Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, p_k said:

Γιατί άραγε δεν προχώρησε το Ντιλ με την iliad;

Γιατί εκτός από αγοραστή, χρειάζεται να υπάρχει και πωλητής. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, TakeOverNet said:

Γιατί εκτός από αγοραστή, χρειάζεται να υπάρχει και πωλητής. 

Αυτό είναι το προφανές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε παιδιά πως η vf ταλαιπωρεί τον κόσμο. Ένας γνωστός είχε μέχρι πριν από έναν χρόνο ένα CU νουμεράκι. Το είχε σαν δεύτερο,αφού το βασικό του είναι συμβόλαιο Gigamax 2.5 στην Cosmote(παίρνει 5 GB λόγω σταθερού). Το καρτοκινητό αυτό το άφησε και η εταιρεία στους 13 μήνες το αποσύνδεσε από το δίκτυο. Όλα καλά μέχρι εδώ. Τον 14ο μήνα έκανε προσπάθεια να το ξαναπάρει πίσω,αλλά η εξυπηρέτηση είπε να πάει σε κατάστημα. Πάει λοιπόν την επόμενη μέρα στο κατάστημα και του λένε πάρτε στο 13830. Τέλος πάντων αφού ο ένας πέταγε το μπαλάκι στον άλλον(πρώτη φορά ο ίδιος είχε κακή εξυπηρέτηση από την Vodafone)βαρέθηκε και δεν ξαναχολήθηκε. Τις προάλλες σκέφτηκε να ασχοληθεί ξανά με το νούμερο(το οποίο δεν έχει δοθεί σε κάποιον άλλον)καθώς το χρειάζεται ένας συγγενής του και μετά θα το πάρει ο ίδιος και θα το κάνει CU Liquid. Μίλα στο live chat από την ιστοσελίδα της vf και πέταξαν το μπαλάκι σε κατάστημα Vodafone λέγοντας πως αυτοί πρέπει να λάβουν αίτημα για να ξεκλειδωθεί το σύστημα. Τελικά έστειλε στην φόρμα επικοινωνίας μέσω του Vodafone.gr και περιμένει απάντηση. Πρώτη φορά βλέπω τόση ανοργανωσιά στην vf. Γιατί δυσκολεύουν τον κόσμο;;;;Δεν θέλουν δηλαδή άλλους συνδρομητές;;;;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ακούστε παιδιά πως η vf ταλαιπωρεί τον κόσμο. Ένας γνωστός είχε μέχρι πριν από έναν χρόνο ένα CU νουμεράκι. Το είχε σαν δεύτερο,αφού το βασικό του είναι συμβόλαιο Gigamax 2.5 στην Cosmote(παίρνει 5 GB λόγω σταθερού). Το καρτοκινητό αυτό το άφησε και η εταιρεία στους 13 μήνες το αποσύνδεσε από το δίκτυο. Όλα καλά μέχρι εδώ. Τον 14ο μήνα έκανε προσπάθεια να το ξαναπάρει πίσω,αλλά η εξυπηρέτηση είπε να πάει σε κατάστημα. Πάει λοιπόν την επόμενη μέρα στο κατάστημα και του λένε πάρτε στο 13830. Τέλος πάντων αφού ο ένας πέταγε το μπαλάκι στον άλλον(πρώτη φορά ο ίδιος είχε κακή εξυπηρέτηση από την Vodafone)βαρέθηκε και δεν ξαναχολήθηκε. Τις προάλλες σκέφτηκε να ασχοληθεί ξανά με το νούμερο(το οποίο δεν έχει δοθεί σε κάποιον άλλον)καθώς το χρειάζεται ένας συγγενής του και μετά θα το πάρει ο ίδιος και θα το κάνει CU Liquid. Μίλα στο live chat από την ιστοσελίδα της vf και πέταξαν το μπαλάκι σε κατάστημα Vodafone λέγοντας πως αυτοί πρέπει να λάβουν αίτημα για να ξεκλειδωθεί το σύστημα. Τελικά έστειλε στην φόρμα επικοινωνίας μέσω του Vodafone.gr και περιμένει απάντηση. Πρώτη φορά βλέπω τόση ανοργανωσιά στην vf. Γιατί δυσκολεύουν τον κόσμο;;;;Δεν θέλουν δηλαδή άλλους συνδρομητές;;;;

