Jump to content

[S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;  

117 members have voted

  1. 1. Είστε ικανοποιημένοι με την μπαταρία των S9/S9+ σε σχέση με τα S8/S8+;

    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8)
      10
    • Έχω S9+ (Η αυτονομία είναι χειρότερη από το S8+)
      27
    • Έχω S9 (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8)
      15
    • 'Εχω S9+ (Η αυτονομία είναι ίδια ή καλύτερη από το S8+)
      65


Recommended Posts

Τι sot έχεις με to note 9 και πόσο μεγαλη είναι η διαφορα αυτονομίας με το s9/s9+.?

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χοντρικά είμαι 20% πάρα πάνω στις 2 μέρες. Το λέω σαν υπόλοιπο ποσοστό που έχω, όχι σαν sot..

Χρήση έχω από 5 μέχρι 7 ώρες οθόνη, 2 με 4 ώρες ομιλία και χρήση social συν δίκτυα ανοιχτά όλη την ώρα ( δεν κλείνω 4g δηλαδή) και βγάζω 2 μέρες. Με το s9 plus ήμουν κάθε φορά από 45 μέχρι 60% οπότε το φοβόμουν να το πάω 2η συνήθως καθώς δεν ήξερα αν θα με φτάσει.. Μόνο αν ήξερα ότι θα έχω χαλαρή μέρα το ρισκαρα.. Με note παίζω σταθερά από 60 μέχρι 80% την πρώτη αλλά το φοβερό είναι ότι δεν πέφτει με τίποτα την δεύτερη, όπου πάω από 20 μέχρι 40%, και εννοείται ότι τη 2η μέρα το δουλεύω πιο πολύ προς το βράδυ για να κάνω πιο πλήρη κύκλο.. Πχ θα χαζεύω παραπάνω στο ίντερνετ κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ειχα το μι8 πριν το s9 plus και η μπαταρια του ηταν ονειρο και το κακο ειναι οτι στα χαρτια δεν εχει διαφορα απο την δικια μας.Το πηρε φιλος το μι8 πριν λιγες ημερες και τον ειδα χτες και μου λεει "απιστευτη μπαταρια" και με 20% ακομα ειχε 6¨20 λεπτα sot.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το μι8 πριν το s9 plus και η μπαταρια του ηταν ονειρο και το κακο ειναι οτι στα χαρτια δεν εχει διαφορα απο την δικια μας.Το πηρε φιλος το μι8 πριν λιγες ημερες και τον ειδα χτες και μου λεει "απιστευτη μπαταρια" και με 20% ακομα ειχε 6¨20 λεπτα sot.....

 

Το miui που έχουν τα Xiaomi είναι πολύ επιθετικό στις υπηρεσίες που τρέχουν στο background για αυτό κρατάει παραπάνω.

Κλείνει σχεδόν τα πάντα. Πρέπει εσύ χειροκίνητα πολλές φορές να επιλέξεις να μην κλείνει πχ το Gmail η ότι άλλο θέλεις

Η Samsung στο λογισμικό πονάει χρόνια τώρα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο 15 μερες με hard reset κ τον οδηγο του s_wind μπορω να δηλωσω ικανοποιημενος αρκετα με το pie κ γενικα το κινητο..

Μιας κ ειχαμε την ιδια κουβέντα στο thread του note 9 παραθετω....

Φορτιση πληρης κυριακη βραδυ...

 

https://imgur.com/a/JhiSlI5

 

2.40 λεπτα browsing (2.10 λεπτα με 4g)

1 ωρα κ κατι λεπτα Facebook lite (4g)

1 ωρα κ κατι messenger lite (50 λεπτα 4g)

10 λεπτα sms

14 λεπτα ομιλια

10 λεπτα here wego χαρτες (gps κ wifi)

7 λεπτα whatsapp

5 λεπτα καμερα (βιντεο)

 

Νομίζω ειναι αρκετα καλα κ εχω ακομα για να γυρισω σπιτι... Που θα φαω ενα 8 - 9% ακομα.!!

Link to comment
Share on other sites

6ωρακι και με 30% υπολοιπο πολυ καλο.Μια χαρα εισαι τωρα.Φαινεται οτι μετα απο hard reset ησουν ποιο προσεκτικος στις ρυθμισεις της συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

6ωρακι και με 30% υπολοιπο πολυ καλο.Μια χαρα εισαι τωρα.Φαινεται οτι μετα απο hard reset ησουν ποιο προσεκτικος στις ρυθμισεις της συσκευης.

