Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο site της vodafone δεν υπάρχει τίποτα, ούτε καν δελτίο τύπου. Πάντως θα ήταν καλύτερα αν περιμέναμε και τις προτάσεις των άλλων εταιρειών...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλοι. έχω μια σύνδεση vodafone. καινούργια. υπάρχει περίπτωση να μου έχουν δώσει κάποιο νούμερο που υπήρχε από παλιά και δε χρησιμοποιείται? όλο άσχετοι με παίρνουν και ζητάνε ασχέτους. εκτός πια και αν είναι τόσο εύκολο που όλοι το κάνουν λάθος. είπα να ρωτήσω στη voda αλλά ακόμα κ έτσι να είναι σιγά μην έλεγαν την αλήθεια...
Link to comment
Share on other sites

Στο site της vodafone δεν υπάρχει τίποτα, ούτε καν δελτίο τύπου. Πάντως θα ήταν καλύτερα αν περιμέναμε και τις προτάσεις των άλλων εταιρειών...

Πιστεύεις ότι θα υπάρχουν; Γιατί για το You & Me εγώ δεν είδα αντίστοιχη πρόταση από τις υπόλοιπες εταιρίες...

 

Εμένα πάντως γιατί αυτό το Best Friends μου φέρνει στην μνήμη το παλιό Best Freinds; Βέβαια συμφέρει πολύ περισσότερο αν και είναι ακριβότερο. Προς θεού δεν συγχέω το παλιό με το νέο αλλά... κάτι μου θυμίζει! Ίσως η ονομασία.

 

Ορίστε και στο Vodafone Shop: http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=tariffPlanDetails&pid=prod2480006

Επίσης συνδυάζεται και με τα 500 λεπτά προς τα σταθερά. Αλλά ως επιλογή για τα υπόλοιπα προγράμμτα, εγώ δεν το είδα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλοι. έχω μια σύνδεση vodafone. καινούργια. υπάρχει περίπτωση να μου έχουν δώσει κάποιο νούμερο που υπήρχε από παλιά και δε χρησιμοποιείται? όλο άσχετοι με παίρνουν και ζητάνε ασχέτους. εκτός πια και αν είναι τόσο εύκολο που όλοι το κάνουν λάθος. είπα να ρωτήσω στη voda αλλά ακόμα κ έτσι να είναι σιγά μην έλεγαν την αλήθεια...

 

αν ειναι τελειως off οι mods ας το μεταφερουν. ευχαριστω.

naiiiiiiiiiii!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα νούμερα ανακυκλώνονται, οπότε είναι πολύ πιθανό να έχεις νούμερο που πριν το είχε κάποιος άλλος...
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Και τα 3 νουμερα που ειχα με συνδεση παλιοτερα, (2 στη Vodafone, 1 στην Cosmote), αυτη τη στιγμη λειτουργουν, αρα δε το κανει μονο η Vodafone.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Από Παρασκευή 14/7 είναι διαθέσιμο.

Εγώ όμως σε άλλο forum είδα μια ανακοίνωση (δεν γνωρίζω αν είναι η επίσημη της Vodafone) στην οποία δεν αναφέρεται πουθενά η δυνατότητα χρήσης του προγράμματος ως συμπληρωματικό για τα βασικά προγράμματα της Vodafone (τα 100 και 200 όπως είπατε παραπάνω). Αναφέρθηκε μόνο ως ένα νέο πρόγραμμα που ισχύει μόνο για νέα σύνδεση.

Ξέρει κανείς κάτι γι' αυτό; Αφήστε που δεν βγήκε και ανακοίνωση στο site της Vodafone (τι παράξενο!!!)

Εγώ την ενημέρωση την πήρα μέσα από τη Vodafone και την επιβεβαίωσα καλώντας ως απλός πελάτης στο 13830. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και εσύ. Πραγματικά δεν ξέρω γιατι δεν βγήκε ακόμα δελτίο τύπου. Πάντως επαναλαμβάνω πως οι πληροφορίες που παραθέτω είναι επί 2 φορές τσεκαρισμένες! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι όλες οι εταιρίες το κάνουν. Μόλις λήξει ο λογαριασμός ο αριθμός γίνεται αυτομάτως διαθέσιμος. Ίσως όμως να μην το δίνουν άμεσα. Εκτός αν το επιλέξει ο πελάτης (αν παρέχεται αυτή η δυνατότητα, που νομίζω παρέχεται)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την ενημέρωση την πήρα μέσα από τη Vodafone και την επιβεβαίωσα καλώντας ως απλός πελάτης στο 13830. Το ίδιο μπορείς να κάνεις και εσύ. Πραγματικά δεν ξέρω γιατι δεν βγήκε ακόμα δελτίο τύπου. Πάντως επαναλαμβάνω πως οι πληροφορίες που παραθέτω είναι επί 2 φορές τσεκαρισμένες! :rolleyes:

Δεν αμφισβητώ εσένα απλά λέω ότι δεν αναφέρεται πουθενά αλλού. Άλλωστε αν δεν βγει επίσημη ανακοίνωση, εμείς που δεν είμαστε χρήστες συμβολαίου της Vodafone, δεν μπορούμε να ξέρουμε...

