Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εισαι ο μονος

 

μολις διαπιστωσα οτι για γραμμη που διεκοψα ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ το αναποσβεστο , μου το ξαναχρεωσαν σε λογαριασμο

 

και σε αμφισβητηση που εγινε το Μαιο, ενω ειχα δικιο και το δεχθηκαν, ποτε δεν εβαλαν τα χρηματα μεσα

:X
Link to comment
Share on other sites

και με μενα κατι παιχτηκε αυτες τις μερες που κανανε αλλαγες. δεν μιλησα ουτε 200 λεπτα τον προηγουμενο μηνα, και με χρεωσαν παραπανω (πληρωνω το maximum 35€. ισα ισα το παγιο και αν στειλω λιγα sms, ποτε δεν ξεπερναω τα 200 λεπτα του προγραμματος χρησης). ο λογαριασμος μου καλυπτει τις ημερες απο 18 του μηνος μεχρι 17 του επομενου. αρα κατι θα παιχτηκε απο τις 18 μεχρι τελος του μηνος. προφανως με χρεωσαν τις κλησεις που εκανα αυτες τις 12-13 μερες. θα το ψαξω αυριο, αλλα εχω αυτη την εντυπωση...

αν ισχυει κατι τετοιο, τι μπορω να κανω? θα βγαλω ακρη ή να το αφησω να περασει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Να είχαν άραγε ικανοποιητικές συμμετοχές ή στέλνουν τώρα SMS σε όλους μπας και μαζέψουν κάνα φράγκο;

 

Μάλιστα, εμένα μου στείλανε και ένα μήνυμα κάπως παραπλανητικό αφού έλεγε:

ΕΚΠΛΗΞΗ! ΕΠΙΛΕΧΘΗΚΕΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΚΕΝΟ SMS ΣΤΟ 54920 ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΑΠΟΨΕ 1 ΑΠ'ΤΙΣ 90 MERCEDES C-180 ΤΗΣ VODAFONE! (1,19Ε ΜΕ ΦΠΑ/SMS)

Τι θα πει "επιλέχθηκα"; Αφού όποις θέλει συμμετέχει, δεν περιμένει να τον επιλέξουν.

(Εννοείται ότι δεν είχα στείλει κανένα sms ως τότε, ούτε και μετά λολ.)

Link to comment
Share on other sites

και με μενα κατι παιχτηκε αυτες τις μερες που κανανε αλλαγες. δεν μιλησα ουτε 200 λεπτα τον προηγουμενο μηνα, και με χρεωσαν παραπανω (πληρωνω το maximum 35€. ισα ισα το παγιο και αν στειλω λιγα sms, ποτε δεν ξεπερναω τα 200 λεπτα του προγραμματος χρησης). ο λογαριασμος μου καλυπτει τις ημερες απο 18 του μηνος μεχρι 17 του επομενου. αρα κατι θα παιχτηκε απο τις 18 μεχρι τελος του μηνος. προφανως με χρεωσαν τις κλησεις που εκανα αυτες τις 12-13 μερες. θα το ψαξω αυριο, αλλα εχω αυτη την εντυπωση...

αν ισχυει κατι τετοιο, τι μπορω να κανω? θα βγαλω ακρη ή να το αφησω να περασει ετσι?

 

Και βέβαια δεν θα το αφήσεις να περάσει έτσι! Εφόσον έχεις βεβαιωθεί οτι υπάρχουν λανθασμένες χρεώσεις κάλεσε το 13830 και ενημέρωσέ τους σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ, VMC 5άρι φοιτητικό, τους κυνηγάω από τις 13/8 που έκανα αίτηση διακοπής. Πέντε λογαριασμοί μου ήρθαν, οι δύο πρώτοι σωστοί, ο τρίτος είχε μέσα χρέωση πέραν του παγίου πάνω από 10 ευρώ ενώ εγώ είχα υπερβεί κατά 5 ευρώ μόνο το πάγιο (με αποτέλεσμα να περάσει το σύνολο τα 40 € και να κάτσει το κράτος άλλα 2,02 € πάγιο τέλος), ο τέταρτος ήταν σωστός και ο πέμπτος - εκκαθαριστικός βγήκε το Σεπτέμβριο και είχε μέσα όλο το πάγιο του μηνός ενώ από τις 13/9 η σύνδεση είχε διακοπεί.