 

Γυρισα σπιτι... Ειμαι με 6.55 λεπτά οθονη.... Κ αυτή η ωρα η επιπλεον είναι Facebook lite κ messenger lite (20 λεπτα βιντεοκληση) Υπολοιπο 17%....

Νομιζω πολυ καλα για τα δεδομένα....

Ημουν πολύ προσεκτικος είναι η αληθεια... Κ ικανόποιημενος αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι .Εφοσον εφτασες σε επιπεδο μεγαλου σοτ τωρα θα εχεις τον ελεγχο και δεν θα πεφτεις ποτε κατω απο 5-6 ωρες:up:
Link to comment
Share on other sites

facebook lite .....messenger lite ...... samsung s9+ 1000 euro lite !!!!:X:cry::X:cry:;):wacko:

 

κοιτα να δεις, και εγω ειχα βαλει Lite εκδοσεις. Δεν ειδα διαφορα στην ουσια, απλα λειπανε μερικα πραγματα. ΠΧ αν κανεις αρχειοθετηση εναν διαλογο δεν τον εχει το Lite. Αν λοιπον δεν εχεις τετοιες αναγκες, γιατι να βαλεις την κανονικη?

Προσωπικα δεν μπαινω στη διαδικασια να βαζω πλεον lite, αλλα αν καποιος δε θελει κατι παραπανω γιατι οχι?

Επισης και 1500 να κανει, αν εχει κακη μπαταρια, αλλα θες να παρεις αυτη τη συσκευη, γιατι να μην προσαρμοστεις δηλαδη? πρεπει ντε και καλα να παρεις χαβαη και την καθε χαβαη που δινει μεγαλυτερη ενω σε χαλαει σε αλλους τομεις οπως μενου κλπ?

Ας ειμαστε λιγο πιο προσεκτικοι λοιπον στο πως σχολιαζουμε και κρινουμε τον καθε ενα. δε διαφωνω σε αυτο που λες αλλα μπορουσες να το πεις πιο ομορφα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο βγάζει την ημέρα με 40+ μπαταρία και έχει από 3 ώρες και επάνω sot και πάνω από 2 ώρες τηλεφωνικές κλήσεις την ημέρα μη σβήνοντας ποτέ τις λειτουργίες του όπως wifi 4g bluetooth κτλ.

 

Εάν κάνετε κάποια βηματάκια που έχουν αναφερθεί από τους ανθρώπους εδώ μέσα θα νιώσετε άλλη εμπειρία χρήσης.

 

Εγώ προσωπικά έκανα 2-3 πραγματάκια και δεν ξανασχολήθηκα με το θέμα μπαταριας.

 

Τώρα θα μου πει κάποιος ότι μπορεί να θέλει να του στέλνει notifications το κάθε @@παιγνίδι τι να πω.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο βγάζει την ημέρα με 40+ μπαταρία και έχει από 3 ώρες και επάνω sot και πάνω από 2 ώρες τηλεφωνικές κλήσεις την ημέρα μη σβήνοντας ποτέ τις λειτουργίες του όπως wifi 4g bluetooth κτλ.

 

Εάν κάνετε κάποια βηματάκια που έχουν αναφερθεί από τους ανθρώπους εδώ μέσα θα νιώσετε άλλη εμπειρία χρήσης.

 

Εγώ προσωπικά έκανα 2-3 πραγματάκια και δεν ξανασχολήθηκα με το θέμα μπαταριας.

 

Τώρα θα μου πει κάποιος ότι μπορεί να θέλει να του στέλνει notifications το κάθε @@παιγνίδι τι να πω.

