Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες σε συσκευές της HTC & Qtek


iliu_n
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

red poso to phres kai apo pou?????? miniSD extra den exei e? prepei esu na pareis e? phres h oxi akoma? posh mnhmh exei apo mono tou? eianai arketh h prepei na agoraseis kai ekswterikh mnhmh miniSD?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 582
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το έχω δοκιμάσει εγώ προσωπικά αλλά στο forum που το διάβασα λέγανε οτι δουλεύει κανονικότατα στα περισσότερα smartphones, συμπεριλαμβανομένου του qtek 8010!!!!!!!!!!

 

 

http://opencodesolutions.com/~ronswens/Tutorials.htm

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω το βραδυ και θα σου πω εαν επεζησε το δικο μου spv c500!!!
Link to comment
Share on other sites

πάνω που είχα αρχίσει και έκανα τα βήματα για να patchαρω το κινητο

ηρθε η ..... ΔΕΗ και του αλλαξε τα φωτα! ακόμα παλευω μπας και το καταφερω να ανοιξει το κινητο.......

 

θα το δοκιμασω το βραδυ και θα σου πω εαν επεζησε το δικο μου spv c500!!!
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους παιζει Windows Mobile 5 και με ελληνικα! (απλά και Τ9)!

μου βγηκε η πιστη να δω πως τελικα με την διακοπη ρευματος επεσε κατω απο το 50% η μπαταρια και γιαυτο κολουσε η εγκατασταση!

 

το μονο που δεν εχω δει ακομα ειναι γιατι δεν εχω ηχο στο πληκτρολογιο αλλα θα το βρω και αυτο!

ΔΙΟΡΘΩΣΗ: τελικα παιζει οταν πληκτρολογεις νουμερο αλλα οχι στα μενου και στα sms κλπ. θα το κοιταξω αυτο το βραδυ!

 

Αυριο βραδυ θα δοκιμασω να στειλω και screenshots!

Αξιζε τον κοπο αλλα ελπιζω οποιος το δοκιμασει να μην εχει προβληματα με την ΔΕΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου βοήθεια,προσπαθώ να κανω αυτα που λεσ αλλα τιποτα.μολις τρεχω το spvservices.exe και παω να κανω κλικ στο cid tool(alfa) μου κλεινει η εφαρμογη.εχω ολα ,firewall kai antivirous off.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ λεπτές διαφάνειες (τις κλασικές που είναι για εκτύπωση ή projectors). Βρήκα το μέγεθος εμπειρικά (λίγο μεγαλύτερο από την οθόνη) και τις βάζω λυγίζοντας ελάχιστα, μην τσακίσουν.

 

Φτηνές αλλά γυαλίζουν και μετά από 1-2 μήνες είναι για πέταμα. Αλλά αξίζει τον κόπο.

one's freedom stops where others' begin

http://dop.freegr.net/

Link to comment
Share on other sites

Πώς να καεί το pixel; Όσο καιρό το χρησιμοποιώ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, αν δεν υπήρχε και το γυάλισμα ακόμα καλύτερα αλλα τι να γίνει.

one's freedom stops where others' begin

http://dop.freegr.net/

Link to comment
Share on other sites

Πουλάει κανείς εδώ στην Ελλάδα screen protector της Brando?

 

http://www.play247.gr Εγω απο εκει αγορασα για το eten το screen protector της brando και ειναι κουτι..και δεν χρεωνουν και μεταφορικα :)

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera file mou exw ena imate sp3 kai thelw na tou valw ta windows mobile 5.Exw katevasei ta exhs arxeia IU_SPL+PatchedRUU-SPV-Services-wm5_typhoon_v4.0.xreiazomai kapoio allo?kai kati allo molis flashareis ta arxeia meta exei kai ta ellhnika xwris na egatasthseis kapoio paketo glwssas?ta ellhnika einai kai sto menou kai stis epafes kai sta mhnymata?eyxaristw.

 

Mhpws tha mporouse na mou pei kai kapoios me poia seira ta flasharw?eyxaristw.:)

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εαν θες να δεις πως γίνεται να βγαλεις τα wm5 και να επιστρεψεις στα 2003 γινεται (ηθελε πολυ ψαξιμο αλλα τελικα 3 βηματα ειναι!). Ο τρόπος που κατάφερα να το κάνω εγώ είναι ο εξής:

  1. βρίσκεις ένα παλιό ROM από τον παροχέα κινητής τηλεφωνίας που σου έδωσε το τηλέφωνο (σε εμένα στο συγκεκριμένο Orange UK - SPV C500).
  2. το μεταφέρεις σε κάρτα mini sd (Τουλάχιστον 32MB !!!) και την κάνω και bootable[εγω το κατάφερα με το psdwrite]
  3. ανοίγεις το κινητό με το κουμπί της κάμερας πατημένο
  4. στο μενου με τα χρώματα πατάς το το volume down και μεταφέρεις το ROM στο κινητό! (υπαρχει menu που σε οδηγει εκει)
  5. το ξεκλειδώνεις πάλι με imei-unlock.co.uk (είναι ξεκλειδωμένο αλλά είναι ο μόνος πανεύκολος τρόπος για να αλλάξεις το superCID του κινητού σου) [θα μπορούσες να παραληφθεί το βήμα αυτό αλλά εγώ ήθελα να αλλάξω το superCID]
  6. το αναβαθμίζεις κανονικά το κινητό σε όποια έκδοση του παροχέα σου θες!

Εγω προσωπικα ξαναεβαλα τα wm5.0! αν και αρκετες εφαρμογες (των wm2003) ακομα δεν τρεχουν στα 5.0, bootαρουν πολυ πιο γρηγορα απο τα 2003!

Link to comment
Share on other sites

http://opencodesolutions.com/~ronswens/Tutorials.htm

 

Odigies gia na kanete ta Qtekakia (smartphones mono) sas WM5.

 

Periexei k language packs gia na boreite na balete elliniko pliktrologio k t9!

 

Elpizo na boithisa :happy:

 

Milt

http://www.danasoft.com/sig/WebPain.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η ιστοσελίδα που αναφέρεις μιλάει για Smartphones της HTC (Typhoon/Feeler/Amadeus) και όχι για PPCs.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες σε συσκευές της HTC & Qtek

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...