Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες σε συσκευές της HTC & Qtek


iliu_n
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψαχνω λιγο στα ξενα sitesγια καμια βοηθεια αλλα δεν βλεπω τιποτα . το μονο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι πολλοι ξαναγυρνουν στα 2003 ....:(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 582
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

fadainos ισως κατι δεν κανεις σωστα εγω τελικα μπορεσα και τα περασα δοκιμασε παλι το mtty τωρα θελω το πακετο των ελληνικων το 1,1 αλλα θελει donation με το πακετο ελληνικων 1.0 μου δημιουργηθηκε προβλημα.Νmichalo μηπως μπορεισ να μου στειλεις το 1.1 στο lampisdan@yahoo.gr ?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

fadainos ισως κατι δεν κανεις σωστα εγω τελικα μπορεσα και τα περασα δοκιμασε παλι το mtty τωρα θελω το πακετο των ελληνικων το 1,1 αλλα θελει donation με το πακετο ελληνικων 1.0 μου δημιουργηθηκε προβλημα.Νmichalo μηπως μπορεισ να μου στειλεις το 1.1 στο lampisdan@yahoo.gr ?

τα ελληνικά v1.1 ειναι διαθεσιμα απο το Link:

http://w1.whatcounter.com/dlcount.php?id=ronswens&url=lang/0408/WM5Greek_v1.1.zip

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω λιγο στα ξενα sitesγια καμια βοηθεια αλλα δεν βλεπω τιποτα . το μονο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι πολλοι ξαναγυρνουν στα 2003 ....:(

κοιτα αρκετοι εχουν προβλημα με καποιες εφαρμογες που τρεχουν στα 2003 αλλα οχι στα 5. Επισης το rom αυτο καταναλώνει αρκετα παραπανω μνημη στο κινητο απο τα 2003. Παντως bootαρουν πολυ γρηγοροτερα και επισης υποστηριζουν πολυ καλα και τα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω nmichalo και για τα ελληνικα ολα κομπλε...αλλα τωρα αντιμετωπιζω νεο προβλημα προσπαθω να παω απο την 4 στην 4,1 καινουρια εκδοση και μου λεει:l c:\wm5.bin

clean up the image temp buffer at 0x8C080000 Length 0x01B00000

MTTYDownloadImage "c:\wm5.bin"

:F=c:\wm5.bin

start download

==CreateFile err==

 

ti einai ayto?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω nmichalo και για τα ελληνικα ολα κομπλε...αλλα τωρα αντιμετωπιζω νεο προβλημα προσπαθω να παω απο την 4 στην 4,1 καινουρια εκδοση και μου λεει:l c:\wm5.bin

clean up the image temp buffer at 0x8C080000 Length 0x01B00000

MTTYDownloadImage "c:\wm5.bin"

:F=c:\wm5.bin

start download

==CreateFile err==

 

ti einai ayto?

den ta exo balei akoma (exei pesei poly douleia!) alla isos mipos exei sxesi me to format pou se rotaei stin arxi sta kokkina grammata?

Link to comment
Share on other sites

ολα ενταξει τωρα το προσπαθησα καμια 10αρια φορες και μπηκαν.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

ολα ενταξει τωρα το προσπαθησα καμια 10αρια φορες και μπηκαν.

και εμενα σαν να κολλησε κατι στο τελος αλλα φαινεται να δουλευουν κανονικα. Οι εντυπωσεις μου ειναι καλυτερες απο το προηγουμενο Rom..... νομιζω πως διαχειριζεται καλυτερα την μνημη τωρα, η οποια μαλλον ελαφρως λιγοστεψε και αλλο??? παντως :) μια χαρα ολα!

Link to comment
Share on other sites

εχεις ακολουθησει ολα τα βηματα απο την αρχη? εβαλες την supercid__?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

[*]το ξεκλειδώνεις πάλι με imei-unlock.co.uk (είναι ξεκλειδωμένο αλλά είναι ο μόνος πανεύκολος τρόπος για να αλλάξεις το superCID του κινητού σου) [θα μπορούσες να παραληφθεί το βήμα αυτό αλλά εγώ ήθελα να αλλάξω το superCID]

Τι είναι το superCID;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι ειναι δεν ξερω αλλα χρειαζεται για να βαλεις τα wm5
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

και γω με τη σειρά μου ξελήσαξα το Σάββατο που το πήρα μετα από συμβίωση με S100 και 9090 ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το είχα δικό μου :lol: (ε ρε ανωμαλάρα)

είναι Γ....το !!! λίγο αργό μόνο :confused: αλλά φοβερό σε όλα τα υπόλοιπα και το internet (μπαίνω συχνά winbank) είναι απίστευτα ποιο ταχύ από οποιοδήποτε άλλο.

 

τα 2005 καταπληκτικά σε εμφάνιση τελος πάντον και στη διαχείρηση μπαταρίας ο επεξεργαστής πρέπει να κάνει δουλειά...

 

όποιος το σκέφτετε να το αποφασίσει χωρίς πολλά πολλά

 

ρε παιδιά μετοχές της HTC που θα βρω???

 

Live to fly rc-models.gr

Link to comment
Share on other sites

με το θεμα της εγγυησης τι γινεται?