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εξαρτάται, αν είναι να δουλεύεις manual φωτεινότητα για να το πετύχεις αυτό τότε τι εμπειρία χρήσης νιώθεις ? Γιατί τα βήματα που αναφέρθηκαν είναι είτε πετσοκομα είτε μείωση φωτεινότητας.. Άλλο να σβήσεις 2 εφαρμογές και να κλείσεις 2 ρυθμίσεις που δε θα δούλευες..και άλλο να μου δουλεύεις φωτεινότητα 20% μέσα στο σπίτι πχ και 40 έξω και να στερείσαι το πιο βασικό πράγμα, την οθόναρα που πλήρωσες. Οπότε το να λέμε ότι φτάνει τέτοια νούμερα που λες ή πχ 7 ώρες οθόνη γίνεται, αλλά σίγουρα όχι με απόλαυση αυτού που πλήρωσες

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται, αν είναι να δουλεύεις manual φωτεινότητα για να το πετύχεις αυτό τότε τι εμπειρία χρήσης νιώθεις ? Γιατί τα βήματα που αναφέρθηκαν είναι είτε πετσοκομα είτε μείωση φωτεινότητας.. Άλλο να σβήσεις 2 εφαρμογές και να κλείσεις 2 ρυθμίσεις που δε θα δούλευες..και άλλο να μου δουλεύεις φωτεινότητα 20% μέσα στο σπίτι πχ και 40 έξω και να στερείσαι το πιο βασικό πράγμα, την οθόναρα που πλήρωσες. Οπότε το να λέμε ότι φτάνει τέτοια νούμερα που λες ή πχ 7 ώρες οθόνη γίνεται, αλλά σίγουρα όχι με απόλαυση αυτού που πλήρωσες

 

Από όσο έχω καταλάβει λέει ο οδηγός να απενεργοποιήσεις την αυτόματη φωτεινότητα για το λόγο ότι χρησιμοποιεί διπλά nits (;)..εγώ σταμάτησα την αυτόματη φωτεινότητα αλλά δεν ξέρω αν βλέπω διαφορές στη τελική.

Γενικά για τη μπαταρία αρκετά ευχαριστημένος, πιο καλή από το honor 10 που είχα παρόλο που μιλάμε για ίδια mah (με την διαφορά ότι εκείνο φορτίζει πολύ πιο γρήγορα)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο θυμα δεν είμαι σε πληροφορώ. 400€ το πήρα με τιμολόγιο και λυπάμαι που έκανα αυτή την επιλογή! Όχι 1000€. .Σταμάτησα να ψάχνομαι όταν είδα ότι δεν βρίσκω λύση. και όχι να κλαιγομαι όπως λες. Άλλωστε κ εσύ το ίδιο έκανες παραπάνω στο νήμα αλλά τεσπα προχωραμε. Τα γύρισες όλα σε lite και απολαμβάνεις την ναυαρχιδα της Samsung σε όλο της το μεγαλείο. Και καλά κανεις! Εγω όχι. Εγώ απαιτώ χρήση εμπειρίας στο 100% και δε συμβιβάζομαι με lite εκδοσεις και πετσόκομμα λειτουργιών τις οποίες άλλωστε έχεις πληρώσει.αλλιώς ποιο το νόημα επιλογής της. Και αν μπορέσω να συμβούλεψω έστω έναν πιθανό αγοραστή που ρωτάει για την διάρκεια ζωής της μπαταρίας να το ξανασκεφτει θα το κάνω, όπως με βοήθησαν κ άλλοι στο φόρουμ όταν ήθελα βοήθεια και τους ευχαριστώ πολύ που διεθεσαν το χρόνο τους.

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και ποιες ειναι οι αλλες ναυαρχιδες αλλων εταιριων που εχουν σοτ "Γιγας" ? Γιατι δεν κανεις αναφορα για καποια η να δειξεις στατιστικα να εχει φουλ εκδοσεις social media να εχει πλοηγηθει με αυτες τιποτα 3ωρα συν browser κανα 2ωρο συν τηλεφωνηματα αλλο ενα 2ωρο και να δειχνουν σοτ μεγαλα? Γιατι απλα δεν υπαρχουν αυτες .Ακομα και το δηθεν δουλεμα που πεφτει για συσκευες με λειτουργικα Miui με το που τα βγαζεις απο το κουτι τους εχουν κομενες ολες τις διεργασιες του παρασκηνιου με αποτελεσμα να εχουν πολλα Bugs , ελλειψεις σε συνεργασια απο μπαντες δικτυου με αποτελεσμα να μην ξερεις εαν η συσκευη στην τσεπη σου εχει σημα , αθλιο ui , hardware επιπεδου "σοκοφρετας" το οποιο ειναι πολυ χαμηλο ποιοτικα και γιαυτο πωλειται φτηνοτερα τα τρολς δε το βαφτιζουν "τελειο" και τοσα αλλα....Δεν εχεις κανενα προβλημα να πας να διαβασεις σε αλλα νηματα εδω στο φορουμ να δεις τι γινεται.Πλεον το One ui στην Pie της samsung εχει αναψει φωτιες σε ολους τους ανταγωνιστες του με αποτελεσμα να εχουν ξεκινησει τα γνωστα τρολς παγκοσμιως σε ολα τα φορουμ για να παραπλανησουν οσο μπορουν τους χρηστες με σκοπο την αμφισβητηση.

