Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σ'ευχαριστώ για τη προσοχη αλλα απο τα τραγουδια που ακουσα δεν νομιζω οτι ειναι Nelly..το τραγουδι που επαιζε δεν ειχε αγγλικο στιχο... ο ρυθμος μοιαζει πολυ,

 

αν βρεις παλι και πες μου...

 

Βρε πίστεψέ με οτι είναι Nelly Furtando.Εκτός άμα κάνω τόοοοοοοοοοοσο λάθος....Θα σου απαντήσω αύριο με ακρίβεια.

 

de einai nelly furtando, einai 100000% sure i kelly clarkson, min me rotas tragoudi giati den to ksero, ena disko exei vgali psaksto ekei, an to vro tha sou po kai titlo

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!

 

Μήπως ξέρει κανείς ποια είναι η μουσική που ακούγεται στη διαφήμιση για το νέο Seat Leon;

 

Ενδέχεται, βέβαια, να έχει γίνει μόνο για τη συγκεκριμένη διαφήμιση, μπορεί και όχι όμως...

 

Αν ξέρει κάποιος, ας απαντήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

ine to Wild is the wind - David Bowie mallon afto pou les

 

Λοιπον... Το κομματι που λέω το άκουσα και στην καινούρια ταινία του Μπρους Γουίλις ''ALPHA DOG''.Το κομματι αυτό όμως δεν το έχει το soundtrack της ταινίας.

Τελικά το κομμάτι είναι το Wild is the wind.Ευχαριστώ για όλα.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς στη τύχη...

Ίσως να θέλεις το «Total Eclipse» από Klaus Nomi. :)

 

http://www.queermusicheritage.us/OCT2005/nomi.jpg

(Το εξώφυλο του album)

 

Υ.Γ.: Καλώς μας ήρθες! :happy:

 

auto einaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii! :) :) :) :) mille merci cristinoulaaaaaaaa!

to epsaxna xronia twra!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε πίστεψέ με οτι είναι Nelly Furtando.Εκτός άμα κάνω τόοοοοοοοοοοσο λάθος....Θα σου απαντήσω αύριο με ακρίβεια.

 

de einai nelly furtando, einai 100000% sure i kelly clarkson, min me rotas tragoudi giati den to ksero, ena disko exei vgali psaksto ekei, an to vro tha sou po kai titlo

 

καλησπερα,

τελικά ειναι όντως Nelly Furtado ft Residente Calle 13 - No Hay Igual

thank you anyway :D

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ ο τηλεορασάκιας...

Ελπίζω να είδατε χθες το βράδυ so you think you can dance με το επεισόδιο του τραυματισμού ενός Κύπριου.

Ξέρει κανένας το κομμάτι που χόρευαν όλοι μαζί (τη χορογραφία που τους δίδαξε εκείνη η ελληνο-αμερικανίδα) και ένα άλλο σαν εκκλησιαστικό ύμνο καθολικής εκκλησίας (σαν enigma, era, adiemus, lesiem...);

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι κι εγώ ο τηλεορασάκιας...

Ελπίζω να είδατε χθες το βράδυ so you think you can dance με το επεισόδιο του τραυματισμού ενός Κύπριου.

Ξέρει κανένας το κομμάτι που χόρευαν όλοι μαζί (τη χορογραφία που τους δίδαξε εκείνη η ελληνο-αμερικανίδα) και ένα άλλο σαν εκκλησιαστικό ύμνο καθολικής εκκλησίας (σαν enigma, era, adiemus, lesiem...);

Ευχαριστώ :)

 

To κομματι της συνολικής χορογραφίας ειναι το One minute man απο Missy elliott Feat Ludacris Πολυ Καλο btw

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως ξέρει κανείς, ποιά είναι η μουσική που ακούγεται, όταν διαβάζει ο Φιλιππίδης το γράμμα της Νεχάντε, στο τελευταίο επεισόδιο?

 

Παιδιά, κανείς? Έχω φάει τον κόσμο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και χαρά σε όλους...

Πριν μερικές μέρες ανέσυρα μια παλιά μου κασέτα με έντεχνα - εποχής 94-95, όπου όμως δεν έχω τίτλους κι ερμηνευτές...

Ζητώ τη βοήθειά σας... Ανέβασα ένα .rar αρχειάκι (περίπου 3,5 ΜΒ) με 10 samples

(48kbps - 1 min περίπου το καθένα)

Τι λέτε, θα βρούμε τίποτε?

http://rapidshare.com/files/18932778/Old_tape_recordings.rar

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους & πρέπει να σας πω ότι έχω μείνει έκπληκτη με τις μουσικές γνώσεις σας!!!

