Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί εξάπτεσαι? Η λύση είναι απλή. "Προσθήκη στη λιστα απόρριψης" όλων των τηλεφώνων που σε ενοχλούν, και καθάρισες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο απλή γιατί κάθε φορά παίρνουν από διαφορετικό νούμερο.

Εν τω μεταξύ λόγω του ότι πολλοί με καλούν καθημερινά που δεν ξερω τα τηλέφωνα τους, αν δεν απαντήσω αναγκαζομαι

να παίρνω εγώ μετά και πέφτω πάνω στους βλάκες.

Από νούμερα που γνωρίζω είναι ήδη αποκλεισμένοι. ;)

Το σίγουρο είναι ότι ξέρουν ότι έχω μεγάλους λογαριασμούς και γι αυτό επιμένουν.

Έδωσα και εγώ εχτές τα στοιχεία στον δικηγόρο της εταιρείας και θα τους κοπεί ο βήχας.

Link to comment
Share on other sites

Να τους το κλείνεις αμέσως και να μην πιάνεις κουβέντα μαζί τους. Ρίξε και κανένα μπινελίκι και απείλησε τους να μην ξανακαλέσουν.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εξάπτεσαι? Η λύση είναι απλή. "Προσθήκη στη λιστα απόρριψης" όλων των τηλεφώνων που σε ενοχλούν, και καθάρισες.

 

και γενική φραγή κλήσεων με απόκρυψη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μια ερωτηση.στο πακετακι ιντερνετ η βονταφον γραφει "Τα ΜΒ είναι για κίνηση μέσω των APN (Ρυθμίσεων Internet): wapkarta.vodafone.gr, webkarta.vodafone.gr, internet.vodafone.gr, wap.vodafone.gr"

 

τις ιδιες ρυθμισεις πρεπει να χρησιμοποησω και οταν παιρνω το bonus του 1gb οταν κανω ανανεωση απο 20 ευρω και ανω η χρειαζεται κατι διαφορετικο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Σκέφτομαι να πάρω το πακέτο online 20 gb με 35 ευρώ το μήνα...λέω online γιατί στο κατάστημα λένε 50 ευρω το ίδιο πακέτο.επειδή δεν έχω ιδέα από αυτά τι λέτε αξίζει?

Είμαι σε ενοίκιο το οποίο δεν έχει γραμμή ΟΤΕ κ είμαι τόσο καιρό(5 μήνες) με mobile internet γι'αυτό ρωτάω αν αξίζει για το broadband...

Link to comment
Share on other sites

Για να στο δώσουν σε αυτή την τιμή , υπογράφεις για 18 μήνες.

Αν σε συμφέρει προχώρα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον είμαι συνδρομητής της vodafone στο unlimited 50 και κοίταγα τώρα σε άλλες εταιρείες με φορητότητα αν μπορώ να βρω ένα καλό συμβόλαιο με μια γενναία έκπτωση.

Απο οτι είδα όπου και να πάω το 50ρικο δεν το γλυτώνω.

Απ'οτι είχα παρατηρήσει παλιοτερα συμφέρουν αρκετά τα καρτοκινητά.

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους εχουν καρτοκινητα σε οποιαδήποτε εταιρεία για να έχω γύρω στα 500-600 λεπτά προς όλους 100-150 sms και 1gb Internet αν με συμφέρει να πάω σε καρτοκινητό και αν σε ποια εταιρεία.

Τώρα έχω 1500 λεπτά/sms προς voda 190' προς αλλα δίκτυα 100 sms και 500Mb αλλα δεν ξεπερναω τίποτα(το ιντερνετ ομως το φτάνω στα ορια του οποτε θα ήθελα παραπανω)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον είμαι συνδρομητής της vodafone στο unlimited 50 και κοίταγα τώρα σε άλλες εταιρείες με φορητότητα αν μπορώ να βρω ένα καλό συμβόλαιο με μια γενναία έκπτωση.

Απο οτι είδα όπου και να πάω το 50ρικο δεν το γλυτώνω.

Απ'οτι είχα παρατηρήσει παλιοτερα συμφέρουν αρκετά τα καρτοκινητά.

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους εχουν καρτοκινητα σε οποιαδήποτε εταιρεία για να έχω γύρω στα 500-600 λεπτά προς όλους 100-150 sms και 1gb Internet αν με συμφέρει να πάω σε καρτοκινητό και αν σε ποια εταιρεία.

