Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανει μπιπ οταν εισαι σε συνδιασκεψη; Δηλαδη;

 

prwth fora to akous? apo epoxes panafon oi synomilhtes su akune ena mpim ka8e 5 deyterolepta koinws DEN ginetai syzhthsh

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρωτη φορα!!! Πριν κανα 3αρι χρονια ειχα εταιρικο Βονταφον και ειχα χρησιμοποιησει την συνακροαση αλλα δεν ειχαν παρατηρησει κατι...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρωτη φορα!!! Πριν κανα 3αρι χρονια ειχα εταιρικο Βονταφον και ειχα χρησιμοποιησει την συνακροαση αλλα δεν ειχαν παρατηρησει κατι...

 

kala egw xrhsimopoiw ka8e mera, einai paaaaaaaara poly ekneyristiko

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Στην ΤΙΜ δεν παιζει κατι τετοιο παντως σιγουρα: την χρησιμοποιω καθε μερα επισης και ειναι τζετ!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Στην ΤΙΜ δεν παιζει κατι τετοιο παντως σιγουρα: την χρησιμοποιω καθε μερα επισης και ειναι τζετ!

 

ennoeitai mono h vodafone toxei

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις δοκιμασει με διαφορες συσκευες αυτο ε;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις δοκιμασει με διαφορες συσκευες αυτο ε;

Όλες το κάνουν και είναι ίδια τα χρονικά διαστήματα που ακούγεται το beep.

 

Είναι ήχος δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι ειναι για να ειδοποιει τους συνομιλητες οτι ειναι σε τριμερη .
Link to comment
Share on other sites

Όλες το κάνουν και είναι ίδια τα χρονικά διαστήματα που ακούγεται το beep.

 

Είναι ήχος δικτύου.

 

idia ennoeis gia tis syskeves.

 

allazei se gsm h umts to xroniko diasthma. su lew empeirika se gsm einai ka8e 5 secs enw se umts ka8e 15secs.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι ειναι για να ειδοποιει τους συνομιλητες οτι ειναι σε τριμερη .

Αν ήθελαν να ειδοποιούν ας το έβαζαν ανά 30 sec! Όχι 5... Ούτε 15!

Link to comment
Share on other sites

Αν ήθελαν να ειδοποιούν ας το έβαζαν ανά 30 sec! Όχι 5... Ούτε 15!

 

kamia etairia den exei tpt kai h vodafone ti prospa8ei na perasei? THN EPIVEVAIWSH TU APORRHTU? LOLOLOL

 

an to 8ewrei toso shmantiko (lol) as evaze eidopoihsh sthn arxh h mpim ka8e ENA LEPTO! oute kan 30secs

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι,

 

Τα νεωτερα για την προβληματικη εναλλαγη ειναι τα εξης: Εδω και πολυ καιρο με ειχε παρει ενας τεχνικος της voda. Ειχαμε ανοιξει ενα case και κατα τακτα χρονικα διαστηματα με επαιρνε τηλ. για να του αναφερω τυχον περιπτωσεις. Μου ειχε πει δε οτι εκαναν και καποια αναβαθμιση στο 3G δικτυο. Εγω δυστυχως τον τελευταιο καιρο δεν ημουν σε θεση να τον βοηθησω (εκτος εδρας λογω δουλειας).

Παρ'ολα αυτα μετα απο καιρο και αφου του ανεφερα τα προβληματα που αντιμετωπιζω (μεταλλικο κραμα στην φωνη μετα απο εναλλαγη απο GSM σε UMTS, παραμορφωση σε βαθμο που δεν μπορει να πραγματοποιηθει συνομιλια και απομονοση του ηχου μετα απο λανθασμενη μεταπομπη) εντοπισαμε οτι προκυπτουν απο ελλειψη καλυψης. Συγκεκριμενα το σπιτι μου βρισκεται στα ορια 2 σταθμων αλλα δεν υπαρχει σταθμος που να εξυπηρετει καθαρα τα τετραγωνα που βρισκεται το σπιτι μου.

