Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα σου προτεινα να παρεις κατι απο εκει. Παντα ειναι πιο φτηνα ετσι. Ξερεις αν θα υπαρχει δυνατοτητα WIFI? συνηθως εστιες ακομα και εαν δεν εχει τηλεφωνο, ενα LAN port το δινουν...
Link to comment
Share on other sites

otan exw eiserxomeni kai pataw to kokkino koumpi aporripsis klisis, meta apo ligo mou stelnei i vodafone apo to 1212 ena minima oti to tade kinito sas kalese kai eisastan apasxolimenos! (xairw poly!)

 

pws apenergopoiw ayto to sms?

Link to comment
Share on other sites

Σε οτι αφορα το προγραμμα για την καρτουλα καλυτερα να κατεβασετε την τελευταια εκδοση απο την σελιδα της Βοδαφον. ΕΙναι αρκετα σταθερη...αρχικα τρεχετε το προγραμμα με τιτλο run.exe...
Link to comment
Share on other sites

φιλε grvit οπως εγραψα παραπανω το κινητο το πουλησα σε συναδελφο στη δουλεια και οπως μου λεει δεν του παρουσιαζει κανενα προβλημα.βεβαια ουτε οσο καιρο ειχα εγω το κινητο δεν παρουσιασε κατι.επεσες στη περιπτωση που λενε!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το έχει κάνει καμια-δυο φορές κι εμένα, όταν είχα δεύτερη κλήση σε αναμονή. Δεν μου το κάνει όμως συνέχεια, αλλά όποτε του έρθει. Υποθέτω ότι είναι σε συνδυασμό με την υπηρεσία ειδοποίησης κλήσεων. :what:

Link to comment
Share on other sites

otan exw eiserxomeni kai pataw to kokkino koumpi aporripsis klisis, meta apo ligo mou stelnei i vodafone apo to 1212 ena minima oti to tade kinito sas kalese kai eisastan apasxolimenos! (xairw poly!)

 

pws apenergopoiw ayto to sms?

 

Eίναι ειδοποίηση κλήσεων του τηλεφωνητή. Όπως λειτουργεί όταν το έχεις κλειστό ή είσαι εκτός δικτύου, έτσι λειτουργεί και όταν η γραμμή σου είναι κατειλημμένη. Δυστυχώς όταν το κλείνεις σε κάποιον, επειδή του στέλνεις busy tone (αυτός ακούει πως είσαι κατειλημμένος) είναι σαν να μιλάς στο τηλέφωνο. Η απενεργοποιείς τελείως την υπηρεσία (καλείς 1269) και έχεις μόνο τηλεφωνητή και όχι ειδοπόιηση, ή βγάζεις την προώθηση κατειλημμένου (καλείς #67#) διατηρώντας την ειδοποίηση όταν το έχεις κλειστό ή εκτός δικτύου αλλά τότε και όταν μιλάς δεν θα σου έρχεται ειδοποίηση αν σε καλέσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Στο http://roaming.vodafone.gr/roam/index.jsp?lvl1=92&lang=1 υπάρχει ένας χάρτης κάλυψης αρκετά πιο αναλυτικός από τον άλλο που υπάρχει στο κυρίως site της.

Δεν ξέρω πόσοι τον είχατε ήδη δει, εγώ πάντως πρώτη φορά τον βλέπω και είναι κάτι που έψαχνα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

Mipos xereis kaneis giati sto site tis Vodafone leei oti i Citiabank Vodafone Visa einai xoris syndromi gia panta an kapoios tin bgalei mexri 30/6/2007 eno sto site tis ellinikis Citibank pou leei gia tous orous leei gia syndromi 35.22euro?

 

Mipos i mia etairia den exei enimerosi tin alli gia tis xreoseis pou epibalei?