Την είχα πατήσει κι εγώ έτσι. Όταν καλούσα έλεγε πως ο αριθμός δεν υπάρχει. Έστειλα στην εξυπηρέτηση μέσω τσατ και σε 10 λεπτά χωρίς να βάλω κάρτα είχε επανέλθει και όταν καλούσα έλεγε ότι ο αριθμός έχει φραγή εισερχομένων κλησεων. Τώρα γιατί έγινε αυτό, δεν ξέρω. Ίσως να υπάρχει δυσλειτουργία στα συστήματά τους ή να έχει αλλάξει η διαδικασία 

Link to comment
Share on other sites

Γενικα την καρτοκινητη και οι 3 εταιριες την εχουν πεταμενη. Μονο για δόλωμα την χρησιμοποιούν. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Ακούστε παιδιά πως η vf ταλαιπωρεί τον κόσμο. Ένας γνωστός είχε μέχρι πριν από έναν χρόνο ένα CU νουμεράκι. Το είχε σαν δεύτερο,αφού το βασικό του είναι συμβόλαιο Gigamax 2.5 στην Cosmote(παίρνει 5 GB λόγω σταθερού). Το καρτοκινητό αυτό το άφησε και η εταιρεία στους 13 μήνες το αποσύνδεσε από το δίκτυο. Όλα καλά μέχρι εδώ. Τον 14ο μήνα έκανε προσπάθεια να το ξαναπάρει πίσω,αλλά η εξυπηρέτηση είπε να πάει σε κατάστημα. Πάει λοιπόν την επόμενη μέρα στο κατάστημα και του λένε πάρτε στο 13830. Τέλος πάντων αφού ο ένας πέταγε το μπαλάκι στον άλλον(πρώτη φορά ο ίδιος είχε κακή εξυπηρέτηση από την Vodafone)βαρέθηκε και δεν ξαναχολήθηκε. Τις προάλλες σκέφτηκε να ασχοληθεί ξανά με το νούμερο(το οποίο δεν έχει δοθεί σε κάποιον άλλον)καθώς το χρειάζεται ένας συγγενής του και μετά θα το πάρει ο ίδιος και θα το κάνει CU Liquid. Μίλα στο live chat από την ιστοσελίδα της vf και πέταξαν το μπαλάκι σε κατάστημα Vodafone λέγοντας πως αυτοί πρέπει να λάβουν αίτημα για να ξεκλειδωθεί το σύστημα. Τελικά έστειλε στην φόρμα επικοινωνίας μέσω του Vodafone.gr και περιμένει απάντηση. Πρώτη φορά βλέπω τόση ανοργανωσιά στην vf. Γιατί δυσκολεύουν τον κόσμο;;;;Δεν θέλουν δηλαδή άλλους συνδρομητές;;;;


Κάποια θέματα ίσως δεν λύνονται με μια επικοινωνία και γιαυτο χρειάζεται το κατάστημα. Αλλά πρέπει κάποιος να θέλει να ασχοληθεί 🙂
 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι οτι στον 13 μήνα οπου ενα καρτοκινητό δέν έχει κάνει καμία ανανέωση και μετά την φραγή στις 90 μέρες η κυριότητα των αριθμών αυτών αυτόματα χάνεται και τα νούμερα ξαναμπαίνουν στις "δεξαμενές" των αριθμών των εταιρειών και δίνονται σε άλλους συνδρομητές.
Τώρα η διαδικασία αν είναι τόσο απλή ώστε να ξαναδοθεί στον ιδιοκτήτη του το συγκρκριμένο νούμερο από την εταιρεία δεν ξέρω πόσο εύκολη είναι αλλά μήπως δέν είναι πάντα εφικτό?
 