Link to comment
Share on other sites

6 μηνες μετα τον δινουν. Εαν ειναι κανενα gold το δινουν και την επομενη μερα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

6 μηνες μετα τον δινουν. Εαν ειναι κανενα gold το δινουν και την επομενη μερα.

 

1 χρόνο μετά δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

1 χρόνο;; πολύ λέτε , σε πρόσφατη σχετικά σύνδεση απο βοντα , από ότι κατάλαβα το νούμερο το είχε ο προηγούμενος μέχρι πριν 2 μήνες.....:mad:
Link to comment
Share on other sites

Κανα 6μηνο ειναι τυπικα... Τωρα ολα ειναι σχετικα!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο και το Δελτιο τυπου: http://www.vodafone.gr/live1/extp.jsp?type=prrel&prid=10553&lang=0&langSTR=gr

 

Δεν αναφερει οτι μπορει να συνδιαστει με Βασικο Προγραμμα. Αναφερει τα προγραμματα 100 + 200 μονο. Αληθεια σε ποια προγραμματα χρησης (εκτος απο 100+200) μπορει να προστεθει;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμο και το Δελτιο τυπου: http://www.vodafone.gr/live1/extp.jsp?type=prrel&prid=10553&lang=0&langSTR=gr

 

Δεν αναφερει οτι μπορει να συνδιαστει με Βασικο Προγραμμα. Αναφερει τα προγραμματα 100 + 200 μονο. Αληθεια σε ποια προγραμματα χρησης (εκτος απο 100+200) μπορει να προστεθει;

Απ' ότι κατάλαβα τα Vodafone 100 και 200 λειτουργούν ως επιπρόσθετα προγράμματα στο Best Friends και όχι το Vodafone Best Friends. Αυτό για νέους πελάτες.

Για παλιούς πελάτες προφανώς ισχύει το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

μπινια... γι αυτο κ γω εβαλα το advance call manager (σε N70)και οποιος με παιρνει εκτος λιστας τον γειωνει και εχω βρει την ησυχια μου. αμ πως... ευχαριστω πολυ :)
Link to comment
Share on other sites

Νεα υπηρεσια δωρεαν. 1285 η ενεργοποιηση.

 

Οταν καλεις κατηλειμενο αριθμο, σε συνδεει αυτοματα οταν το κλεισει.

 

Απο Vodafone σε Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Νεα υπηρεσια δωρεαν. 1285 η ενεργοποιηση.

 

Οταν καλεις κατηλειμενο αριθμο, σε συνδεει αυτοματα οταν το κλεισει.

 

Απο Vodafone σε Vodafone.

 

 

Είναι ήδη ενεργοποιημένη σε όλους τους συνδρομητές της Vodafone........για να λειτουργήσει θα πρέπει να μην έχει προώθηση του τηλεφωνητή όταν το τηλεφωνο είναι κλειστό ή εκτός δικτύου ή την υπηρεσία Ειδοποίησης Κλήσεων και επίσης την Αναμονή Κλήσεων........ΚΑΙ τα δύο ΔΕΝ πρέπει να είναι ενεργοποιημένα......η απενεργοποίηση και η μελλοντική ενεργοποιήση γίνεται απο το 1285 και την επιλογή 2..........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

1. Αυτό είναι νέο;

2. Ή υπήρχε;

3. Οι υπόλοιπες εταιρίες το έχουν;

4. Είναι δωρεάν;

 

1 ΝΑΙ

2 ΟΧΙ

3 ΟΧΙ

4 ΝΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Είναι ήδη ενεργοποιημένη σε όλους τους συνδρομητές της Vodafone........για να λειτουργήσει θα πρέπει να μην έχει προώθηση του τηλεφωνητή όταν το τηλεφωνο είναι κλειστό ή εκτός δικτύου ή την υπηρεσία Ειδοποίησης Κλήσεων και επίσης την Αναμονή Κλήσεων........ΚΑΙ τα δύο ΔΕΝ πρέπει να είναι ενεργοποιημένα......η απενεργοποίηση και η μελλοντική ενεργοποιήση γίνεται απο το 1285 και την επιλογή 2..........

Δηλαδή για να μπορείς να συνδέεσαι άμεσα με κάποιον που καλείς μόλις αυτός κλείσει το τηλέφωνο, δεν θα πρέπει να ξέρεις ποιοι σε έχουν καλέσει ενώ το είχες εσύ κλειστό; δεν μου φαίνεται και πολύ καλό... :shifty:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να ειναι απενεργοποιημενη μονο η προωθηση οταν ειναι κατηλημενο και οχι οταν ειναι κλειστο.

 

Επισης αν μετα απο καποια ωρα δεν ειναι εφικτη η συνδεση (επειδη ακομα μιλα), θα ερθει ειδοποιηση κληση στον καλουμενο.

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να ειναι απενεργοποιημενη μονο η προωθηση οταν ειναι κατηλημενο και οχι οταν ειναι κλειστο.

 

Επισης αν μετα απο καποια ωρα δεν ειναι εφικτη η συνδεση (επειδη ακομα μιλα), θα ερθει ειδοποιηση κληση στον καλουμενο.

Έτσι κάτι γίνεται... :)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει τον γειωνει?

δλδ μονο αυτοι που εχεις στις επαφες σου μπορουν να σε παρουν?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...