Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα δεν ισχυει αυτο, καθως πολλα site πχ youtube ελεγχουν ταχυτητα και σου προσφερουν περιεχομενο ( πχ full hd βιντεο ) βασει αυτης :)
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ισχυει αυτο, καθως πολλα site πχ youtube ελεγχουν ταχυτητα και σου προσφερουν περιεχομενο ( πχ full hd βιντεο ) βασει αυτης :)

Το ρυθμίζεις αυτό εγώ πχ είτε έχω e είτε 3g είτε 4g έχω 720p στο κινητό με δεδομένα και 2k με WiFi. Όλα ρυθμίζονται

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διευκρινίσεις για το πακέτο

 

[http://content]

 

1. Το πακέτο 10GB + Social + Video PASS παρέχει 10GB για γενική χρήση Mobile Internet, 2GB αποκλειστικά για χρήση στις εφαρμογές Social Media: Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Snapchat, LinkedIn, Tumblr και 5GB αποκλειστικά για χρήση στις Video εφαρμογές: EΡΤ WebTV, Youtube, Dailymotion, Vimeo, Netflix, Amazon Video.

 

2. Το πακέτο χρεώνεται €10.90, μια φορά στον επόμενο λογαριασμό και ισχύει για 30 μέρες από τη στιγμή ενεργοποίησης (εάν δηλαδή το ενεργοποιήσεις την 1η του μήνα ισχύει έως και την 31η του ίδιου μήνα)

 

3. H τιμή περιλαμβάνει ΦΠΑ 24%. Δεν συμπεριλαμβάνεται ο φόρος κινητής που υπολογίζεται ως ποσοστό επί του συνόλου του μηνιαίου λογαριασμού (προ ΦΠΑ: για μέχρι €50 12%/ €50,01 - €100 15% / €100,01 - €150 18% / €150,01 και άνω 20%).

 

4. Μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο έως και 4 φορές - για το χρονικό διάστημα που η προσφορά είναι διαθέσιμη - είτε μέσω του My Vodafone app είτε στέλνοντας δωρεάν SMS με τη λέξη K στο 1339.

 

5. To πακέτο ισχύει για χρήση στην Ε.Ε καθώς και στον υπόλοιπο κόσμο με ενεργοποιημένη την υπηρεσία Πας Παντού. Τα 10GB και το Social και το Video PASS του πακέτου δε μοιράζονται με άλλες συσκευές μέσω της υπηρεσίας Internet 4Sharing.

 

6. Εάν φτάσεις στο 80% και 100% της κατανάλωσης του πακέτου, θα λάβεις ενημερωτικό SMS. Επίσης, μπορείς πάντα μέσω της εφαρμογής My Vodafone να έχεις τον έλεγχο της χρήσης σου εύκολα και γρήγορα.

 

7. Με την αγορά του πακέτου δηλώνεις ότι έχεις διαβάσει, κατανοήσει και αποδεχτεί τους όρους του πακέτου στους οποίους συναινείς. Αναλυτικά οι όροι στο*Όροι χρήσης Vodafone Social Pass*και στο*Όροι χρήσης Vodafone Video Pass

 

8. Η προσφορά ισχύει για Ιδιώτες & Επαγγελματίες συνδρομητές Συμβολαίου & Καρτοπρογράμματος και είναι διαθέσιμη από 12 Ιουλίου 2018 έως και 31 Αυγούστου 2018.

 

b4d5f1a97bd7de7a84d2a991aa61892f.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστεύω αρκετά καλή προσφορά. Στο δε καρτοπρόγραμμα που είμαι το αφαιρεί από το υπόλοιπο μου και όχι με χρέωση στον επόμενο λογαριασμό!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι είναι μια καλή προσφορά και έπρεπε να βγει γιατί δεν μπορούσε να συγκριθεί η προσφορά του ΣΚ με την προσφορά στα καρτοκινητά με τα 7gb
Link to comment
Share on other sites

TO AITHMA ΣAΣ ΔEN KATAXΩPHΘHKE ΛOΓΩ ΠPOΣΩPINHΣ TEXNIKHΣ AΔYNAMIAΣ. ΠAPAKAΛOYME ΔOKIMAΣTE APΓOTEPA.

 

Δυστυχώς μου έβγαλε αυτό το μνμ μετά από δύο ώρες. Για χρέωση από το υπόλοιπο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενώ το προτείνει στο διαθέσιμο υπόλοιπο μετά βγάζει μνμ για τον επόμενο λογαριασμό . Κάτι δεν πάει καλά .404af16fbdf42a7297daca0ae394153c.jpgf64f005a9643ac5f6b460cb949aa231e.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα δεν δουλεύει μέσω χρέωσης από το υπόλοιπο σε καρτοπρογραμμα παρόλο που το βγάζει στο υπόλοιπο και όχι στον επόμενο λογαριασμό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια διόρθωση στο OP.

Δίνει 5GB για γενική χρήση Mobile Internet, όχι 10GB.

