Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον θα το παραγγείλω και εγώ σήμερα για ένα γνωστό και ενδεχομένως και για μένα σε λίγες μέρες. Φυσικά την καλή έκδοση (είναι μικρή η διαφορά). Τι δώρα/έκπτωση έχετε πάρει από vickmall;

 

εγω απο vickmall πηρα τη θηκη και το screen protector δωρο που ουτως ή αλλως τα δινει βεβαια.

βεβαια δεν εκανα καν παζαρια να πω την αληθεια.μου φανηκε καλη η τιμη και απλα το παρηγγειλα.

δεν χρεωνει και εξτρα το κουτι και το ρουτ οπως αλλα site.και δειχνουν επαγγελματισμο.μολις το εστειλαν(μεσα σε 24 ωρες απο την παραγγελια) μου εστειλαν μαιλ με φωτο απο το δεμα και τη διευθυνση μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μολις το εστειλαν(μεσα σε 24 ωρες απο την παραγγελια) μου εστειλαν μαιλ με φωτο απο το δεμα και τη διευθυνση μου.

Να πάρει εμένα δεν μου έστειλαν καμία photo ;)

Kai εγώ απο εκεί πήρα 2 asus και αναμένω. Όντως πολύ γρήγορη εξυπηρέτηση απο μέρους τους.

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

εγω απο vickmall πηρα τη θηκη και το screen protector δωρο που ουτως ή αλλως τα δινει βεβαια.

βεβαια δεν εκανα καν παζαρια να πω την αληθεια.μου φανηκε καλη η τιμη και απλα το παρηγγειλα.

δεν χρεωνει και εξτρα το κουτι και το ρουτ οπως αλλα site.και δειχνουν επαγγελματισμο.μολις το εστειλαν(μεσα σε 24 ωρες απο την παραγγελια) μου εστειλαν μαιλ με φωτο απο το δεμα και τη διευθυνση μου.

 

Εγώ πήρα τα δώρα που λες και otg και 8gb Micro SD card. Επίσης τσίμπησα και τη flip case έξτρα. Όλα σε χρυσό. Αύριο μου είπαν θα το στείλουν. Root μου είπαν δεν κάνουν. Θυμίστε μου την εφαρμογή που χρειάζεται. Θα μου βάλουν την worldwide και playstore.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα τα δώρα που λες και otg και 8gb Micro SD card. Επίσης τσίμπησα και τη flip case έξτρα. Όλα σε χρυσό. Αύριο μου είπαν θα το στείλουν. Root μου είπαν δεν κάνουν. Θυμίστε μου την εφαρμογή που χρειάζεται. Θα μου βάλουν την worldwide και playstore.

 

otg καλωδιο εχω και δεν το χρησιμοποιησα ποτε..αλλα η καρτουλα δωρο μια χαρα ακουγεται!

καλως να παραλαβουμε ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

otg καλωδιο εχω και δεν το χρησιμοποιησα ποτε..αλλα η καρτουλα δωρο μια χαρα ακουγεται!

καλως να παραλαβουμε ευχομαι!

 

Νομίζω πώς το κινητό δεν υποστηρίζει otg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά αποφάσισα και εγώ να παραγγείλω το κινητό από vickmall.Υπάρχει θέμα με τελωνείο να πληρώνουμε παραπάνω λεφτά στην παράδοση??...γνωρίζει κάνεις αν έχει παραγγείλει από το συγκεκριμένο site??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά αποφάσισα και εγώ να παραγγείλω το κινητό από vickmall.Υπάρχει θέμα με τελωνείο να πληρώνουμε παραπάνω λεφτά στην παράδοση??...γνωρίζει κάνεις αν έχει παραγγείλει από το συγκεκριμένο site??

Αν στείλει με ταχυδρομείο δε θα έχεις θέμα.

Βέβαια είναι και θέμα τύχης

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, σημερα το παρελαβα κι εγω.

 

παραγγελια απο 19/7 σε vickmall, αποστολη 21/7. οχι δεν εχει τελωνειο. αποστολη με Singapore Post.

 

το κινητο ηρθε με θηκη και screen protector δωρο, αλλα κι ενα ροζ πραματακι, σε μεγεθος USB που ανοιγει στα 2, αλλα δεν καταλαβαινω τι χρειαζεται. αν ξερει κανεις.. ας διαφωτισει..!

 

σαν πρωτη μερα, με.... αρκετο ψαξιμο, η μπαταρια δεν κρατησε και πολυ, αν και δεν ηταν γεματη. ηταν στο 90% οταν το πρωτο ανοιξα, περι τις 3.30 το μεσημερι και τωρα που γραφω εχει 10%..!!!! θα το δουλεψω μερικες μερες να δω...!

μεχρι στιγμης δεν το βλεπω να κολλαει πουθενα...!! εχει τον μικροτερο επεξεργαστη Z2560 στα 1.6ghz, με 2gb RAM. βγαζει 19.500 Antutu score.., μια χαρα..!

 

εν καιρω, περισσοτερα.....!!

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, σημερα το παρελαβα κι εγω.

 

το κινητο ηρθε με θηκη και screen protector δωρο, αλλα κι ενα ροζ πραματακι, σε μεγεθος USB που ανοιγει στα 2, αλλα δεν καταλαβαινω τι χρειαζεται. αν ξερει κανεις.. ας διαφωτισει..!

 

εχει τον μικροτερο επεξεργαστη Z2560 στα 1.6ghz, με 2gb RAM. βγαζει 19.500 Antutu score.., μια χαρα..!

Ειναι μια ευτελης βαση στηριξης κινεζικων προδιαγραφων. Δε βαριεσαι, δωρο ειναι. :)

Μηπως θες να πεις με 1gb RAM?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μόνη εφαρμογή για SMS που να υποστηρίζει δίκαρτο και 160 χαρακτήρες ανά μήνυμα είναι το Go SMS...