Οτι ομως και να γραψουμε ο καθενας εχει την επιλογη να δοκιμασει διαφορες συσκευες και να βγαλει συμπερασματα.Ποτε δεν γραφουμε παρε samsung για να σωθεις και ουτε προσπαθει καποιος να επιβαλει την δικη του επιλογη με το ζορι σε καποιον αλλο.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Από όσο έχω καταλάβει λέει ο οδηγός να απενεργοποιήσεις την αυτόματη φωτεινότητα για το λόγο ότι χρησιμοποιεί διπλά nits (;)..εγώ σταμάτησα την αυτόματη φωτεινότητα αλλά δεν ξέρω αν βλέπω διαφορές στη τελική.

Γενικά για τη μπαταρία αρκετά ευχαριστημένος, πιο καλή από το honor 10 που είχα παρόλο που μιλάμε για ίδια mah (με την διαφορά ότι εκείνο φορτίζει πολύ πιο γρήγορα)

 

Είναι λογικό να παίζει στα διπλά nits και να μην βλέπεις διαφορά ? Απλά στο αυτόματο παίζει σίγουρα ψηλά γιατί θέλει να σου δινει πάντα επαρκή φωτεινότητα, ενώ manual και κάτω από λάμπα να πας στο σπίτι θα μείνει στο 20%. Εκεί θα κάνεις οικονομία.

Μια χαρά αυτονομία έχει το s9 plus γενικά, αλλά δεν έχει αυτό το κάτι παραπάνω. Εμένα με άφησε μόνο σε ζόρια σε ταξίδια και δε μου έβγαζε εύκολα δεύτερη μέρα.. Δε σημαίνει ότι δεν είναι καλή όμως..αλλά δε θα στερουμουν εμπειρία χρήσης για λίγο sot παραπάνω. Ούτε ψάχνω wifi όταν πάω στα μαγαζιά.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μην το ξαναλεμε.. Το πως χρησιμοποιεί ο καθένας το κινητό του ειναι δικο του θεμα...

Εσυ θες να εχεις αυτοματη Φωτεινότητα....

Εγω ουδεποτε προσωπικά, ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ κινητό δεν ειχα αυτόματη φωτεινότητα... Οσες φορες προσπάθησα μου φαινόταν πολυ δυνατή με αποτελεσμα να με ενοχλει στα μάτια εντονα...

Επισης, ο αλλος θέλει να βάλει instagram lite γιατι περναει 1 ωρα απλα χαζευοντας εκει κ η φουλ εκδοση δεν του προσφέρει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τπτ...

Εγω χρησιμοποιω messenger lite γιατι απλα μιλαω με φίλους απ την ελλαδα... Ουτε βιντεο στελνω, ουτε τπτ..

Γιατι πρεπει να με κραξεις (μιλαω γενικά φυσικα) η να με κρινεις για τον τροπο που χρησιμοποιω το κινητο των 1500 ευρω (ας πουμε) που εγω πληρωσα κ αν θελω του βαζω φωτια κ το καιω.?? Εγω σε κραζω που εδωσες τα ιδια λεφτα με μενα κ με το ζόρι βγαζεις μια μερα (με την δικη σου χρηση) μπαταρία??

Τα ιδια θα έκανες κ με το huawei p20 lite, κ θα έδινες μονο 250 ευρω..... Αλλα δεν σκεφτηκες έξυπνα...