Link to comment
Share on other sites

Kalispera,

 

Mipos xereis kaneis giati sto site tis Vodafone leei oti i Citiabank Vodafone Visa einai xoris syndromi gia panta an kapoios tin bgalei mexri 30/6/2007 eno sto site tis ellinikis Citibank pou leei gia tous orous leei gia syndromi 35.22euro?

 

Mipos i mia etairia den exei enimerosi tin alli gia tis xreoseis pou epibalei?

 

δωρεαν ειναι

μη λεμε ξανα και ξανα τα ιδια

και υπαρχει ειδικο θεμα οπου μπορεις να υποβαλλεις τις ερωτησεις σου που σχετιζονται με πιστωτικες καρτες αν θελεις

:X
Link to comment
Share on other sites

Οταν βγει ενας μαγικός νόμος οτι οι εταιριες ασυρματων τηλεπικοινωνιων ειναι "υποχρεωμενες" να παρουσιαζουν χαρτη καλυψης τοτε τα πραγματα θα ειναι οπως τα θελουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να εκφρασω την δυσαρεσκεια μου απεναντι στην πολιτικη της εταιρειας

οσο αφορα την τεχνική υποστηριξη στα κινητα τηλεφωνα. Νιωθω πραγματικά απογοητευμενος με το εξης παρακατω προβλημα.

 

Αγορασα προσφατα νεα συσκευή την Samsung D900 απο καταστημα της Vodafone.

Μετά απο 10 μερες το πολυ σταματησε να δουλευει.

Το εστειλα στην Vodafone και μεσω του Vservice της (καπως ετσι λεγετεαι νομιζω) μου ειπαν οτι στο κινητό διαπιστωθηκε υγρασία και σε συνεχεια το εστειλε το καταστημα της Vodafone και στο Smartek (νομιζω ετσι λεγεται )

για να δούμε και μια δευτερη γνωματευση.

 

Στο θέμα της υγρασίας δεν ειναι το πρόβλημα μου ! καλως ή κακως έγινε .....

Το εξωφρενικό ειναι οτι μου ζητάνε για επιδιωρθωση της συσκευης 395 Ε !!!!!!!

οταν το τηλεφωνο καινουργιο στοιχίζει στην αγορά απο 285 Ε

 

ΝΤΡΟΠΗ !!! ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΤΟ ΤΗΛ ΣΟΥ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ΣΟΥ ΖΗΤΟΥΝ ΚΑΙ 100 Ε ΚΑΠΕΛΟ !!!

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000214 = 285 Ε

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=4690&ct=89&la=1 = 303 Ε

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=878820 = 309 Ε

 

καποιοι προσπαθουν να πατησουν σε αδυναμες καταστάσεις και οποιος την πατησει την πάτησε !

Kαι εκτος αυτου εχω ενημερωσει με email VODAFONE & αντιπροσωπεια SAMSUNG για το παραπανω γεγονος εδω και 10 μερες και δεν υπηρχε καμια απαντηση απο πλευρά τους !!!

ΜΠΡΑΒΟ !!! μεχρι να μας πιασουν πελάτες !...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με ανακοίνωση της VODAFONE που δημοσιεύθηκε στην εφημερίδα Ελευθεροτυπία στις 14/05/2007 στην σελίδα 7.

Από 1η Ιουλίου 2007 δεν θα είναι δυνατή η ενεργοποίηση καρτων a la carte και cu παραγωγής 2005 .

Όσοι τυχόν έχουν στα χέρια τους κάρτες παραγωγής 2005 πρέπει να τις ενεργοποιήσουν μέχρι 30/06/2007

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκες πολύ να πάς Vodafone για να πάρεις μία συσκευή με Vodafone Live Menu? Εγώ γι' αυτό το λόγο την έκανα απ' την Vodafone..
Εμένα πάλι το vodafone live menu δεν μου αρέσει καθόλου γιατί όλα τα κινητά της εταιρίας είναι ίδια.. Βαρετά;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να εκφρασω την δυσαρεσκεια μου απεναντι στην πολιτικη της εταιρειας

οσο αφορα την τεχνική υποστηριξη στα κινητα τηλεφωνα. Νιωθω πραγματικά απογοητευμενος με το εξης παρακατω προβλημα.