 

Τους έχω ενοχλήσει επανειλημμένα, μου ζητούσαν αναλυτικά στοιχεία, έψαξα τα έβαλα σε ένα φύλλο Excel και τους τα είπα κλήση προς κλήση, και γενικότερα έχω πάρει πάνω από 7 φορές από τα μέσα Σεπτεμβρίου ως τώρα, ζητώντας ο τελικός εκκαθαριστικός λογαριασμός να πιστωθεί με τις 17 ημέρες παγίου που μου ζητάνε να πληρώσω, συν άλλα 10 ευρώ και κάτι ψιλά που έχω ήδη προπληρώσει από την εξόφληση του τρίτου λογαριασμού.

 

Την τελευταία φορά που επικοινώνησα μία υπάλληλος με αγενέστατο τρόπο με πήρε από το τμήμα αμφισβητήσεως (sic) για να μου τραβήξει το αυτί λέγοντάς μου ουσιαστικά α) ότι το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ασήμαντο, και β) ότι δεν αναγράφεται πουθενά στο συμβόλαιο ότι η εταιρεία είναι υποχρεωμένη να παρέχει τον προπληρωμένο όγκο δεδομένων συνεχόμενα (δηλαδή: κάνε τρία GB δωρεάν, θα σε χρεώσουμε πέντε ευρώ data και μετά κάνε και τα άλλα δυο... και σου χρωστάμε, αν το πάρεις χαμπάρι).

 

Με τα πολλά (και αφού με άκουσε κάθε ζωντανή ψυχή σε εμβέλεια χιλιομέτρου) δέχτηκε να περάσει το αίτημά μου στο τμήμα λογαριασμών, αρνήθηκε να μου δώσει στοιχεία επικοινωνίας μαζί της λέγοντας ότι είναι εσωτερικό τμήμα και επικοινωνούν μόνο αυτοί προς τα έξω, και με ενημέρωσε ότι ο τελικός εκκαθαριστικός θα είναι αυτός του Ιανουαρίου 2010... 5 μήνες μετά την αρχική αίτηση διακοπής. Έχω στη διάθεσή μου το όνομα της υπαλλήλου και όλων των υπολοίπων τηλεφωνητών που με έχουν εξυπηρετήσει στις κατά καιρούς κλήσεις μου το 13830, σε περίπτωση που δημιουργηθεί θέμα ξέρω ποιους να κυνηγήσω.

 

Είναι απλά απαράδεκτοι. Δεν ξαναπηγαίνω στη Vodafone για κανέναν λόγο, ούτε καν επί πληρωμή - ήδη τη νέα σύνδεση που έκανα με το νέο μου iPhone 3G την έκανα στην Cosmote (και ας ήταν λίγο λιγότερο συμφέρουσα οικονομικά), και έχω μεταφέρει και τους τρεις καρτοκινητούς μου αριθμούς από τη Vodafone στις άλλες δύο.

 

Αυτοί χάνουν παληκάρια, όχι εμείς. Η συμβουλή μου, μην τους αφήνετε σε ησυχία, δε θα βρείτε ποτέ το δίκιο σας: πιέστε μέχρι να ικανοποιηθούν τα σύννομα και δίκαια αιτήματά σας.

Μπορείτε να προσθέσετε μόνο μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ.

Ουτε ενημέρωση ούτε τίποτα.

 

Τελικά παρέλαβα την συσκευή στις 21 Δεκεμβρίου και ακομα μέχρι αυτή τη στιγμή δεν έχει ενεργοποιηθεί η σύνδεση γιατί λεει θέλουν πρώτα να επιστραφούν τα πρωτότυπα συμβόλαια!

 

Δεν έχει ουτε λίγες ώρες που έγραψα την περιπέτεια μου στο blog μου.

There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't
Link to comment
Share on other sites

Και γώ τελικά παρέλαβα τη συσκευή την Τρίτη το μεσημέρι χωρίς ούτε ένα τηλέφωνο.. Ο τύπος που μου την έφερε μου είπε να πάρω τηλ σ ένα νούμερο (νούμερο της μεταφορικής), πήρα και η απάντηση τους ήταν.. "γιατί μας πήρατε τηλ;"

 

Το θέμα είναι οτι ο κούριερ μου έδωσε 3 αντίγραφα του συμβολαίου και έφυγε.. Που σημαίνει τι; Πρέπει να στείλω το συμβόλαιο στη βόντα; Τους πήρα σήμερα τηλ και περιμένω απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η courier με έβαλε να υπογράψω τα συμβόλαια, μου έδωσε ένα αντίγραφο, και τα άλλα δύο φύγαν επιτόπου πίσω στην Vodafone την ίδια μέρα (21 Δεκεμβρίου).

 

Υποτίθεται ότι με την παραλαβή των συμβολαίων θα ενεργοποιούσαν την SIM. Αλλά μπα...

