Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eμενα αυτο που με ενοχλει ειναι που εχει γεμισει το ιντερνετ οχι με παραπονα,αλλα με τους ελεινους υποστηρικτες των αλλων εταιρειων που φωναζουν με κεφαλαια:φυγετε αυριο απο αυτην την εταιρεια.Kαι να εχει γινει ηθελημενα αυτη η διαφημιση απο την βονταφον,χειροτεροι ειναι αυτοι που βρηκαν ευκαιρια να κερδισουν πελατες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι προπαγάνδα ή όχι και αν η vodafone το κάνει επίτηδες ή όχι αλλά αν το κάνει σίγουρα χρησιμοποιεί την άγνοια μας σαν λαό καθώς εκείνη την εποχή κατά την επανάσταση και μετά υπήρχαν γενικά σημαίες ανά περιοχή που αφορούσαν την συγκεκριμένη περιοχή παρέα με την κεντρική σημαία της επανάστασης και ήταν λάβαρα της κάθε τοπικής επανάστασης, αυτό δεν σημαίνει κάτι για την Ελληνικότητα κάθε περιοχής αλλά το ότι βλέπω πως φτάνουμε μετά από 100-150 χρόνια να μιλάμε για μια συγκεκριμένη σημαία μιας συγκεκριμένης περιοχής και να της δίνουμε τόση σημασία και να αναπαράγουμε τόσα σενάρια, εμένα μου φαίνεται 10 φορές πιο ύποπτο από κάθε διαφήμιση της κάθε vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Eμενα αυτο που με ενοχλει ειναι που εχει γεμισει το ιντερνετ οχι με παραπονα,αλλα με τους ελεινους υποστηρικτες των αλλων εταιρειων που φωναζουν με κεφαλαια:φυγετε αυριο απο αυτην την εταιρεια.Kαι να εχει γινει ηθελημενα αυτη η διαφημιση απο την βονταφον,χειροτεροι ειναι αυτοι που βρηκαν ευκαιρια να κερδισουν πελατες.

 

Καλά τα λες! Αλλά είναι και άλλοι τόσοι ελεεινοί υποστηρικτές της VODAFONE που προσπαθούν να καθησυχάσουν πως δεν είναι κάτι σημαντικό, ένα απλό αθώο λαθάκι...

 

Όταν τρως ψωμί από κάπου (και στις μέρες μας δύσκολα βγαίνει το ψωμί) κάνεις τα πάντα για να το υποστηρίξεις με ό,τι και αν συνεπάγεται αυτό καλό ή κακό!

 

Πόσοι από εδώ μέσα έχουν πεί να κλείσει η WIND... Το κέρδος τους; Να πάνε στη δικιά τους εταιρία! Σίγουρα ο κόσμος έχει χωριστεί σε στρατόπεδα και έχουν καταφέρει να μας κάνουν να πλακωνόμαστε ο ένας με τον άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Aυτοι που υποστηριζουν εταιρειες λογικα εχουν καποιο συμφερον αλλιως δεν βλεπω το λογο.Γι'αυτο και σ'αυτο το φορουμ εχω διαβασει τα καλυτερα και τα χειροτερα και για τις 3 εταιρειες.Eαν οντως δεν ηξερα και ηθελα να ενημερωθω απο εδω δεν νομιζω να εβγαζα ακρη..
Link to comment
Share on other sites

Όλοι ξέρουν ποιοι μεθόδευσαν τις υποκλοπές. Είναι τουλάχιστον αφελές να πιστεύει κάποιος ότι μόνο στη vodafone συνέβη ή ότι είναι ασφαλείς οι συνδρομητές των άλλων εταιριών. Σε γενικές γραμμές οι πολιτικές των εταιριών ταυτίζονται αφού στόχος τους είναι η προσέλκυση συνδρομητών με μόνο σκοπό το κέρδος και όχι η εξυπηρέτηση των αναγκών των πελατών τους.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως με το blog.

 

Μπλέξαμε με τις λεπτομέρειες και κατασκευάσαμε κόσμους δικούς μας.

 

Η Vodafone ασχολείται με το υπόγειο lobbying της ανεξαρτητοποίησης της Κρήτης. Κι αν παίξεις το βίντεο ανάποδα θα βγάζεις αφρούς από το στόμα.

 

Αν είναι δυνατόν.

 

τι εννοεις αν το παιξεις αναποδα?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Τα 500ΜΒ είναι ατελείωτα.