Ακομα μου ειπε οτι το προβλημα ειναι γνωστο αλλα δεν υπαρχει πλανο για εγκατασταση νεου σταθμου για το επομενο 3μηνο.

Προς το παρον εγω θα το γυρισω σε GSM και βλεποντας και κανοντας..

Παντως προταση μου ειναι οσοι εχετε προβλημα να ανοιξετε ενα case γιατι αν δεν αναφερθουν τα προβληματα δεν νομιζω να τα εντοπισουν μονοι τους... Απλα θελει λιγο επιμονη για να ανοιξουν case. Κατα τ'αλλα οι τεχνικοι ειναι εξυπηρετικοτατοι.

Αυτα απο μενα.

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι,

 

Τα νεωτερα για την προβληματικη εναλλαγη ειναι τα εξης: Εδω και πολυ καιρο με ειχε παρει ενας τεχνικος της voda. Ειχαμε ανοιξει ενα case και κατα τακτα χρονικα διαστηματα με επαιρνε τηλ. για να του αναφερω τυχον περιπτωσεις. Μου ειχε πει δε οτι εκαναν και καποια αναβαθμιση στο 3G δικτυο. Εγω δυστυχως τον τελευταιο καιρο δεν ημουν σε θεση να τον βοηθησω (εκτος εδρας λογω δουλειας).

Παρ'ολα αυτα μετα απο καιρο και αφου του ανεφερα τα προβληματα που αντιμετωπιζω (μεταλλικο κραμα στην φωνη μετα απο εναλλαγη απο GSM σε UMTS, παραμορφωση σε βαθμο που δεν μπορει να πραγματοποιηθει συνομιλια και απομονοση του ηχου μετα απο λανθασμενη μεταπομπη) εντοπισαμε οτι προκυπτουν απο ελλειψη καλυψης. Συγκεκριμενα το σπιτι μου βρισκεται στα ορια 2 σταθμων αλλα δεν υπαρχει σταθμος που να εξυπηρετει καθαρα τα τετραγωνα που βρισκεται το σπιτι μου.

Ακομα μου ειπε οτι το προβλημα ειναι γνωστο αλλα δεν υπαρχει πλανο για εγκατασταση νεου σταθμου για το επομενο 3μηνο.

Προς το παρον εγω θα το γυρισω σε GSM και βλεποντας και κανοντας..

Παντως προταση μου ειναι οσοι εχετε προβλημα να ανοιξετε ενα case γιατι αν δεν αναφερθουν τα προβληματα δεν νομιζω να τα εντοπισουν μονοι τους... Απλα θελει λιγο επιμονη για να ανοιξουν case. Κατα τ'αλλα οι τεχνικοι ειναι εξυπηρετικοτατοι.

Αυτα απο μενα.

 

mporei na einai 8ema kalypshs, omws den dior8wnetai me sygkekrimena cases, giati provlhma den exume 2-3 alla oloi mas! ti diktyo ths vodafone 8elw enisxysh h akoma kai neo sxediasmo. egw menw alimo kai patra exw to provlhma kai sta 2 spitia mu toso tyxaio einai?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

san na exw vgalei mia akrh. me motorola v3x phge 2-3 fores na mu to jekinhsei (to arxiko provlhma gia to opoio milame) kai to ekopse me th mia kai synexisthke me th mia h klhsh kanonika. MHPWS oloi osoi to pa8ainume xrhsimopoiume nokia? gia elate na to elegjume mia. egw to pa8ainw me nokia n80.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο μεταφορά ποσού από συμβόλαιο σε καρτοκινητό... Όχι από καρτοκινητό σε καρτοκινητό.

Άσχετο: αυτό που λες γίνεται μόνο στην ΤΙΜ με το TIM Sharing.

