Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν με νοιαζει τόσο το σκορ όσο να αποφυγω τα κοληματακια που κάνει και πιστεύω πως φταίει η ραμ αφού είναι στο 90% σχεδόν πάντα.άσε που γουσταρω τρέλα Asus από την εποχή που αλλαζαμε μητρικές και κάρτες γραφικών κάθε φορά που έβγαζε καινούργια μοντέλα :)

 

Ε τοτε ειναι μια χαρα,αλλα επαναλαμβανω σε επιδοσεις και ειδικα σε βαρεια games (δεν τα αντεχει,χανει frames,και ψιλοκολλαει γενικα) χανει απο τα octacore mtk...... απο την αλλη δεν εχει και τοσο μεγαλη υποστιριξη απο dev,ωστε να εχεις και rom να δοκιμαζεις.

Αλλα απο την αλλη,το κντ ακομα και με την original rom ρολαρει μια χαρα,καπου ειχα αναιβασει και ενα video με το κντ,αλλα δεν θυμαμαι σε ποια σελιδα ειναι τωρα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θέλω να σας κουράζω με χαζές ερωτήσεις αλλά θέλω να κάνω μια τελευταία... :p

Αν πάρω αυτό με το Add play store and remove Chinese app.. για να μην έχει κινέζικες εφαρμογές μέσα...

Θα μπορώ να κάνω τα επίσημα update από την ASUS ?

Κινεζικα app δεν έχει η international Rom .

Μπορεί να μου θυμίσει κάποιος πώς παίρνουμε screenshot ;

Σε όλα τα android vol- και power button.

 

 

Πάντως με νόβα launcher το κινητό πετάει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας μολις παρελαβα το asus ολα καλα το μονο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να κατεβασω το καινουργιο facebook apo to playstore μολις το κατεβασω μου λεει διπλοτυπη και αποτυχια τη μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας μολις παρελαβα το asus ολα καλα το μονο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να κατεβασω το καινουργιο facebook apo to playstore μολις το κατεβασω μου λεει διπλοτυπη και αποτυχια τη μπορω να κανω?

Διπλοτυπη; σιγά μη βγάλει και απόδειξη :-P

Πραγματικά δε ξέρω... Θες να σου στείλω το apk μου, μήπως ξεπεράσεις έτσι το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

για στειλε ρε αδερφε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eχει ηδη το παλιο facebook Και δεν μπορω να το σβησω και μολις παω πλαυστορε και κατεβαζω το καινουργιο μου λεει διπλοτυπη εξουσιοδοτηση παροχεα

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγάλει η Sony win8?

Τις αναβαθμίσεις εγώ προσωπικά, τις έκανα όλες με τη σειρά...

 

ετσι εχει πει για την σειρα z οτι θα το κανει..

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Η εγκατάσταση της 1.17 κάνει factory restore; Όχι τίποτα άλλο βαριέμαι απίστευτα το στήσιμο από την αρχή....
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω το thl w200s είμαι πολύ ευχαριστημένος με αυτό το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι η μνήμη είναι 1gb και παίζει συνέχεια στο 80-90%και τώρα τελευταία μου κάνει κάτι κοληματακια.αξίζει να πάρω το Asus ή δεν θα δω καμία διαφορα στην απόδοση, έχει κάποιος εμπειρία με octacore mtk να μας πει αν έχει διάφορες;;

Το thl μου βγάζει 27000+ στο antutu

Διάβασε προηγούμενα ποστ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος ένα αξιόπιστο site κινέζικο για να πάρω το Asus ??

http://www.aliexpress.com/wholesale?SearchText=asus+zenfone+5&catId=5090301&initiative_id=AS_20140829122912

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!εγω το εχω παραγγειλη απο εδω http://www.vickmall.com/asus-zenfone-5-smartphone-intel-z2580-dual-core-2-0ghz-android-4-3-2gb-ram-16gb-rom-5-0-inch-hd-screen.html

τα περιμενω σε καμια εβδομαδα δυο το πολυ!:)

Και πολυ καλα εκανες,πολυ καλο το καταστημα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ καλα εκανες,πολυ καλο το καταστημα.

 

εγω παλι απορω αν διαβαζει κανεις το νημα........μου φραινεται τζαμπα γραφουμε....αστους να αγορασουν απο οπου θελουν.....μετα θα ρωτανε πως βγαινει το ρουτ....πως βαζω ιντερνασιοναλ ρομ....ποσες μερες θα κανει το δεμα και αλλα τετοια ωραια που εχουν απαντηθει καμια εκατο φορες.....