Link to comment
Share on other sites

:pΜα το αλλο παλι? Ταυτιζουν μια ναυαρχιδα οτι πρεπει ναχει φουλ εκδοσεις τριτων κατασκευαστων .:dizzy: Πως εχει γινει αυτη η ταυτιση αγνωστο το πορισμα.Και τι σημαινει φουλ εκδοση? Τα μπλιμπλικια που εχει βαλει ενας προγραμματιστης γιατι ετσι τουρθε και βαζει οτι θελει , ενω σε μια λαιτ εκδοση εχει αλλα.Με τι λογικη πρεπει να πουμε αυτη πρεπει να βαζεις και οχι την αλλη....χμμμμμ:dizzy:

Edit:

Καιρο εχω να ανεβασω σοτ ετσι για το ντουρου-ντουρου...:lol:

https://z-p3-scontent.fath5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/fr/cp0/e15/q65/51538388_2178150358912222_7235949347391668224_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=cc7625ed9c7c2b7c92409f7abdb1ac05&oe=5CFB424D

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν ανέφερα κάτι για lite εκδόσεις, ίσα ίσα είπα ότι αν δεν σε νοιάζουν έξτρα λειτουργίες καλά κάνεις.. Μίλησα για κλείσιμο φωτεινότητας, συγχρονισμων, λειτουργιών που έχουν ουσία κλπ κλπ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σκοτώνεις s_wind ✌✌

Τόσο βγάζω εγώ με s9 plus με λίγο 4g και περισσότερο wi fi ,όμως σε 30ωρη βάση συνήθως ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σκοτώνεις s_wind ✌✌

Τόσο βγάζω εγώ με s9 plus με λίγο 4g και περισσότερο wi fi ,όμως σε 30ωρη βάση συνήθως ;)

 

Εγω τοσο βγαζω σαν τον swind περπου, κατα κυριο λογο με 4g, αλλα οχι τετοια αναμονή... Στην μιση του αναμονη, εχω 50% μπαταρια κ 4+ ωρες οθόνη με ελαχιστον wifi, βεβαια λιγοτερο browsing αλλα περισσότερο fb, messenger.

Βγαζει γερα νουμερα...

Edited by HSP
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει gaps η μπαταρίας όταν πέφτει κάτω σου το 15%. Εκεί που είναι π.χ. στο 12% την βλέπω ξαφνικά στο 8%. Σας συμβαίνει γενικά;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Καθε φορα που χρησιμοποιω τον samsung internet δεν ειναι συμβατη η αυτοσυπληρωση κωδικων δλδ δεν λειτουργει το "autofill with samsung pass".. αντιθετως στις εφαρμογες που εχω κατεβασει λειτουργει ( δλδ γινεται η αυτοσυμπληρωση των κωδικων!) Αυτο το παρατηρησα μετα την αναβαθμιση σε android 9.. ξερει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει gaps η μπαταρίας όταν πέφτει κάτω σου το 15%. Εκεί που είναι π.χ. στο 12% την βλέπω ξαφνικά στο 8%. Σας συμβαίνει γενικά;

 

Εχεις Pie ???

Αυτο σου συμβαινει απ το 15% κ κάτω η μπορει να το δεις κ στο 40 ?? Δηλ να. Πέσει ξαφνικα 4% ?

Αν εχεις pie κ συμβαίνει σε μικρα ποσοστα (15% κ κάτω) εχω διαβασει οτι στη pie έπαιξε πολυ αυτο το θεμα.... Κ έχουν γενικά αρκετοί ανα το κόσμο αυτο το προβλημα. Θα λυθεί πιστεύω στα επομενα Updates...

Προσωπικά δεν αφήνω την μπαταρια να φτασει σε μονοψηφιους αριθμόυς... Παντα θα την φορτισω μεταξυ 18-20%....

Παντως σε μεγαλύτερα ποσοστα δεν εχω τέτοιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εχεις Pie ???

 

Αυτο σου συμβαινει απ το 15% κ κάτω η μπορει να το δεις κ στο 40 ?? Δηλ να. Πέσει ξαφνικα 4% ?

 

Αν εχεις pie κ συμβαίνει σε μικρα ποσοστα (15% κ κάτω) εχω διαβασει οτι στη pie έπαιξε πολυ αυτο το θεμα.... Κ έχουν γενικά αρκετοί ανα το κόσμο αυτο το προβλημα. Θα λυθεί πιστεύω στα επομενα Updates...

 

Προσωπικά δεν αφήνω την μπαταρια να φτασει σε μονοψηφιους αριθμόυς... Παντα θα την φορτισω μεταξυ 18-20%....

 

Παντως σε μεγαλύτερα ποσοστα δεν εχω τέτοιο πρόβλημα

Ναι, συμβαίνει μόνο κάτω από το 15% και μόνο στην pie, με την oreo κανένα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...