Μπορεις και με το swiftkey γραφοντας με κεφαλαια να εχεις 160 χαρακτηρες.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια ευτελης βαση στηριξης κινεζικων προδιαγραφων. Δε βαριεσαι, δωρο ειναι. :)

Μηπως θες να πεις με 1gb RAM?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις και με το swiftkey γραφοντας με κεφαλαια να εχεις 160 χαρακτηρες.

 

υπάρχει και 1.6 με 2gb ram.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

otg καλωδιο εχω και δεν το χρησιμοποιησα ποτε..αλλα η καρτουλα δωρο μια χαρα ακουγεται!

καλως να παραλαβουμε ευχομαι!

 

 

Πώς τη λένε να τη ζητήσω και εγώ;

 

Νομίζω πώς το κινητό δεν υποστηρίζει otg

 

Τζάμπα μου το δώσανε; :lol: Μπορείς να κάνεις τον κόπο να δοκιμάσεις;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια ευτελης βαση στηριξης κινεζικων προδιαγραφων. Δε βαριεσαι, δωρο ειναι. :)

Μηπως θες να πεις με 1gb RAM?

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις και με το swiftkey γραφοντας με κεφαλαια να εχεις 160 χαρακτηρες.

 

οχι. γνωριζω ακριβως τι λεω.... 2 GB RAM...!! ;)

Mobile: XIAOMI REDMI PRO
Link to comment
Share on other sites

Αναλογα το ποσο και η προμήθεια δυστηχως,αλλα παντα πιο λιγο σε σχεση με το paypal,Eurobank δουλευω,αλλα ολοι πανω-κατω ιδια ποσα κρατανε.

 

τωρα που παρειγγειλα το zenfon παρατηρησα οτι οντως εχει διαφορα σε σχεση με την προμηθεια που κραταει το paypal.

Link to comment
Share on other sites

τωρα που παρειγγειλα το zenfon παρατηρησα οτι οντως εχει διαφορα σε σχεση με την προμηθεια που κραταει το paypal.

 

γνωρίζεις πόσο? γτ έχω χάσει τους κωδικούς μου και δεν μπορώ να δω

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζεις πόσο? γτ έχω χάσει τους κωδικούς μου και δεν μπορώ να δω

 

στο περιπου ,βλεπω οτι η τραπεζα κραταει σχεδον τα μισα

Link to comment
Share on other sites

Πώς τη λένε να τη ζητήσω και εγώ;

 

 

 

Τζάμπα μου το δώσανε; :lol: Μπορείς να κάνεις τον κόπο να δοκιμάσεις;

 

Επειδη δοκίμασα γιαυτό είπα νομίζω. Απλά είπα μην είναι χαλασμένο το δικό μου otg μαραφέτι :-D

Link to comment
Share on other sites

παντως και εμενα μου στειλανε καλωδιακι otg απο οτι προσεξα στη φωτογρφια που εστειλαν

τι ειναι εκεινο το πραγματακι λκατω απο το πρασινο?σκουλαρικι????:blink:

 

http://i1236.photobucket.com/albums/ff459/saltofx_v/100001878.jpg' alt='100001878.jpg'>

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έφτασε και το δικό μου, όλα καλά :up::up:

Μόνο που έχω ένα θεματάκι με τον ψευτο-ανάπτορα ρεύματος που έστειλαν. Δεν κάνει καλή επαφή και φυσικά δεν πρόκειται να τον χρησιμοποιήσω. Τώρα το έβαλα να φορτίζει από την usb του laptop. Παίζει να πάθει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έφτασε και το δικό μου, όλα καλά :up::up:

Μόνο που έχω ένα θεματάκι με τον ψευτο-ανάπτορα ρεύματος που έστειλαν. Δεν κάνει καλή επαφή και φυσικά δεν πρόκειται να τον χρησιμοποιήσω. Τώρα το έβαλα να φορτίζει από την usb του laptop. Παίζει να πάθει κάτι;

 

οχι τι να παθει απλα θα φορτισει πιο αργα.....δεν εχεις τροφοδοτικο απο αλλο κινητο?ολα κανουν

Link to comment
Share on other sites

Thanx...Έχω από το Samsung μου αλλά τα specs δεν είναι εντελώς ίδια και φροβήθηκα λίγο. Ας φορτίσει αργά, δεν πειράζει, μόνο μην που πη**ξει την μπαταρία (που δεν βγαίνει κι όλας :lol: ). Ήρθε με τις ζελατίνες του όπως ακριβώς στην παραπάνω φωτό, έτοιμο με WW. Ρουτ δεν δοκίμασα ακόμη αν έχει, όταν φορτίσει θα δω.
Link to comment
Share on other sites

Thanx...Έχω από το Samsung μου αλλά τα specs δεν είναι εντελώς ίδια και φροβήθηκα λίγο. Ας φορτίσει αργά, δεν πειράζει, μόνο μην που πη**ξει την μπαταρία (που δεν βγαίνει κι όλας :lol: ). Ήρθε με τις ζελατίνες του όπως ακριβώς στην παραπάνω φωτό, έτοιμο με WW. Ρουτ δεν δοκίμασα ακόμη αν έχει, όταν φορτίσει θα δω.

 

η μπαταρια δεν παθαινει τιποτα....τα volt να ειναι ιδια..τα mah και περισσοτερα να ειναι δεν πειραζει..ισα ισα καλυτερα θα δουλευει πιο ξεκουραστα το τροφοδοτικο...αν δωσεις παραπανω ενταση στο κυκλωμα αυτο θα τραβηξει αυτο που χρειαζεται..δεν προκειται να καταστραφει η μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...