 

Μπορείς να πάρεις και ένα οποιοδήποτε πρόγραμμα με δεδομένα (τύπου unlimited για παράδειγμα) και να ενεργοποιήσεις bis στη γραμμή σου χωρίς να χρεωθείς κάτι παραπάνω.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Τα 500ΜΒ είναι ατελείωτα.

 

Μπορείς να πάρεις και ένα οποιοδήποτε πρόγραμμα με δεδομένα (τύπου unlimited για παράδειγμα) και να ενεργοποιήσεις bis στη γραμμή σου χωρίς να χρεωθείς κάτι παραπάνω.

 

δηλ. απλα λες να ενεργοποιησουν το bis σε ενα ulimited και τελος?νομιζα οτι ειναι με προγραμμα surf and email?ρωταω γιατι εχω κ bb και galaxy s και εναλλασς τα κινητα

Link to comment
Share on other sites

Όλοι ξέρουν ποιοι μεθόδευσαν τις υποκλοπές. Είναι τουλάχιστον αφελές να πιστεύει κάποιος ότι μόνο στη vodafone συνέβη ή ότι είναι ασφαλείς οι συνδρομητές των άλλων εταιριών. Σε γενικές γραμμές οι πολιτικές των εταιριών ταυτίζονται αφού στόχος τους είναι η προσέλκυση συνδρομητών με μόνο σκοπό το κέρδος και όχι η εξυπηρέτηση των αναγκών των πελατών τους.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν σκέφτονται όλοι σαν κι εσένα. Έχω διαβάσει κατά καιρούς πολλά γραφικά όπως π.χ. "γι αυτό έφυγα, δεν ντρέπονται λίγο, να μάθουν, να κλείσουν, ποτέ ξανά εκεί" κι άλλα ωραία.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς απλά να ζητήσεις bis, ναι. Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και λογικά θα στο κάνουν άμεσα. Προσωπικά το έκανα πριν κάνα μήνα που πέρασα σε unlimited πρόγραμμα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σας.

 

Μόλις σήμερα είδα μια αγγελία για πωλητές/πωλήτριες έξω από το Vodafone Shop Σαλαμίνας. Έδινε mail για αποστολή βιογραφικών. Το έστειλα, αλλά το παρέδωσα και ο ίδιος μέσα στο κατάστημα.

 

Το μαγαζί είναι franchise. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν ξέρετε, ποιά είναι η διαδικασία επιλογής που θα ακολουθήσει. Δηλαδή, θα πάω για συνέντευξη στα κεντρικά, ή όχι αφού το μαγαζί είναι franchise?

 

Και γενικά, αν θέλουν τα παιδιά που δουλεύουν ή έχουν δουλέψει σε VF shop, ας μοιραστούν τις εμπειρίες τους ή την γνώμη τους. Διάβασα κι άλλα posts στο forum, και σας είδα κάπως διχασμένους... Αξίζει η προσπάθεια?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι franchise την επιλογη την κανει ο υπεθυνος του καταστηματος ή ο ιδιοκτητης. Οσον αφορα για προυπηρεσια προηγουνται τα παιδια που εχουν δουλεψει στον κλαδο κινητης ή ακομη καλυτερα σε αντιστοιχο σε αλλη περιοχη ή πολη
nap
Link to comment
Share on other sites

μονο τον εξοπλισμο (δηλαδη το στικακι) θα πληρωσεις.

Αλλα πρεπει να περασουν πρωτα 2 μηνες αλλιως δε σε κοβουνε

:X
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως γίνει τα πράγματα δύσκολα κάποιος ιδιοκτήτης franchise να προσλάβει νέο άτομο που δεν έχει δουλέψει σε κατάστημα κινητής...

 

Βέβαια κλειστή κοινωνία της Σαλαμίνας ποτέ δεν ξέρεις!

Εγώ αν ήμουν στη θέση σου και δεν είχα δουλέψει ποτέ σε αντίστοιχο μαγαζί θα τους έλεγα να με κρατήσουν δοκιμαστικά για ένα διάστημα για να δεις και εσύ αλλά και το αφεντικό πως θα πας!

 

Είναι δύσκολη η εύρεση εργασίας αλλά αν έχεις ικανότητες, χρόνο και ανάγκη για δουλειά πάντα βρίσκεις κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Παντως η ολη φαση και το ολο σκηνικο μονο τυχαιο δεν ειναι..Ουτε σε καποιου "τρελου κρητικου" το γραφειο γυριστηκε ουτε τιποτα.. ολα ηταν μια χαρα μελετημενα...

