Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ακριβως !!!Κι εγω πηγα στο Πλαισιο και τις ταυτοποιησα...και πηρα και μια μπαλα ποδοσφαιρου δωρο.

 

Στην αρχη υπηρχε διχογνωμια αν θελουν ή οχι αλλα τωρα ειναι ξεκαθαρο οτι θελουν.

 

Για να καταλάβω πρέπει να πάρουμε όλα τα πακετάκια που έχουμε

 

πάρει από το περιοδικό και να τα πάμε επειγόντως για ταυτοποίηση ???

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω πρέπει να πάρουμε όλα τα πακετάκια που έχουμε

 

πάρει από το περιοδικό και να τα πάμε επειγόντως για ταυτοποίηση ???

 

Οσες sim εχεις στο κοκκινο μικρο φακελακι και την ταυτοτητα σου.Επισης να ξερεις το ΑΦΜ σου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εψαξα και δεν βρηκα παρομοιο θεμα. Επειδη μολις σημερα παρεδωσα το κινητο (LG) στην vodafone θα ηθελα να μαθω τι χρονο κανουν περιπου για να το επισκευασουν; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εκανα τη βλακεία και πήρα απο τη vodafone ενα δικό της κινητό το οποίο αγοράστηκε χθές. Την ίδια μέρα κολησε ο browser και δεν έμπαινε σε καμία σελίδα. Το πήγα σήμερα πίσω και μετά απο 1 ώρα που το εξέτασε κάθε άσχετος πωλητής, μου είπαν οτι θα το στείλουν για σερβις και θα πάρω το ίδιο σε 15 μέρες. Και ερωτώ. Δεν πρέπει να μου αντικαταστήσουν εκέινη την ώρα τη συσκευή αφού δεν λειτουργεί?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Εψαξα και δεν βρηκα παρομοιο θεμα. Επειδη μολις σημερα παρεδωσα το κινητο (LG) στην vodafone θα ηθελα να μαθω τι χρονο κανουν περιπου για να το επισκευασουν; Ευχαριστω!

 

Κανα μηνα .... και αν στο επισκευασουν να πας και να αναψεις και μια λαμπαδα ισα με το μποι σου φιλε μου:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη να μην ελπιζω; Διαβασα διαφορα μηνυματα που ελεγαν οτι η συνηθισμενη απαντηση ειναι "προβλημα υγρασιας"... Αρα μετα παυει να ισχυει η εγγυηση; Αχ... Ευχαριστω για την απαντηση!
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone τα 'κλειδωνει' τα μοντεμ που δινει;

Δηλαδη, αν πχ αυριο βαλω μια καρτα sim απο wind ή cosmote θα παιξει;

Link to comment
Share on other sites

με wind παιζει κανονικα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

hi guys.. Λιγο τα φωτα σας αν ειναι δυνατον.. Εχω ενα απλο καρτοκινητο vodafone και τo εβαλα στο Dellακι μου.. το θεμα ειναι οτι ενω βλεπει το δικτυο δεν με αφηνει να κανω συνδεση.. τι παιζει?? εχω το Vodafone Mobile Connect 9.3.. να προσθεσω οτι δεν εχω μοναδες μεσα.. παιζει ρολο??

Πηγα στην vodafone κ ο τυπος μου ειπε οτι πρεπει να βαλω αλλες ρυθμισεις στην σιμ για να με αφησει να συνδεθω.. ισχυει?

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

hi guys.. Λιγο τα φωτα σας αν ειναι δυνατον.. Εχω ενα απλο καρτοκινητο vodafone και τo εβαλα στο Dellακι μου.. το θεμα ειναι οτι ενω βλεπει το δικτυο δεν με αφηνει να κανω συνδεση.. τι παιζει?? εχω το Vodafone Mobile Connect 9.3.. να προσθεσω οτι δεν εχω μοναδες μεσα.. παιζει ρολο??

Πηγα στην vodafone κ ο τυπος μου ειπε οτι πρεπει να βαλω αλλες ρυθμισεις στην σιμ για να με αφησει να συνδεθω.. ισχυει?

 

Θα πάς στα Settings -Change account Type και θα του βάλεις CONTRACT και ας είσαι με προπληρωμένο

Μετά από το Manage connections -VIEW Θα φτιαξεις μια καινούρια σύνδεση στην οποία θα βάλεις APN webkarta.vodafone.gr

Αυτά αρκούν για να συνδεθείς.