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to wrong
7 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Ακούστε παιδιά πως η vf ταλαιπωρεί τον κόσμο. Ένας γνωστός είχε μέχρι πριν από έναν χρόνο ένα CU νουμεράκι. Το είχε σαν δεύτερο,αφού το βασικό του είναι συμβόλαιο Gigamax 2.5 στην Cosmote(παίρνει 5 GB λόγω σταθερού). Το καρτοκινητό αυτό το άφησε και η εταιρεία στους 13 μήνες το αποσύνδεσε από το δίκτυο. Όλα καλά μέχρι εδώ. Τον 14ο μήνα έκανε προσπάθεια να το ξαναπάρει πίσω,αλλά η εξυπηρέτηση είπε να πάει σε κατάστημα. Πάει λοιπόν την επόμενη μέρα στο κατάστημα και του λένε πάρτε στο 13830. Τέλος πάντων αφού ο ένας πέταγε το μπαλάκι στον άλλον(πρώτη φορά ο ίδιος είχε κακή εξυπηρέτηση από την Vodafone)βαρέθηκε και δεν ξαναχολήθηκε. Τις προάλλες σκέφτηκε να ασχοληθεί ξανά με το νούμερο(το οποίο δεν έχει δοθεί σε κάποιον άλλον)καθώς το χρειάζεται ένας συγγενής του και μετά θα το πάρει ο ίδιος και θα το κάνει CU Liquid. Μίλα στο live chat από την ιστοσελίδα της vf και πέταξαν το μπαλάκι σε κατάστημα Vodafone λέγοντας πως αυτοί πρέπει να λάβουν αίτημα για να ξεκλειδωθεί το σύστημα. Τελικά έστειλε στην φόρμα επικοινωνίας μέσω του Vodafone.gr και περιμένει απάντηση. Πρώτη φορά βλέπω τόση ανοργανωσιά στην vf. Γιατί δυσκολεύουν τον κόσμο;;;;Δεν θέλουν δηλαδή άλλους συνδρομητές;;;;

Και εγω είχα χάσει εναν αριθμό έτσι παλια γιατι ξεχάστηκα ... σε wind με εισερχόμενα 12 μηνων  τον ειχα ,ήταν ο 1ος μου δυσκολος ομως  και τον ειχα αλλαξει , και δεν υπήρχε καμια περιπτωση να τον πάρω πισω  ... 

Μου το είπαν ξεκάθαρα ότι είχα αργήσει και δεν γίνεται τίποτα ... το έψαξα και μίλησα και με άλλους που μου είπαν οτι υπήρχε ενα περιθώριο μετά τους 12 μηνες αλλά ειχα αργησει λιγες μερες (καμια 10ρια από όταν κόπηκε πραγματικά πηγα) και δεν γινόταν τίποτα . Στις αρχικές επικοινωνίες απλα μου ελεγαν ενα οχι και τερμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάει και ο 13ος μήνας και αποσυνδέεται πλέον ο αριθμός, δε θα μπορούσα να "χρεώσω" κακή οργάνωση σε καμία εταιρεία...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Α) ο κολλητός μου βρήκε τον αριθμό του την προηγουμενη εβδομάδα στη λίστα νικητών 2 ΦΟΡΕΣ και δεν πήρε τίποτα. 

 

Β) στο cu app αφαίρεσαν το λινκ της λίστας με τους νικητές του διαγωνισμου. 

 

Περιμένει μήπως και του έρθει σήμερα σμσ αλλιώς φορητότητα οικογενειακώς στην κοσμοτε.

 

Εννοείται και εγώ θα κάνω κατανάλωση των υπολοίπων μου και θα φυγω και εγώ προς κοσμοτε. Θα ενημερώσω όλους τους γνωστούς και φίλους για την απάτη, προτεινω να κάνετε και εσείς το ίδιο... 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωσε αποτελέσματα τριμήνου. 
 

Αυξηση των συμβολαίων (πλέον είναι το 45% της βάσης )

Αυξηση των εσόδων. 
Αυξηση των επενδύσεων. 
Μειωση καρτοκινητών 

Μειωση Σταθερών. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, VIPdriver said:

Α) ο κολλητός μου βρήκε τον αριθμό του την προηγουμενη εβδομάδα στη λίστα νικητών 2 ΦΟΡΕΣ και δεν πήρε τίποτα. 

 

Β) στο cu app αφαίρεσαν το λινκ της λίστας με τους νικητές του διαγωνισμου. 

 

Περιμένει μήπως και του έρθει σήμερα σμσ αλλιώς φορητότητα οικογενειακώς στην κοσμοτε.

 

Εννοείται και εγώ θα κάνω κατανάλωση των υπολοίπων μου και θα φυγω και εγώ προς κοσμοτε. Θα ενημερώσω όλους τους γνωστούς και φίλους για την απάτη, προτεινω να κάνετε και εσείς το ίδιο... 