 

http://i66.tinypic.com/axy7er.jpg

Edited by Nikko_
Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος θα έχει γίνει στο αγγλικό description γιατί στα ελληνικά λέει κανονικά 10GB...

 

Μια διόρθωση στο OP.

Δίνει 5GB για γενική χρήση Mobile Internet, όχι 10GB.

 

http://i66.tinypic.com/axy7er.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, στα ελληνικά λέει 10GB για γενική χρήση Mobile Internet...

Aν το έχει ενεργοποιήσει κάποιος ας μας πει.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Μόνο από τις ειδοποιήσεις,μέσα από το app τελικά ενεργοποιήθηκε.

 

VODAFONE : TO KAΛOKAIPINO ΠAKETO ME 10GB K SOCIAL K VIDEO PASS MOΛIΣ ENEPΓOΠOIHΘHKE! TO ΠAKETO IΣXYEI ΓIA 30 HMEPEΣ KAI ΠAPEXEI 10GB ΓIA ΓENIKH XPHΣH MOBILE INTERNET, 2GB AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA XPHΣH ΣE SOCIAL: FACEBOOK, TWITTER, INSTAGRAM, PINTEREST, SNAPCHAT, LINKEDIN, TUMBLR KAI 5GB AΠOKΛEIΣTIKA ΓIA XPHΣH ΣTIΣ VIDEO EΦAPMOΓEΣ: EPT WEBTV, YOUTUBE, DAILYMOTION, VIMEO, NETFLIX, AMAZON VIDEO. IΣXYEI ΓIA XPHΣH AΠO TO KINHTO ΣAΣ.4ded8d556b6b3d2f64b097bce36803e4.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις 30 Μαϊου Προέκυψε κάποιο πρόβλημα στην σύνδεση μου , στο οποίο δεν θέλω να αναφερθώ. Και δεν έχει απολύτως καμμία σημασία.

Απλά θέλω να αναφερθώ στην διαδικασία για να λυθεί.

Αφού το ανέφερα στην Vodafone , περίμενα υπομονετικά να λυθεί.

Καμμία επικοινωνία από μέρους τους.

Σε συνεχείς επικοινωνίες , μου υποσχόντουσαν πάντα ότι σε δύο μέρες ο αρμόδιος υπάλληλος θα επικοινωνήσει μαζί μου. Έτσι περίμενα υπομονετικά 25 ημέρες σύμφωνα με την διαδικασία της Ε.Ε.Τ.Τ. πριν υποβάλω καταγγελία.

Στις 25 Ιουνίου έκανα την καταγγελία

στις 2/7/18 έλαβα το εξής e-mail

Σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε την καταγγελία σας με Αρ. Πρωτ. 1XXX4 και ημερομηνία 25-06-2018.

Η καταγγελία σας με αριθμό 3XXX5 έχει αποσταλεί στην/στις εταιρία/εταιρίες

 

VODAFONE-PANAFON

Η προθεσμία για την απάντηση της καταγγελίας σας είναι 30-07-2018.

 

Το παρόν μήνυμα είναι αυτοματοποιημένο. Παρακαλούμε μην απαντήσετε.

 

Τομέας Εξυπηρέτησης Καταναλωτών

Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (ΕΕΤΤ)

Αυτή είναι η περίφημη προστασία της Ε.Ε.Τ.Τ. 2 μήνες κ από την δημιουργία του προβλήματος για να φτάσουμε στην απάντηση της εταιρείας . Και τι θα γίνει μετά ; Φαντάζομαι ότι Θα μου κοινοποιήσουν την απάντηση.

Ελπίζω με αυτούς τους ρυθμους ότι στον χρόνο θα έχει βγει η απόφαση.

Τελειώτης.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ἀντε 11 μέρες έμειναν...η vodafone είναι υποχρεωμένη να απαντήσει.Αν δε το κάνει μέχρι τις 30 τότε ξανά ΕΕΤΤ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα είναι ότι οι διαδικασίες είναι εξαιρετικά χρονοβόρες.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι (και το ξέρω εκ των έσω) οτι η ΕΕΤΤ έχει πήξει με ηλίθιες καταγγελίες για ότι χαζομάρα σκεφτεί ο καθένας και πλέον βάζει προτεραιότητες στην διαχείριση των παραπόνων... Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω μια ερώτηση. Χρησιμοποιώ κανονικά την εφαρμογή my vodafone app. Γιατί, όμως, δεν ενημερώνονται οι παροχές σε πραγματικό χρόνο; Για παράδειγμα, όταν την ανοίγω την εφαρμογή, γράφει πως η τελευταία ενημέρωση έγινε δύο τρεις ώρες πριν. Γιατί συμβαίνει αυτό και διορθώνεται;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω μια ερώτηση. Χρησιμοποιώ κανονικά την εφαρμογή my vodafone app. Γιατί, όμως, δεν ενημερώνονται οι παροχές σε πραγματικό χρόνο; Για παράδειγμα, όταν την ανοίγω την εφαρμογή, γράφει πως η τελευταία ενημέρωση έγινε δύο τρεις ώρες πριν. Γιατί συμβαίνει αυτό και διορθώνεται;

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα,

 

Αυτό αφορά την εταιρεία και θα πρέπει να ρωτήσεις αυτούς. Κάνε μια ερώτηση στα σχόλια της εφαρμογής στο Playstore.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Λόγω τεράστιου όγκου δεδομένων είναι αδύνατη η real-time ενημέρωση. Οπότε ενημερώνει 4 η 6 φορές τη μέρα τόσο σύστημα.