Μην ξεχάσεις να αγοράσεις πακέτο πρίν συνδεθείς

 

Η vodafone τα 'κλειδωνει' τα μοντεμ που δινει;

Δηλαδη, αν πχ αυριο βαλω μια καρτα sim απο wind ή cosmote θα παιξει;

 

Όχι δεν τα κλειδώνει

θα πρέπει όμως να κλείνεις τον Vodafone mobile connect, και να ανοίγεις το Connection manager της Wind

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εκανα προχθες μια ταυτοποιηση καρτοκινητου vodafone στο πλαισιο, και τους τονισα οτι ΔΕΝ επιθυμω να μπω στους καταλογους (και ειδα οτι κλικαρε ενα κουτακι ο υπαλληλος "δεν επιθυμω" σχετικα με εννιαιο καταλογο).

ΟΜΩΣ:

Στο τυπωμενο αντιγραφο της αιτησης στην αρχη της δευτερης σελιδας που λεει "η καταχωρηση στον καταλογο δεν θα πραγματοποιηθει εφοσον εκφρασω αντιρρηση συμπληρωνοντας το παρακατω:" εχει απο κατω ενα check box "δηλωνω οτι δεν επιθυμω την καταχωρηση στους τηλεφωνικους καταλογους ολων των αριθμων" το οποιο ειναι ΚΕΝΟ και οχι τσεκαρισμενο οπως λογικα θα επρεπε! Ειναι μονο τσεκαρισμενο το παρακατω "δεν επιθυμω" που ειναι για να δινονται προσωπικα στοιχεια προς τις αρμοδιες αρχες...

Η αιτηση εγινε στο online συστημα της vodafone οπως ειδα.

 

Εχετε τσεκαρει τι γραφει πανω η αιτηση σας; Ειναι γενικο το προβλημα στο συστημα της vodafone; Τα τυπωνει αναποδα; Σε ταυτοποιηση φιλου σε cosmote που εγινε μπροστα μου και του ειπα εγω να μην μπει στον καταλογο, τυπωσαν και υπεγραψε ξεχωριστο εντυπο "αιτηση μη αναγραφης στους τηλεφωνικους καταλογους."

 

Τι συμβαινει; :confused:

Edit: Δωστε τα φωτα σας να ξερω τι θα κανω αυριο please...

(ειναι καινουργιο νουμερο και αν ειναι να μπει σε καταλογους σκεφτομαι ακομα και να το ακυρωσω εντελως με δηλωση απωλειας ή δεν ξερω τι αλλο)

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

Εκανα προχθες μια ταυτοποιηση καρτοκινητου vodafone στο πλαισιο, και τους τονισα οτι ΔΕΝ επιθυμω να μπω στους καταλογους (και ειδα οτι κλικαρε ενα κουτακι ο υπαλληλος "δεν επιθυμω" σχετικα με εννιαιο καταλογο).

ΟΜΩΣ:

Στο τυπωμενο αντιγραφο της αιτησης στην αρχη της δευτερης σελιδας που λεει "η καταχωρηση στον καταλογο δεν θα πραγματοποιηθει εφοσον εκφρασω αντιρρηση συμπληρωνοντας το παρακατω:" εχει απο κατω ενα check box "δηλωνω οτι δεν επιθυμω την καταχωρηση στους τηλεφωνικους καταλογους ολων των αριθμων" το οποιο ειναι ΚΕΝΟ και οχι τσεκαρισμενο οπως λογικα θα επρεπε! Ειναι μονο τσεκαρισμενο το παρακατω "δεν επιθυμω" που ειναι για να δινονται προσωπικα στοιχεια προς τις αρμοδιες αρχες...

Η αιτηση εγινε στο online συστημα της vodafone οπως ειδα.

 

Εχετε τσεκαρει τι γραφει πανω η αιτηση σας; Ειναι γενικο το προβλημα στο συστημα της vodafone; Τα τυπωνει αναποδα; Σε ταυτοποιηση φιλου σε cosmote που εγινε μπροστα μου και του ειπα εγω να μην μπει στον καταλογο, τυπωσαν και υπεγραψε ξεχωριστο εντυπο "αιτηση μη αναγραφης στους τηλεφωνικους καταλογους."

 

Τι συμβαινει; :confused:

Edit: Δωστε τα φωτα σας να ξερω τι θα κανω αυριο please...