There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα τι να κάνω που δε μου τα πήρε πίσω...;; Θα πρέπει να τρέχω να τους τα δώσω; Την παλεύουν;
Link to comment
Share on other sites

Εσένα τώρα λειτουργεί η νέα σύνδεση που έκανες στην Vodafone ή παίζεις και εσυ με παλιά SIM όπως εγώ?
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που διάβασα το ποστ σου έβαλα και γω την παλιά sim, πίστευα πως θα θέλει unlock για να τη δεχτεί :P
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες; Και ενημέρωση καμία... απαράδεκτοι σου λέω!

 

Να κρατάς το iPhone και να μην μπορείς να το δουλέψεις τώρα Χριστουγεννιάτικα...

There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't
Link to comment
Share on other sites

Γεια να δούμε μετά από πόσες μέρες θα δεησουν να ενεργοποιησουν την γραμμή. Πάλι καλά που υπάρχουν αρκετά wifi και απολαμβάνουμε τις λειτουργίες του iPhone :)

Πάντως το εργαλείο είναι πολύ μπροστά! :) συμφωνείς;

There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't
Link to comment
Share on other sites

Θα τηλεφωνήσετε στο 2106703300, θα αναφέρετε πως θέλετε να κάνετε ενεργοποίηση νέας σύνδεσης που έγινε μέσω myaccount, θα σας ζητήσουν το ΙΜΕΙ της κάρτας SIM και θα ενεργοποιηθεί σε λίγο η σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται, γίνεται από την ιστοσελίδα η σύνδεση ούτως ή άλλως. 2 συνδέσεις έκανα έτσι. :)
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, θα το δοκιμάσω απο αυριο/μεθαυριο γιατι φαντάζομαι οτι ανημερα Χριστουγεννων δεν κάνουν εενεργοποιήσεις :P
There are 10 types of people, those who understand binary and those who don't
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://www.myphone.gr/news/vodafone.gif[/imgalign]

Τα netbook Dell Inspiron Mini 10 και Samsung NC10 προσφέρει η Vodafone στους πελάτες που θα κάνουν σύνδεση στα προγράμματα Vodafone Mobile Broadband. Πιο συγκεκριμένα, όσοι κάνουν νέα σύνδεση στο "VMB 10Gb" ή στο πρόγραμμα "VMB Unlimited" θα αποκτήσουν ένα από τα παραπάνω netbook εντελώς δωρεάν. Οι εκπλήξεις όμως δεν σταματάνε εδώ. Μαζί με κάθε netbook θα πάρετε τα εξής δώρα:

Dell Inspiron Mini 10:

Πολυμηχάνημα HP Photosmart C4680 (αξίας 149 ευρώ)

Microsoft Office 2007 Home and Student Edition (αξίας 100 ευρώ)

Εξωτερικό DvD αντιγραφικό/LG GE20NU10 (αποκλειστικά στο Vodafone.gr)

Samsung NC10:

Εξωτερικό DvD αντιγραφικό/Samsung S084C (αξίας 59 ευρώ)

Microsoft Office 2007 Home and Student Edition (αξίας 100 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα σήμερα και μου είπαν πως δεν έχουν φτάσει ακόμα τα συμβόλαια που υπέγραψα κατά την παραλαβή... Όπως είπα δεν υπέγραψα τίποτα... Τι $#@%$ να κάνω;;; Με το τηλεφωνικό κέντρο της βόντα δε βγάζω άκρη με στέλνουν από τηλεφωνητή σε τηλεφωνήτρια.. έλεος δηλαδή.

 

Edit: Με τους τραγικούς της vodafone δε βγήκε άκρη.. πήρα τηλ στη μεταφορική να έρθουν να πάρουν το συμβόλαιο..

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εστειλαν μυνημα απο την vodafone οτι ειμαι ενας απο τυχερους χωρις να στειλω μυνημα αλλα δεν εστειλα .... εχω πολλα τετοια μηνυματα.....

2 φορες μεσα στην ιδια μερα και σημερα μ το εστειλαν ετσι ακριβως!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εστειλαν μυνημα απο την vodafone οτι ειμαι ενας απο τυχερους χωρις να στειλω μυνημα αλλα δεν εστειλα .... εχω πολλα τετοια μηνυματα.....

2 φορες μεσα στην ιδια μερα και σημερα μ το εστειλαν ετσι ακριβως!!

 

Το ίδιο ακριβώς και σε μένα.. Χωρίς καν να έσω ασχοληθεί ποτέ με το συγκεκριμένο διαγωνισμό...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...