 

Αγορασα προσφατα νεα συσκευή την Samsung D900 απο καταστημα της Vodafone.

Μετά απο 10 μερες το πολυ σταματησε να δουλευει.

Το εστειλα στην Vodafone και μεσω του Vservice της (καπως ετσι λεγετεαι νομιζω) μου ειπαν οτι στο κινητό διαπιστωθηκε υγρασία και σε συνεχεια το εστειλε το καταστημα της Vodafone και στο Smartek (νομιζω ετσι λεγεται )

για να δούμε και μια δευτερη γνωματευση.

 

Στο θέμα της υγρασίας δεν ειναι το πρόβλημα μου ! καλως ή κακως έγινε .....

Το εξωφρενικό ειναι οτι μου ζητάνε για επιδιωρθωση της συσκευης 395 Ε !!!!!!!

οταν το τηλεφωνο καινουργιο στοιχίζει στην αγορά απο 285 Ε

 

ΝΤΡΟΠΗ !!! ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΠΙΣΩ ΤΟ ΤΗΛ ΣΟΥ ΕΠΙΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ ΣΟΥ ΖΗΤΟΥΝ ΚΑΙ 100 Ε ΚΑΠΕΛΟ !!!

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000214 = 285 Ε

http://www.eml.gr/default.asp?pid=17&itm=4690&ct=89&la=1 = 303 Ε

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=10&category=69975716&product=878820 = 309 Ε

 

καποιοι προσπαθουν να πατησουν σε αδυναμες καταστάσεις και οποιος την πατησει την πάτησε !

Kαι εκτος αυτου εχω ενημερωσει με email VODAFONE & αντιπροσωπεια SAMSUNG για το παραπανω γεγονος εδω και 10 μερες και δεν υπηρχε καμια απαντηση απο πλευρά τους !!!

ΜΠΡΑΒΟ !!! μεχρι να μας πιασουν πελάτες !...

 

Τα ανταλακτικά κοστίζουν περισσότερο από την συσκευή....αυτό ισχύει σε όλα τα μηχανήματα.....γι'αυτό και συνήθως όταν πιάσει υγρασία, που είναι εκτός εγγύησης, επειδή επιδιορθώνεται όλο σχεδόν το κινητό δεν αξίζει να το φτιάξεις.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Ισως αλλα δεν θα ηταν καλυτερα να μου πουν δωσε 280 και να μου δωσουν ενα καινουργιο ..που μεσα στην τιμη αυτη ειναι και ο φορτιστης και η μπαταρια τα οποια κανουν εστω και λιγα .. καποια ευρωπουλα μειον !
Link to comment
Share on other sites

Ισως αλλα δεν θα ηταν καλυτερα να μου πουν δωσε 280 και να μου δωσουν ενα καινουργιο ..που μεσα στην τιμη αυτη ειναι και ο φορτιστης και η μπαταρια τα οποια κανουν εστω και λιγα .. καποια ευρωπουλα μειον !

 

Τίποτε άλλο?...........μην ζητάς πράγματα παράλογα............και το κόστος της επισκευής δεν αποφασίζεται από το κατάστημα αλλά από την αντιπροσωπεία.......που στην συγκεκριμένη περίπτωση ήταν η εταιρία Smartec........και επίσης για πρόβλημα εκτός εγγύησης δεν γίνεται καμία προσφορά ή αλλαγή.....ούτε στα κινητά ούτε σε κανένα άλλο μηχάνημα..........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Ίσως απλά θα έπρεπε να χαρακτηρίσουν την επισκευή ασύμφορη πριν του πούν αυτό το €395! Αν ήταν ασφαλισμένο θα χαρακτηριζόταν Total Loss, που πάει να πει γ4μήτηκε τελείως :P
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...