(ειναι καινουργιο νουμερο και αν ειναι να μπει σε καταλογους σκεφτομαι ακομα και να το ακυρωσω εντελως με δηλωση απωλειας ή δεν ξερω τι αλλο)

 

Μπορείς να κάνεις αίτηση να μην καταχωρηθούν τα στοιχεία σου στον ενιαίο κατάλογο σε οποιοδήποτε κατάστημα. Επίσης αυτό γίνεται και μέσω myaccount και πιθανότατα κάτι και από το κέντρο τηλεφωνικής εξυπηρέτησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H απλά να κάνεις debrand το modem σου και να κάνει αυτόματα εγκατάσταση το λογισμικό της εταιρίας.
Link to comment
Share on other sites

Θα πάς στα Settings -Change account Type και θα του βάλεις CONTRACT και ας είσαι με προπληρωμένο

Μετά από το Manage connections -VIEW Θα φτιαξεις μια καινούρια σύνδεση στην οποία θα βάλεις APN webkarta.vodafone.gr

Αυτά αρκούν για να συνδεθείς.

Μην ξεχάσεις να αγοράσεις πακέτο πρίν συνδεθείς

 

Ωραια συνδεθηκε.. τι εννοεις να αγορασω πακετο?

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να στείλεις SE60 στο 19109 για να πάρεις τα 120 ΜΒ με 3 ευρώ (πρώτη ενεργοποίηση δωρεάν) γιατί αλλιώς θα πληρώνεις 7 ευρώ το ΜΒ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω hostis.

Κανεις αλλος δεν εχει ζητησει να μην μπει στον καταλογο/δεν εχει ελεγξει την αιτηση του; Μου κανει εντυπωση γιατι παρακολουθουσα προσεκτικα τι εκανε ο υπαλληλος (ηταν και αργος) και μονο ενα σχετικο κουτακι ηταν το οποιο και τσεκαρε.

Ξαναρωταω - στην βοδα δεν σου τυπωνουν οταν πεις "δεν επιθυμω" και αιτηση μη αναγραφης στους καταλογους; Ξεχωριστη κινηση πρεπει να κανει ο υπαλληλος για να βγει αυτη η αιτηση ή οταν τσεκαρει κουτακι "δεν επιθυμω" την βγαζει το συστημα μονο του; Θελω να καταλαβω αν ηταν προβλημα του συστηματος ή δεν εκανε τα απαιτουμενα ο υπαλληλος.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ να στείλεις SE60 στο 19109 για να πάρεις τα 120 ΜΒ με 3 ευρώ (πρώτη ενεργοποίηση δωρεάν) γιατί αλλιώς θα πληρώνεις 7 ευρώ το ΜΒ

τα 120 ΜΒ με 3 ευρώ ισχυουν για πάντα άπαξ και ενεργοποιηθεις στην προσφορά?

Link to comment
Share on other sites

Οι καρτες που δινει το πακετο αυτο της βονταφον πρεπει να δηλωθουν μεχρι τελος του μηνα?
Link to comment
Share on other sites

Οι καρτες που δινει το πακετο αυτο της βονταφον πρεπει να δηλωθουν μεχρι τελος του μηνα?

 

Ναι πρέπει να δηλωθούν...

https://services.vodafone.gr/services/infrequent/landing.action?null

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα 120 ΜΒ με 3 ευρώ ισχυουν για πάντα άπαξ και ενεργοποιηθεις στην προσφορά?

 

για ενα μηνα..

 

Να ρωτησω, ανανεωση και για ναδω ποσο υπολοιπο εχω στην καρτα με σμσ δεν γινετε? πρεπει να βαζω την καρτα σε κινητο και μονο με κληση στο 1252?

Edit.. οκ, το βρηκα..

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

τα 120 ΜΒ με 3 ευρώ ισχυουν για πάντα άπαξ και ενεργοποιηθεις στην προσφορά?

Χρεώνονται κάθε 30 μέρες μέχρι να στείλεις το μήνυμα SE60OFF στο 19109 το οποίο σταματάει την χρέωση του επόμενου μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Τη κάρτα τη sim που είχε μέσα το πακετάκι μπορούμε να τη βάλουμε και στο κινητό και να έχουμε internet ε;Τι ρυθμίσεις χρειάζονται στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Τη κάρτα τη sim που είχε μέσα το πακετάκι μπορούμε να τη βάλουμε και στο κινητό και να έχουμε internet ε;Τι ρυθμίσεις χρειάζονται στο κινητό;

 

Δεν το ξερω με σιγουρια αλλα μαλλον οχι....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τη κάρτα τη sim που είχε μέσα το πακετάκι μπορούμε να τη βάλουμε και στο κινητό και να έχουμε internet ε;Τι ρυθμίσεις χρειάζονται στο κινητό;

 

Λογικα μπορεις να τη χρησιμοποιησεις για ιντερνετ στο κινητο αλλα δεν θα μπορεις να κανεις η' να δεχεσαι κλησεις. Βαλε APN το web.session

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...