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο saltofx_v και οποια αλλα παιδια λενε για αγορα απο συγκεκριμενα μαγαζια γιατι πρωτον υπαρχει αξιοπιστια και σιγουρια για το τι θα ερθει και πως και επισης ειναι δοκιμασμενα!εγω παντα επερνα για εμενα και για τους φιλους μου απο minideal ε αυτη την φορα(και πρωτη)πηρα απο vickmall αφου ολοι λενε(κατοχοι) οτι ερχεται ποιο σωστα(χωρις root και ιντερνατιοναλ ρομ) πιστευω οτι ειναι ανωφελο να ψαχνουμε για κατι αλλο!επισης το εχω ξανα γραψει και σε ποιο πισω ποστ,να φτιαξουμε οδηγους η οδηγο για root με λινκ και πως γινονται οι αναβαθμισεις και γενικα θεματα η tips για το zenfone οι ποιο εμπειροι αν μπορουσαν!

 

για το root υπαρχει!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς το Original Flip Cover που το πουλάνε απ' έξω?

Εγώ από Ελλάδα το βρήκα εδώ

http://e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2623&category_id=213&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=

Αλλά έλεγα μήπως το βρω πιο φτηνά.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο saltofx_v και οποια αλλα παιδια λενε για αγορα απο συγκεκριμενα μαγαζια γιατι πρωτον υπαρχει αξιοπιστια και σιγουρια για το τι θα ερθει και πως και επισης ειναι δοκιμασμενα!εγω παντα επερνα για εμενα και για τους φιλους μου απο minideal ε αυτη την φορα(και πρωτη)πηρα απο vickmall αφου ολοι λενε(κατοχοι) οτι ερχεται ποιο σωστα(χωρις root και ιντερνατιοναλ ρομ) πιστευω οτι ειναι ανωφελο να ψαχνουμε για κατι αλλο!επισης το εχω ξανα γραψει και σε ποιο πισω ποστ,να φτιαξουμε οδηγους η οδηγο για root με λινκ και πως γινονται οι αναβαθμισεις και γενικα θεματα η tips για το zenfone οι ποιο εμπειροι αν μπορουσαν!

 

για το root υπαρχει!

 

για το πως περνιουνται οι αναβαθμισεις εχει αναλυτικες οδηγιες στην ιστοσελιδα της asus εκει που κατεβαζεις την ρομ!

 

http://www.asus.com/gr/Phones/ZenFone_5_A500CG/HelpDesk_Download/

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βρει κανείς το Original Flip Cover που το πουλάνε απ' έξω?

Εγώ από Ελλάδα το βρήκα εδώ

http://e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2623&category_id=213&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=

Αλλά έλεγα μήπως το βρω πιο φτηνά.

 

παντως για original flip cover καλη τιμη την εχει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει δικιο ο saltofx_v και οποια αλλα παιδια λενε για αγορα απο συγκεκριμενα μαγαζια γιατι πρωτον υπαρχει αξιοπιστια και σιγουρια για το τι θα ερθει και πως και επισης ειναι δοκιμασμενα!εγω παντα επερνα για εμενα και για τους φιλους μου απο minideal ε αυτη την φορα(και πρωτη)πηρα απο vickmall αφου ολοι λενε(κατοχοι) οτι ερχεται ποιο σωστα(χωρις root και ιντερνατιοναλ ρομ) πιστευω οτι ειναι ανωφελο να ψαχνουμε για κατι αλλο!επισης το εχω ξανα γραψει και σε ποιο πισω ποστ,να φτιαξουμε οδηγους η οδηγο για root με λινκ και πως γινονται οι αναβαθμισεις και γενικα θεματα η tips για το zenfone οι ποιο εμπειροι αν μπορουσαν!

 

για το root υπαρχει!

Για τους οδηγούς/tips θα συμφωνήσω, ακούγεται καλή ιδέα και είναι χρήσιμο για αυτούς που δεν ξέρουν πολλά.

 

Έχει βρει κανείς το Original Flip Cover που το πουλάνε απ' έξω?

Εγώ από Ελλάδα το βρήκα εδώ

http://e-smartbuy.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2623&category_id=213&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=

Αλλά έλεγα μήπως το βρω πιο φτηνά.

Πολύ φθηνό το έχουν για original, συνήθως εδώ στο ελλάδα είναι ποιο ακριβά από έξω.

Edited by Black_Sheep
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω το gesture που ξεκλειδώνει με διπλό ταπ;

 

δεν ξερω αν γινεται με xposed framework........σκεφτεσαι καποιο αλλο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...