 

Αυτό γνωρίζει κάποιος πώς γίνεται; Εννοώ η μετσφορά ποσού από συμβόλαιο σε καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

οχι. Σε cu πώς μπορώ να στείλω χρήματα από τη σύνδεση

Καλείς 1252... Και επίσης κερδίζεις μέχρι και 20% χρόνο ομιλίας στο καρτοκινητό ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω με Ν70, ξερω οτι συμβαινει και σε Ν71.. Στο Ε60 μου δεν το εχω παρατηρησει ακομα μια και το εχω μερικες μερες μονο.. Το θεμα ειναι ομως οτι ηδη εχουν πει πολλοι οτι το εχουν παρατηρησει και σε κινητα αλλης εταιριας..
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε ποιά είναι η κοπέλλα στην διαφήμιση της vodafone για το "Best Friends" την οποία έχει βγάλει σε εστιατόριο ένας τύπος και προσπαθεί να της κάνει ερωτική εξωμολόγηση; Μιλάει στο κινητό με τους φίλους του κάτω από το τραπέζι και καταλήγει λέγοντάς της ότι τα μάτια της είναι σαν τα αστέρια.

 

Μου φαίνεται πολύ γνωστή ηθοποιός κι έχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ πως την λένε...

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone κάνει ανοίγματα και σε νέες αγορές;;

Φυσικά δεν μιλώ για την δική μας Vodafone. Είδα στο site της Vodafone Γερμανίας (το σημειωτέον ανανεωμένο... να το ακούν οι δικοί μας αυτό...) ότι η Vodafone εκεί παρέχει υπηρεσίες ADSL...

Και με δεδομένο κάτι φήμες που κυκλοφόρησαν (βέβαια αυτές πάντα θα κυκλοφορούν...) λέω μήπως γίνει κανένα θαύμα!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone κάνει ανοίγματα και σε νέες αγορές;;

Φυσικά δεν μιλώ για την δική μας Vodafone. Είδα στο site της Vodafone Γερμανίας (το σημειωτέον ανανεωμένο... να το ακούν οι δικοί μας αυτό...) ότι η Vodafone εκεί παρέχει υπηρεσίες ADSL...

Και με δεδομένο κάτι φήμες που κυκλοφόρησαν (βέβαια αυτές πάντα θα κυκλοφορούν...) λέω μήπως γίνει κανένα θαύμα!!! :p

 

.........ψηνεται για να γίνει .............μην βιαζεσαι.....σιγά σιγά.......ούτος η άλλως η vodafone δεν κινήται έντονα στον χώρο των providers.....;) ;) ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

.........ψηνεται για να γίνει .............μην βιαζεσαι.....σιγά σιγά.......ούτος η άλλως η vodafone δεν κινήται έντονα στον χώρο των providers.....;) ;) ;)

Δεν βιάζομαι... Ούτως ή άλλως και να το προσφέρει θα είναι αδιάφορο γιατί είμαι σίγουρος ότι θα έχει ίδιες τιμές με τους άλλους παρόχους... Δεν νομίζω να κάνει τη διαφορά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Επέκταση υπολοίπου μέχρι και με 5 ευρώ δίνει πλέον η Vodafone στο Vodafone a' la Carte και Vodafone CU, έναντι της παλιάς των 2 ευρώ μέσω του Pointmania...

Η υπηρεσία ενεργοποιείται με κλήση στο 1330.

Link to comment
Share on other sites

Επέκταση υπολοίπου μέχρι και με 5 ευρώ δίνει πλέον η Vodafone στο Vodafone a' la Carte και Vodafone CU, έναντι της παλιάς του 1 ευρώ μέσω του Pointmania...

Η υπηρεσία ενεργοποιείται με κλήση στο 1330.

 

Η παλιά δεν ήταν 1 ευρώ αλλά 2! Δεν μπορώ να καταλάβω τι να τιην κάνει κάποιος τόσο μεγάλη επέκταση!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...