ΠΡΟΣΟΧΗ,  γνωστο τρολλ . σπαμ με χιλιαδες λογαριασμους ... δεν εχει φιλους που κερδισαν και 2 φορες οι πιθανότητες ειναι μηδενικες. 

Το liquid είναι παμφτηνο με τρομερές προσφορές και πλεον πετάει και το 5g ... όποιος παει κοσμοτε ειναι κορόιδο

Δειτε τι τραβανε και απο εξυπηρέτηση  .. τελικά κανενας δεν απαντησε 🙂
"Μου έχει πετάξει network error από την αρχή και δεν έχω δει τίποτα. Είμαι 45 λεπτά στην αναμονή στο support και έχω φορτώσει τόσο πολύ και λόγω ήττας που θα ακούσουν ότι καντήλι υπάρχει.
Εν τω μεταξύ στην αναμονή δεν υπάρχει καμία ενημέρωση για το πόση ώρα θα πάρει περίπου. Έχω γράψει ήδη 50 λεπτά που θα είναι σίγουρα κάνα 20ευρω στη Νόβα επειδή είναι 5ψήφιο. Ποιος άτυχος θα το σηκώσει τώρα να δω, που θα ακούσει Παναγίες. Αν δεν προλάβει να κλείσει το σταθερό από μπαταρία. Θα φύγει καταγγελία αύριο."

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, seranata said:

Όταν περνάει και ο 13ος μήνας και αποσυνδέεται πλέον ο αριθμός, δε θα μπορούσα να "χρεώσω" κακή οργάνωση σε καμία εταιρεία...

Αν είχε γίνει σωστή δουλειά πέρσι δεν θα το είχε χάσει. Τέλος πάντων δεν θα ασχοληθεί πάλι

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Αν είχε γίνει σωστή δουλειά πέρσι δεν θα το είχε χάσει. Τέλος πάντων δεν θα ασχοληθεί πάλι

Δεν θυμάμαι τι εννοείς σωστή δουλεια ...  παντως για όποιον θέλει να έχει αριθμό ξεχασμένο για 1 χρόνο, η vodafone ειναι τέλεια γιατι μπορεις να τον σώσεις με ενα προιόν απο σουπερμαρκετ το χρόνο (βασικα μπορεις να παρεις 2 και αφου βαλεις το ενα να εχεις το δευτερο για τον επομενο)

Η να βαλεις 13 ευρω και να αγοράσεις 11 ευρω προιοντα απο e-food

Link to comment
Share on other sites

Ναι,  κάποιες φορές μέσα στον μήνα μειώνεται το σήμα 4g . Παρόλο που πιάνει και 2600 band.  Τώρα τελευταία βγάζει 1800 band από Αυλακι με ταχύτητα 50 !. Έχω κουραστεί να το δηλώνω βλάβη. Η απάντηση είναι ότι μπουκώνει η κεραία και κανονικά χρειάζεται και άλλη κεραία η περιοχή. 

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, blizard said:

Δεν θυμάμαι τι εννοείς σωστή δουλεια ...  παντως για όποιον θέλει να έχει αριθμό ξεχασμένο για 1 χρόνο, η vodafone ειναι τέλεια γιατι μπορεις να τον σώσεις με ενα προιόν απο σουπερμαρκετ το χρόνο (βασικα μπορεις να παρεις 2 και αφου βαλεις το ενα να εχεις το δευτερο για τον επομενο)

Η να βαλεις 13 ευρω και να αγοράσεις 11 ευρω προιοντα απο e-food

Εννοώ ότι πέρσι είχε κάνει απόπειρα και τον13830 έριχνε την μπάλα στο κατάστημα και αντίστροφα 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, blizard said:

ΠΡΟΣΟΧΗ,  γνωστο τρολλ . σπαμ με χιλιαδες λογαριασμους ... δεν εχει φιλους που κερδισαν και 2 φορες οι πιθανότητες ειναι μηδενικες. 