Θα ήθελα βοήθεια στην αναζήτηση των εξής κομματιών:

- Η μουσική υπόκρουση που χρησιμοποιούσαν στη σειρά singles την πρώτη σεζόν και ακούστηκε πολλές φορές στο πάλι από την αρχή

- Τραγούδι (lounge?), πρέπει να κυκλοφόρησε αρχές '00, είχε ακουστεί σε καλοκαιρινό trailer του ΑΝΤ1, ξεκινάει με μελωδική μουσική, ακούγεται αντρική φωνή "i think we've done a great thing here" (ή κάτι τέτοιο!), ακολουθεί μουσική και ανά διαστήματα μια γυναικεία φωνή ..κάτι λέει(δεν καταλαβαίνω).Αν δεν κάνω λάθος ακούστηκε πρόσφατα στο άλλαξέ το.

Ευχαριστώ πολύ, ελπίζω να βγάλετε άκρη!!!!:) :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Θα ήθελα να ρωτήσω 2 τραγούδια από το χθεσινό So You Think You Can Dance. Λοιπόν το πρώτο είναι αυτό που χόρευαν όλοι μαζί στην κύπρο (ομαδική χορογραφία) r'n'b και 2) όταν ξεκίνησε η καγιά να μιλάει για την θεσσαλονίκη (όταν έπινε τον φραπέ :lol: ) το τραγούδι που έμπαινε και μετά συνέχιζε να παίζει σε αποσπάσματα, όταν πήγαινε προς το academy.

Αν ξέρετε κάτι... Βοηθήστε με :)

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους & πρέπει να σας πω ότι έχω μείνει έκπληκτη με τις μουσικές γνώσεις σας!!!

Θα ήθελα βοήθεια στην αναζήτηση των εξής κομματιών:

- Η μουσική υπόκρουση που χρησιμοποιούσαν στη σειρά singles την πρώτη σεζόν και ακούστηκε πολλές φορές στο πάλι από την αρχή

- Τραγούδι (lounge?), πρέπει να κυκλοφόρησε αρχές '00, είχε ακουστεί σε καλοκαιρινό trailer του ΑΝΤ1, ξεκινάει με μελωδική μουσική, ακούγεται αντρική φωνή "i think we've done a great thing here" (ή κάτι τέτοιο!), ακολουθεί μουσική και ανά διαστήματα μια γυναικεία φωνή ..κάτι λέει(δεν καταλαβαίνω).Αν δεν κάνω λάθος ακούστηκε πρόσφατα στο άλλαξέ το.

Ευχαριστώ πολύ, ελπίζω να βγάλετε άκρη!!!!:) :)

 

Oson afora to prwto erwthma.. mallon prepei na gineis ligaki pio sygekrimenh.. giati einai ametrita ta koina tragoudia pou paiksane stis 2 seires....

 

To kommati apo to kalokairi tou 2001 pou zitas einai

Aim - Cold water music

Ekpliktiko... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ γνωστό τραγουδάκι που έπαιξε στο παρα 5 όταν πήγανε πρώτη φορά στον κακό.Σε μια στιγμή έλεγε ενα Hoo hoo...

 

Para 5:Elege diladi nananana ..got you nananana HOO HOO

 

 

Kserete episis to kommati pou paizei sth nea diafimisi tis Ageladitsas?

Link to comment
Share on other sites

Ενα πολυ γνωστό τραγουδάκι που έπαιξε στο παρα 5 όταν πήγανε πρώτη φορά στον κακό.Σε μια στιγμή έλεγε ενα Hoo hoo...

 

Para 5:Elege diladi nananana ..got you nananana HOO HOO?

 

 

 

5.6.7.8's - Woo Hoo :)

Αυτό μου έρχεται τώρα στο μυαλό. Είναι από το soundtrack του Kill Bill (δείγμα θα ακούσεις στο http://www.amazon.com).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα guys!!Μηπως εχει τυχει να δει κανεις την καινουρια διαφημιση του Le Chocolat???Αυτη που ειναι ενας αντρας και μια γυναικα που δεν γνωριζονται αλλα καθονται στο ιδιο τραπεζι και πινοντας σοκολατα τα βρισκουν,κτλ..

Το τραγουδακι που παιζει απο πισω το ξερει κανεις?????.....

Thank you! :) :)

 

Αυτο κανεις??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν δεν κοιτάς εκεί που θες να πας,θα πας εκεί που κοιτάς..

Link to comment
Share on other sites

5.6.7.8's - Woo Hoo :)

Αυτό μου έρχεται τώρα στο μυαλό. Είναι από το soundtrack του Kill Bill (δείγμα θα ακούσεις στο http://www.amazon.com).

 

Vasika den einai ayto.To pio megalo meros tou exei mousiki-sou hymizei th mousiki apo to paixnidi me to pontiki Mappy...

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παίδες..Ξέρει κανείς το κομμάτι που έπαιζε στη διαφήμιση της Sprite με το γήπεδο μπάσκετ που γίνεται "πισίνα"?

Τhanx!

Νομίζω πως είναι το Magenta - All Over αλλά δεν είμαι σίγουρος γιατί η διαφήμιση είναι λίγο παλιά.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

Hi! Ξέρει κανένας πού (και αν...) μπορώ να βρω το παλιό σήμα του Mega, τότε που είχε ακόμα το παλιό σήμα που ήταν ένας ρόμβος. Το θυμάται κανείς? Ήταν μια ωραία μελωδία!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...