Τώρα έχω 1500 λεπτά/sms προς voda 190' προς αλλα δίκτυα 100 sms και 500Mb αλλα δεν ξεπερναω τίποτα(το ιντερνετ ομως το φτάνω στα ορια του οποτε θα ήθελα παραπανω)

 

Στο f2g με δώδεκα ευρώ έχεις 1 Gb Internet, 300 λεπτά προς όλους, 150 λεπτά προς wind/Q 50 μυνήματα προς wind/q και βέβαια κάθε εβδομάδα με το log n win έχεις δωρεάν χρόνο ή μήνυματα ή mb

Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα λεφτά τουλάχιστον προτίμησε το Red1 έστω... δεν νομίζω ότι συμφέρουν πια τα προγράμματα unlimited.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά τα λεφτά τουλάχιστον προτίμησε το Red1 έστω... δεν νομίζω ότι συμφέρουν πια τα προγράμματα unlimited.

Για να δίνω 55 ευρώ για να έχω 250mb παραπάνω internet;;Το θέμα μου είναι να τα μειώσω τα λεφτά τουλάχιστον στο μισό.

Οποτε παω να πληρώσω λογαριασμό με πρήζουν αν βάλω Red1 αλλά μου είναι άχρηστο σαν πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

βγες για κυνηγι του φοιτητικου της γουιντ.υποθετω αυτη ειναι η τελεθταια βδομαδα που το δινουν σε συγκεκριμενα σημεια αθηνας,χωρις πασο.....με 5$ δινει 1000 λεπτα προς ολους και ενα γιγα.με αλλα πεντε περνεις οσα μνμ θελεις
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά στο Combo Value του F2G... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

βγες για κυνηγι του φοιτητικου της γουιντ.υποθετω αυτη ειναι η τελεθταια βδομαδα που το δινουν σε συγκεκριμενα σημεια αθηνας,χωρις πασο.....με 5$ δινει 1000 λεπτα προς ολους και ενα γιγα.με αλλα πεντε περνεις οσα μνμ θελεις

 

Πάνε κάτι χρόνια(6) που ήμουνα φοιτητής δυστυχώς...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρίξε μια ματιά στο Combo Value του F2G... ;)

 

Το είδα στο site τους και μου φάνηκε πολύ καλή προσφορά και είδα ότι έχουνε και με 5 ευρώ 1 gb ίντερνετ.Αν πχ θέλω ποτέ να βάλω αυτό επιπλεον στο combo θα έχω 1,6 gb;;

Έψαχνα και στη vodafone και cosmote αλλά δεν βρήκα κάτι παρόμοιο σαν αυτό το combo..Οπότε μάλλον αύριο πάω για φορητότητα σε wind.

Ε αλλο 50 ευρώ και άλλο 15...

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο site τους και μου φάνηκε πολύ καλή προσφορά και είδα ότι έχουνε και με 5 ευρώ 1 gb ίντερνετ.Αν πχ θέλω ποτέ να βάλω αυτό επιπλεον στο combo θα έχω 1,6 gb;;

 

Κατά 99,9% καταναλώνει με προτεραιότητα τα πακέτα. Πχ τελειώνεις πρώτα τα 600MB και μετά καταναλώνει το 1GB... ;)

 

Ε αλλο 50 ευρώ και άλλο 15...

 

Σαφώς... Τελευταία όλοι στο F2G θα βρεθούμε, το WhatsUp ειδικά δεν συμφέρει... ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μια ερωτηση.στο πακετακι ιντερνετ η βονταφον γραφει "Τα ΜΒ είναι για κίνηση μέσω των APN (Ρυθμίσεων Internet): wapkarta.vodafone.gr, webkarta.vodafone.gr, internet.vodafone.gr, wap.vodafone.gr"

 

τις ιδιες ρυθμισεις πρεπει να χρησιμοποησω και οταν παιρνω το bonus του 1gb οταν κανω ανανεωση απο 20 ευρω και ανω η χρειαζεται κατι διαφορετικο?