το θεμα ειναι γιατι...

και σιγουρα για την Βονταφον μια εταιρεια που δεν εστειλε ουτε ενα στεφανι στην κηδεια του Κ.Τσαλικιδη πολλα βρωμανε με αυτους σιγα σιγα και ωρα ειναι να δινουν εξηγησεις για μερικα πραγματα που συμβαινουν..

Αλλα που.. μηπως υπαρχει δικαιοσυνη σε αυτο το * * * * ??

Σίγουρα δεν ηταν τυχαίο.Ούτε τυχαία ήταν και η αποκάλυψη κατα τη γνωμη μου οτι στο βιντεάκι η σημαία που εμφανιζόταν πίσω ήταν της Κρητης.Ποιός θα μπορουσε να προσεξει μεσα σε λίγα δευτερόλεπτα οτι η διπλωμένη σημαιούλα πίσω ήταν της ανεξάρτητης Κρήτης? Ποιός την ήξερε?Εγώ όσες φορές και αν την είδα καθόλου δεν το προσεξα.Με το που έγινε όμως η αποκάλυψη (από ποιόν αλήθεια?)αρχισε ένα αναμάσημα από όλα τα μπλογκ και όλοι μάθαμε για την ανεξαρτητη κρητη.Πέτυχαν αυτό που ήθελαν με τη βοήθειά μας.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν GB ξεκινάνε από την πρώτη μέρα του μήνα, η ανάλογα με τον πότε έχει εκδοθεί ο προηγούμενος λογαριασμός; Π.χ. στο κινητό ο δωρεάν χρόνος σε μένα ξεκινάει από της 21 κάθε μήνα.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν GB ξεκινάνε από την πρώτη μέρα του μήνα, η ανάλογα με τον πότε έχει εκδοθεί ο προηγούμενος λογαριασμός; Π.χ. στο κινητό ο δωρεάν χρόνος σε μένα ξεκινάει από της 21 κάθε μήνα.

 

Όταν εκδοθεί ο λογαριασμός .;)

Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν GB ξεκινάνε κάθε πρώτη του μήνα, ανεξάρτητα από την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού. Γενικά οτιδήποτε έχει να κάνει με data στη Vodafone λειτουργεί ημερολογιακά.
Link to comment
Share on other sites

Το Vodafone Mobile Broadband 500MB το εχει καπου στο site? Το μονο που βρισκω ειναι αυτο που λεει πως ειναι για tablets. Ρωταω γιατι εαν κανει απο εκει καποιος νεα συνδεση πληρωνει τα μισα για 6 μηνες.
Link to comment
Share on other sites

Το Vodafone Mobile Broadband 500MB το εχει καπου στο site? Το μονο που βρισκω ειναι αυτο που λεει πως ειναι για tablets. Ρωταω γιατι εαν κανει απο εκει καποιος νεα συνδεση πληρωνει τα μισα για 6 μηνες.

 

αυτό εδώ εννοείς;

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10046&menuId=10046

δες και εδώ

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10364

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω στο ονομα μου τρεις αριθμους οι δυο στο

[Επαγγελματικό 300 (Για 3+ Συνδέσεις) + Ενδοεταιρικό 60] και ο αλλος στο

[Επαγγελματικό 90 (Γιά 3+ συνδέσεις) + Ενδοεταιρικό 60] εχω συμπληρωσει τον απαιτούμενο χρονο για αναβαθμιση και μου εδωσαν μονο 100€ και για τις τρεις συνδεσεις!

 

Ειναι λογικο να μου δινουν μονο αυτο το ποσο? Μηπως υπαρχει καποιος τροπος να μου το ανεβασουν?

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Μέσος όρος λογαριασμών;

 

Στα εταιρικά πακέτα επειδή μπορείς να πάρεις καλύτερες προσφορές και από άλλες εταιρίες κάνε μια βόλτα και στις άλλες δύο να δεις τί σου προσφέρουν...

Σίγουρα θα σε καλέσουν μετά για κάποια παραπάνω προσφορά!

 

Μην δεχτείς έτσι απλά τα 100€

Link to comment
Share on other sites

συνολικα καθε μηνα περιπου 70-100€!Θελω καποια βοηθεια σχετικα με τις διαδικασιες δηλαδη τι πρεπει να κανω να παω σε ενα καταστημα και να ζητησω προσφορες?
Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...