 

Δες το λογικά. Έχει το 1/3 του πληθυσμού της Ελλάδας σε συνδρομητές και βάλε πόσες επιπλέον συνδέσεις έχει σε Internet και iot. Και όλοι αυτοί κάνουν ταυτόχρονα κλήσεις. Τεράστιος ο όγκος.

 

Και αυτός είναι και ένας λόγος που πολύς κόσμος δε γνωρίζει και κάνει παράπονα ότι δήθεν τους τρωνε τα λεπτά. Κάνει τώρα ενημέρωση και του λεει 180' ενώ στην πραγματικότητα είναι πχ 160' καθώς έχει ήδη μιλήσει 20'. Και όταν μετά από μισή ώρα μιλήσει αλλά 10' αυτός θα περιμένει να ακούσει 170' αλλά το σύστημα θα του πει 150' που είναι το σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω τεράστιου όγκου δεδομένων είναι αδύνατη η real-time ενημέρωση. Οπότε ενημερώνει 4 η 6 φορές τη μέρα τόσο σύστημα.

 

Δες το λογικά. Έχει το 1/3 του πληθυσμού της Ελλάδας σε συνδρομητές και βάλε πόσες επιπλέον συνδέσεις έχει σε Internet και iot. Και όλοι αυτοί κάνουν ταυτόχρονα κλήσεις. Τεράστιος ο όγκος.

 

Και αυτός είναι και ένας λόγος που πολύς κόσμος δε γνωρίζει και κάνει παράπονα ότι δήθεν τους τρωνε τα λεπτά. Κάνει τώρα ενημέρωση και του λεει 180' ενώ στην πραγματικότητα είναι πχ 160' καθώς έχει ήδη μιλήσει 20'. Και όταν μετά από μισή ώρα μιλήσει αλλά 10' αυτός θα περιμένει να ακούσει 170' αλλά το σύστημα θα του πει 150' που είναι το σωστό.

 

Προσωπικά να δεκτό αυτά που λες, διότι έχουν βάση και λογική. Ωστόσο στο My CU app, η ενημέρωση είναι ακριβέστατη σε αντίθεση με το My Vodafone App.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Λόγω τεράστιου όγκου δεδομένων είναι αδύνατη η real-time ενημέρωση. Οπότε ενημερώνει 4 η 6 φορές τη μέρα τόσο σύστημα.

 

Δες το λογικά. Έχει το 1/3 του πληθυσμού της Ελλάδας σε συνδρομητές και βάλε πόσες επιπλέον συνδέσεις έχει σε Internet και iot. Και όλοι αυτοί κάνουν ταυτόχρονα κλήσεις. Τεράστιος ο όγκος.

 

Και αυτός είναι και ένας λόγος που πολύς κόσμος δε γνωρίζει και κάνει παράπονα ότι δήθεν τους τρωνε τα λεπτά. Κάνει τώρα ενημέρωση και του λεει 180' ενώ στην πραγματικότητα είναι πχ 160' καθώς έχει ήδη μιλήσει 20'. Και όταν μετά από μισή ώρα μιλήσει αλλά 10' αυτός θα περιμένει να ακούσει 170' αλλά το σύστημα θα του πει 150' που είναι το σωστό.

 

Πριν που το ρώτησα, όντως, το ενημερώνουν μερικές φορές την ημέρα. Μόνο για το internet ενημερώνεται η εφαρμογή real-time.

Link to comment
Share on other sites

Τα συστήματα των συμβολαίων ανανεώνονται πρωί μεσημέρι και βράδυ, όμως αν φτάσεις στο 80% του χρόνου (και είναι ενεργό από το πρόγραμμα) έρχεται άμεσα το μήνυμα, άρα έχουν την δυνατότητα και για realtime.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η καθιστέριση στην ενημέρωση αφορά τις περιπτώσεις που είσαι συνδεδεμένος στο my Account ή απλά με 4G με κλειστό wifi;

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Η καθιστέριση στην ενημέρωση αφορά τις περιπτώσεις που είσαι συνδεδεμένος στο my Account ή απλά με 4G με κλειστό wifi;
Και στις δύο περιπτώσεις γίνεται αυτό.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάποια προβλήματα η εφαρμογή my vodafone τις τελευταίες ώρες, γιατί δεν με αφήνει να δω τις παροχές που έχω και πολλές φορές με πετάει έξω από το my account και δεν με βάζο ξανά.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...