Το liquid είναι παμφτηνο με τρομερές προσφορές και πλεον πετάει και το 5g ... όποιος παει κοσμοτε ειναι κορόιδο

Δειτε τι τραβανε και απο εξυπηρέτηση  .. τελικά κανενας δεν απαντησε 🙂
"Μου έχει πετάξει network error από την αρχή και δεν έχω δει τίποτα. Είμαι 45 λεπτά στην αναμονή στο support και έχω φορτώσει τόσο πολύ και λόγω ήττας που θα ακούσουν ότι καντήλι υπάρχει.
Εν τω μεταξύ στην αναμονή δεν υπάρχει καμία ενημέρωση για το πόση ώρα θα πάρει περίπου. Έχω γράψει ήδη 50 λεπτά που θα είναι σίγουρα κάνα 20ευρω στη Νόβα επειδή είναι 5ψήφιο. Ποιος άτυχος θα το σηκώσει τώρα να δω, που θα ακούσει Παναγίες. Αν δεν προλάβει να κλείσει το σταθερό από μπαταρία. Θα φύγει καταγγελία αύριο."

Αποδειξε το, αλλιως ολοι βλεπουν οτι εσυ εισαι το τρολ που επιτιθεσαι σε οποιον δεν συμφωνει μαζι σου...

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ τον κόσμο όπως θα ενημέρωνα όταν εβλεπα εναν πορτοφολά ....   απο εκει να κανουν οτι θέλουν

Τωρα πιο πιθανό ειναι τα 10 πορτοφόλια να είναι φίλω του που τα φυλάει παρα οι πιθανότητες να έχουν γινει αυτα που λες... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, blizard said:

ΕΝΗΜΕΡΩΣΑ τον κόσμο όπως θα ενημέρωνα όταν εβλεπα εναν πορτοφολά ....   απο εκει να κανουν οτι θέλουν

Τωρα πιο πιθανό ειναι τα 10 πορτοφόλια να είναι φίλω του που τα φυλάει παρα οι πιθανότητες να έχουν γινει αυτα που λες... 

Αποδειξε το, αλλιως εισαι ενας κοινός συκοφάντης....

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

Ναι,  κάποιες φορές μέσα στον μήνα μειώνεται το σήμα 4g . Παρόλο που πιάνει και 2600 band.  Τώρα τελευταία βγάζει 1800 band από Αυλακι με ταχύτητα 50 !. Έχω κουραστεί να το δηλώνω βλάβη. Η απάντηση είναι ότι μπουκώνει η κεραία και κανονικά χρειάζεται και άλλη κεραία η περιοχή. 

Για να σου απάντησαν ότι μπουκώνει η κεραία (το cell συγκεκριμένα λογικά που σε εξυπηρετεί, γιατί μάλλον βλέπει προς οικισμό) τότε σημαίνει ότι το έψαξαν με το τεχνικό τμήμα κατά πάσα πιθανότητα (η εξυπηρέτηση να δώσει μόνη της τέτοια απάντηση δύσκολο) και άρα περιμένεις άμα αποφασίσουν να αυξήσουν χωρητικότητα... 😏 Δηλαδή όσα παράπονα και να στείλεις, αυτοί έχουν πλάνο πότε θα το κάνουν, οπότε... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:

Το liquid είναι παμφτηνο

🙂

Φτάνει με αυτό το liquid, έλεος!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, seranata said:

Φτάνει με αυτό το liquid, έλεος!

Το φόρουμ φτιάχτηκε για το liquid ...  κάθε πακέτο και εταιρία που είναι 10 φορές καλυτερη από τις αλλες να αναφέρετε και να ενημερώνεται ο κόσμος συνεχώς .  Δεν ειναι πληρωμένη διαφήμιση να γράφουμε με ποσοστά ότι θέλει αυτός που θα πληρώσει.

Οτσν κάποιος ρωτάει τι είναι φτηνότερο πρέπει να τους πεις το liquid και όχι οτι σου γουστάρει

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Το φόρουμ δεν ξέρω γιατί φτιάχτηκε, σίγουρα όμως πρέπει να μας απαλλάξει άμεσα από την παρουσία σου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν κοπούν οι διαφημίσεις απο ote και nova ...  και επειδή η vodafone δεν δίνει λεφτά αλλά έχει φτηνά προιόντα και βασίζεται κυρίως απο στομα σε στομα δλδ εμας για ενημέρωση ... ίσως το foroum πρεπει αναγκαστικά να με ξανα διώξει και να κρατήσει εσας τους επαγκελματίες να κοροιδέυετε το κόσμο, τα πράγματα αλλαζουν.,

Παντως για αυτό που κάνω εγω είχε φτιαχτει ...

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...