Ποια εγγυηση? αν και δυσκολο να το καταστρεψεις το hardware στο κινητο, ολα αυτα τα κολπα ειναι σιγουρα εκτος προδιαγραφων!

και βεβαιως παιζουν μια χαρα!:p

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα εχω δοκιμασει μερικα Siemens Κινητα και το nokia 6100

 

Σκεφτομαι να παρω καινουριο κινητο . Ζαχαρώνω τα windows phones

αλλα δε θελω να χασω 2-3 πραγματακια που μου αρεσουν

πολυ στο siemens cx65 που εχω τωρα

 

1) Δειχνει διαρκεια αναπαντητων κλήσεων (ποση ώρα το αφησε ο

αλλος να χτυπαει)

 

2) Διάρκεια κάθε κλήσης , ώρα κλπ για κάθε κλήση χωριστά (όχι

μόνο την τελευταία)

 

2) Στα sms μπορω να βλέπω τόσο την ώρα που το εστειλα όσο και

την ώρα που παραδόθηκε (π.χ. αν ο άλλος ειχε το κινητο του κλειστο

και παραδωθει μετα απο ώρες). Στα siemens η αναφορα παράδοσης

έρχεται σαν ξεχωριστό μήνυμα

 

3) να έχει μεγαλη χωρητικότητα σε sms (εντάξει το siemens μόνο

100 ειχε)

 

4) Να έχει ειδοποιηση εισερχομενων μηνυματων , κλησεων κλπ με

αναμα κάποιου led ή κάτι παρόμοιο ώστε να βλέπεις με μια ματια

οτι είχες εισερχομενη κλήση

 

Τα κάνει κανένα QTEK αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα εχω δοκιμασει μερικα Siemens Κινητα και το nokia 6100

 

Σκεφτομαι να παρω καινουριο κινητο . Ζαχαρώνω τα windows phones

αλλα δε θελω να χασω 2-3 πραγματακια που μου αρεσουν

πολυ στο siemens cx65 που εχω τωρα

 

1) Δειχνει διαρκεια αναπαντητων κλήσεων (ποση ώρα το αφησε ο

αλλος να χτυπαει)

 

2) Διάρκεια κάθε κλήσης , ώρα κλπ για κάθε κλήση χωριστά (όχι

μόνο την τελευταία)

 

2) Στα sms μπορω να βλέπω τόσο την ώρα που το εστειλα όσο και

την ώρα που παραδόθηκε (π.χ. αν ο άλλος ειχε το κινητο του κλειστο

και παραδωθει μετα απο ώρες). Στα siemens η αναφορα παράδοσης

έρχεται σαν ξεχωριστό μήνυμα

 

3) να έχει μεγαλη χωρητικότητα σε sms (εντάξει το siemens μόνο

100 ειχε)

 

4) Να έχει ειδοποιηση εισερχομενων μηνυματων , κλησεων κλπ με

αναμα κάποιου led ή κάτι παρόμοιο ώστε να βλέπεις με μια ματια

οτι είχες εισερχομενη κλήση

 

Τα κάνει κανένα QTEK αυτά?

 

Δεν δείχνει την διάρκεια της αναπάντητης κλήσης(καλά , έδειχνε τέτοιο πράγμα το siemens;!) και η αναφορά δεν έρχεται ώς ξεχωριστό μήνυμα. Εμφανίζεται παραθυράκι popup που σου λέει ότι εστάλη. Δεν μπορείς όμως σαν αρχείο να έχεις την ώρα παράδοσης, τουλάχιστον από όσο το έχω ψάξει εγώ.Τα άλλα όλα που ζητάς γίνονται :)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου σε ξεχωριστο ερχεται.Δεν ξερω αν εχει αλλαξει στα WM5..:O

 

Σε μένα εμφανίζεται απλώς παραθυράκι που λέει "μήνυμα εστάλη" αλλά δεν βλέπω κάπου να αποθηκεύονται οι αναφορές.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες εσύ ALR είναι η επιβεβαίωση ότι εστάλη το μήνυμα. Δεν είναι η επιβεβαίωση ότι παραλήφθηκε...

 

rallistas εγώ με wm5 είμαι.

 

Έχεις δίκιο κι από ότι είδα είχα ξετσεκαρισμένο το "αίτηση αναφοράς παράδοσης".

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αυτό που έχω να πω γενικά είναι πως τα λειτουργικα συστηματα εχουν ακομα ψωμι ωστε να γινουν τοσο ευχρηστα οσο οι κλειστες πλατφορμες... και αυτό το λεω συγκρινοντας το ταπεινο μου κ παμφτηνο siemens CX70 (αλλα και το nokia 6310i του πατέρα μου) με τα siemens SX1,qtek8310 (δικά μου) κ nokia n70 (του κολητου). Βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις οπώς η κλειστή πλατφόρμα των samsung που για μενα εχουν τελειώς απαράδεκτο λειτουργικό που σου δενει τα χερια... οσο για την ερώτηση του nkarr ίσως θα επρέπα να πει ποιά qtek εννοεί? smartphones h PPC(με οθόνη αφης)?
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες σε συσκευές της HTC & Qtek

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...