑ!

 

 

Μην είσαι απαισιόδοξος :)

 

Θα είναι "πολύ & πολλά" περισσότερα από οτιδήποτε φανταζόμαστε, πιστεύω...

 

Πάρε ως παράδειγμα την τεχνολογία "παραγωγής" που βιώνουμε / χρησιμοποιούμε σήμερα...και προσπάθησε να φανταστείς τη ζωή σου χωρίς αυτήν...μήπως τα θεωρούμε όλα τόσο δεδομένα και "προχωρημένα" ώστε απαξιώνουμε κάθε "επόμενη στιγμή", οτιδήποτε νέο / φρέσκο και εξυπηρετικό μας προσφέρουν (σαφώς με το αζημίωτο) ?...

 

Θα ζήσουμε μέρες απερίγραπτης χαράς (έως και "ηδονής"), για τη ευκολία και εξυπηρέτηση που θα μας προσφέρει η τεχνολογία...

Αυτό που θα πρέπει να μας ανησυχεί (αλλά δεν το αντιλαμβανόμαστε γιατί βιώνουμε την ανάπτυξη / εξέλιξη της τεχνολογίας τόσο άμεσα ώστε είμαστε "κομμάτι" της), είναι ότι κάποια στιγμή θα μας είναι απαραίτητη σε απίστευτο βαθμό, θα καθορίζει παραμέτρους της ζωής μας σε αφάνταστο βαθμό και θα βιώνουμε, στο πολλαπλάσιο σε σύγκριση με "σήμερα", μια κατάσταση "τύπου": "...βαράτε με κι ας κλαίω...", "...πονάει, αλλά μ' αρέσει...", "...μαζί δεν κάνουμε [με την τεχνολογία δηλαδή] και χώρια δεν μπορούμε...".

 

:)

 

Όσον αφορά το site της VODA, είναι πολύ όμορφο...

Υποθέτω, δε, ότι έχει ακόμη "πολύ ψωμί" μπροστά του...

Και υποθέτω ότι πολύ σύντομα, κάποια από τα διαφημιζόμενα προϊόντα / υπηρεσίες, θα συζητώνται έντονα "εντός" (myphone) ! ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικα, μπορεις να δεις και εδώ!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...