Ακριβώς τις ίδιες.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα έμεινα με συμβόλαιο στη Vodafone μιας και μου ανεβάσανε το Ίντερνετ (800 mb) και μου ρίξανε και την τιμη πολυ και στο σταθερό και πλεον απο εκει που έδινα 80 το μήνα και για τα 2, τωρα θα δίνω 35.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα έμεινα με συμβόλαιο στη Vodafone μιας και μου ανεβάσανε το Ίντερνετ (800 mb) και μου ρίξανε και την τιμη πολυ και στο σταθερό και πλεον απο εκει που έδινα 80 το μήνα και για τα 2, τωρα θα δίνω 35.

 

τι τους είπες και τους μάγεψες; γιατί συνήθως οι εταιρείες τελευταία, αν δεν δουν καμία αίτηση φορητότητας δεν "τσιμπάνε" στις φωνές/παράπονα... έχουν σφίξει τα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

τι τους είπες και τους μάγεψες; γιατί συνήθως οι εταιρείες τελευταία, αν δεν δουν καμία αίτηση φορητότητας δεν "τσιμπάνε" στις φωνές/παράπονα... έχουν σφίξει τα πράγματα!

 

Μια αίτηση φορητότητας έκανα για wind καρτοκινητο και το απόγευμα της ίδιας μέρας με πήρε η vodafone τηλέφωνο.

Να πω την αλήθεια δεν περίμενα να μου κάνουνε τέτοια προσφορά.Τουλάχιστον για τον επόμενο χρόνο γλύτωσα ένα σημαντικό ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ παίρνουν εμάς που ήδη έχουμε βόνταφον. Πριν μια βδομάδα πήρε ένας να με πείσει για καρτοσυμβόλαιο από κάρτα, αφού τα άκουσε για την δήθεν προσφορά του, χθες με ξαναπήρε νούμερο της βονταφον. :( Ελεεινοι
Link to comment
Share on other sites

Μια αίτηση φορητότητας έκανα για wind καρτοκινητο και το απόγευμα της ίδιας μέρας με πήρε η vodafone τηλέφωνο.

Να πω την αλήθεια δεν περίμενα να μου κάνουνε τέτοια προσφορά.Τουλάχιστον για τον επόμενο χρόνο γλύτωσα ένα σημαντικό ποσό.

επειδη εχω ακριβως κ εγω το ιδιο προβλημα με την vodafone με το ιδιο πακετο με εσενα την αιτηση για φορητοτητας απο που την εκανες?

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω ακριβως κ εγω το ιδιο προβλημα με την vodafone με το ιδιο πακετο με εσενα την αιτηση για φορητοτητας απο που την εκανες?

 

Σε κατάστημα της wind

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον είμαι συνδρομητής της vodafone στο unlimited 50 και κοίταγα τώρα σε άλλες εταιρείες με φορητότητα αν μπορώ να βρω ένα καλό συμβόλαιο με μια γενναία έκπτωση.

Απο οτι είδα όπου και να πάω το 50ρικο δεν το γλυτώνω.

Απ'οτι είχα παρατηρήσει παλιοτερα συμφέρουν αρκετά τα καρτοκινητά.

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους εχουν καρτοκινητα σε οποιαδήποτε εταιρεία για να έχω γύρω στα 500-600 λεπτά προς όλους 100-150 sms και 1gb Internet αν με συμφέρει να πάω σε καρτοκινητό και αν σε ποια εταιρεία.

Τώρα έχω 1500 λεπτά/sms προς voda 190' προς αλλα δίκτυα 100 sms και 500Mb αλλα δεν ξεπερναω τίποτα(το ιντερνετ ομως το φτάνω στα ορια του οποτε θα ήθελα παραπανω)

Εχω το ιδιο προγραμμα με 29.70 τελικη.ειχα κανει αιτηση φορητοτητας και μου εκαναν προσφορα για να παραμεινω εκπτωση 45% .η μεγιστη μου ειπαν.οποτε κανε τουσ παζαρια να πεσει

SURF UNTIL YOU DIE
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ιδιο προγραμμα με 29.70 τελικη.ειχα κανει αιτηση φορητοτητας και μου εκαναν προσφορα για να παραμεινω εκπτωση 45% .η μεγιστη μου ειπαν.οποτε κανε τουσ παζαρια να πεσει

 

Αν δεις τα παρακάτω ποστ τελικά εκανα αιτηση και με πήρε η voda και μου έκανε πολύ καλή προσφορα για κινητο+σταθερο :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...